Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Indonésie Surabaya

Dovolená Indonésie Surabaya


Surabaya – Skrytý klenot Indonésie pro dovolenou plnou dobrodružství

Pokud hledáte dovolenou plnou exotiky, dobrodružství a bohaté kulturní historie, Surabaya v Indonésii je skvělou volbou. Tato druhé největší indonéská metropole je domovem více než 3 milionům obyvatel a nachází se na východním pobřeží Jávy. V posledních letech se tato fascinující destinace stává stále populárnější mezi turisty, a to díky svým historickým památkám, vynikající kuchyni a pestrobarevné kultuře.

Historie Surabayi sahá až do 13. století, kdy zde stála královská pevnost – "Sura" znamená "bůh" a "baja" znamená "kůň", což odkazuje na legendu o bojovném duchovi, který chránil město. Dnešní moderní Surabaya však kombinuje svoji bohatou historii s moderním rozvojem. Při procházkách městem můžete objevovat pozůstatky koloniální architektury, kamenné mosty a fascinující chrámy.

Návštěva chrámu Jugami Cheng Hoo je jedním z vrcholů pobytu v Surabayi. Tento čínský chrám ze 14. století je postaven ve velkolepém stylu a odráží čínskou kulturu a tradice. Uvnitř chrámu můžete obdivovat nádherné sochy, malby a různé dekorace.

Další zásadní lokalitou je památník hrdinů z 10. listopadu. Tato historická budova slouží jako připomínka indonéského boje za nezávislost, který započal na konci druhé světové války. Návštěvou památníku si můžete prohlédnout expozici fotografií a dalších artefaktů, které představují hrdinství indonéských vůdců a obyvatel během boje za nezávislost.

Není-li vám toho ještě dost, přírodní krása Surabayi vás dokáže oslnit. Přírodní rezervace Gunung Bromo, přibližně 2,5 hodiny jízdy od Surabayi, je jedním z nejznámějších sopek v zemi. Vzhledem k tomu, že jsou zde přístupné turistické stezky, můžete se přiblížit a obdivovat neobvyklou krásu sopečného kráteru.

A co se týče gastronomie, Surabaya vás určitě nezklame. Můžete vyzkoušet tradiční indonéská jídla, jako například nasi goreng (směs rýže, masa, zeleniny a vejce) nebo gado-gado (zeleninový salát s arašídy). Pro ty, kteří si chtějí vychutnat místní speciality, je trh rovněž bohatý na stánky nabízející čerstvé ovoce, ryby, maso a jiné potraviny.

Aby se váš pobyt v Surabayi stal skutečným dobrodružstvím, doporučuje se objednat si průvodce, který vám pomůže lépe poznat místo a jeho kulturu. Surabaya se může pyšnit také jazykovou školou, kde si můžete zapůjčit průvodce, který mluví vaším jazykem a pomůže vám s orientací v městě.

Vždy je dobré mít na paměti místní kulturní zvyky a respektovat je. Indonésie je převážně muslimská země, takže je důležité dodržovat přijatelné oblečení a chování, zejména při návštěvě náboženských míst.

Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, historie a přírodních krás, Surabaya je skvělou volbou. Toto fascinující místo nabízí nejenom krásu a kouzlo jedinečné indonéské kultury, ale také příležitosti pro nové zážitky a nezapomenutelné dobrodružství.


Počasí Indonésie Surabaya


Surabaya, největší město na jihovýchodě Indonésie, se nachází na ostrově Jáva a má vlivné kulturní a obchodní dědictví. Město má tropické klima, takže obvykle má vysokou vlhkost a teplotu v průměru kolem 30 ° C po většinu roku.

V období dešťů od října do března, dochází v Surabayě k častým dešťům a záplavám. Míra srážek se v průměru pohybuje kolem 180 mm za měsíc. Během tohoto období může být přístav Surabya zavřen kvůli vysokým vlnám a silnému větru.

V období sucha od dubna do září je v Surabayě sucho a suché období se obvykle spojuje s obdobím intenzivního horka a vysokého slunečního záření. Teploty se v noci obvykle pohybují mezi 25-27 ° C, zatímco v nejteplejších dnech dosáhnou až 35-37 ° C.

Během období sucha se mohou v Surabayě vyskytnout také silné větry, známé jako "Kuda Lumping", které se mohou blížit k rychlosti 45 km/h. Tyto větry mohou způsobovat poškození budov a narušení vodních dopravních spojení.

Surabaya je také ohrožena přírodními katastrofami, jako jsou zemětřesení a sopečné erupce. V roce 2006 se v okolí města zemětřesení dosáhlo síly 6,2 stupňů Richterovy škály, ale v Surabayě nebylo hlášeno žádné větší škody.

Ačkoliv se může Surabaya zdát v případě silných dešťů a katastrof jako nehostinné místo, lidé jsou zde odolní a vytrvalí. Jejich kreativní a pozitivní přístup ke všem překážkám jim pomáhá přežívat vysoké teploty, vlhkost a katastrofy, které přináší počasí v této oblasti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Surabaya


Níže najdete několik nejčastěji kladených dotazů a odpovědí na ně týkající se Indonésie Surabaya:

1. Jak se dostat do Surabayi?
Surabaya je druhé největší město Indonésie a je dobře připojeno k ostatním částem země i zahraničí letecky, vlakem, autobusem nebo lodí. Můžete se sem dostat přes mezinárodní letiště Juanda, vlakové nádraží Pasar Turi, autobusové nádraží Bungurasih nebo přístav Tanjung Perak.

2. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Surabayi?
Surabaya je vlhké tropické město, a proto je nejlepší navštívit ho během jarních nebo podzimních měsíců (březen až květen nebo září až listopad), kdy je méně pravděpodobný výskyt dešťových srážek a teploty jsou příjemné.

3. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Surabayi?
Mezi nejznámější turistické atrakce v Surabayi patří památník hrdinů v Bitevě v Surabayi, buddhistický chrám Kong Co Kong Tik Cun Ong, CasaMia Mansion, městský park Bungkul, zábavní park Ciputra Waterpark a Surabaya Zoo.

4. Jaká je místní měna v Surabayi? Může se použít kreditní karta?
Místní měnou v Indonésii je indonéská rupie (IDR). Kreditní karty jsou v některých obchodech a restauracích přijímány, ale je vhodné mít také hotovost pro menší nákupy nebo trhy.

5. Můžu pít vodu z vodovodu?
Ne, doporučuje se nepít vodu z vodovodu v Surabayi. Je lepší pít balenou vodu, kterou si můžete zakoupit v obchodech.

6. Jaké jsou místní speciality, které bych měl ochutnat v Surabayi?
Při návštěvě Surabayi byste měli ochutnat místní speciality, jako je "rawon" (jedno z nejznámějších jídel v Surabayi), "gado-gado" (smíšený zeleninový salát s arašídy), "soto ayam" (kuřecí polévka) a "lontong kupang" (mořské plody s rýží v košíčku ze bambusu).

7. Jak je s dopravou v Surabayi?
Surabaya nabízí širokou škálu dopravních možností, včetně taxíků, motorkářských taxíků (bajaje), veřejných autobusů, Uberu/Grabu a půjčování motorky. Nicméně, místní doprava bývá často rušná a dopravní zácpy jsou běžné ve větších částech města.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Surabayi. Pokud máte jakékoli další otázky, je nejlepší se obrátit na místní cestovní kancelář nebo informační centrum, které vám ochotně poskytne další specifické informace.


Letenka Indonésie Surabaya


Surabaya, která se nachází na východě Indonésie, je druhé největší město této země a považuje se za jedno z nejdůležitějších obchodních center jihovýchodní Asie. Je to moderní a rozvíjející se metropole s bohatou historií a živou kulturou.

Pokud plánujete cestu do Surabaye, jednou z nejdůležitějších věcí, kterou budete potřebovat, je letenka. Indonésie je letecky dobře propojená s mnoha zeměmi a existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí přímé lety do Surabaye.

Při výběru letenky do Surabaye byste měli zvážit několik faktorů. Jednou z možností je cestování přímým letem z vaší země do Surabaye. Tento druh letu je obvykle rychlejší a pohodlnější, ale může být také dražší. Další možností je zvolit let s jedním či více přestupy, což může být levnější, ale trvá déle.

Existuje mnoho leteckých společností, které operují lety do Surabaye. Mezi nejznámější patří Garuda Indonesia, největší letecká společnost Indonésie. Garuda Indonesia nabízí kvalitní služby a pohodové lety s mnoha různými možnostmi jízdenek.

Další populární leteckou společností, která operuje lety do Surabaye, je AirAsia. Tato nízkonákladová letecká společnost je známá pro své levné letenky a dostupnost v mnoha destinacích. Dalšími možnostmi jsou společnosti Lion Air, Batik Air a mnoho dalších.

Surabaya má moderní mezinárodní letiště s názvem Letiště Juanda. Nachází se asi 15 kilometrů od centra města a nabízí dobrou infrastrukturu a pohodlné služby pro cestující. Po příletu do Surabaye si můžete pronajmout automobil, využít taxi nebo veřejnou dopravu, které vás dopraví do vašeho cílového místa.

Surabaya je město s bohatou historií a mnoha zajímavými atrakcemi. Mezi nejznámější patří památník hrdinů revoluce, který připomíná oběti indonéského boje za nezávislost. Budova městské věže je další ikonická atrakce, která nabízí panoramatický výhled na celé město.

Navštivte také historické centrum Surabaye, známé jako Kampoeng Arab. Zde najdete tradiční arabské domy, mešity a mnoho obchodů s tradičními suvenýry. Surabaya je také známá pro svou bohatou gastronomii a můžete si vychutnat některá z místních jídel na slavném trhu hrnců a pánví.

Při nákupu letenky do Surabaye dejte pozor na sezónní rozdíly a doporučuje se rezervovat letenku předem, abyste získali nejlepší cenu a dostupnost. Ohledně povinných víz se poraďte s indonéským zastoupením ve vaší zemi.

Surabaya je fascinující destinací, která nabízí bohaté kulturní dědictví, moderní zázemí a vřelé přijetí od místních obyvatel. Při plánování vaší cesty nezapomeňte zjistit více o letenkách do Surabaye a těšte se na nezapomenutelnou dovolenou v této barvitěm městě.


Ubytování Indonésie Surabaya


Surabaya, největší město Indonésie, nabízí návštěvníkům mnoho možností ubytování všech úrovní a rozpočtu. Bez ohledu na to, zda jste turista hledající luxusní rezort nebo levné hostelové ubytování, Surabaya má co nabídnout.

Pro ty, kteří se chtějí ponořit do luxusu, jsou v Surabaye k dispozici exkluzivní pětihvězdičkové hotely a rezorty. Tyto ubytovací zařízení mají moderní vybavení, wellness a relaxační centra, bazény, lázeňské služby a špičkovou restaurační nabídku. Mnoho z těchto luxusních hotelů se nachází v centru města, což zajišťuje snadný přístup ke kulturním a historickým památkám.

Pro cestovatele s menším rozpočtem Surabaya nabízí spoustu možností ubytování v nižších cenových relacích. Levné hotely a hostely jsou roztroušeny po celém městě a cestovatelům nabízejí vše potřebné pro pohodlný pobyt za dostupné ceny. Hostely jsou také skvělým místem pro setkávání s dalšími cestovateli z celého světa a sdílení zážitků.

Pokud hledáte autentický zážitek, doporučuje se vyzkoušet ubytování v rodinných penzionech nebo ubytování u místních obyvatel. Tyto možnosti vám poskytnou příležitost prohlédnout si skutečný život v Surabaye a poznat místní kulturu a tradice. Tyto ubytovací zařízení nabízejí jednoduché, ale pohodlné pokoje s venkovními prostory, kde si můžete odpočinout a být v souladu s přírodou.

Surabaya má také velký výběr apartmánů a domů k pronájmu, které jsou ideální pro delší pobyty nebo pro rodiny a skupiny cestovatelů. Tyto ubytovací možnosti mají vlastní kuchyň a další vybavení, které vám umožní žít jako doma.

Je důležité mít na paměti, že při výběru ubytování v Surabaye je vhodné zjistit o místních zvyklostech a pravidlech. Pokud jste návštěvníkem, respektování místních tradic a zvyklostí je zásadní. Většina ubytovacích zařízení v Surabaye zahrnuje pokojovou službu, snídaně nebo polopenzi, a poskytují vám veškeré pohodlí, které potřebujete k příjemnému pobytu.

Ať už hledáte luxurózní pobyt, cenově dostupné možnosti nebo autentický zážitek, Surabaya má ubytování pro každého. S tak širokou nabídkou je snadné najít ubytování, které splní vaše očekávání a přinese vám nezapomenutelný pobyt v tomto fascinujícím městě.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky