Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Irsko Achill Island

Ubytování Irsko Achill Island


Achill Island: Skrytý poklad pro ubytování v Irsku

Irske ostrovy jsou známé svou krásnou krajinou, pohostinnými obyvateli a fascinující historií. Mezi tyto ostrovy patří Achill Island, který se nachází na západním pobřeží Irska v hrabství Mayo. Achill Island je největším ostrovem v zemi a je oblíbeným cílem turistů, kteří chtějí zažít irskou kulturu a přírodu v nejčistší formě. Pokud se rozhodnete navštívit Achill Island, můžete se těšit na jedinečné a rozmanité možnosti ubytování.

Na Achill Island najdete různé typy ubytování, které uspokojí různé potřeby a přání návštěvníků. Od pohodlných hotelů a penzionů po útulné rodinné domy a apartmány až po autentické venkovské chaty, Achill Island má všechno. Pokud hledáte luxusní ubytování, nechte se zlákat nádhernými hotely s výhledem na moře. Zde si budete moci užívat přepychového prostředí s veškerým moderním vybavením a výhodami, které byste od luxusního ubytování očekávali.

Pokud toužíte po autentickém zážitku v tradičním prostředí, můžete se rozhodnout pro venkovskou chatu neboli "cottage". Tyto chaty nabízejí klidný a uvolňující pobyt v rustikálním prostředí. Většina z nich je postavena z tradičních materiálů a hodí se pro ty, kteří chtějí ochutnat irský venkovský život. Mít své vlastní útočiště na Achill Island je skvělým způsobem, jak prozkoumávat okolní krajinu a objevovat její poklady.

Další možností ubytování jsou penziony a rodinné domy. Pokud cestujete s celou rodinou nebo větší skupinou, tyto ubytovací možnosti jsou skvělým řešením. Rodinné domy nabízejí dostatek místa, aby se všichni mohli pohodlně ubytovat a relaxovat. Penziony zase poskytují přátelskou a familiální atmosféru a často mají vlastní restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční irskou kuchyni.

Achill Island je známý svou neuvěřitelnou přírodou a úchvatnými výhledy na Atlantský oceán. Když zvolíte ubytování na ostrově, budete mít jedinečnou příležitost vychutnat si tyto krásy přímo z vašeho okna. Probouzení se ke vzrušujícím pobřežním panoramatům nebo pozorování západu slunce nad oceánem jsou zážitky, které si budete pamatovat navždy.

Achill Island je skutečným skrytým pokladem pro ubytování v Irsku. Bez ohledu na to, jakou možnost ubytování si vyberete, budete mít příležitost zažít autentickou irskou kulturu, krásu přírody a pohostinnost místních obyvatel. Při navštívení Achill Island budete mít příležitost odpočinout si a nabrat sílu v klidu a kouzlu irského pobřeží. Nechte se unést Achill Islandem a zakusit neuvěřitelné dobrodružství v jednom z nejpůvabnějších koutů Irska.


Dovolená Irsko Achill Island


Achill Island: Skrytý poklad na irské pobřeží

Irsko, země přítomnosti dramatické přírody a bohaté kulturní historie, je známé svými úchvatnými scenériemi a přívětivými místy k relaxaci a odpočinku. Jedním z těchto skrytých pokladů je Achill Island, největší ostrov západního Irska, který leží na západním pobřeží, poblíž pobřežního města Westport.

Achill Island je přírodní ráj pro turisty hledající klid a kouzlo míst bez masové turistiky. Ostrov nabízí ohromující scenérie s hory, útesy, pláže a malebná jezera. Je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zkoumat přírodu, zúčastnit se různých outdoorových aktivit nebo se prostě jenom zrelaxovat a užívat si klid a ticho.

Pro milovníky horských túr je Achill Island domovem pro velké množství ošlehaných horských hřebenů s nádhernými výhledy. Například vrchol Cloughmore, který se vypíná nad ostrovem, nabízí skvělou příležitost pro výlety do přírody. Označovaný také jako "velký útes" je to perfektní místo pro skalní lezení a horolezectví.

Milovníci pláží nebudou zklamáni ani na Achill Islandu. Ostrov je obklopen dlouhými písčitými plážemi, které lákají k procházkám podél pobřeží nebo ke koupání v irském moři. Nejznámější pláží je Keem Bay, která je obklopena kopci a kterou můžete navštívit autem nebo pěšky.

Historicky založené vesnice na ostrově Achill jsou dalším lákadlem pro turisty. Ve vesnici Keel si můžete prohlédnout staré kamenné domy a ochutnat místní tradiční jídlo. Achill je rovněž spojen s umělci, kteří využívají ostrov jako inspiraci pro svá umělecká díla. Mnoho uměleckých galerií se nachází v různých částech ostrova a mají na výstavě umělecká díla inspirovaná celou oblastí.

Pro milovníky adrenalinových aktivit je v oblasti dostatek příležitostí. Můžete se vydat na surfování na vlnách, kajaky, rybaření nebo jízdu na kole po přírodních stezkách s úchvatnými výhledy.

Pokud si chcete dopřát nezapomenutelnou dovolenou mimo hlavu, Achill Island je rozhodně jedno z těch míst, které byste měli zařadit na seznam cestovních destinací. Nevšední scenérie a relaxační atmosféra přinášejí únik z každodenního shonu. Achill Island nabízí spojení s přírodou, zajímavou historii a bohatou kulturou, což z něj činí jedno z nejvíce přitažlivých míst na západním pobřeží Irska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Achill Island


1. Jak se dostat na Achill Island?
Nejsnáze se na Achill Island dostanete autem po příjezdové silnici N59 z Castlebaru. Můžete také využít autobusové spoje z Westportu.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Achill Island?
Nejlepší doba na návštěvu Achill Island je od jara do podzimu, kdy je počasí teplejší a ostrov je plný kvetoucí přírody. Také se zde koná mnoho kulturních a hudebních festivalů.

3. Kde se dá ubytovat na Achill Island?
Na Achill Island najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů, bed and breakfast nabídek a pronájmu prázdninových domů či chat. Doporučuje se rezervovat ubytování předem.

4. Jaké jsou turistické atrakce na Achill Island?
Na Achill Island můžete navštívit nádherné pláže, jako například Keel Beach nebo Dugort Beach. Dalšími atrakcemi jsou slavné skalnaté útesy Slievemore a historický megalitický hrobke Dún Aonghasa.

5. Co se dá dělat na Achill Island?
Na Achill Island se dá podniknout mnoho outdoorových aktivit, jako je surfování, pěší turistika, jízda na kole, rybaření a golfování. Můžete také navštívit místní galerie umění, muzea a restaurace, abyste poznali místní kulturu a gastronomii.

6. Kdy je nejlepší čas na surfování na Achill Island?
Nejlepší čas na surfování na Achill Island je v období jarních a letních měsíců, kdy jsou vlny vyšší a počasí teplejší. Zájemci o surfování by měli také sledovat předpovědi vln a přílivu.

7. Jak dlouho trvá prohlídka Achill Island?
Délka prohlídky Achill Island závisí na vašich zájmech a plánu. Ideálně byste si měli vyhradit alespoň jeden den, abyste měli dostatek času prozkoumat hlavní atrakce a vychutnat si krásy ostrova.

8. Jaká jsou nejbližší města k Achill Island?
Nejbližšími městy ke Achill Island jsou Westport a Castlebar. Oba tyto města nabízejí širokou škálu obchodů, restaurací a ubytování a jsou vhodným výchozím bodem pro návštěvu Achill Island.

9. Má Achill Island místní speciality v gastronomii?
Ano, na Achill Island si můžete vychutnat místní speciality jako čerstvé mořské plody, irské melouny (ořechy) a tradiční jídla zahrnující irské hovězí maso a brambory. Doporučuje se navštívit místní restaurace a ochutnat tyto pokrmy.

10. Existuje nějaký festival na Achill Island?
Ano, na Achill Island se koná několik festivalů během roku. Mezi nejznámější patří Achill Yawl Festival, který se koná v létě, a Achill Harp Festival, který slaví irskou harfu a tradiční irskou hudbu.


Letenka Irsko Achill Island


Irsko je země plná krásných a malebných ostrovů, které lákají turisty z celého světa. Pokud máte rádi přírodu, klid a romantiku, Achill Island je pro vás tím pravým místem k návštěvě.

Achill Island se nachází v severozápadní části Irska a je největším ostrovem v zemi. Oblast je obdařena překrásnou přírodou, úchvatnými výhledy na oceán a bohatou historií. Akvamarínové vody a nedotčené pláže lákají k nechávání starostí všedního dne a přesunu do této malebné oblasti.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Achill Island, můžete si najmout vlastní auto nebo se prozkoumávat pěšky a užívat si na plné čáře krásy ostrova. Pokud budete mít chuť na koupání, můžete se vplavit do teplých vod a relaxovat na pláži Dollar Bay. Pokud se užíráte nadlouho a hledáte něco, co vás zaujme, vydejte se po stezce Great Western Greenway, která se rozprostírá po celém ostrově.

Na ostrově najdete také mnoho historických a kulturních památek, jako je Achill Beg Island, klášter Kildamon, hrad Kildamhnait a mnoho dalších. Ostrov je plný tradičních kopcovitých domů, které vás přenesou do minulosti a uvědí vás do období starých tradic a zvyků.

Achill Island je také známým turistickým centrem a poskytuje mnoho turistických zařízení a aktivit. Pro milovníky vodních sportů je zde k dispozici široká škála aktivit, jako jsou plachtění, kajak, Rybaření a surfování. Pokud máte chuť na mírnou adrenalinovou nálož, můžete také vyzkoušet horolezectví a Výlety na kajaku.

Nakonec, nejdůležitější rozhodnutí v případě cesty na Achill Island je vybrat si správnou letenku. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do Irska, z nichž mnohé lze zakoupit za velmi přijatelné ceny. Doporučujeme porovnat ceny různých leteckých společností a nalézt pro sebe tu nejlepší.

Achill Island je malebná oblast Irska plná přírodních krás a historie. Pokud cestujete do této oblasti, nezapomeňte navštívit místní památky a užít si vodní sporty. Zendesk Guide vám pomůže s informacemi o ubytování a dalších turistických informacích, aby vám pobyt na Achill Islandu byl co nejpříjemnější.


Počasí Irsko Achill Island


Achill Island, nacházející se na západním pobřeží Irské republiky, je známá svým jedinečným a proměnlivým počasím. Tato malá ostrovní lokalita je obklopena Atlantským oceánem, což způsobuje neustálé změny v počasí.

Počasí na Achill Island je často překvapivé a nepředvídatelné. Na jednom okamžiku může být slunečno a teplé, zatímco za pár minut se může objevit silný vítr a průtrž mračen s deštěm. Je to výzva pro místní obyvatele, turisty i farmáře, kteří se musí rychle přizpůsobovat a být připraveni na všechny možné podmínky.

Obecně vzato, na Achill Island panuje vlhké a mírné klima. Vliv Atlantského oceánu způsobuje, že zdejší teploty jsou mírnější než na kontinentu. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 15-20 stupňů Celsia, zatímco v zimě klesá na 5-10 stupňů Celsia. I přes svou mírnost, počasí na Achill Island není vždy příjemné kvůli silnému větru a neustálým srážkám.

Během deštivých období na ostrově může být počasí opravdu nepříznivé. Průměrný roční úhrn srážek na Achill Island je vysoký a dosahuje až 1 500 mm. Déšť je distribuován po celý rok, takže se zdejší krajina udržuje zelená a plná květin. To dává ostrovu nádherný a malebný vzhled, ale zároveň přináší i některé obtíže, jako jsou záplavy a bahenní plochy.

Větrné podmínky jsou také výrazným rysem počasí na Achill Island. Díky otevřené poloze k Atlantskému oceánu je ostrov vystaven silným větrům, které mohou dosahovat rychlosti až 100 km/h. To přináší výzvy pro venkovní aktivity, ale také přitahuje surfaře a vodní sportovce, kteří mají rádi výzvy a adrenalin.

Navzdory proměnlivým podmínkám je Achill Island stále oblíbeným turistickým cílem pro milovníky přírody. Ostrov nabízí krásné pláže, skalnatá pobřeží, úchvatné výhledy a útulná městečka. Místní obyvatelé jsou známí pro svou pohostinnost a rádi sdílejí své znalosti a zkušenosti s počasím s návštěvníky.

Achill Island je krásným a divokým místem, které nabízí jedinečné zážitky díky svému neobyčejnému počasí. Pokud plánujete návštěvu tohoto ostrova, berte prosím v úvahu jeho proměnlivost a připravte se na všechny druhy počasí, aby vaše cesta byla bezproblémová a naplněná úžasnými zážitky.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky