Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Irsko Wicklow Mountains

Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Wicklow Mountains


1. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Wicklow Mountains z Irska?
Odpověď: Pokud nevlastníte vlastní automobil, můžete se do Wicklow Mountains dostat prostřednictvím veřejné dopravy, jako jsou autobusy nebo vlaky. Existují také různé turistické společnosti, které nabízejí vyhlídkové túry do této oblasti.

2. Kde v Wicklow Mountains se nachází nejkrásnější výhledy?
Odpověď: Nejkrásnější výhledy na Wicklow Mountains můžete nalézt v oblastech jako Glendalough, Sally Gap a Lough Tay. Tato místa nabízejí úchvatné pohledy na horské vrcholy, jezera a údolí.

3. Jak dlouho trvá výlet po Wicklow Mountains?
Odpověď: Délka výletu Wicklow Mountains závisí na vašem plánu a zájmech. Existují kratší výlety, které trvají pouze pár hodin, stejně jako delší treky, které mohou trvat i několik dní. Většina turistů si však vyhradí jednodenní výlet, který je dostatečný k prozkoumání základních atrakcí této oblasti.

4. Je možné se ubytovat v Wicklow Mountains?
Odpověď: Ano, existuje několik možností ubytování v Wicklow Mountains. Můžete si zarezervovat hotel nebo penzion v okolních městech, jako je například Wicklow Town. Alternativně můžete zvolit kempování v jednom z přírodních parků v této oblasti.

5. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Wicklow Mountains?
Odpověď: Každá roční doba nabízí jedinečné kouzlo Wicklow Mountains. Jaro a léto jsou oblíbené zejména kvůli příjemnějšímu počasí a kvetoucí přírodě. Nicméně, i podzim a zima mají své kouzlo a jsou období klidu a klidné atmosféry v této oblasti.

6. Jaké outdoorové aktivity jsou k dispozici v Wicklow Mountains?
Odpověď: Wicklow Mountains jsou rájem pro outdoorové aktivity. Zde můžete podniknout pěší túry, horské cyklistiky, jezdit na koních, rybařit nebo se vydat na vodáckou výpravu po jednom z místních jezer.

7. Existují nějaká zajímavá historická místa v Wicklow Mountains?
Odpověď: Ano, v Wicklow Mountains najdete mnoho historických památek. Nejznámější z nich je klášter Glendalough, který pochází z 6. století. Dalšími zajímavými místy jsou například hrad Powerscourt nebo přírodní památka Sugarloaf Mountain.

8. Jaká turistická zařízení se nachází v Wicklow Mountains?
Odpověď: V Wicklow Mountains najdete několik turistických center, kde získáte informace o této oblasti, mapy a rady pro turisty. Kromě toho zde existují také různé restaurace, kavárny a obchody, které nabízejí místní produkty a suvenýry.


Ubytování Irsko Wicklow Mountains


Irsko je země plná úchvatných krajin a krásných hor. Jednou z nejmalebnějších oblastí, kterou si můžete vychutnat, jsou hory Wicklow. Leží jen několik kilometrů od Dublinu a poskytují návštěvníkům příležitost získat nádherný pohled na irskou přírodu.

Když se rozhodnete navštívit Wicklow Mountains, je třeba vybrat si ubytování, které vám umožní plně vychutnat tuto kouzelnou oblast. Existují různé možnosti a jednou z nejoblíbenějších je pobyt v horských chatách a penzionech.

Horské chaty jsou skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí blíže seznámit s místní přírodou. Tyto chaty jsou umístěny v obklopení dechberoucí přírody a umožňují vám spatřit úžasné výhledy z vašeho okna. Díky své poloze můžete snadno objevovat okolní kopce a jezera, a to pěší turistikou či na kole. Některé chaty nabízejí i venkovní grily a ohniště, takže si můžete užívat večery u ohně a poslouchat zvuky přírody.

Pokud preferujete pohodlí a luxus, v Wicklow Mountains najdete také luxusní hotely a pocity. Tyto ubytovací zařízení vám nabídnou prvotřídní pohodlí a skvělé vybavení. Mnoho z nich leží v úchvatném přírodním prostředí, takže si můžete vychutnávat krásné výhledy přímo z vašeho okna. Kromě toho vám tyto hotely často nabízejí i další vyžití, jako jsou wellness centra, bazény a vynikající restaurace s tradiční irskou kuchyní.

Nezapomeňte také na možnost pronájmu útulných bed and breakfast. Tato ubytování vám poskytnou příležitost poznat místní kulturu a tradice přímo od místních lidí. Majitelé těchto zařízení vám ochotně poradí, kam vyrazit na výlety a co navštívit v okolí. Navíc budete mít možnost ochutnat typicky irské snídaně, které jsou známé pro svou hojnost a výbornou chuť.

Nejlepší čas k návštěvě Wicklow Mountains je jaro a podzim, kdy zde panuje mírnější počasí a okolní krajina nabývá nádherných barev. Během těchto období se také konají různé festivaly a kulturní akce, které vám přinesou ještě více zábavy.

Navštívení Wicklow Mountains je skutečně nezapomenutelným zážitkem. Ať už se rozhodnete pro horskou chatu, luxusní hotel či bed and breakfast, budete mít možnost prozkoumat nádhernou krajinu, historické památky, jako je klášter Glendalough, a užít si klid a krásu těchto hor. Takže pokud plánujete cestu do Irska, nezapomeňte vložit Wicklow Mountains na svůj itinerář a vybrat si ubytování, které vám umožní prožít skutečně jedinečný relaxační pobyt.


Počasí Irsko Wicklow Mountains


Irsko je známé svým deštivým a proměnlivým počasím, které je důsledkem jeho poloze na západě Evropy a vlivu Golfského proudu. Mezi oblastmi s nejvíce deštěm a mlhou patří překrásná Wicklow Mountains, která se nachází jen pár kilometrů jihovýchodně od Dublinu.

Wicklow Mountains jsou horským pásmem, které se táhne na délku asi 40 kilometrů a zahrnuje řadu vrcholů, malebných údolí a jezer. Nejvyšší horou je Lugnaquilla, která dosahuje výšky 925 metrů nad mořem. Tato oblast je přírodním rájem pro návštěvníky, kteří si zde mohou užít procházky, pěší túry, cyklistiku nebo rybaření.

Jeden z hlavních faktorů, který ovlivňuje počasí v této oblasti, je přítomnost Atlantického oceánu. Západní větry přinášejí vlhký vzduch, který stoupá na svazích hor a dochází k ochlazení. To způsobuje časté srážky, které jsou v Wicklow Mountains nevyhnutelné. Deštivé dny jsou zde běžné, zejména na jaře a na podzim.

Mlha je také častým jevem v této horské oblasti. Mlžné banky se často objevují v údolích a na vrcholech hor, což může omezit viditelnost a tvořit tajemnou atmosféru. Někteří turisté rádi využijí tuto příležitost pro fotografování, protože mlha může vytvořit zajímavé a záhadné scény.

Navzdory častým srážkám a mlze existuje v Wicklow Mountains také mnoho slunečných dnů, zejména během letních měsíců. Slunečné počasí otevírá příležitosti pro nádherné výhledy na okolní krajinu a jezera. Lidé si zde mohou užívat pikniky, procházky po horských stezkách a objevování místní flóry a fauny.

I když je počasí v Wicklow Mountains nepředvídatelné, krása této oblasti a její charakteristický klimatický ráz přitahuje mnoho návštěvníků z celého světa. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí uniknout rušnému městskému životu a prožít dobrodružství v náručí přírody.

Pokud se chystáte na výlet do Irska a plánujete navštívit Wicklow Mountains, nezapomeňte se vybavit vhodným oblečením a obuví, která vás ochrání před deštěm a vlhkem. Doporučuje se také sledovat předpověď počasí a informace týkající se aktuálních podmínek na horách.

Wicklow Mountains nabízejí úchvatnou kombinaci krásné přírody, dobrodružství a proměnlivého počasí. Pokud jste fanoušky outdoorových aktivit a milovníky malebných scenérií, pak je tato oblast určitě tou správnou destinací pro vás.


Dovolená Irsko Wicklow Mountains


Úchvatné přírodní scenérie a přátelští lidé jsou hlavními lákadly Irského regionu Wicklow Mountains, který se nachází na jihu země. Pokud jste příznivcem aktivní dovolené s hory, lesy, rybníky a pozoruhodnou vodním pádem, pak je pro vás Wicklow Mountains ideální volbou pro vaši dovolenou.

Wicklow Mountains zahrnuje nejvyšší horu v Irsku, Carrauntoohil, ale také mnoho jiných nádherných lokalit, jako jsou Powerscourt Waterfall a Glenmacnass Waterfall, které jsou jedny z nejoblíbenějších turistických atrakcí v této oblasti.

Tato oblast je ideálním místem pro turisty, kteří se chtějí vcítit do přírody a užít si nádherné výhledy a procházky. S jeho nádhernými horskými masivy a hlubokými údolími, jeho nekonečnou řadou jasně modrých jezer a nejstarším lesostepním pozemkem v Evropě, má Wicklow vše, co potřebujete pro dokonalou dovolenou.

Existuje mnoho možností, jak si můžete užít svůj pobyt v Wicklow Mountains. Pro milovníky turistiky jsou k dispozici stovky kilometrů značených turistických tras, kde můžete užít si krásy krajiny, pěší turistiku a horskou cyklistiku.

Pokud vám skutečně záleží na ochraně okolní přírody, můžete navštívit i některou z chráněných oblastí v parku Wicklow Mountains National Park, jako je například třeba Long Hill a Roundwood Hill.

Wicklow je také ideální destinací pro milovníky vody. V této oblasti nalézáte mnoho krásných jezer a rybníků, jako voda Lough Ouler a Lough Dan, která jsou ideálním místem pro kajakování, potápění a rybaření.

Nakonec, ale ne méně důležité, Wicklow je domov pro nesčetné muzea, umělecké galerie a kulturní památky, kde se můžete dozvědět více o historii této úchvatné oblasti. Například ruiny kláštera Glendalough, které jsou součástí památek UNESCO, jsou ideálním místem pro kulturní návštěvu.

Když jste úplně unaveni a hladoví, je na čase ochutnat místní kuchyni. Irská kuchyně je plná tradičních jídel, jako jsou národní jídlo Fish and Chips nebo Irský guláš. A pokud máte rádi pivo, nemůžete si nechat ujít ochutnat pivo z místních pivařů.

V závěru bych mohl říct, že Wicklow Mountains jsou nádhernou destinací pro ty, kteří chtějí strávit aktivní a zároveň relaxační dovolenou v srdci Irska. S tak mnoho věcmi na početním seznamu a místní přátelskostí, určitě nebudete chtít nikdy odejít!


Letenka Irsko Wicklow Mountains


Irsko je nádherná země plná zelených polí a horských oblastí. Jednou z nejkrásnějších oblastí je bezesporu Wicklow Mountains, kde si milovníci přírody a turisté přijdou na své. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, nezapomeňte si rezervovat letenku do Irska.

Letiště v Dublinu je nejblíže k Wicklow Mountains, a proto se nejvíce doporučuje letět do hlavního města. Ceny letenek se mohou lišit v závislosti na sezóně, proto se vyplatí hledat letenky s několika měsíčním předstihem. Ze severu České republiky do Dublinu létá několik společností, jako jsou Ryanair, Wizz Air nebo Aer Lingus.

Když už budete mít letenku v kapse, čeká vás neuvěřitelně malebné a krásné území. Wicklow Mountains se nacházejí asi 50 kilometrů jihozápadně od Dublinu a oblast je složena z vysokých hor, jezer a horských potoků. Turisté a návštěvníci se mohou těšit na krásné výhledy a nádhernou přírodu.

Jedním z nejznámějších míst pro turisty je Glendalough, což je údolí ležící v horách. V této oblasti je mnoho historických památek a rušných turistických tras, což z ní dělá velmi zajímavé místo pro všechny turisty.

Dalším populárním místem v Wicklow Mountains je Sally Gap, který se nachází mezi dvěma vysokými vrcholy. Návštěvníci zde mohou obdivovat krásné výhledy a projíždět spoustou zajímavých míst.

Tato oblast je ideální jak pro jednodenní výlety, tak pro delší výlety, protože její krása je třeba vidět na vlastní oči. Pokud plánujete výlet do Irska, nezapomeňte si zarezervovat letenku a navštívit úchvatnou oblast Wicklow Mountains, která se stane nezapomenutelným zážitkem.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky