Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Island Hvalfjörður

Dovolená Island Hvalfjörður


Dovolená na Islandu je pro mnoho lidí snem splněným. Tato ostrovní země nabízí úchvatnou přírodu, malebná údolí, sopky, geotermální prameny, vodopády a mnoho dalšího. Mezi nejkrásnější místa, která lze na Islandu navštívit, patří Hvalfjörður, doslova "Velrybí fjord".

Hvalfjörður je fjord nacházející se na západním pobřeží Islandu, asi hodinu jízdy od Reykjavíku. Jedná se o jedno z nejkrásnějších údolí na Islandu, které je obklopeno vysokými horami a divokou přírodou. Název fjordu pochází od velryb, které zde kdysi obývaly vodu, ale dnes jsou zde vzácné a spíše ojedinělé.

Jedním z největších lákadel Hvalfjörðuru je nádherná vodní kaskáda zvaná Glymur, která je se svými 198 metry nejvyšším vodopádem na Islandu. Cesta k tomuto vodopádu je velmi malebná a prochází krásným údolím, plným zeleně a exotických květin. Turisté se obvykle rozhodnou jít na půldenní túru ke Glymur a obdivovat pohled na tuto přírodní krásu.

Další zajímavé místo v Hvalfjörðuru je jeskyně Sönghellir, která se nachází na severním konci fjordu. Tato jeskyně byla v minulosti využívána jako přírodní koncertní sál, protože její akustika je jedinečná. Návštěvníci se zde mohou projít a poslechnout si, jak se obrazy v jeskyni odrážejí od stěn a vytvářejí zvukové efekty.

Pro ty, kteří mají rádi outdoorové aktivity, je Hvalfjörður skvělým místem k pěší turistice, horské turistice a rybaření. V údolí a na okolních horách jsou dobře značené stezky, které vás provedou nádhernou přírodou a ukážou vám úchvatné výhledy na fjord a okolní okolní krajiny. Pokud se časově vejdete, můžete se také vydat na výlet lodí po fjordu, abyste si vychutnali krásný výhled na ostrov z moře.

Vzhledem k přírodnímu bohatství a malebným krajinám je Hvalfjörður oblíbeným cílem turistů na Islandu. Mezi nejlepší období k návštěvě patří léto, kdy jsou dny dlouhé a teplé, ideální k prozkoumání venkovních aktivit. Spousta lidí si také vyhrazuje místo na tábořištích, která se nacházejí ve fjordu, což jim umožňuje strávit několik dní v této úchvatné přírodě.

Dovolená na Islandu Hvalfjörður je skutečným dobrodružstvím. Během návštěvy tohoto místa budete ohromeni krásou a rozmanitostí přírody. Takže pokud hledáte místo, kde se můžete ztratit ve velkém množství krásy, přidejte Hvalfjörður na svůj seznam míst k návštěvě na Islandu. Určitě se nebudete nudit!


Letenka Island Hvalfjörður


Island je země plná překrásných scenérií a neuvěřitelných přírodních krás. Pokud toužíte po dobrodružství a chcete navštívit místa, kam se nevydá tolik turistů, pak byste měli zvažovat návštěvu oblasti Hvalfjörður.

Hvalfjörður je fjord, který se nachází na západě Islandu. Přestože se jedná o méně navštěvovanou oblast, nabízí mnoho atrakcí pro cestovatele, kteří se do této oblasti rozhodnou vydat. S pouhými 50 kilometry od Reykjavíku je Hvalfjörður výborným cílem celodenní výletu.

Začněte tím, že navštívíte Vatnshorn, což je krásná písečná pláž s čistou vodou. Díky své odlehlosti a klidu si můžete užít koupání i piknik v klidu a bez rušivých vlivů.

Pokud hledáte něco více dobrodružného, můžete se vydat na trek po Hvalfjörðurskirkju. Tento trek vám nabídne krásné výhledy na okolní přírodu a východ slunce v této oblasti je neopakovatelný. Pro ty, kteří se chtějí podívat na nádherné vodopády, doporučujeme návštěvu Glymur, což je nejvyšší vodopád v Islandu.

Při návštěvě této oblasti si můžete také prohlédnout starou továrnu na ryby, která se nachází u břehu fjordu. Tato továrna sloužila jako klíčový průmyslový plán v této oblasti a její historie je fascinující.

Jediným způsobem, jak se do této oblasti dostat, je dopravním prostředkem. Doporučujeme využít pronájem auta, abyste si mohli užít maximální flexibilitu a svobodu při cestování v této oblasti.

Pokud hledáte nádhernou oblast s nádhernou a nedotčenou přírodou, pak byste si na své itineráři neměli nechat ujít Hvalfjörður. Tato oblast nabízí mnoho možností pro turisty a milovníky přírody, kteří se chtějí seznámit s Islandem blíže a objevovat tamní krásy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Hvalfjörður


Q: Jak se dostat do Hvalfjörðuru?
A: Hvalfjörður se nachází zhruba 40 km severozápadně od Reykjavíku. Lze se k němu dostat autem přes silnici číslo 1 nebo autobusem z Reykjavíku.

Q: Můžu si pronajmout auto v Hvalfjörðuru?
A: V Hvalfjörðuru zatím není k dispozici žádná půjčovna aut, ale můžete si pronajmout auto v Reykjavíku a dojet do Hvalfjörðuru.

Q: Jaké jsou turistické atrakce v Hvalfjörðuru?
A: Hlavní turistickou atrakcí v Hvalfjörðuru je vodopád Glymur, který je nejvyšším vodopádem v Islandu. Dále se zde nacházejí lázně Krauma, Botnssúlur Mountains, stezka umění Anarkisti, zřícenina bývalé továrny na ryby a muzeum Kaffihús Giljagaur.

Q: Jaká je nejlepší doba navštívit Hvalfjörður?
A: Nejlepší dobou pro návštěvu Hvalfjörðuru jsou letní měsíce (červenec a srpen), kdy jsou dny dlouhé a teploty příjemné. Nicméně můžete Hvalfjörður navštívit kdykoliv během roku.

Q: Kde se dá ubytovat v Hvalfjörðuru?
A: V Hvalfjörðuru se nachází několik ubytovacích zařízení, jako jsou guesthousy a apartmány. Nicméně, mnoho turistů preferuje ubytování v Reykjavíku.

Q: Kolik stojí vstupenka do Glymur?
A: Neexistuje vstupné na návštěvu vodopádu Glymur. Nicméně, pokud se rozhodnete užít si túru kolem vodopádu se skupinou, můžete platit za vstupenku pro průvodce.


Ubytování Island Hvalfjörður


Hvalfjörður je malebný fjord na západním pobřeží Islandu, který nabízí turistům úžasné přírodní scenérie a klidné prostředí. Pokud plánujete návštěvu tohoto nádherného místa, nezapomeňte si rezervovat ubytování, které vám umožní plně si vychutnat krásy Hvalfjörðuru.

V Hvalfjörðuru najdete různé možnosti ubytování, které splní očekávání a potřeby každého cestovatele. Chcete-li zažít autentickou islandskou atmosféru, můžete si vybrat z množství malých rodinných penzionů a hostinců. Tyto ubytovací zařízení jsou často provozována místními obyvateli a nabízejí vám příležitost poznat tradiční islandskou kulturu a zvyky.

Pokud preferujete větší pohodlí a luxus, můžete se rozhodnout pro rezervaci v jednom z luxusních hotelů ve fjordu. Tyto hotely jsou vybaveny moderním vybavením a nabízejí širokou škálu služeb, jako jsou wellness centra, restaurace s místními specialitami a výhled na okolní krajinu. Ubytování v těchto hotelech je ideální pro ty, kteří si chtějí dopřát komfort a relaxaci během svého pobytu v Hvalfjörðuru.

Další zajímavou možností ubytování ve fjordu je pronájem chaty nebo apartmánu. Tyto samostatné ubytovací jednotky vám poskytnou nezávislost a soukromí, abyste si svůj pobyt ve fjordu mohli užít naplno. Mnoho chat a apartmánů nabízí výhled na fjord a okolní hory, což vytváří nezapomenutelnou atmosféru. S vlastním bydlením budete mít také větší flexibilitu při plánování svých aktivit a výletů ve fjordu.

Nenechte si ujít možnost okusit míchanici kempování, kterou nabízí Hvalfjörður. V okolí fjordu najdete různé kempy, které jsou ideální pro ty, kteří se chtějí ponořit do divoké přírody Islandu. Kempy jsou vybaveny základním vybavením jako jsou toalety a sprchy, a umožňují vám vytvořit si vlastní pobytový plán. Kempování v Hvalfjörðuru je také skvělou možností pro ty, kteří cestují s omezeným rozpočtem.

Nebudete mít problém najít ubytování, které vyhovuje vašim potřebám ve fjordu Hvalfjörður. Během svého pobytu si užijete fantastické výhledy na fjord a okolní krajinu, zajímavé aktivity jako výlety na fjordu, procházky po pláži a prozkoumávání okolních hor a údolí. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel nebo jednoduchou chatu ve fjordu, vaše ubytování bude základem příjemného a zapamatovatelného pobytu v Hvalfjörðuru.


Počasí Island Hvalfjörður


Hvalfjörður, nacházející se na západním pobřeží Islandu, je jedním z nejkrásnějších fjordů na ostrově. Jeho název v překladu znamená "Velrybí fjord", což je velmi příznačné, protože fjord je obklopen strmými horami a doplňují ho nádherné vodopády.

Počasí v Hvalfjörður je známé svou proměnlivostí a je ovlivněno vlivem Atlantského oceánu. Oblast je známá rychlým změnám počasí, takže se často říká, že v jednom dni zažijete všechny čtyři roční období.

V létě, od června do srpna, jsou dny dlouhé a teploty se pohybují kolem 10-15 °C. Právě v létě je oblast nejvíce zelená a kvetou zde různé druhy rostlin. Nádherné polnosti potřené barevnými květy jsou přímo idylickou scenérií, kterou si zdejší obyvatelé i turisté užijí. Letní měsíce jsou také dobou, kdy se můžete těšit na pozorování různých druhů ptáků, kteří zde hnízdí.

Podzim je na Islandu obdobím s krátkými dny a častými dešťovými přeháňkami. Teploty se obvykle pohybují kolem 5-10 °C. Květiny začínají ztrácet svou barvu a příroda se připravuje na příchod zimy. To je také období, kdy se můžete těšit na pozorování migrujících ptáků, kteří se připravují na dlouhý let na jih.

Zima v Hvalfjörður je chladná a vlhká. Teploty se pohybují okolo 0 °C a sníh je běžný. Některé zdejší hory jsou oblíbeným místem pro milovníky zimních sportů, jako je lyžování nebo snowboarding. Stejně tak můžete očekávat úžasné pohledy na přilehlé vodopády, které se často zamrzají.

Jaro přichází pomalu a teploty začínají stoupat nad bod mrazu. Voda z roztávajícího sněhu naplňuje řeky a vodopády nabývají na síle. To je také období, kdy se zdejší fauna a flora probouzí k životu. Jaro v Hvalfjörður je často velmi krásné a vydatnými dešti je opět znovu obnovená zeleň.

Hvalfjörður je oblastí, kterou počasí učinilo tak jedinečnou. Díky svým všestranným podmínkám můžete zažít veškeré klimatické podmínky na jediném místě. Nezáleží na tom, kdy se rozhodnete toto místo navštívit, vždy budete svědky jeho krásy a přizpůsobivosti.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky