Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Irsko Slieve League

Počasí Irsko Slieve League


Irsko je země, která je pro své mistrovské zelené krajiny a častý déšť známá jako "Zelený ostrov". A jedním z nejmalebnějších a nejosekanějších přírodních zázraků, které můžete ve své kráse v Irsku najít, jsou Slieve League (Mountains of Sliabh Liag).

Slieve League je soubor majestátních útesů, které se nacházejí v jihozápadním pobřeží hrabství Donegal. Tyto útesy jsou jednou z největších turistických atrakcí v zemi a jejich skvělou krásou přitahují tisíce návštěvníků každý rok.

Nejvyšší ze Slieve League je zvaný Sliabh Liag, který dosahuje výšky přes 600 metrů. To z něj dělá jedny z nejvyšších a nejimpresivnějších útesů v Evropě, v mnoha případech převyšujících slavné Cliffs of Moher v sousedním hrabství Clare. Pohled z vrcholu útesů je prostě dech beroucí, s panoramatickým výhledem na Atlantský oceán a okolní krajiny, který se rozprostírá na nesmírnou vzdálenost.

Tento ohromující krajinný klenot je ovšem také ovlivněn místním klimatem. Irsko je známé svými změnlivými a nepředvídatelnými počasím. Kdykoliv se vydáte na výlet na Slieve League, je proto důležité být připraven na všechny druhy povětrnostních podmínek.

Během deštivých dnů může být vystoupení na vrchol útesů obtížné kvůli kluzkým skalním plochám a omezené viditelnosti. Ale i během deště je to úchvatné místo, s vodopády se zřízencovým vodopádem, které padají z výšky a dopadají na okolní pláže.

V letních měsících může být počasí příznivější a přátelštější, s více slunečními a teplými dny. To je ideální čas pro prozkoumávání Slieve League a užívání si úchvatného výhledu.

Existuje několik způsobů, jak se dostat na Slieve League. Turisté si mohou vybrat mezi pěší turistikou po strmých trasách nebo si pronajmout auto a projet se po cestách, které vedou až k vrcholu. Je také možné si pronajmout horského průvodce, který zabere turisty bezpečně k vrcholu a poskytne jim další informace o této jedinečné lokalitě.

Pokud plánujete návštěvu Slieve League, je vhodné si s sebou vzít pevnou obuv, nepromokavé oblečení a chránit se proti větru a dešti. Doporučuje se mít také foťák připraven, protože fotografie z tohoto místa jsou neskutečně působivé a stojí za to si je zachovat.

V nepředvídatelném počasí Irska je jediné, co můžete udělat, přizpůsobit se a užívat si danou situaci. Ať už je Slieve League zahalená do mlhy nebo osvícená sluncem, poskytuje návštěvníkům zážitek, který vám ještě dlouho zůstane v paměti. Irsko je prostě jedním z těch míst na světě, které hluboce zapadnou v srdci každého, kdo je navštíví.


Letenka Irsko Slieve League


Irska je země, která je známá svou krásnou přírodou a úchvatnými scenériemi. Jedním z nejvýraznějších a neodolatelných přírodních zázraků Irska jsou neobyčejně krásné a impozantní útesy Slieve League. Ti, kteří hledají dávku dobrodružství a chtějí se ponořit do nádhery irské krajiny, by neměli zapomínat na tuto skvostnou lokalitu.

Slieve League se nachází na jihozápadě Irska v hrabství Donegal. Jako jedny z nejvyšších útesů v Evropě se tyto majestátní skály tyčí do výšky až 601 metrů nad Atlantickým oceánem. To znamená, že jsou téměř trojnásobně vyšší než slavné útesy Moher na západním pobřeží Irska.

Tato malebná lokalita je doslova rajským místem pro milovníky outdoorových aktivit a turistiku. Cestovatelé mohou sledovat působivý výhled z vrcholu, nebo si prohlédnout Slieve League z moře, což je opravdu nezapomenutelný zážitek. Existuje několik stezek, které vedou turisty po okolí, ať už se jedná o krátkou procházku nebo náročnější trekkingovou trasu.

Výhled z vrcholu Slieve League je prostě ohromující. Rozprostírá se přes zelené pláně, nedotčené pláže a azurové hory na vzdáleném obzoru. Pohled na rozlehlé moře a nekonečné horizonty dokáže nabídnout okamžky největšího klidu a okouzlení.

Pro ty, kteří touží po adrenalinovém zážitku a nebojí se výšek, existuje možnost vyzkoušet si také lety paraglidem nebo jízdu na kluzáku. Z vrcholu útesů je výhled na okolní krajinu úchvatný a není divu, že mnoho turistů si přijede vychutnat zdejší panoráma.

Cesta do Slieve League nebude nic složitého, ale budete potřebovat správnou přípravu a vybavení. Měli byste zvážit pečlivý výběr bot a pohodlného a odolného oblečení. V létě můžete očekávat proměnlivé počasí, takže byste měli být připraveni na všechny příležitosti.

Když přijedete do okolí Slieve League, měli byste také vyzkoušet místní kuchyni. Hrabství Donegal je známo pro své čerstvé ryby a mořské plody. Navštivte místní hospodské podniky a nechte se unést autentickými irskými chutěmi.

Letenka do Irska a návštěva Slieve League je skvělou příležitostí, jak uprostřed nádherné přírody zažít svůj vlastní irský příběh. Ať už se rozhodnete pro okouzlující procházku po útesech, adrenalinový zážitek paraglidingu nebo klidnou chvíli u pobřeží, Slieve League vás ohromí svou krásou a nedotčeným okolím.


Ubytování Irsko Slieve League


Slieve League, také známé jako Sliabh Liag, je jedním z nejznámějších přírodních skvostů v Irsku. Nachází se na poloostrově Dún Chaocháin v hrabství Donegal na severozápadě Irska. Tento horský masiv je nejvyšším 'klifem na okraji Evropy' a nabízí úžasné výhledy na Atlantský oceán.

Kromě své překrásné přírody a působivých scenérií nabízí Slieve League také širokou nabídku ubytování pro turisty z celého světa. Ať už hledáte luxusní hotel, útulný rodinný penzion nebo tradiční irský B&B (bed and breakfast), na Slieve League si vybere každý.

Pokud preferujete komfort a luxus, můžete si vybrat z několika pětihvězdičkových hotelů, které se nacházejí ve blízkosti Slieve League. Tyto hotely nabízejí elegantní pokoje s neuvěřitelným výhledem na oceán, wellness centra, bazény a exkluzivní služby. Jejich restaurace se může pyšnit nejen vybranou nabídkou místních specialit, ale také panoramatickým výhledem na klif.

Pro ty, kteří hledají příjemné a útulné prostředí, doporučuje se zvolit si rodinný penzion. Ve Slieve League a jeho okolí se nachází mnoho penzionů, které nabízejí pokoje s výhledem na moře, neformální atmosféru a domácí snídaně. Majitelé penzionů často mají také bohaté znalosti o místních atrakcích a rádi vám poradí, kam vyrazit na výlet.

Pro autentický irský zážitek můžete zvolit tradiční irské B&B. Tyto ubytovací zařízení jsou často provozovány irskými rodinami a nabízejí jednoduché, ale útulné pokoje a vynikající pohostinství. Snídaně v B&B jsou obvykle připraveny z čerstvých místních surovin a slouží se v rodinné atmosféře.

Ať si vyberete jakýkoliv typ ubytování na Slieve League, můžete očekávat úžasný výhled na jedinečné přírodní krásy tohoto místa. V okolí Slieve League se nachází také spousta venkovních aktivit, jako je turistika, rybaření či jízda na koni. Nezapomeňte si také udělat výlet do nedalekého města Donegal, které nabízí bohatou historii, tradiční irskou kulturu a výborné možnosti nákupů.

Ubývání na Slieve League vás přenese do srdce nádherné irské krajiny a umožní vám zažít autentický irský pohostinný duch. Ať už vyberete luxusní hotel, rodinný penzion nebo tradiční B&B, budete mít příležitost vychutnat si přírodu a klid tohoto ohromujícího místa na okraji Evropy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Slieve League


1. Jak se dostat na Slieve League v Irsku?
- Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autobusem nebo autem. Z Donegalu autobusová linka Bus Eireann a McGeehan, a z Killybegsu zajišťuje dopravu k vrcholu.

2. Jak dlouhá je cesta na Slieve League?
- Cesta na Slieve League z Donegalu trvá asi hodinu a půl.

3. Jaké má Slieve League parkování?
- Parkoviště na Slieve League je zdarma.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Slieve League?
- Nejlepší čas na návštěvu Slieve League je v létě, kdy je počasí teplé a slunečné.

5. Jaká je nejlepší pláž poblíž Slieve League?
- Nejlepší pláž poblíž Slieve League je Malin Beg Beach.

6. Jaké jsou turistické atrakce poblíž Slieve League?
- Mezi turistické atrakce poblíž Slieve League patří Malin Beg Chapel, Glenveagh Nationalpark a Donegal Castle.

7. Dá se na Slieve League lezením na skály?
- Na Slieve League se nedoporučuje lezení na skály.

8. Je nutné mít vstupenku na Slieve League?
- Vstup do oblasti je zdarma, ale může být účtován poplatek za parkování.

9. Jaké jsou výhledy na Slieve League?
- Výhledy na Slieve League jsou jedinečné a rozprostírají se na pobřeží Donegal Bay a okolních horách.

10. Jaká jsou nejlepší místa k focení na Slieve League?
- Nejlepší místa k focení na Slieve League jsou zadní útesy, rozložitý převis, Bunglass point, nebo Cnoc Ramhar.


Dovolená Irsko Slieve League


Irsko je krásná země plná zeleně, kopců, divokých pláží a historických památek. Jednou z nejkrásnějších částí této země je Slieve League, což jsou vlastně strmé útesy tvořící nejvyšší skalní hory na západě Evropy.

Slieve League je nádherné místo na dovolenou pro ty, kteří chtějí objevovat divokou přírodu a zároveň se těšit z úžasných výhledů na oceán. Tyto útesy se nacházejí v hrabství Donegal na severozápadě Irska a spočívají v nadmořské výšce okolo 600 metrů. Je to tedy obrovský zážitek stát na skalách a prohlížet si rušný oceán pod vámi.

Kromě úchvatné scenérie poskytuje Slieve League také mnoho turistických aktivit pro všechny návštěvníky. Například můžete se vydat na turistické túry po zdejších nejvyšších horách a popřemýšlet nad tím, jak byli v minulosti tyto terény vnímány. Hory Slieve League patří mezi největší přírodní památky na tuto téma v Irsku.

Kromě turistických aktivit se můžete také těšit na bohatou historickou a kulturní sestavu na Irsko. Návštěva místních muzeí a památek, jako například ruined Kilcar Abbey apod, by se nemělo opomenout.

Ať už přijedete do Irsku na dovolenou jakýmkoliv způsobem, Sliev League vás jistě nepřestane uchvacovat svými úchvatnými scenériemi a krásami irské přírody. Tato oblast vás uvítá s otevřenou náručí a nabídne vám mnoho nezapomenutelných zážitků.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky