Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Irsko Killarney

Letenka Irsko Killarney


Irsko, známé svou bohatou historií a kouzelnou krajinou, je oblíbenou destinací turistů z celého světa. Jedním z nejkrásnějších míst, které můžete v Irsku navštívit, je město Killarney. A jak se tam dostat? Nejjednodušší a nejpohodlnější způsob je zakoupit letenku do letiště Kerry, které leží necelých 20 kilometrů od Killarney.

Letenky do Killarney jsou k dispozici z mnoha evropských měst. Díky své strategické poloze je letiště Kerry snadno dostupné. Můžete využít přímé lety nebo si vybrat mezipřistání například v Dublinu, Londýně nebo Frankfurtu. Rezervace letenky je snadná a mnoho společností nabízí výhodné tarify.

Po příletu na letiště v Kerry se vám naskytne nádherný výhled na malebné irské krajiny. Budete mít možnost obdivovat zelené kopce, jezera a divoké přírodní scenérie. Z letiště do Killarney jezdí pravidelné autobusy, které vás dovezenou do srdce města. Můžete si také pronajmout auto a prozkoumat okolí na vlastní pěst.

Killarney je opravdu magickým místem. Je to turistický magnet, protože nabízí množství atrakcí pro každého. Možná budete chtít navštívit slavný Killarney Národní park, který je nejstarším národním parkem v Irsku. Díky svému unikátnímu ekosystému a zvířecím a rostlinným druhům tu najdete nespočet příležitostí k procházkám a výletům. Mnoho turistů se také rozhodne podniknout výlet na nejvyšší horu Irska, Carrantuohill, která se nachází nedaleko Killarney.

Pro ty, kteří mají rádi historii a kulturu, Killarney nabízí mnoho možností. Můžete navštívit Muckross House, zámek z 19. století, který je opravdovou perelou. Místní muzeum je pak ideálním místem k prozkoumání bohaté historie oblasti. V městském parku můžete sledovat tradiční irské tance a poslechnout si tradiční irskou hudbu, která bývá přímo ve vzduchu.

A co se týče gastronomie, Killarney rozhodně nezklame. V mnoha restauracích a hospůdkách si můžete vychutnat prvotřídní irské jídlo, jako jsou čerstvé ryby a mořské plody, hovězí z farmy nebo tradiční irskou polévku.

Letenka do Killarney je vstupenkou do kouzelného světa irského prostředí, který si nesmíte nechat ujít. Ať už se zajímáte o přírodu, historii nebo jen chcete ochutnat párky a pivo v místní hospůdce, Killarney je pro vás to pravé místo. Připravte se na úžasnou dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků.


Počasí Irsko Killarney


Killarney je malebné město nacházející se na jihozápadě Irska, které je známé svým překrásným přírodním prostředím a typickým irským počasím. Tato oblast je obecně vlhká a chladná se značným množstvím srážek, což dává této lokalitě zelený vzhled a vytváří ideální podmínky pro růst překrásné flóry a fauny.

Počasí v Killarney je ovlivňováno Golfským proudem, který přináší oceánský klimatický vliv. Léta jsou mírná a teploty se zpravidla pohybují mezi 15-20 °C. V letních měsících se může teplota dostat i nad 25 °C, přesto však oblečení do chladného počasí vždy stojí za to.

Zimy v Killarney jsou obecně mírné, ale chladné s teplotami v průměru kolem 5 °C. Sněžení je poměrně vzácné, ale mohou se vyskytnout extrémnější teploty, které mohou přinést i sněhové přeháňky. To však dává příležitost pro nadšené milovníky zimních sportů a procházky v jedinečných irských horských krajinách.

Srpnové období je obecně považováno za nejteplejší měsíc v Killarney, ale pokud chcete zažít irskou autentičnost, je pro vás ideální návštěva během května a června. V těchto měsících je krásná zelená krajina v plné síle a teploty jsou zpravidla příjemné.

Co se týče srážek, Killarney je jedním z nejdeštivějších regionů v Irsku. Prší tu prakticky každý měsíc, takže byste měli vždy mít po ruce deštník nebo pláštěnku. Typická irská mlha se tu také často vyskytuje, což dodává místu zvláštní atmosféru.

Nejenže je Killarney bohatý na dešťové kapky, ale má také spoustu slunečných dnů. Úchvatná příroda města, včetně národního parku Killarney a impozantních jezer, je něčím, co stojí za to zažít. I přes proměnlivé počasí je toto místo velmi populární turistickou destinací.

Pokud plánujete návštěvu Killarney, připravte se na změnu počasí a přemýšlejte o vhodném oblečení, které vám umožní vychutnat si krásu tohoto malebného města v plné síle. Ať už zvolíte květen, srpen nebo jakýkoli jiný měsíc, atmosféra a okouzlující krajina Killarney vás jistě nezklamou.


Ubytování Irsko Killarney


Killarney je malebné městečko na jihozápadě Irska, které se nachází v okrese Kerry. Své návštěvníky láká krásnou přírodou, bogatým kulturním dědictvím a množstvím zajímavých památek. Abychom si však mohli opravdu užít všechno, co Killarney nabízí, je jedním z nejdůležitějších aspektů cestování kvalitní a pohodlné ubytování.

V Killarney a jeho okolí najdete mnoho možností ubytování, které uspokojí požadavky každého cestovatele. Pokud preferujete luxusní prostředí, není problém. Zdejší pětihvězdičkové hotely jsou světoznámé a nabízejí prvotřídní služby. Ubytování v nich vám umožní si užít krásy okolní přírody a zároveň si dopřát veškeré pohodlí, které člověk po náročném dni potřebuje. Mnohé z těchto hotelů mají také vynikající restaurace, které nabízejí nejen místní speciality, ale i mezinárodní kuchyni.

Ti, kteří preferují menší, rodinně provozované ubytování, nebudou v Killarney zklamáni. Zdejší penziony a bed and breakfasts jsou často označovány za "domov daleko od domova". Majitelé se většinou starají o hosty osobně a dokážou jim poskytnout mnoho užitečných informací o místních atrakcích a zajímavostech.

Samotné město Killarney nabízí také možnost využít Airbnb. Tento moderní způsob ubytování je vhodný pro ty, kteří chtějí být nezávislí a raději si vytvořit svůj vlastní harmonogram. Díky Airbnb si můžete pronajmout celý byt nebo pokoj v soukromém domě a zažít skutečný irský životní styl.

Pokud rádi spojujete pobyt v přírodě se svými cestovatelskými zážitky, můžete se rozhodnout pro ubytování v jednom z místních kempů. Ti, kteří mají rádi turistiku a outdoorové aktivity, ocení možnost strávit noc ve stanu uprostřed krásné irské krajiny.

V neposlední řadě, Killarney a jeho okolí nabízí také několik historických hradů a zámků, které slouží jako hotely. Tyto zámecké hotely se nacházejí v malebných prostředích a nabízejí hostům jedinečný zážitek. Ubytování v nich zahrnuje nejen krásné interiéry a výhledy, ale také možnost se seznámit s historií a kulturou daného místa.

Všechny tyto možnosti ubytování v Killarney zajistí, že si cestovatelé mohou skutečně užít nejlepší ze všeho, co toto malebné irské město nabízí. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, rodinný penzion, Airbnb, kemp nebo zámecký hotel, jedno je jisté - vaše zážitky z cestování budou nezapomenutelné.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Killarney


1. Jak se dostanu z letiště do Killarney?
- Existuje několik možností: můžete si vzít taxi, autobus nebo najmout si auto. Cesta trvá přibližně 20-30 minut.

2. Jaké jsou nejoblíbenější turistické atrakce v Killarney?
- Mezi nejoblíbenější atrakce patří Národní park Killarney, Muckross House and Gardens, Ring of Kerry, St. Mary's Cathedral, Killarney National Park Visitor Centre a Torc Waterfall.

3. Jaké je nejlepší období k návštěvě Killarney?
- Nejlepší období k návštěvě Killarney je na jaře (březen až květen) a na podzim (září až listopad), kdy počasí je mírné a město není přeplněné turisty.

4. Kde se dá nejlépe ubytovat v Killarney?
- Killarney nabízí širokou škálu ubytovacích možností včetně hotelů, pensionů, bed and breakfast a hostels. Nejpříjemnější možnosti ubytování se nacházejí v blízkosti centra města a Národního parku Killarney.

5. Jaké jsou tradiční irské jídla, která bych si měl v Killarney vyzkoušet?
- Mezi nejznámější irská jídla patří Guiness Beef Stew (hovězí guláš s pivem Guiness), Irish Stew (tradiční hovězí guláš s bramborami), Fish and Chips (ryba s hranolkami) a Irish Breakfast (tradiční snídaně s vejci, slaninou, klobásou a fazolemi).

6. Jaká je nejlepší způsob, jak prozkoumat Národní park Killarney?
- Nejlepší způsob prozkoumání Národního parku Killarney je pěšky, na kole nebo pomocí kočáru taženého koněm. Dále je možné využít procházky nebo jízdu lodí po jezerech.

7. Kde se dají koupit suvenýry v Killarney?
- Nejběžnější místa pro nákup suvenýrů v Killarney jsou tradiční obchody a trhy v centru města. Zde si můžete koupit tradiční irské suvenýry, jako jsou šátky z vlny, šperky s kameny z Dingleho a různé pletené výrobky.

8. Jak daleko je město Killarney od Ring of Kerry?
- Killarney je výchozím bodem pro slavnou turistickou trasu Ring of Kerry. Cesta kolem celého okruhu trvá přibližně 4-5 hodin a je vzdálená přibližně 170 kilometrů.

9. Jak se dostanu z Killarney do města Dublin?
- Nejlepší způsob, jak se dostat z Killarney do Dublina, je vlakem nebo autobusem. Vlakové spojení trvá přibližně 3,5-4 hodiny a autobusové spojení trvá přibližně 4-5 hodin.

10. Jaká další místa bych měl navštívit v Irsku po návštěvě Killarney?
- Po návštěvě Killarney můžete navštívit další oblíbené turistické destinace v Irsku, jako jsou Dublin, Galway, Kliffs of Moher, Ring of Kerry, Giant's Causeway a Blarney Castle.


Dovolená Irsko Killarney


Irsko je bezpochyby krásnou zemí s úchvatnou krajinou a bohatou historií. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v zemi je město Killarney, které leží v jihozápadním Irsku. Killarney nabízí návštěvníkům kombinaci malebné přírody, kultury a tradice, která činí tento kraj nezapomenutelným.

Jedním z hlavních důvodů, proč se turisté rozhodnou navštívit Killarney, je jeho nádherný národní park. Killarney National Park je jedním z nejstarších národních parků v Irsku a je domovem pro mnoho vzácných druhů rostlin a zvířat. Park se rozprostírá přes 10 000 hektarů a nabízí návštěvníkům příležitost k procházkám po svých mnoha stezkách a cestách. Tato oblast je obzvláště známá pro své malebné jezera a vodopády, které vytvářejí dech beroucí scenérie.

Dalším významným místem v Killarney je Muckross House, který se nachází v parku. Tato elegantní venkovská rezidence z 19. století byla kdysi domovem významné rodiny a dnes slouží jako muzeum, které návštěvníkům umožňuje nahlédnout do života bohatých a slavných. Muckross House je obklopena rozlehlými zahradami, které jsou ideální pro pikniky a procházky.

Další atrakcí v Killarney je jeho město samotné. Starobylé uličky plné malebných obchůdků, trhů a hospůdek nabízejí autentickou irskou atmosféru. Návštěvníci si mohou vychutnat tradiční irskou hudbu a tanec v místních hospodách nebo si zakoupit unikátní kus tradiční irské rukodělné práce.

Killarney je také výchozím bodem pro návštěvu prstencové silnice Ring of Kerry. Tato 179 kilometrů dlouhá silnice obklopuje poloostrov Iveragh a nabízí turistům úchvatné výhledy na přírodní scenérie, jako jsou nádherné pláže, jezera a kopce. Na této cestě se také nachází několik historických památek a menhirů, které jsou svědky bohaté historie regionu.

Pro milovníky outdoorových aktivit je Killarney skvělým místem k prozkoumání. Můžete si pronajmout kolo a projet se po národním parku, pronajmout si kánoi a projet se po jezeru nebo se vydat na dlouhou procházku po okolních kopcích.

Nemůžeme opomenout zmínit také slavný tradiční irský festival, který se v Killarney každý rok koná. Tento festival je plný tanečních vystoupení, koncertů, ochutnávek tradiční irské kuchyně a dalších aktivit, které oslavují irskou kulturu a tradice.

Když se rozhodnete strávit dovolenou v Killarney, můžete očekávat jedinečný zážitek spojený s přírodou, kulturou a pohostinností irského lidu. Bez ohledu na to, zda si užijete klidné procházky po národním parku nebo si střihnout nezapomenutelnou oslavu v hospodě, Killarney vám nabídne dovolenou, na kterou jen tak nezapomenete.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky