Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Irsko Trim Castle

Dovolená Irsko Trim Castle


Trim Castle je nádherný hrad nacházející se ve městě Trim v Irsku. Je považován za jedno z nejvýznamnějších středověkých staveb v Irsku a je také jednou z největších hradních pevností v Evropě.

Hrad byl postaven ve 12. století Normany a sloužil jako rezidence pro normanské šlechtice. Trim Castle je největší hradní pevností ve městě Trim v Irsku a jeho celková rozloha je 3,5 hektaru. Hrad je rozdělen na různé části, včetně hlavního věže, opevněných hradeb, kuchyně, sýpky a dalších.

Trim Castle se proslavil také díky své roli ve filmu Braveheart, který získal Oscara za nejlepší film. V tomto filmu z roku 1995 hrál irský herec David O'Hara postavu irského šlechtice jménem Stephen, který válčil proti anglickým dobyvatelům.

Hrad byl v minulosti vážně poškozen během irské války a následně zchátral. Nicméně, v roce 2000 bylo ustanoveno Trim Castle Conservation Committee, které se zasloužilo o jeho opravu a zachování. Dnes je hrad otevřen veřejnosti a můžete si prohlédnout jeho interiér, včetně hlavní věže, kde se nachází expozice věnovaná historii hradu.

Trim Castle také nabízí nádherný výhled na okolní krajinu, včetně řeky Boyne, která protéká nedaleko hradu. Můžete si procházet rozlehlými zahradami, relaxovat na trávě nebo si udělat piknik s rodinou a přáteli.

Trim Castle je také známý svou legendou o "bílém žádném ďáblu", který se údajně zjevuje před větrnou veží. Věří se, že tato zjevení jsou předzvěstí blížícího se neštěstí. Je to zajímavá pověst, která přidává na tajemnosti a mystice tomuto historickému místu.

Pokud plánujete dovolenou v Irsku, určitě byste neměli vynechat návštěvu Trim Castle. Toto místo je fascinující a nabízí kombinaci historie, kultury a nádherné přírody. Navíc, hrad je snadno dostupný z Dublinu, což ho činí skvělou volbou pro jednodenní výlet.

Trim Castle v Irsku je skutečně jedinečným místem a nabízí vám možnost poznat historii tohoto nádherného regionu. Takže při plánování vaší další dovolené nezapomeňte zahrnout do svého itineráře návštěvu tohoto úžasného místa. Budete očarováni jeho krásou a významem.


Letenka Irsko Trim Castle


Trim Castle je jedním z nejvýznamnějších historických památek v Irsku a jedním z nejlépe zachovalých hradů v zemi. Nachází se v městě Trim v kraji Meath a je považován za jednu z nejdůležitějších středověkých pevností na ostrově.

Trim Castle byl postaven v 12. století Normany a stal se sídlem rodu de Lacy, kteří vykonávali funkci guvernérů Irska pro anglického krále. Hrad byl navržen jako opevněná pevnost s využitím přírodního opevnění přiříčením řeky Boyne. Jeho dominantou je imponující věž se sedmi podlažími, která sloužila jako hlavní obranný bod hradu.

Trim Castle byl místem mnoha historických událostí. Proslavil se zejména během irského osvobozeneckého boje v 17. století, kdy zdejší obyvatelé bránili hrad proti anglickým vojskům. Po revoluci se však hrad postupně začal rozpadat a zchátral.

V 20. století byl hrad zásluhou irského národního dědictví zrekonstruován a otevřen pro veřejnost. Dnes mohou návštěvníci obdivovat krásu a majestátnost tohoto historického místa. Prohlídka zahrnuje vstup do věže, prohlídku opevnění hradu a možnost se dozvědět více o historii Irska.

Trim Castle je také známý díky své roli ve filmu "Braveheart" z roku 1995, ve kterém hrál hlavní roli Mel Gibson. Hrad posloužil jako kulisa pro některé klíčové scény filmu, který popisuje skotské boje za nezávislost.

Navštívit Trim Castle je zážitek, který vás zavede zpět do minulosti a dobrodružství. Můžete si prohlédnout krásné historické stavby, procházet se okolo zbytků starých hradeb a ocitnout se v místě, kde se odehrály významné události. Trim Castle je jedním z nejzajímavějších míst v Irsku a skutečným skvostem pro všechny milovníky historie.


Ubytování Irsko Trim Castle


Trim Castle: Středověká krása na irském venkově

Irsko je známé svou bohatou historií a nádhernou krajinou. Jedním z nejvýznamnějších historických památek v zemi je hrad Trim Castle, který se nachází ve městě Trim v hrabství Meath. Tato ohromující středověká pevnost je jedním z největších a nejstarších hradů v Irsku a přitahuje ročně tisíce návštěvníků.

Trim Castle byl postaven v 12. století Normany jako pevnost a správní centrum v oblasti Meath. Hrad byl původně sídlem mocného rodu lordů ze Lacy a hrál důležitou roli v historii Irska. Trim Castle je známý také díky svému spojení s filmem "Braveheart", ve kterém ztvárňoval hrad v Edinburghu. Tato slavná scéna z filmu přidala k popularitě hradu mezi návštěvníky.

Hrad Trim se rozkládá na rozlehlém pozemku s výhledem na řeku Boyne. Tato malebná poloha přidává hradu dojem tajemství a krásy. Nejvýraznější částí hradu je jeho centrální věž, která je považována za největší normanskou věž v Irsku. Tato kamenná věž vysoká 21 metrů je obklopena masivními zdi a je jedním z nejikoničtějších prvků hradu. Uvnitř věže se nachází patra s několika místnostmi a spirálovými schody, které stále přitahují pozornost návštěvníků.

Kromě centrální věže nabízí Trim Castle i další zajímavé části k prozkoumání. Například východní křídlo hradu, které bylo přidáno později, má nádhernou gotickou kapli a několik dalších místností. Navštěvníci mohou také projít krásnými zahradami hradu a objet dochované zdi, které obklopují celý komplex. Pro ty, kteří chtějí hlouběji proniknout do historie hradu, je k dispozici průvodcovská prohlídka.

Trim Castle není pouze fascinující historickou památkou, ale také je to místo, které nabízí spoustu zábavy a aktivit. V komplexu hradu se nachází návštěvnické centrum s výstavou věnovanou historii hradu a jeho významu pro Irsko. Cestovatelé mohou také navštívit nedaleký hrad Athboy, který je snadno dostupný a nabízí ještě více historických zážitků.

Pokud se rozhodnete navštívit Trim Castle, doporučuji si v předstihu zarezervovat ubytování v okolí. Existuje mnoho možností od luxusních hotelů po rodinné penziony, které vám poskytnou komfortní zázemí během vaší cesty.

Celkově vzato, Trim Castle je jednou z nejkrásnějších historických památek v Irsku a nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost prozkoumat středověkou historii země. Jeho ohromující architektura a malebné okolí udělají z vaší návštěvy nezapomenutelný zážitek. Takže, až budete plánovat svou další cestu do Irska, nezapomeňte zahrnout hrad Trim do svého seznamu míst, které chcete navštívit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Trim Castle


1. Jak se dostanu na Trim Castle v Irsku?
Trim Castle se nachází ve městě Trim v hrabství Meath. Nejbližší letiště je v Dublinu, odkud je možné se dostat autobusem nebo vlakem do Trimu. Trim je také dobře dostupný automobilem, přičemž je od Dublinu vzdálen přibližně 40 kilometrů.

2. Jaká je vstupní cena do Trim Castle?
Ceny vstupenek do Trim Castle se mohou lišit v závislosti na věku a kategorii návštěvníka. V roce 2021 je vstupné pro dospělého člověka 5 eur, zatímco pro děti a seniory je vstupné nižší. Děti do věku 12 let musí být v doprovodu dospělé osoby.

3. Jak dlouho trvá prohlídka Trim Castle?
Pro prohlídku hradu Trim Castle je vyhrazena přibližně hodina až hodina a půl času. To zahrnuje prohlídku hradních prostor, věže a okolních zahrad. Doporučuje se však přijít dostatečně předem, aby si návštěvníci mohli užít celou prohlídku.

4. Existuje možnost zakoupení vstupenek online?
Ano, je možné si zakoupit vstupenky do Trim Castle online přes oficiální webové stránky nebo pomocí mobilní aplikace. Tímto způsobem můžete předem rezervovat vstup na konkrétní čas a zajistit si své místo.

5. Nabízí Trim Castle možnost prohlídky s průvodcem?
Ano, Trim Castle nabízí možnost prohlídky s průvodcem, který vám poskytne podrobný pohled na historii a zajímavosti tohoto místa. Prohlídky s průvodcem jsou většinou dostupné v anglickém jazyce, ale je možné si případně domluvit i prohlídku v dalších jazycích.

6. Můžu si sebou vzít foťák na prohlídku Trim Castle?
Ano, fotografování je obecně povoleno na prohlídce Trim Castle, ale existují omezení. Je zakázáno používat blesk v interiérech, a některé exponáty mohou být chráněny před fotografováním. Je však vždy dobré dodržovat pokyny personálu, abyste se vyhnuli potížím.

7. Je Trim Castle přístupný pro osoby s omezenou schopností pohybu?
Trim Castle nabízí omezenou přístupnost pro osoby s omezenou schopností pohybu. Hlavní věž je přístupná po schodech a mánelevator nebo rampu. Některé prostory však mohou být obtížně přístupné pro vozíčkáře. Doporučuje se předem kontaktovat personál hradu, aby se upřesnily podrobnosti ohledně specifických požadavků.

8. Můžu si v Trim Castle koupit suvenýry?
Ano, v Trim Castle je k dispozici obchod se suvenýry, kde si můžete zakoupit různé předměty spojené s hradem a irskou kulturou. Nabídka suvenýrů zahrnuje například reprodukce historických předmětů, upomínkové předměty či knihy.

9. Existuje poblíž Trim Castle možnost stravování?
Ano, v okolí Trim Castle je několik restaurací, kaváren a hospod, kde si můžete po prohlídce oběd nebo svačinu. Trim je malé město, takže možnosti stravování jsou dostupné v blízkosti.

10. Jaké jsou otevírací hodiny Trim Castle?
Trim Castle je obvykle otevřen pro veřejnost od pondělí do soboty od 9:30 do 17:30 hodin. V neděli je otevřen od 11:00 do 17:30 hodin. Otevírací doba však může být ovlivněna sezónou a případně událostmi, proto je vhodné zkontrolovat aktuální otevírací hodiny před návštěvou.


Počasí Irsko Trim Castle


Trim Castle se nachází v irském městě Trim a je jednou z největších hradních staveb v Irsku. Je to také jedno z nejznámějších místních turistických atrakcí. Trim Castle je spojen s historií králů a rytířů a je problematické představit si tuto stavbu v jiném prostředí než v zelené irské krajině.

Trim Castle je dominujícím prvkem města Trim a byl postaven ve 12. století Normanem Hughem de Lacy. V průběhu staletí byl hrad střídavě využíván jako sídlo šlechty a vojenská pevnost. Navštívit hrad je jako se vrátit do minulosti – mnoho zeď a věží je stále v dobrém stavu, což umožňuje návštěvníkům prozkoumat a zažít atmosféru z dob středověku.

Trim Castle také sloužil jako kulisa pro mnoho filmů a televizních seriálů, včetně známého filmu "Braveheart" z roku 1995, ve kterém hrál Mel Gibson. Jeho impozantní architektura a romantické okolí z něj činí atraktivní místo pro tvůrce filmů.

Když jde o počasí v oblasti Trim Castle a celém Irsku, je známé svými častými dešti a proměnlivým počasím. I když jsou letní měsíce často teplejší, stále je dobré mít s sebou déšť nebo nepromokavé oblečení. Mnoho turistů preferuje návštěvu Trim Castle v letních měsících, kdy jsou delší a teplejší dny.

V zimě je v Irsku chladněji a deštivěji. Návštěvníci, kteří chtějí vidět krásu zasněženého hradu, by měli cestovat především v lednu a únoru. Zimní období také nabízí klidnější atmosféru a méně turistů.

Vzhledem k blízkosti Atlantského oceánu je počasí v Irsku často proměnlivé během jednoho dne. Mohou se objevit ranní mlhy, náhlé přeháňky a prudké větry. Doporučuje se návštěvníkům připravit se na různé povětrnostní podmínky.

Trim Castle je bezpochyby působivé místo, které láká turisty po celý rok. Jeho historický význam a majestátní vzhled tvoří nezapomenutelnou kulisu pro procházky a prohlídky. Ať už je počasí jakékoli, návštěva tohoto hradu v Irsku je vždycky dobrodružstvím do minulosti.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky