Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Irsko Skellig Michael

Letenka Irsko Skellig Michael


Skellig Michael: Mystický ostrov v Irsku

Irsko je známé svou ohromující přírodou a bohatým kulturním dědictvím. Jednou z perel této země je ostrov Skellig Michael, který si získal pozornost turistů z celého světa. Nachází se na jihozápadě Irska a tvoří součást Skelligských ostrovů, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Ostrov Skellig Michael je obklopen Atlantským oceánem a návštěvníkům přináší neuvěřitelně krásnou scenérii s vysokými útesy a zelenými pastvinami. Jeho neuvěřitelná krása a zvláštní atmosféra, kterou vyzařuje, láká návštěvníky každý rok.

Historie ostrova sahá až do 6. století. Na Skelligu se nachází historický klášter, který byl založen irskými mnichy. Klášter je postaven na strmém vrcholu ostrova a dostat se tam je již samo o sobě dobrodružství. Návštěvníci musí absolvovat strmý a náročný výstup 618 schodů, který přináší neuvěřitelné výhledy na okolní krajinu.

Navzdory své izolaci je klášter na Skelligu dobře dochovaný. Mnichové se tu usadili, aby prchli před vnějším světem a žili zde jako poustevníci. Jejich klášter se skládal z kamenných budov, kaplí a menšího hřbitova. Unikátní architektura a vytrvalost lidí, kteří ho postavili, jsou záznamem dávných časů a fascinují každého, kdo se sem podívá.

Jednou z nejznámějších atrakcí na Skelligu je „Skellig Experience“, která je interaktivním muzeem, kde návštěvníci mohou objevit historii ostrova a kláštera. Expozice nabízí pohled do života mnichů a jejich náročných podmínek, ve kterých žili. Toto zaujímavé muzeum je založeno na konceptu učit a informovat návštěvníky o historii a přírodním bohatství tohoto místa.

Ale Skellig Michael není jen o historii a kláštere. Ostrov je domovem mnoha ptáků, včetně tisíců papuchalků a buřňáků. Pro ornitology je toto místo rájem, protože mohou pozorovat tyto vzácné ptáky v jejich přirozeném prostředí.

Pokud se rozhodnete navštívit Skellig Michael, je důležité vědět, že se na ostrov dostanete pouze lodí. Vzhledem k velké popularitě tohoto místa je omezený počet návštěvníků, kteří se dostanou každý den. Proto je třeba si letenku dopředu rezervovat, aby se zaručila vaše místo.

Navštěva Skellig Michael je touha mnoha cestovatelů, kteří hledají unikátní a magické zážitky. Je to místo, které je plné historie a přírodní krásy, která je těžké popsat slovy. Pokud máte příležitost navštívit Irsko, nezapomeňte zažít tento zázračný ostrov, který vám přinese nezapomenutelné dojmy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Skellig Michael


1. Jaké je hlavní město Irska?
Hlavním městem Irska je Dublin.

2. Jak se dostat na Skellig Michael?
Nejlepší způsob, jak se dostat na Skellig Michael, je lodí z města Portmagee nebo z Ballinskelligs.

3. Jaká je cena vstupného na Skellig Michael?
Cena vstupného na Skellig Michael se liší v závislosti na sezóně. V roce 2021 je cena 15 EUR pro dospělé a 8 EUR pro děti.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Skellig Michael?
Nejlepší čas navštívit Skellig Michael je od května do září, kdy jsou přístupové cesty otevřené a počasí je nejstabilnější.

5. Jak dlouhá je plavba na Skellig Michael?
Plavba na Skellig Michael trvá přibližně 45 minut, ale délka cesty se může lišit v závislosti na povětrnostních podmínkách.

6. Lze na Skellig Michael strávit noc?
Ne, na Skellig Michael nelze přespat. Povolení je udělováno pouze na jednodenní výlety.

7. Jaké jsou hlavní atrakce na Skellig Michael?
Hlavní atrakcí na Skellig Michael jsou starobylé kláštery, které pocházejí z 6. až 8. století. Ostrov je také domovem mnoha mořských ptáků.

8. Je nutná rezervace předem, abyste navštívili Skellig Michael?
Ano, je nutné rezervovat předem, protože počet návštěvníků je omezen. Rezervace lze provést prostřednictvím oficiálních stránek.

9. Jsou na Skellig Michael k dispozici toalety a stravování?
Na Skellig Michael nejsou žádné toalety ani stravovací zařízení. Návštěvníci se musí připravit na to, že budou muset nést všechny potřebné zdroje s sebou.

10. Jak dlouho trvá prohlídka Skellig Michael?
Prohlídka Skellig Michael obvykle trvá přibližně 2 až 3 hodiny, během kterých si můžete prohlédnout kláštery a vychutnat si úžasný výhled na okolní krajinu.


Počasí Irsko Skellig Michael


Irsko je země bohatá na malebnou krajinu, zelené pastviny a rozlehlé pláže. Jedním z nejzajímavějších míst v této zemi je ostrov Skellig Michael. Nachází se na jihozápadě Irska, asi 12 kilometrů od pobřeží hrabství Kerry a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Skellig Michael se vyznačuje především svou unikátní a dramatickou krajinou. Je to skalnatý ostrov, který je domovem kolonií tisíců mořských ptáků, včetně vzácných druhů. Jeho nejvýraznější dominantou jsou dvě věže, které sloužily jako klášter a útočiště pro mnichy na konci 6. století až do 13. století. Tyto věže jsou dobře zachované a zůstávají jako doklad raně křesťanského dědictví na tomto ostrově.

Ačkoli Skellig Michael je malebný, je známý také svou problematickou povětrností. Počasí na ostrově je velmi nepředvídatelné a často velmi drsné. To je způsobeno jeho vzdáleností od pevninské části země a otevřeným Atlantikem. Burácející větry, husté mlhy a prudké bouře jsou na Skellig Michael běžným jevem.

Když se chystáte navštívit Skellig Michael, je důležité být dobře připravený na změnu počasí. Doporučuje se vzít si s sebou vhodné oblečení, které by mělo být voděodolné a odolné vůči větru. Oblečte se do vrstev, abyste byli připraveni na různé teploty. Sluneční brýle a opalovací krém by měly být také zahrnuty, protože sluneční paprsky mohou být na ostrově velmi silné, zejména na otevřených vrcholech.

Navštěva Skellig Michael je omezena kvůli bezpečnosti návštěvníků a ochraně přírody. Ostrov je přístupný pouze během letních měsíců a turistickými loděmi, které převážejí omezený počet návštěvníků. Není možné očekávat, že budete schopni navštívit ostrov během nepříznivého počasí. Kvůli bezpečnosti návštěvníků je přístup omezen a může být zrušen v případě nepříznivých podmínek.

Přestože počasí na Skellig Michael může být náročné, návštěva tohoto ostrova je nezapomenutelným zážitkem. Jeho dramatická krajinu a klášterní věže vytvářejí pocit tajemství a odvrácenosti světa. Přestože nepředvídatelné počasí může vaši návštěvu zkomplikovat, je to součástí zážitku z tohoto jedinečného místa. Nezapomeňte sledovat předpověď počasí, být připraveni na všechny podmínky a užít si krásu Skellig Michael.


Ubytování Irsko Skellig Michael


Skellig Michael je malý ostrov ležící na západním pobřeží Irska, který se stal jedním z nejzajímavějších míst k ubytování v Irsku. Tento ostrov je známý především svými kláštery, které pochází z 6. až 8. století a jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Skellig Michael je oblíbeným cílem turistů, kteří se chtějí ponořit do nekonečné krásy irského pobřeží. S velmi specifickou a dramatickou krajinou nabízí tento ostrov návštěvníkům kouzelný pohled na divokou a nedotčenou přírodu. Pro ty, kteří chtějí zažít něco opravdu jedinečného, nabízí Skellig Michael také možnost ubytování přímo na ostrově.

Kláštery na ostrově jsou nachází v obtížně přístupných částech ostrova, a proto zde bylo vybudováno několik malých přístřeší pro ty, kteří chtějí strávit noc na Skellig Michael. Tyto ubytovací jednotky jsou velmi jednoduché a minimalistické, ale přesto nabízejí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Ubytování na Skellig Michael je vhodné především pro dobrodružné jedince, kteří jsou ochotni se vypořádat s výzvou zdolání strmých schodů a skalnatých cest. Přestože se na ostrově nenachází žádná restaurace nebo obchod, můžete si vzít s sebou vlastní jídlo a potřebné vybavení, abyste přežili tento jedinečný pobyt.

Důležité je si uvědomit, že ubytování na Skellig Michael je velmi populární a omezené. Rezervace je nutná delší dobu předem, a to přes oficiální webové stránky, které spravují Irské státní památky. Je třeba být na rezervační systém velmi pozorný a mít trpělivost, protože počet míst je omezen a vyprodané jsou obvykle velmi rychle.

Přestože ubytování na Skellig Michael může být náročné, je to určitě zážitek, který stojí za to zažít. Probudit se na ostrově s nádherným výhledem na oceán a kláštery je nezapomenutelné a člověk má pocit, že se dostal do jiného světa. Skellig Michael je nejen symbolem irské historie a kultury, ale také symbolem přírodní krásy, kterou lze najít na irském pobřeží.


Dovolená Irsko Skellig Michael


Irsko je oblíbeným cílem turistů z celého světa, a jedním z nejzajímavějších a unikátních míst, která můžete v Irsku navštívit, je ostrov Skellig Michael. Tento ostrov se nachází přibližně 12 kilometrů jihozápadně od irského pobřeží a je známý svou malebnou přírodou a historickými památkami.

Skellig Michael je neobydlený ostrov a je domovem jediného kostela, který je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO. Kostel byl postaven na vrcholu ostrova v 6. století mnichy, kteří sem přišli ze svatého Středomoří. Jejich průvodce znal starou irskou legendu o tom, že na tomto ostrově žije archanděl Michael, který chrání Irsko před zlem. Tato legenda přitáhla na ostrov mnoho lidí, kteří sem přišli hledat duchovní osvícení.

Pro návštěvníky je tu možnost vylézt na vrchol ostrova a prozkoumat kostel a zděné obydlí mnichů. Cesta na vrchol však není pro každého. Je to strmý a únavný výstup po kamenném schodišti se 600 schody, a je třeba být ve fyzické kondici a neprojevovat strach z výšek. Pokud se však rozhodnete vystoupat, budete odměněni panoramatickým výhledem na oceán a přírodní krásu ostrova.

Kromě toho, že je ostrov Skellig Michael známý svou duchovností a historií, je také domovem mnoha druhů ptáků, jako jsou rackové, terejové a papuchalkové. V blízkosti ostrova se také nachází mnoho jeskyní a skalních útesů, které jsou domovem tuleňů. Pro milovníky přírody je tedy Skellig Michael skutečným rájem.

Navštěva ostrova Skellig Michael není jednoduchá, ale určitě stojí za to. Jen omezený počet turistů je povolen na ostrově každý den a rezervace je nutná měsíce dopředu. Existuje několik turistických společností, které organizují výlety na Skellig Michael, a obvykle zahrnují převoz lodí ze souše, průvodce a omezený čas na ostrově.

Pokud plánujete dovolenou v Irsku, rozhodně neuvažujte o vynechání ostrova Skellig Michael. Je to jedinečné místo, které vám nabídne kombinaci duchovního zážitku, historie a úchvatné přírody. Ale pamatujte, že návštěva ostrova vyžaduje přípravu a dobrou fyzickou kondici.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky