Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Island Dimmuborgir

Nejčastější dotazy a odpovědi Island Dimmuborgir


1. Co je to Dimmuborgir? Dimmuborgir je rozlehlý a komplexní systém sopečných kráterů a skalnatých útvarů na Islandu.

2. Jak se dostat do Dimmuborgir? Dimmuborgir se nachází ve východní části Islandu, poblíž jezera Mývatn. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autem. Existují také pravidelné autobusové spoje z hlavního města Reykjavíku do okolí Dimmuborgir.

3. Jak dlouho trvá prohlídka Dimmuborgir? Doba prohlídky Dimmuborgir závisí na vašich preferencích a zájmu o prozkoumání území. Obvykle trvá asi 1-2 hodiny, ale někteří lidé se tam mohou zdržet déle.

4. Jsou v Dimmuborgir nějaké turistické stezky? Ano, v Dimmuborgir jsou vytyčeny některé turistické stezky, které vás provedou nejzajímavějšími částmi tohoto území. Tato síť stezek vám umožní prozkoumat různé formace sopecného kamene a poskytují vám průvodce po území.

5. Jsou v Dimmuborgir nějaké informační centrum nebo průvodci? V blízkosti Dimmuborgir se nachází několik informačních center, která poskytují informace o historii a přírodním bohatství tohoto místa. Existuje také možnost najmout si průvodce, kteří vás provedou Dimmuborgir a poskytnou vám další informace.

6. Co je nejzajímavější na Dimmuborgir? Nejzajímavější na Dimmuborgir jsou unikátní skalní útvary, které vytvořily sopečné erupce před mnoha tisíci lety. Tyto útvary mají různé tvary a velikosti a často se přirovnávají k hradům nebo městům z temné fantasy.

7. Je možné se vydat na vlastní pěst po Dimmuborgir? Ano, je možné prozkoumat Dimmuborgir na vlastní pěst, protože je zde sít turistických stezek a značení. Vzhledem k rozsáhlému území je však důležité dbát na bezpečnost a dodržovat turistická pravidla.

8. Kdy je nejlepší čas navštívit Dimmuborgir? Nejlepší čas pro návštěvu Dimmuborgir je v létě, kdy je počasí příznivější a je možné si užívat venkovní aktivity. V zimě může být oblast pokryta sněhem a je vhodné mít výbavu pro chůzi po sněhu.

9. Je v Dimmuborgir povoleno tábořit? Ano, je povoleno tábořit v přírodní rezervaci Dimmuborgir na vyhrazených tábořištích. Je však důležité dodržovat všechna pravidla a být ohleduplný k přírodě.

10. Kolik stojí vstup do Dimmuborgir? Vstup do Dimmuborgir je volný, protože se jedná o přírodní rezervaci. Jedná se o veřejně přístupné území, které můžete navštívit kdykoliv bezplatně.


Dovolená Island Dimmuborgir


Island je momentálně jednou z nejpopulárnějších turistických destinací, což není žádným překvapením. Tento krásný ostrov nabízí neuvěřitelnou přírodu, aktivní sopky a termální prameny. Pokud hledáte místo, kde si můžete opravdu odpočinout a okusit krásy přírody, nemůžete minout úžasnou lokalitu Dimmuborgir.

Dimmuborgir je unikátní oblast nacházející se v oblasti Mývatn, severozápadně od ostrova a je jedním z nejatraktivnějších turistických míst. Oblast se pyšní krásnými vulkanickými útvary, které byly utvořeny před tisíci lety erupcemi sopky.

Jednou z největších atrakcí je rozsáhlé pole lávových skal a masivních skalních věží, které mají podobu hradů, důmů nebo chrámů. Ve skutečnosti se některé z těchto skalních věží a dutin uvnitř podobají labyrintům, což je také důvod, proč je tolik návštěvníků fascinováno touto lokalitou. Svrchní vrstvy kamenů v mnoha z nich byly omotané trávou a rostlinami, což jim dodává ještě více idylickou a tajemnou atmosféru.

Pokud máte rádi procházky, neváhejte a vydejte se na jednu z mnoha tras. V oblasti se nachází několik turistických tras s různým stupněm obtížnosti, takže si můžete vybrat tu, která nejlépe vyhovuje vašim požadavkům. Mezi nejpopulárnější trasy patří Náttúruugöng, Kirkjubæjarklaustur, Höggstokkseyri a Lofthellir.

Turistické trasy nejsou jedinou aktivitou, kterou zde můžete podniknout. Pokud máte rádi cyklistiku, stojí za to se kouknout na nabídku půjčoven kol, umístěných po celé oblasti. Můžete si půjčit kolo a sami si projet okolí.

Pokud si chcete odpočinout od všeho šplhání, můžete navštívit nedaleké termální prameny. Oblast Dimmuborgir je domovem neuvěřitelné řady termálních pramenů a vodopádů, které vám přinesou nezapomenutelný zážitek.

Pokud jste příznivci přírody a hledáte místo, kde si můžete opravdu odpočinout, přijeďte a navštivte tuto okouzlující oblast. Dimmuborgir nabízí mnoho příležitostí, jak zažít něco nového a odpočinout si. Je to perfektní místo pro ty, kteří si chtějí užít klid a krásy Islandu.


Ubytování Island Dimmuborgir


Island je země s ohromující přírodou, která láká mnoho návštěvníků z celého světa. Pro ty, kteří hledají jedinečné zážitky, jsou hodnotné nejen památky, ale i ubytování. Jedním z nich je apartmánový komplex Island Dimmuborgir.

Tato nemovitost nabízí dokonalý zážitek pro ty, kteří hledají únik od městského shonu. Komplex se nachází v krásném okolí, kousek od jezera Mývatn, a nabízí širokou škálu různých typů ubytování. Je to ideální místo pro páry, rodiny i skupiny přátel.

Island Dimmuborgir je vytvořen z deseti samostatných apartmánů. Každý z nich je vybaven kuchyňským koutem, koupelnou a obývacím pokojem s televizí a pohovkou. Interiéry jsou moderní a vkusné, čímž jsou ideálním útočištěm pro ty, kdo si chtějí vychutnat krásy islandské krajiny v pohodlí.

Apartmány mají vynikající vzdálenost od turistických atrakcí, které si můžete vychutnat v oblasti, jako jsou sopky, geotermální prameny a krátery, a nabízejí úchvatné výhledy na pohoří Hverfjall a krajinu zaujímající sever Islandu. Docela často se zde také můžete podívat na polární záři, což je fyzi-fyzikální jev, který přitahuje mnoho lidí do těchto míst.

Další výhodou tohoto ubytování je možnost si připravovat jídlo sami v moderních kuchyňských koutech. To ušetří náklady na restaurace a zároveň vám umožní ochutnat místní suroviny a tradiční islandské jídla. Pro ty, kteří rádi tráví večery v klidném prostředí a čekají podívanou na polární záři, je zde k dispozici venkovní terasa s grilem.

Celkově bych tedy řekla, že Island Dimmuborgir je skvělým ubytováním pro ty, kteří chtějí prožít unikátní dovolenou, kde si budou moci načerpat energii z krásné islandské krajiny a zároveň si užít soukromého a pohodlného ubytování. Pokud hledáte podobný zážitek, určitě Island Dimmuborgir stojí za to zvážit.


Počasí Island Dimmuborgir


Island je země, která je pro své drsné a nepředvídatelné počasí proslulá. Islandské počasí může být v průběhu dne proměnlivé, a to i během jednoho hodinového období. Jednou z míst, kde může být počasí opravdu zažité, jsou Dimmuborgir.

Dimmuborgir jsou skalní útvary v oblasti Mývatn na severu Islandu. Jedná se o rozsáhlou oblast, která je tvořena lávovými věžemi, komíny, tunely a jeskyněmi. Tyto skalní útvary jsou vytvořeny sopečnou činností, která v této oblasti probíhala před více než 2000 lety. Od té doby se zde tvořily nejrůznější útvary, které často připomínají podivné tvary a stvoření.

Islandské počasí je v této oblasti velmi proměnlivé. V létě se zde může vyskytovat příjemné slunečné počasí s teplotami okolo 20 °C. Nicméně, většinou bývá v létě zamračeno nebo prší. Podobné počasí bývá také během jara a podzimu. Zima na druhé straně je v této oblasti typická silným větrem, sněhovými bouřemi a nižšími teplotami kolem -10 °C.

I přes nepředvídatelné počasí se stovky návštěvníků každoročně vydávají na procházky po Dimmuborgir. Oblast nabízí nádherné výhledy na nádhernou zimní krajinu, vysoké lávové sloupy a neobvyklé skály. Pokud plánujete navštívit Dimmuborgir, je důležité mít na paměti, že počasí se může rychle změnit a že je dobré být připraven na jakoukoli situaci. Doporučuje se také oblékat se vrstvami oblečení a udržovat si při sobě náhradní oblečení.

V oblasti Dimmuborgir se také nacházejí různé turistické trasy, které vás provedou krásnou přírodou. Mezi nejpopulárnější patří procházka kolem Mývatnu nebo výlet na hory Hverfjall a Mount Kraflu. Tyto trasy nabízejí úchvatné výhledy na krajinu a zároveň přináší možnost relaxace a odpočinku od každodenního života.

Islandské počasí v oblasti Dimmuborgir je nevyzpytatelné a proměnlivé. Přesto se však jedná o jedno z nejkrásnějších míst v Islandu, které turisty láká svojí neopakovatelnou přírodou a úchvatnými výhledy. Pokud budete chtít prozkoumat tuto oblast, buďte připraveni na různá klimatická překvapení a užijte si nádhernou přírodu Islandu.


Letenka Island Dimmuborgir


Island je země plná ohromujících krajin a přírodních úkazů. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je Dimmuborgir. Tento unikátní geologický útvar, známý také jako Ďábelský hrad, se nachází v severovýchodní části země poblíž jezera Mývatn.

Dimmuborgir je úžasným příkladem sopečné krajiny. Vznikl před více než 2000 lety v důsledku sopečné erupce, která vyplavila lávu a vytvořila komplex tunelů, jeskyní a náplaší. Tento místo je charakteristické svou černou a tmavou barevností, kterou získalo díky vulkanickému ztužování lávy.

Návštěvníci si mohou prohlédnout rozsáhlé množství formací z lávového kamene, které vypadají jako zvětralé, ohnivé věže. Tyto sloupy a oblouky jsou dílem přírody a vytvářejí jedinečnou kulisu, kterou si nemůžete nechat ujít. Právě díky tomuto jedinečnému vzhledu dostal Dimmuborgir své jméno, které v překladu znamená "temné hrady".

Procházení tímto zvláštním místem je jako procházka v jiném světě. Zdá se, jako byste vstoupili do starobylé pevnosti, která byla opuštěna po tisíciletí. Když se procházíte úzkými chodbami a mezi sloupy lávy, budete cítit tu starobylou energii a tajemství, která zde vládne.

Navštívit Dimmuborgir je nádhernou příležitostí pro milovníky přírody a fotografování. Místní fauna a flóra jsou neuvěřitelně bohaté. V severní části areálu se nachází lesík, který je domovem vzácných ptáků, jako jsou bahňáci nebo sovy. Pokud máte štěstí, můžete spatřit i renifer, kteří se zde volně pohybují.

I přes svou jedinečnost a krásu je Dimmuborgir poměrně nedotčený turistickým ruchem. Je zde omezený počet značených cest a návštěvníkům se doporučuje dodržovat základní pravidla ochrany přírody.

Vstupní brána do Dimmuborgir se nachází ve vesnici Reykjahlíð v blízkosti jezera Mývatn. Zde se nachází také informační středisko, kde si můžete později koupit suvenýry nebo si zakoupit průvodce.

Pokud se plánujete vydat na Island, nezapomeňte vložit do svého itineráře návštěvu Dimmuborgir. Toto úchvatné místo je jedním z nejexotičtějších a nezapomenutelných místí, které vás zcela uchvátí svou atmosférou a přírodou.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky