Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Island Krafla

Dovolená Island Krafla


Island je země plná různorodé přírody a krásných scenérií. Je to místo, kde se mohou turisté přímo ponořit do divočiny a objevovat jedinečná místa. Jedním z takových míst je národní park Krafla, který nabízí fascinující dovolenou pro všechny příznivce přírody.

Národní park Krafla se nachází na východě Islandu, poblíž města Mývatn. Toto území je jedním z nejaktivnějších vulkanických oblastí na Islandu. Zdejší krajinu tvoří lávová pole, sopky, geotermální jezera a další přírodní úkazy, které dodávají tomuto parku svou nezapomenutelnou atmosféru.

Jednou z nejvýraznějších částí národního parku Krafla je sopka Krafla, která je středem zemětřesení a sopečné činnosti. Turisté si mohou prohlédnout krátery a geotermální oblasti, které se zde nacházejí. Jedním z nejznámějších míst je Víti, což je sopouch vzniklý erupcí v roce 1724. Jeho krásné tyrkysové jezero je oblíbeným místem koupání pro dobrodružné turisty.

Další přírodní lákadlo v národním parku Krafla je horské pásmo Bjarnarflag. Tato oblast je bohatá na geotermální energii a nabízí úžasné pohledy na okolní krajinu. Pro ty, kteří mají rádi pěší turistiku, je zde řada stezek a túr, které je možné absolvovat. Turisté se mohou projít po lávových polích, sledovat páchnoucí sírkové prameny a obdivovat výhledy na sopky.

Jinou zajímavostí v národním parku Krafla je jezero Mývatn. Je to jedno z největších jezer na Islandu a je obklopeno úchvatnou přírodou. Na jezeře si můžete pronajmout kajak a prozkoumat okolí z vody. Tato aktivita je vhodná pro všechny věkové skupiny a nabízí úžasný pohled na okolní hory a lávová pole.

Pokud jste milovníky života pod vodou, nezapomeňte navštívit i národní park Jökulsárgljúfur, který se nachází v blízkosti národního parku Krafla. Zde se nachází kaňon Ásbyrgi, který je oblíbeným místem pro potápění. Voda v jezeře je průzračná a plná různých druhů ryb a dalšího vodního života.

Island je jedinečným místem pro dovolenou plnou dobrodružství a přírodních krás. Návštěva národního parku Krafla je jistě nezapomenutelným zážitkem, který vám umožní prozkoumat tuto fascinující vulkanickou oblast. Připravte si vaše turistické vybavení a vyděte se na nezapomenutelnou dovolenou na Islandu!


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Krafla


Otázka: Kde se nachází Island Krafla?
Odpověď: Island Krafla se nachází na severovýchodě Islandu.

Otázka: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na Island Krafla?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na Island Krafla, je autem. Existuje také autobusová doprava, která však není tak častá.

Otázka: Jaké jsou nejlepší pěší trasy kolem Islandu Krafla?
Odpověď: Mezi nejlepší trasy spadá prohlídka kráteru Víti, stezka Leirhnjúkur, Hverir geotermální oblast a stezka Reykjadalur.

Otázka: Je nutné mít vstupenku na návštěvu Islandu Krafla?
Odpověď: Ne, není třeba mít vstupenku na návštěvu Island Krafla. Všechny atrakce jsou zdarma a přístupné celoročně.

Otázka: Jak dlouho trvá prohlídka Islandu Krafla?
Odpověď: Celková doba prohlídky Islandu Krafla závisí na tom, jaké trasy se rozhodnete navštívit. Zpravidla se však celá prohlídka dá udělat za 2-3 hodiny.

Otázka: Je možné navštívit Island Krafla v zimě?
Odpověď: Ano, je možné navštívit Island Krafla v zimě. Nicméně se doporučuje být opatrný a sledovat informace o povětrnosti.

Otázka: Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v okolí Islandu Krafla?
Odpověď: Mezi nejlepší ubytovací možnosti v okolí Islandu Krafla patří hostely, kempy a malé hotely. Existují také ubytování v přírodě, jako jsou skryté jeskyně.


Počasí Island Krafla


Island je známý svými překrásnými krajinnými scenériemi a unikátními přírodními krásami. Kromě toho je ale také známý svojí proměnlivou a náročnou klimatickou podstatou. Všechny tyto faktory spolu tvoří neobyčejně krásné prostředí, kterému nerozumí každý návštěvník. Krafla, sopka na severovýchodě Islandu, se řadí mezi nejaktivnější vulkány celého ostrova a je charakteristická svojí proměnlivostí počasí.

Krafla se nachází v oblasti zvané Myvátn, což je národní park plný nádherných vodopádů, termálních pramenů a sopečných jezer. Z tohoto důvodu je zde počasí velmi proměnlivé a může se měnit během několika minut z obláčného a chladného na slunečné a horké. Navíc i v létě může být zima a v zimě se může vyskytnout silný vítr a sníh.

V zimě je třeba se připravit na to, že bude chladno a temno. Nicméně, pokud máte štěstí, můžete zažít projasnění a krásnou polární záři. Nejlepší čas pro pozorování polární záře je od listopadu do března. V létě se nejčastěji vyskytují mírnější teploty s průměrem 10°C, ale také je zde možné zažít vysoké teploty kolem 20°C. Také se dají vidět ptáci - v krajině kolem sopky se vyskytují například racci či třepotci.

Pokud se rozhodnete navštívit krajinu kolem sopky Krafla, mějte se ve svých plánech neustále na pozoru před možnými změnami počasí. Nezapomeňte si vzít kompletní oblečení, nechybí samozřejmě kvalitní obuv a kvalitní stan. V této oblasti často můžete zažít ekologické katastrofy, jako například sopečné erupce, takže pozor a respektujte doporučení tamních expertů.

Krafla je opravdu fascinující místo s velmi proměnlivým počasím, ale právě toto počasí umocňuje jeho kouzlo. Pokud se rozhodnete navštívit tento region Islandu, nezapomeňte na bezpečnost a užijte si nádhernou krajinu doplněnou o úchvatné výhledy a nezapomenutelné zážitky.


Letenka Island Krafla


Letenka do Islandu: Krafla - Prozkoumejte skrytý klenot s překrásnou přírodou

Pokud jste přírodovědec nebo milovník přírody, který se chce vydat na dobrodružství do jednoho z nejneuvěřitelnějších evropských zemí, letenka do Islandu - Krafla by měla být na vrcholu vašeho seznamu. Krafla je jedno z nejúžasnějších geotermálních prostředí na Islandu, které nabízí neuvěřitelné množství jedinečných geologických úkazů a vzrušujících aktivit.

Krafla se nachází na severovýchodě Islandu, v kraji Mývatn, a jeho dominantním prvkem je láva a sopečná činnost. Je to jedno z nejaktivnějších sopečných center na Islandu a zároveň zeměpisné, kulturní a historické místo. Krafla vznikla před tisíci lety, a díky tomu byla již mnohokrát svědkem sopečné činnosti, která změnila krajinu v dramatický způsob.

Vstup na kraflský masiv vás přenese do úplně jiného světa, kde se nacházejí lávová pole, lávové krátery, termální prameny, fumaroly a mnoho dalšího. Jedním z nejimpozantnějších úkazů je Viti, což je nádherně zbarvené sopečné jezero naplněné minerálními nánosy, kterému dominuje zeleno-modrá barva. Koupání ve Viti je nezapomenutelným zážitkem, protože voda je teplá a obklopuje vás surreálně krásná krajina.

Další zajímavostí je Hverir, což je termální pole plné geotermálních ventilů, bahna a páry. Tento úkaz vytváří nejednoznačnou a odvážnou krajinu, která vypadá jako scéna z jiné planety. Kromě Hveriru si nenechte ujít návštěvu sopky Leirhnjúkur, kde se můžete procházet krátery a poznávat zázračnou sopečnou činnost.

Přestože Krafla nabízí nádhernou divočinu, je to také citlivý ekosystém, který je nutné respektovat a chránit. Je důležité dodržovat všechna pravidla a zásady návštěvy, jako například zůstat na vyznačených cestách a nesmíte si sebou odnášet žádné suvenýry, dokonce ani kameny, květiny nebo bahno.

Letenka do Islandu - Krafla je dokonalá volba pro ty, kteří touží po dobrodružství a zároveň se chtějí ponořit do krásné a jedinečné přírody. Krafla je jedním z těch míst, které vás uchvátí svou krásou a zanechá ve vás nezapomenutelné vzpomínky. Ponořte se do této geologické perly a objevujte krásy Islandu na vlastní kůži!


Ubytování Island Krafla


Island a jeho překrásná příroda lákají k návštěvě turisty z celého světa. Při plánování cesty byste měli rozhodnout o tom, kde se ubytovat. Jedním z možných míst k pobytu je Krafla, což je oblast na severu Islandu známá svojí lávovou krajinou a geotermální aktivitou.

V krajině kolem vulkánu je možno najít různé typy ubytování, od luxusních hotelů po levnější hostely a kempy. Vše záleží na vašich finančních možnostech a požadavcích. V této oblasti se nacházejí i prázdninové domky, které jsou plně vybaveny a nabízejí tak maximální pohodlí.

V poslední době se v oblasti Krafly začínají objevovat také různé ekofarmy, které nabízejí ubytování a návštěvu jejich farmy. Tento typ ubytování nabízí možnost seznámit se s tradičním islandským způsobem života v přírodě a může být skvělou zkušeností pro každého turistu.

Krafla není jen krásné místo k ubytování, ale také nabízí různé atrakce a aktivity pro turisty. Mezi největšími lákadly patří návštěva Mývatn, překrásného termálního jezera, které nabízí zajímavé výhledy a možnost se koupat v teplých pramenech. Dalšími zajímavými místy jsou Viti kráter, čedičová poušť Eldhraun a sopka Askja.

I přesto, že je ubytování v této oblasti obvykle dražší než v jiných místech Islandu, stojí to za to, aby si návštěvníci užili krásy tohoto jedinečného místa. Krafla je skvělou destinací pro milovníky přírody a turisty, kteří hledají výjimečné zážitky.
Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel nebo ubytování v kempu, pobyt v oblasti Krafly vás určitě nezklame.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky