Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Island Hornstrandir Nature Reserve

Dovolená Island Hornstrandir Nature Reserve


Island Hornstrandir Nature Reserve je jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších míst v Evropě. Nachází se na severozápadě Islandu a tvoří neobyčejně krásnou oblast, která je dosud zcela nedotčená člověkem. Toto území je ideálním cílem pro turisty, kteří ocení krásy přírody, a hledají klid a pohodu.

Hornstrandir leží v blízkosti města Ísafjörður a může být dosaženo pouze lodí z této oblasti. Celá oblast byla zřízena v roce 1975 jako chráněná oblast a od té doby byla pod ochranou. Návštěvníci se zde setkají se stovkami druhů ptáků, orly a ledními medvědy, kteří zde obývají tyto neobyčejné kraje. Navíc si zde návštěvníci mohou vychutnat divokou a nekonečně dlouhou pláž.

Ten, kdo sem přijede, bude určitě chtít pořídit si fotografie a zanechat takové vzpomínky, které budou jeho srdce hřát po mnoho let. Návštěvníci si zde mohou užít dlouhé procházky po lesích a rákosových bažinách, pozorovat zdivočelou řeku Tednuna, vydat se do tajemného kaňonu Hesteyri, který je obklopen vysokými skalami, nebo navštívit jiné krásné a tajemné místa, jakými jsou například Krossneslaug nebo Veiðileysufjörður.

Island Hornstrandir Nature Reserve je bezesporu jedním z nejexotičtějších a nejzajímavějších míst, které může turista navštívit, když se touží dostat do náruče nevyčerpatelně krásné přírody. Pro ty, kdo chtějí strávit dovolenou v soukromí a s klidem, se jedná o nejideálnější volbu. V Hornstrandir si návštěvníci mohou užít dokonalou relaxaci, ponořit se do klidných vod a užívat si neobyčejné krásy této nenadálé a nezbytné dovolené.


Letenka Island Hornstrandir Nature Reserve


Letenka do Islandu: Objevte úchvatnou krásu přírodní rezervace Hornstrandir

Island je země plná jedinečných přírodních krás a láká miliony turistů po celém světě. Přestože hlavní atrakce Islandu, jako je slavný "Kruhový objezd", ledovce a geotermální prameny, jsou velmi populární, existují i méně známá místa, která skrývají neskutečné přírodní divy. Jedním z nich je přírodní rezervace Hornstrandir, kam můžete vyrazit pořízením letenky přímo na toto magické místo.

Hornstrandir se nachází na severozápadním pobřeží Islandu a je jednou z nejodlehlejších a nejdivočejších oblastí v zemi. Tato oblast byla vyhlášena přírodní rezervací v roce 1975 a dnes je součástí chráněného národního parku Vestfjords, který je jedním z nejvýznamnějších ekosystémů ve světě.

Tato oblast je výjimečná svou nedotčenou krásou a rozmanitostí přírody. Vyskytuje se zde několik horských masivů, strmých útesů, skalnatých ostrovů a malebných zátok, které tvoří úchvatné panoramatické výhledy. Působivá fjordová krajina si zachovala svou divočinu a poskytuje domov mnoha ohroženým druhům rostlin a zvířat, jako jsou tuleň obecný, orlosup brvitý a velryby.

Pro milovníky outdoorových aktivit je Hornstrandir skutečným rájem. Zdejší horské a pobřežní stezky nabízejí možnosti pro turistiku a pěší túry. Můžete si vybrat z různých tras, které vedou přes malebné údolí, vodopády a přesné vyhlídky na fjordy. Pro ty, kdo se chtějí ponořit do místních vod, je k dispozici možnost kajakování nebo dokonce potápění, abyste mohli objevovat podmořský svět s jeho bohatým mořským životem.

Jedním ze skrytých pokladů této oblasti je také nestvůrčí fauna. Ptáci všech velikostí a barev, včetně papuchalka hnědého, křehníka a racka velkého, jsou hojně k vidění. Pokud máte štěstí, můžete dokonce zahlédnout raritního orel mořského, který zde hnízdí.

Chcete-li se dostat do přírodní rezervace Hornstrandir, můžete si zakoupit letenku přímo na islandské letiště v Reykjavíku. Odtud si vyberete přízemní cestu po silnicích, a poté využít trajekt nebo rychlou loď do samotného Hornstrandir. Doporučuje se připravit si pevné boty a dostatečný zásobovací systém, protože při objevování této divočiny je minimální infrastruktura a nikde, kde byste mohli občerstvit nebo nakoupit jídlo.

Návštěva Hornstrandir je jedinečným zážitkem, který ocení milovníci přírody, dobrodružství a klidu. Tato rezervace nabízí možnost odpočinku a úniku ze shonu velkoměsta do nejčistší přírody, kterou můžete na Islandu nalézt. Pojďme objevit krásu této přírodní rezervace a vytvořit nezapomenutelné vzpomínky na tomto úchvatném místě.


Počasí Island Hornstrandir Nature Reserve


Island Hornstrandir Nature Reserve: Kde je počasí opravdu nepredvídatelné

Island je známý svou nádhernou, ale také nevyzpytatelnou přírodou a počasím. Jednou z nejneuvěřitelnějších částí této divočiny je Hornstrandir Nature Reserve - odlehlý poloostrov, který leží na severozápadě ostrova. Tato oblast je považována za jednu z nejchráněnějších a nejjedinečnějších na Islandu, a zároveň také za jedno z nejtěžších míst co se týče předvídatelnosti počasí.

Hornstrandir Nature Reserve je zcela odříznut od zbytku ostrova a tvoří ho téměř 600 kilometrů čtverečních neobydlené divočiny. Je znám pro své dramatické horské hřebeny, strmé útesy a malebné zátoky. Oblast je domovem mnoha vzácným druhům rostlin a živočichů, včetně arktické lišky, soba a tisíce ptáků.

Co se týče počasí, na Hornstrandiru se v podstatě nedá spoléhat na předpověď. Ačkoli je běžným jevem déšť a mlha, což je typické pro většinu Islandu, toto území je známé extrémně proměnlivým klimatem. Jednu minutu můžete slunit na slunečné pláži a o deset minut později se může obloha zatáhnout a rozpoutat se bouře.

Jedním z největších výzev je kombinace silného větru a změnou tání ledovců. Na Hornstrandiru jsou často zaznamenávány náhlé změny teploty a prudké větrné bouře, které mohou být nebezpečné ať už pro turisty nebo pro místní obyvatele. Je velmi důležité být na tato rizika připraven a vždy sledovat aktuální předpověď počasí a varování.

Navzdory nepředvídatelnosti počasí je Hornstrandir Nature Reserve místem, které stojí za návštěvu. Tato odlehlá a divoká oblast nabízí nádhernou scenérii, neporušenou přírodu a pocit klidu a odtržení od civilizace. Pokud jste opravdový dobrodruh a milovník přírody, připravte se na nejistotu počasí a podnikněte trek do této fascinující oblasti.

Pokud plánujete návštěvu Hornstrandiru, je důležité se řádně vybavit. Kvalitní outdoorové oblečení a obuv, pláštěnka, pevné batohy a jídlo a pití na několik dní jsou nezbytnosti. Během vašeho výletu si pečlivě sledujte počasí a vždy dodržujte zásady bezpečnosti v divočině. Pamatujte, že příroda je nekompromisní a vždy bude silnější než člověk.

Hornstrandir Nature Reserve vám nabízí jedinečný zážitek a možnost prozkoumat nejvíce nepřístupnou část Islandu. Ale s tím přichází také nejnevyzpytatelnější počasí, které by vás mohlo překvapit. Buďte připraveni a užijte si tento kousek divokého Islandu, který má co nabídnout.


Ubytování Island Hornstrandir Nature Reserve


Island hornstrandir Nature Reserve se nachází na samém západě Islandu, nedaleko od města ísafjörður. Tato přírodní rezervace je obklopena nádhernými horami, útesy a fjordy a je domovem mnoha druhů zvířat, včetně tulení, tuleňů, lachtanů, ryb a mnoha dalších.

Pokud plánujete návštěvu této nádherné oblasti, můžete si vybrat z několika možností ubytování. První možností jsou malé chaty, které se nacházejí přímo v rezervaci. Tyto chaty jsou velmi jednoduché, ale poskytují základní pohodlí, včetně vaření a topení, což je velmi důležité, protože na této odlehlé lokalitě může být velmi chladno.

Další možností je táboření. Některé oblasti rezervace jsou vyhrazené pro táboření a turisté obvykle spí ve svých vlastních stanech. Tato možnost je vhodná pro ty, kteří chtějí zažít více přírody a zároveň ušetřit nějaké peníze na ubytování.

Poslední možností ubytování ve v Hornstrandir Nature Reserve jsou soukromé chaty, které se nacházejí v oblasti mimo rezervaci. Tyto chaty jsou často mnohem větší a luxusnější než ty, které se nacházejí přímo v rezervaci. Mají silnější topení, vlastní koupelnu a plně vybavenou kuchyň.

Řada firem nabízí ubytování v této oblasti, včetně lístků na trajekt, jídelníčků a dalších služeb. Je důležité si však zjistit, zda jsou tyto nabídky dostupné pro vaše cestovní plány.

Návštěva Hornstrandir Nature Reserve je bez pochyby zážitek, který si vás při pozorování krás zítří jistě navždy zapamatujete. Bez ohledu na to, které ubytování si zvolíte, bude vám tato místo poskytovat nádherné okamžiky a nezapomenutelné vzpomínky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Hornstrandir Nature Reserve


1. Jak se dostat do Hornstrandir Nature Reserve?
- Hornstrandir je přístupný pouze lodí z Ísafjörðuru nebo z města Bolungarvíku.

2. Kdy je nejlepší doba k návštěvě Hornstrandir?
- Nejlepší dobou k návštěvě je období mezi červencem a zářím, kdy jsou teploty mírné a místa jsou přístupná.

3. Kde spát během návštěvy Hornstrandir?
- V Hornstrandir není žádné ubytování, takže musíte si s sebou vzít stan a další vybavení.

4. Mohu v Hornstrandir rybařit?
- Ano, rybaření je povolené, ale je třeba mít platnou rybářskou licenci.

5. Jaké jsou nejlepší turistické trasy v Hornstrandir?
- Nejpopulárnější turistické trasy jsou Kviar, Hornvík, Hesteyri a Veiðileysufjörður.

6. Jaká zvířata mohu v Hornstrandir vidět?
- V Hornstrandir můžete vidět soby, tuleňe, lišky a mnoho druhů ptáků.

7. Je nutné si s sebou vzít potraviny do Hornstrandir?
- Ano, musíte si s sebou vzít potraviny a další zásoby, protože v Hornstrandir není žádný obchod nebo restaurace.

8. Je nutné si s sebou vzít nějaké speciální vybavení?
- Je třeba si s sebou vzít stan, kvalitní turistické boty, teplé oblečení a základní turistické vybavení jako je svítilna, mapa atd.

9. Jaké jsou nejčastější povětrnostní podmínky v Hornstrandir?
- Přestože v létě jsou teploty v Hornstrandir mírné, počasí může být nevyzpytatelné a mohou se vyskytnout bouřky, větry a silný déšť.

10. Existují nějaká omezení, která bych měl v Hornstrandir respektovat?
- Ano, je důležité respektovat přírodu a divokou zvěř a dodržovat pravidla týkající se ohně, aby nedošlo k požáru. Také je důležité nenechávat po sobě žádné stopy.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky