Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Island Ásbyrgi

Letenka Island Ásbyrgi


Island je známý svojí neskutečnou přírodní krásou, a mezi jeho nejvýznamnější místa, která stojí za návštěvu, patří bezpochyby Ásbyrgi. Tento ohromující kaňon, který se nachází na severu ostrova, je jedním z nejvýraznějších geologických útvarů na Islandu. Jeho neuvěřitelně dramatické skály a úchvatné výhledy zaručují nezapomenutelné zážitky pro všechny příznivce přírodních krás.

Ásbyrgi se nachází v národním parku Jökulsárgljúfur, který má rozlohu téměř 120 km². Tento park je domovem mnoha dalších přírodních divů, včetně slavné soutěsky Dettifoss, nejmohutnějšího vodopádu v Evropě. Park je také známý svou bohatou volně žijící faunou, včetně ohrožených druhů jako je orel mořský a koroptev popelavá.

Kaňon Ásbyrgi samotný je však jedním z nejzajímavějších míst v parku. Jeho tvar připomíná obrovský koňský podkovaný tvar, který je dlouhý asi 3,5 km a široký až 1,1 km. Vysoké skalní stěny obklopující kaňon vytvářejí úžasný amfiteátr, který je skvělým místem k procházkám a pozorování přírody.

Ásbyrgi je také spojen s mnoha legendami a mýty. Jedna z nejznámějších říká, že kaňon je ve skutečnosti kopím, které vrhl bůh Odin, aby skončil s válkou mezi pohanskými bohy. Další legenda vypráví o tom, jak sem bůh Sleipnir, osmnohý kůň, spadl ze sopky a stvořil tím tvar kaňonu.

Pro milovníky turistiky a outdoorových aktivit je Ásbyrgi rájem. Existuje zde mnoho turistických stezek, které vedou po okraji kaňonu a nabízejí jedinečné výhledy na okolní krajinu. Nejoblíbenější z nich je stezka nazvaná „Botníkslaug“, která vede k úžasným vyhlídkám na kaňon a řeku Jökulsá – jeden z nejdelších a nejvíce vodnatých toků na Islandu.

Další oblíbenou aktivitou je výlet na mori nebo na ostrov Hrísey, který je známý pro svou bohatou flóru a faunu. Na ostrově se nachází také malé obytné městečko, které nabízí rozmanité možnosti ubytování a restaurací.

Pokud hledáte skvělé místo pro příjemný odpočinek nebo dobrodružnou turistiku v jednom z nejkrásnějších míst na Islandu, neměli byste minout příležitost navštívit Ásbyrgi. Tento nádherný kaňon nabízí neuvěřitelné výhledy a nezapomenutelné zážitky, které vás rozhodně nezklamou.


Počasí Island Ásbyrgi


Island je známý svým extrémním počasím a jedním z nejzajímavějších míst je bezpochyby oblast Ásbyrgi. Ásbyrgi je přírodní rezervace na severu Islandu, která se nachází uprostřed horského pásma v národním parku Jökulsárgljúfur.

Toto údolí se vyznačuje unikátní horskou formací ve tvaru písmene "U", která je dlouhá přibližně 3,5 kilometru a široká až 1,1 kilometru. Místní legenda praví, že tuto podlouhlou skalní formaci vytvořil obrovský kůň nordického bůžka Óðina, který skočil přes průlom Ásbyrgi, aby si ulevil od své cestovní únavy.

Jednou z nejzajímavějších věcí, kterou tato oblast nabízí, je její unikátní mikroklima. Ačkoli je Island obecně zametán větry a deštěm, Ásbyrgi tvoří jakýsi ochranný přístav. Stromy a bujná vegetace vytvářejí přirozené závětří, které chrání tuto oblast před drsnými větrnými podmínkami.

Během léta můžete v oblasti Ásbyrgi zažít krásné slunečné dny, kdy teploty vystoupají až na příjemné 15-20 stupňů Celsia. Nezapomeňte si však přibalit k bundě také pláštěnku, protože Island je známý neustálým střídáním počasí a přeháňkami. Kdykoliv se může vyjasnit nebo naopak zatemnit.

V zimě je Ásbyrgi ještě jedinečnější, když vykazuje sněhové závěje a ledové útvary. Tato část Islandu je jedním z nejlepších míst pro pozorování polárního světla, což je obdivuhodný přírodní jev, kdy se nad obzorem objevují různě zbarvená světla vytvářená částicemi slunečního větru.

Ve vnitřní části Ásbyrgi se nachází malé slatiniště a jezírko. Tyto vodní prvky přitahují mnoho různých druhů ptáků, jako jsou labutě, kachny nebo orli. Je to ideální místo pro milovníky ptactva a ornitology.

Celkově vzato, Ásbyrgi je fascinující lokalita, která nabízí návštěvníkům úžasnou přírodu a jedinečné počasí. Vítr, déšť, slunce a sníh se v tomto místě střídají a vytvářejí neuvěřitelné atmosférické podmínky, které jsou nezapomenutelné. Nezáleží na tom, jestli se sem vypravíte v létě nebo v zimě, vždy se můžete těšit na zážitek z výjimečného počasí, které přispěje k vašemu nezapomenutelnému zážitku z Islandu.


Dovolená Island Ásbyrgi


Island je fascinující země, která očarí každého návštěvníka svou ohromující přírodou a jedinečnými geologickými útvary. Jedním z nejkrásnějších míst na Islandu je bezesporu kaňon Ásbyrgi, který se nachází v severní části ostrova.

Ásbyrgi je horské údolí ve tvaru písmena U, které vzniklo výbuchem sopky před tisíci lety. Podle legendy bylo Ásbyrgi stvořeno kopýtem boha Óðina, které se podle pověsti zřítilo ze stratosféry a vytvořilo tento ohromující útvar. Bez ohledu na původ tohoto magického místa je Ásbyrgi přírodním skvostem a lákadlem pro turisty z celého světa.

Procházka údolím Ásbyrgi je jako vstup do jiného světa. Okolní stěny skal vzdouvají až do výšky 100 metrů, a vytváří tak ohromující a neuvěřitelně krásnou scenérii. Lze se tu zcela ponořit do klidu a ticha okolní přírody a vychutnávat si její jedinečnou atmosféru.

Jedním z nejznámějších kamenných útvarů v Ásbyrgi je tzv. Eyjan, což v překladu znamená "ostrov". Jedná se o obrovskou skalní stěnu, která vypadá jako samostatný ostrov uprostřed údolí. Efektní je pohled z jim ze dna kaňonu. Můžete se tu cítit jako v soukromém ráji, kde se můžete zcela odpojit od každodenního shonu a naplno si užívat přírodní krásy.

Ásbyrgi nabízí také různé turistické trasy, které umožňují návštěvníkům prozkoumat celé údolí a okolní krajinu. Mezi nejoblíbenější patří cesta k vodopádu Holmatungur, který je doslova ukrytý mezi skalami. Tato trasa vás zavede do míst, kde můžete obdivovat ohromující sílu přírody a její nekonečnou krásu.

Pokud máte rádi adrenalin a dobrodružství, můžete v Ásbyrgi vyzkoušet také jízdu na koni. Islanďané jsou proslulí svými výbornými koňmi, kteří jsou velmi přizpůsobiví drsným podmínkám ostrova. Projížďka na koni v Ásbyrgi je jedinečnou zážitkem, který vám umožní prozkoumat toto úžasné místo a spatřit ho z trochu jiné perspektivy.

Ásbyrgi je také ideálním místem pro pozorování divoké zvěře. V údolí žijí mnohé druhy zvířat, včetně sobů, lišek a různých druhů ptáků. Pokud máte štěstí, můžete spatřit i vzácnou sopku islandskou, která je symbolem Islandu.

Pokud uvažujete o dovolené na Islandu, Ásbyrgi je jedno z míst, které byste neměli vynechat. Jeho přírodní krása, klid a atmosféra vás okouzlí a budete se sem chtít vrátit znovu a znovu. Bez ohledu na roční období je Ásbyrgi vždy magické místo, které stojí za to objevovat a prozkoumávat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Ásbyrgi


Zde jsou některé z nejčastějších otázek a odpovědí o místě Island Ásbyrgi:

1. Co je Island Ásbyrgi a kde se nachází?

Island Ásbyrgi je horské údolí, které se nachází v severní části Islandu. Nachází se v oblasti národního parku Vatnajökull a je obklopeno vysokými skalnatými útesy.

2. Jak se dostat do Island Ásbyrgi?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Island Ásbyrgi, je autem. Existuje řada silnic, které vedou do oblasti, a nejbližší velké město je Húsavík. Existuje také řada turistických služeb, které nabízejí výlety do této oblasti, včetně turistických autobusů a průvodců.

3. Jak vypadá Island Ásbyrgi?

Island Ásbyrgi je horské údolí, které je obklopeno vysokými skalnatými útesy a má tvar podkovy. V údolí jsou louky a řeka, které tudy protékají. Je to jedno z nejkrásnějších a nejdivočejších míst na Islandu.

4. Co je třeba si s sebou vzít, když jdu do Island Ásbyrgi?

Je důležité si vzít dobrou obuv a vhodné oblečení na počasí, protože počasí na Islandu může být velmi proměnlivé. Můžete také chtít mít s sebou foťák, protože Island Ásbyrgi je krásné místo, o kterém byste měli mít památku.

5. Co mohu dělat v Island Ásbyrgi?

V Island Ásbyrgi můžete dělat různé aktivity, jako je pěší turistika, horská cyklistika a pozorování ptáků. Můžete také navštívit údolí v průběhu sezóny a užít si místní divadlo a kulturní akce.

6. Jaké jsou zajímavé místa v okolí Island Ásbyrgi?

V okolí Island Ásbyrgi jsou různá zajímavá místa, jako jsou horské vrcholy a ledovce, jako jsou například Dettifoss nebo Goðafoss, což jsou největší a největší vodopády v Evropě. Můžete také navštívit město Húsavík, nejlepší místo v Evropě pro pozorování velryb.


Ubytování Island Ásbyrgi


Island Ásbyrgi je malebné údolí nacházející se na severovýchodě Islandu. Toto místo je jedním z mnoha přírodních pokladů, které tato ostrovská země nabízí návštěvníkům. Ásbyrgi je vzdálené přibližně 50 km od města Húsavík a je součástí národního parku Jökulsárgljúfur.

Jedním z nejvýznamnějších rysů tohoto místa je velký polokruhový útvar, který je tvořen strmými skalními stěnami dosahujícími výšky až 100 metrů. Mnoho lidí si všimne, že tento tvar připomíná ohromné amphitheater. Místní legenda praví, že Ásbyrgi bylo vytvořeno ohromným kopím boha Ódina, které zapadlo do země.

Ásbyrgrid je vlastně sopečný kanál, který byl vytvořen před miliony let vyvrhováním lávy. Pozoruhodné je, že útvar je také spojen s darwinismem. V roce 1875 ho navštívil Charles Darwin a podle zjištění zde identifikoval přítomnost sopečného popelu a důkazy o ledu, což vedlo k jeho teorii o pohybu kontinentálních desek.

Ásbyrgi je významné také z hlediska fauny a flóry. V okolí údolí najdeme různé druhy ptáků, například orla mořského, sokola stěhovavého a ledňáčka říčního. Mezi zdejší rostliny patří zvláštní druh sasušeň obecná, která roste pouze ve velmi studených oblastech.

Toto malebné údolí má také velký význam v islandské mytologii. Je považováno za nádherný lesní chrám elfů. Podle místních pověstí je údajně místo, kde se skrývá elfský král. Místní obyvatelé věří, že tyto bytosti mají vliv na jejich každodenní život.

Pro návštěvníky je k dispozici ubytování přímo v areálu Islandu Ásbyrgi. Je zde k dispozici několik různých možností, které umožňují turistům vychutnat si svůj pobyt v tomto malebném údolí. Hotel nabízí pokoje s výhledem na okolní krajinu a je vybaven moderním zařízením, které zajišťuje pohodlí a pohostinnost.

Další možností je kempování v okolí údolí. Pro ty, kteří preferují pobyt v přírodě, je zde kemp, který je vybaven sprchovými zařízeními, toaletami a dalšími potřebnými vybaveními. Kempování umožňuje návštěvníkům prozkoumat okolní přírodní krásy a přímo vnímat atmosféru Ásbyrgi.

Nevýhodou je, že místo není snadno dostupné. Přestože se nachází v centru národního parku, cesta sem může být trochu obtížná, zejména pro ty, kteří nemají vlastní dopravu. Nejbližší město s letištěm, Húsavík, je od Ásbyrgi vzdálené přibližně 50 km.

Navštívit ubytování Islandu Ásbyrgi je však jednoznačně stojí za to. Připadáte si zde jako ve snu, díky těm obrovským, strmým a dokonale čistým stěnám, které vytvářejí obrovskou atmosféru mystiky a exotiky. Pro fanoušky přírody a dobrodružství je toto místo jako stvořené k objevování.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky