Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Irsko Castlebar

Letenka Irsko Castlebar


Letenka z Irsku do Castlebaru: život v malém městě

Castlebar, hlavní město irského hrabství Mayo, se nachází na západním pobřeží Irska a je domovem pro téměř 12 000 lidí. Pokud máte plány navštívit tento kousek země, pravděpodobně zvažujete letenku z Irské republiky do Castlebaru. Abychom vám pomohli připravit se na tento zážitek, přinášíme vám několik informací o tomto malebném městě.

Co vidět v Castlebaru?

V Castlebaru jsou mnohé památky a historická místa, které stojí za návštěvu. Patří sem například muzeum hokeje na trávě, které připomíná úspěch irských hokejistů, nebo Muzeum historie města Castlebar, které se věnuje dějinám města a jeho okolí. Město má také několik parků, jako například Lough Lannagh, který je ideálním místem pro piknik a procházku.

Tip: Nedaleko Castlebaru se nachází nejvyšší hora Irska, Carrauntoohil. Pokud máte zájem o horolezectví, můžete se vydat na dvojdenní výlet a vystoupat na její vrchol.

Kde se ubytovat?

V Castlebaru najdete řadu ubytovacích zařízení. Pokud hledáte něco levnějšího, můžete zkusit hostely jako The Harp Hostel nebo Mayo Hostel. Pokud byste raději ubytování s větším komfortem, můžete se ubytovat v hotelu The Ellison nebo The Ivy Tower Hotel.

Jak se dostat do Castlebaru?

Z Irské republiky se do Castlebaru můžete dostat letadlem, vlakem nebo autobusem.

Letadlem: Nejbližší letiště je v městě Knock, které se nachází zhruba 20 km od Castlebaru. Z letiště se do města dostanete nejlépe taxíkem.

Vlakem: Z Dublinu se můžete dostat vlakem přímo do Castlebaru. Trasa trvá zhruba 3,5 hodiny.

Autobusem: Do Castlebaru jezdí řada autobusů z Dublinu, Galway a dalších měst.

Závěr

Castlebar je klidné a přátelské město s mnoha historickými památkami a okolní přírodou plnou malebných scenérií. Pokud hledáte něco jiného než tradiční turistická místa, Castlebar může být pro vás dobrá volba. A pokud zvažujete letenku do Irské republiky, nebojte se prozkoumat i tuto kouzelnou část země.


Dovolená Irsko Castlebar


Dovolená v Irsku: Objevte kouzlo Castlebaru

Pokud hledáte ideální destinaci pro dovolenou plnou přírody, historie a autentické irské kultury, neváhejte a přijeďte do Castlebaru. Toto malebné město ležící na západě Irska nabízí bohatou paletu aktivit a atrakcí, které vás zcela pohltí do svého kouzelného zákoutí.

Kde v Castlebaru se ubytovat
Pokud plánujete dovolenou v Castlebaru, budete mít na výběr z různých možností ubytování, které poskytují vše, co potřebujete pro pohodlný pobyt. Můžete si vybrat mezi šarmantními bed and breakfasts, útulnými hotely nebo hluboko v srdci irské krajiny snadno naleznout pohodlné chaty a penziony. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv možnost, jistě nebudete zklamáni.

Příroda a venkovní aktivity
Castlebar, obklopený nádherným irským venkovem, je rájem pro milovníky přírody. Procházky po malebných lesích a kopcovitých krajinách jsou ideální způsob, jak se ponořit do krás irské krajiny. Poblíž města se nachází také jezero Lough Lannagh, které nabízí ideální prostředí pro rybolov, vodní sporty a pikniky na jeho březích.

Kultura a historie
Castlebar je také pověstné svým bohatým kulturním dědictvím. Navštivte Muzeum County Mayo, kde se dozvíte více o historii regionu a jeho kulturních tradicích. Pokud máte rádi divadlo, můžete navštívit místní divadelní sál, kde se pravidelně konají představení a koncerty.

Festivaly
Pokud se vám podaří naplánovat svou dovolenou v Castlebaru na letní měsíce, nezapomeňte si zapsat některý z mnoha festivallů, které se zde konají. Festival Castlebar International Four Days Walks, který se koná každoročně v červnu, je jedním z nejoblíbenějších. Během tohoto festivalu se můžete připojit ke skupině turistů a objevovat impozantní irskou krajinu na pěších túrách. Dalšími populárními festivally jsou například tradiční irské hudební a tančírna festivaly.

Gastronomie
Irská kuchyně je plná chutí a tradice, a tak by byla škoda nezkusit místní speciality během svého pobytu v Castlebaru. Střed města je plný útulných hospůdek a restaurací, které nabízejí autentická irská jídla, jako je irské guláše, smažený losos nebo slavné irské snídaně.

Nakupování
Až si budete chtít odpočinout od objevování Castlebaru, můžete zavítat do místního centra města, kde najdete malé butiky a obchůdky, které nabízí místní suvenýry, dárky a řemeslné výrobky.

Dovolená v Castlebaru je zárukou nezapomenutelných zážitků, přátelské atmosféry a opravdového irského kouzla. Tak proč ještě váháte? Naplánujte si svou dovolenou již dnes a objevte krásy tohoto malebného irského města.


Ubytování Irsko Castlebar


Irsko je země, která je bohatá na historii, krásnou krajinu a kulturu. Mnoho turistů se každý rok vydává do Irska, aby si prohlédli jeho zajímavá místa. Jedním z těchto míst je i město Castlebar, které se nachází v irské provincii Connaught. Pokud hledáte ubytování v Castlebaru, máte na výběr z několika možností.

Jednou z populárních možností ubytování v Castlebaru je hotel. V městě je několik různých hotelů, které nabízejí komfortní pokoje a vynikající služby. Mezi nejlepší hotely v Castlebaru patří například The Harlequin Hotel, Castlecourt Hotel a Breaffy House Resort. Tyto hotely nabízejí nejen pohodlné pokoje, ale také restaurace, bary, fitness centra a další vybavení.

Další možností ubytování v Castlebaru jsou penziony a bed & breakfast. Tyto typy ubytování jsou velmi oblíbené mezi turisty, kteří chtějí poznat půvab Irska. V Castlebaru najdete několik penzionů a bed & breakfast, které nabízejí útulné pokoje a skvělou snídani. Mezi nejlepší penziony v Castlebaru patří například Woodview Lodge B&B, St. Mary's B&B a Harmony Heights B&B.

Pokud hledáte více než jen pohodlné ubytování, můžete si pronajmout celý dům nebo apartmán. Pronájem celého domu nebo apartmánu je skvělou volbou pro větší skupiny turistů nebo rodiny. V Castlebaru najdete několik domů a apartmánů k pronájmu, které nabízejí pohodlné prostory a plně vybavenou kuchyni. Mezi nejlepší domy a apartmány k pronájmu v Castlebaru patří například Hellenic Holiday Home, Lakeside Holiday Homes a Mayfield House.

Kromě těchto možností můžete v Castlebaru najít i další druhy ubytování, jako jsou například hostely, kempy a chatky. Jak je vidět, Castlebar nabízí různé možnosti ubytování pro každého. Vyberte si to, co vám nejlépe vyhovuje a užijte si krásy irského města Castlebar a jeho okolí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Castlebar


Dotaz: Kde se nachází Castlebar v Irsku?
Odpověď: Castlebar se nachází v hrabství Mayo na západě Irské republiky.

Dotaz: Jaká je nejlepší způsob, jak se dostat do Castlebaru?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Castlebaru, je letecky do letiště v Knocku, které se nachází asi 30 minut jízdy autem od města. Alternativně můžete cestovat autobusem nebo vlakem.

Dotaz: Co je nejznámější památkou v Castlebaru?
Odpověď: Nejznámější památkou v Castlebaru je Turlough Round Tower, která pochází z 9. století. Další populární atrakcí je The Museum of Country Life, které představuje irský venkovský život a kulturu.

Dotaz: Kolik obyvatel má Castlebar?
Odpověď: Podle posledního sčítání obyvatel z roku 2016 mělo Castlebar přibližně 12 000 obyvatel.

Dotaz: Kdy se koná největší festival v Castlebaru?
Odpověď: Největším festivalem v Castlebaru je The International Four Days' Walks Festival, který se koná každoročně v červnu. Je to mezinárodní akce, která přitahuje tisíce návštěvníků.

Dotaz: Jaké jsou nejbližší přírodní atrakce kolem Castlebaru?
Odpověď: V blízkosti Castlebaru se nachází národní park Ballycroy, který nabízí krásnou přírodu, odlesněné vrchy a jezera. Další oblíbenou přírodní atrakcí je Achill Island, která je známá svými nádhernými plážemi.

Dotaz: Kde se dá ubytovat v Castlebaru?
Odpověď: V Castlebaru je k dispozici několik možností ubytování, včetně hotelů, penzionů a pronájmu apartmánů. Mezi oblíbené hotely v okolí patří The Ellison Hotel, TF Royal Hotel a Breaffy House Resort.

Dotaz: Kde se dá najíst v Castlebaru?
Odpověď: V Castlebaru najdete různé restaurace, kavárny a hospody, které nabízejí široký výběr místních i mezinárodních pokrmů. Některé populární možnosti jsou Royal Villa Chinese Restaurant, The Bay Leaf Indian Cuisine a The Castle Inn.


Počasí Irsko Castlebar


Castlebar je město ležící na západě Irského ostrova, které se nachází v hrabství Mayo. Město má oproti zbytku Irska poměrně mírné klima, avšak počasí v Castlebaru se může prudce měnit během dne. Vzhledem k poloze Irska na samém západě Evropy a ovlivňování počasí Atlantickým oceánem, se obecně počasí v Irsku vyznačuje vysokou vlhkostí, náhlými změnami teploty a častými srážkami.

Zima v Castlebaru je zpravidla chladná a deštivá, se sněžením jen ojediněle. Průměrná teplota v lednu se pohybuje kolem 6 °C. Léto je naopak mírné, s teplotami okolo 18-20 °C. V létě se v Castlebaru může objevit i slunečné počasí, avšak srážky jsou možné i v této době roku.

Srážky jsou v Castlebaru rovnoměrně rozložené po celý rok, avšak jsou nejjintenzivnější v období října až března. V létě jsou srážky obvykle slabší a trvají kratší dobu. Průměrný roční úhrn srážek v Castlebaru se pohybuje okolo 1300 mm.

Pokud plánujete návštěvu Castlebaru, je důležité být připraven na náhlé změny počasí. Doporučujeme se oblékat do vrstev, aby byla možnost rychle se přizpůsobit měnícím se podmínkám. V období zimy by neměly chybět zateplené bundy, nepromokavé boty a nepromokavé oblečení. V létě se naopak hodí lépe oblečení z lehčích materiálů, ale není od věci mít s sebou i nepromokavou bundu či šusťákovou bundu, kterou je možné rychle navléknout v případě deště.

I přesto, že počasí v Castlebaru může být nepředvídatelné, město nabízí krásné krajiny, zajímavé památky a mnoho možností pro outdoorové aktivity. Bavte se v Irsku bez ohledu na počasí!


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky