Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Island Þingvellir (Národní park)

Počasí Island Þingvellir (Národní park)


Island je země se strmými sopečnými horami, vodopády a termálními prameny, ale také je to země s nezvykle proměnlivým a drsným počasím. Když se bavíme o počasí na Islandu, nemůžeme minout národní park Þingvellir.

Národní park Þingvellir se nachází v jihozápadní části Islandu a je jedním z nejznámějších národních parků v zemi. Park je obklopen horami Hengill a Þingvallavatn, největším jezerem na Islandu, a je populárním místem pro turisty a také pro místní obyvatelstvo.

Počasí v národním parku Þingvellir se může lišit v závislosti na ročním období. V letních měsících, tj. od května do září, je průměrná teplota kolem 10 °C a může stoupat až na 15 °C. Díky své poloze na severu je však slunce vidět po celou noc, což přináší nevšední zážitek pro turisty z celého světa.

V zimě je počasí v národním parku Þingvellir o něco drsnější. Průměrná teplota se pohybuje kolem -4 °C a může klesat až na -10 °C. Navíc bývá větrno a sněží. V zimě je toto místo obvykle méně navštěvované, ale nabízí krásné výhledy na zasněžené hory a zamrzlé jezero.

Celkově lze říci, že Þingvellir je jedním z nejkrásnějších míst na Islandu, které nabízí návštěvníkům jak v létě, tak v zimě jedinečný zážitek. Pokud se rozhodnete pro návštěvu národního parku Þingvellir, nezapomeňte se dobře obléknout a být připraveni na všechny možné druhy počasí, jelikož jakožto ostrovní stát je Island proslulý svými nečekanými a rychlými změnami počasí.


Letenka Island Þingvellir (Národní park)


Island, země ohromující přírodní krásy, je domovem mnoha úchvatných míst, která si zaslouží navštívit. Jedním z těchto míst je Þingvellir, známý také jako Národní park Þingvellir. Toto úžasné místo je jedním z nejvýznamnějších historických a přírodních památek na Islandu. Navštívit Þingvellir je zážitek, který stojí za to.

Nacházející se na jihozápadě Islandu, Þingvellir je především známý jako místo historických událostí. Byl zde založen Alþingi, nejstarší parlament na světě, v roce 930. Toto historické shromáždění bylo zásadním krokem v politickém vývoji Islandu a zde se scházeli všichni zástupci ostrova, aby rozhodovali o záležitostech společnosti.

Dnes si návštěvníci mohou prohlédnout zbytky těchto starých staveb a vycítit atmosféru, která zde panovala. Mnoho monumentů připomíná významné okamžiky v dějinách Islandu, včetně památníku na počest 1000. výročí přijetí křesťanství nebo památníku věnovaném ženám, které bojovaly o práva žen.

Navíc je Þingvellir také jedinečný přírodní fenomén. Nachází se na rozhraní dvou tektonických desek, severoamerické a evropské. Tato geologická skutečnost poskytuje návštěvníkům neobyčejnou možnost vidět a dokonce projít se po místě, kde dochází ke střetu dvou kontinentů. To vytváří úžasné přírodní scenérie, včetně skalního útvaru zvaného Almannagjá, který je doslova roztržením mezi oběma deskami.

Dalším neuvěřitelným přírodním zjevem v Þingvellir je Þingvallavatn, největší jezero na Islandu. Jezero je obklopeno malebnými horami a je domovem mnoha druhů ryb. Také poskytuje úžasnou vodní krajinu, kterou si návštěvníci mohou užít při procházce po okolních stezkách nebo při rybaření.

Národní park Þingvellir je také významným místem pro milovníky outdoorových aktivit. Procházky, pěší výlety, horolezectví a kempování jsou populárními způsoby, jak si užít krásy tohoto místa. Park nabízí mnoho dobře udržovaných tras a stezek, které vás provedou tím nejlepším, co Island nabízí.

Kromě toho je Þingvellir také ideálním místem pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet potápění. Skryté prameny pod hladinou jezera vytvářejí fascinující podvodní scenérie a zážitky, které nezapomenete.

Pokud se vydáte na Island, návštěva Þingvellir by měla být na vrcholu vašeho seznamu. Toto úchvatné místo spojuje historii, přírodní krásy a nezapomenutelné zážitky. Þingvellir je vzdálen dostupně od Reykjavíku, což umožňuje výlety na jeden den, i když by bylo lepší zde strávit více času a prozkoumat vše, co tento nádherný národní park nabízí.


Dovolená Island Þingvellir (Národní park)


Island je jednou z nezapomenutelných destinací pro dovolenou, kterou byste si neměli nechat ujít. Mezi nejkrásnější místa, která můžete na tomto ostrově navštívit, patří i národní park Þingvellir, který se nachází v jihozápadní části země. Tato lokalita je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí neuvěřitelně krásnou přírodu, fascinující historii a řadu aktivit pro turisty.

Þingvellir je národní park, který je známý svou jedinečnou geologickou situací. Nachází se na rozhraní dvou litosférických desek - evropské a severoamerické. Tento rozdělující zlom je zcela viditelný a představuje velmi zajímavou geologickou památku. V parku se nachází také největší jezero v Islandu, Þingvallavatn, které svou impozantností zaujme snad každého návštěvníka.

Jedním z nejvýznamnějších historických faktorů Þingvelliru je to, že zde v roce 930 vznikl Althing, nejstarší parlament na světě. To bylo místo, kde se vikingové každoročně scházeli, aby projednávali záležitosti země. Park si proto vysloužil své místo na seznamu UNESCO díky svému významu pro demokracii a jeho historické hodnotě.

Pro turisty, kteří navštíví Þingvellir, je k dispozici široká škála aktivit. Můžete si zde půjčit kolo a projet se po cyklostezkách, které vedou kolem jezera a krátce se vzdálují od historických lokalit. Milovníci pěší turistiky mohou využít různé turistické trasy, které vás provedou krásnou přírodou národního parku. Pro ty, kteří hledají adrenalinové zážitky, je tu také nabídka potápění a rybolovu.

Nejen zeměpisné a historické zajímavosti jsou lákadlem tohoto národního parku, ale také přírodní krása. Þingvellir je obklopen vysokými horami, které tvoří dramatickou kulisu pro toto místo. Zachycení úchvatných výhledů a fotografií je nezbytností pro každého turistu.

V národním parku Þingvellir je také možné shlédnout vodopády Öxarárfoss, které jsou jedním z dalších míst, které navštívit v této oblasti. Tyto vodopády jsou impozantní a vytvářejí malebnou atmosféru, kterou turisté ocení. Þingvellir je opravdu magické místo, které vám nabídne unikátní kombinaci historie, geologie a nádherné přírody.

Pokud plánujete dovolenou v Islandu, nezapomeňte navštívit národní park Þingvellir. Toto místo je přírodním a historickým skvostem, které vás ohromí svou krásou. Prožijete zde nezapomenutelné zážitky a zanecháte si v srdci kus Islandu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Þingvellir (Národní park)


1. Co je Island Þingvellir?
Island Þingvellir je národní park ležící v jihozápadní části Islandu, asi 40 km východně od Reykjavíku.

2. Jaká je nejlepší doba návštěvy Islandu Þingvellir?
Nejlepší doba návštěvy národního parku Island Þingvellir je v období mezi dubnem a říjnem, kdy je zde mírnější klima a delší dny. V zimě je park zasněžený a uzavřený většinu času.

3. Jak se dostanu do Islandu Þingvellir?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do národního parku Island Þingvellir, je pronajmout si auto nebo využít dopravu z Reykjavíku, kterou organizují místní turistické společnosti.

4. Co mohu očekávat od návštěvy Islandu Þingvellir?
Během návštěvy Islandu Þingvellir si můžete prohlédnout nádherné přírodní scenérie včetně vodopádů, řek, jezer a skalní útesů. Navštívit můžete také historické a kulturní památky, včetně jednoho z nejvýznamnějších míst v historii Islandu - místo, kde se konalo první islandské parlament, Althing.

5. Může se v Islandu Þingvellir kempovat?
Ano, v národním parku Island Þingvellir jsou k dispozici kempy, které jsou otevřeny v letním období. K dispozici jsou také ubytovací zařízení a restaurace.

6. Je v Islandu Þingvellir možné provádět outdoorové aktivity?
Ano, v národním parku Island Þingvellir je možné provádět různé outdoorové aktivity, jako např. turistiku, cyklistiku, rybaření, kajakářství a šnorchlování.

7. Může se v Islandu Þingvellir potápět?
Ano, v národním parku Island Þingvellir je možné potápět se v Ledovém jezeře Silfra, které je známé pro svou křišťálově čistou vodu a úžasný výhled.

8. Je v Islandu Þingvellir možné vidět polární záři?
Ano, v zimě je možné v národním parku Island Þingvellir vidět polární záři, pokud jsou k dispozici vhodné podmínky (čistá obloha, nízká oblačnost).


Ubytování Island Þingvellir (Národní park)


Island je známý svou neuvěřitelnou přírodní krásou a jedním z nejvýznamnějších míst, které si turisté na ostrově nemohou nechat ujít, je národní park Þingvellir. Tato oblast je nejen jednou z nejvíce navštěvovaných turistických atrakcí Islandu, ale také historicky významným místem pro islandskou kulturu a politiku. Pokud plánujete navštívit Þingvellir, máte na výběr z několika možností ubytování, které vám umožní prozkoumat tuto úchvatnou oblast.

Národní park Þingvellir se nachází asi 45 minut jízdy severně od hlavního města Reykjavíku. Tato oblast je doslova oáza klidu a poklidu s nádherným jezerem, štíhlými vodopády a pozoruhodnou geologickou formací zvanou rift údolí. Místní horské vrcholy a rozmanitá fauna a flóra přitahují návštěvníky z celého světa.

Pokud hledáte ubytování v blízkosti Þingvellir, máte několik možností. Nedaleko parku se nacházejí kamenné chaty a kempy, které jsou populární mezi turisty, kteří chtějí strávit noc v přírodě. Kamenné chaty poskytují základní vybavení, jako je lůžkovina a vařiče, a jsou ideální pro ty, kdo preferují autentický zážitek z přírody přímo v srdci národního parku. Kempy jsou vybaveny toaletami a pokud máte vlastní stan, můžete si ho zde postavit a vychutnat si noc pod hvězdami.

Pro ty, kdo hledají luxusnější možnosti ubytování, je zde také možnost rezervovat si pokoj v nedalekých venkovských hotýlcích nebo chalupách. Tyto ubytovací zařízení nabízejí vynikající pohodlí a soukromí a jsou ideální pro ty, kteří preferují relaxaci po dlouhém dni stráveném objevováním parku.

Nejlepší čas pro návštěvu Þingvellir je během letních měsíců, kdy jsou teploty mírnější a je možné vychutnat si krásné počasí. V zimě je park uzavřen kvůli nebezpečí ledových ploten a nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Návštěva národního parku Þingvellir by měla být na seznamu každého cestovatele, který se vypraví na Island. Toto místo nejen nabízí úchvatnou přírodu, ale také možnost poznat historii a kulturu ostrova. Ať už si vyberete kamennou chatu nebo luxusnější ubytování v hotelu, bude to skvělá základna pro vaše dobrodružství v této jedinečné části světa.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky