Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)

Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)


1. Jak se dostat do Sikkimu?

Sikkim je nejlépe dostupný z Darjeelingu a Siliguri v Západním Bengálsku a Bagdogra v Severním Bengálsku. Lze se sem dostat autobusem, taxíkem nebo vlakem.

2. Je nutné mít pro vstup do Sikkimu povolení?

Ano, vstup do Sikkimu vyžaduje speciální povolení, které lze získat on-line nebo po příjezdu na místních úřadech.

3. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu Sikkimu?

Nejlepší čas pro návštěvu Sikkimu je během jarních a letních měsíců od března do května a pak zase od září do listopadu.

4. Jaký je nejlepší způsob, jak se přesunovat po Sikkimu?

Nejlepší způsob, jak se přesunovat po Sikkimu, je taxík nebo pronájem automobilu. Lze využít také služby místních dopravních podniků.

5. Co si můžu z Sikkimu přivézt jako suvenýry?

V Sikkimu jsou k dispozici různé suvenýry, jako jsou ručně tkané koberce, výrobky z bambusu, bylinné čaje, tibetské šperky atd.

6. Co vidět v Gangtoku?

V Gangtoku si turisté mohou prohlédnout různé turistické atrakce, jako je Enchey klášter, Tashi view point, Rumtek klášter, Namgyal institut a další.

7. Jaké jsou nejlepší místa v Pellingu?

V Pellingu lze navštívit několik turistických atrakcí, jako jsou Pemayangtse Monastry, Khecheopalri jezero, Rabdentse Ruiny, Singshore Bridge atd.

8. Jak se připravit na vysokohorskou turistiku v Sikkimu?

Turisté by měli být v dobré fyzické kondici a měli by se vyzbrojit dostatečnými vrstvami oblečení, abychom se přizpůsobili rychlým výkyvům teploty vysokohorského prostředí.

9. Je Sikkim bezpečným místem pro turisty?

Ano, Sikkim je považován za bezpečné místo pro turisty, ale stejně jako v jiných turistických oblastech by měli turisté dodržovat běžná bezpečnostní opatření.

10. Jaká je nejlepší věc na návštěvě Sikkimu?

Jednou z nejlepších věcí při návštěvě Sikkimu je zažít klid a pokoj, který zde převládá, společně s fascinujícími výhledy na vrcholky hor a myslet tak na nic jiného.


Počasí Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)


Sikkim, malý stát v severovýchodní Indii, je charakterizován svým horským terénem, exotickou flórou a faunou a bohatou kulturní historií. Tato oblast je také známa svým rozmanitým počasím a různými klimatickými podmínkami na různých místech. Sikkim je rozdělen na čtyři hlavní regiony: východní Sikkim, jižní Sikkim, severní Sikkim a západní Sikkim, kde se nachází dvě nejpopulárnější destinace - hlavní město Gangtok a malebné město Pelling.

Gangtok, hlavní město Sikkimu, má mírné a příjemné počasí po většinu roku. Zima (prosinec až únor) je chladná a teploty se pohybují mezi 4-7 stupni Celsia. V tomto období můžete očekávat i výskyt sněhu, což přidává kouzlo krajiny. Jaro (březen až květen) je slunečné a teplé, s teplotami dosahujícími kolem 15-20 stupňů Celsia. Leto (červenec až září) je obdobím monzunových srážek, kdy se mohou vyskytnout pravidelné lijáky a oblačné dny. Město získává svou nejvíce zelenou podobu během tohoto období.

Pelling, malé město na západě Sikkimu, leží ve vyšší nadmořské výšce a má podobné sezóny jako Gangtok. Zima v Pellingu je chladnější než v Gangtoku, s teplotami dosahujícími kolem 2-5 stupňů Celsia. Na vrcholcích hor může být ještě chladnější a místy může sněžit. Jaro je opět slunečné a příjemné, s teplotami kolem 10-15 stupňů Celsia. Monzunové období přináší časté srážky a zahalí krajinu do husté mlhy, což snižuje viditelnost.

Celkově platí, že Sikkim lze navštívit po většinu roku, ale nejlepší období je od března do května nebo od září do listopadu, kdy je počasí nejstabilnější a vhodné pro venkovní aktivity. Je však důležité počítat s možností nepředvídatelných dešťů během monzunového období, které mohou narušit některé plány.

Sikkim je ohromující cestovní destinací s úchvatnými výhledy na vrcholky hor, klidnými jezery, nepřekonatelnými chrámy a přátelskými obyvateli. Bez ohledu na počasí, které je zde přítomno, každý návštěvník najde něco, co jej uchvátí a okouzlí.


Dovolená Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)


Sikkim je malá indická státní jednotka v oblasti Himálaj. Přestože jde o nejmenší stát Indie, nabízí Sikkim neuvěřitelné množství přírodních krás a kultury, kterou si zamiluje každý návštěvník.

Největším městem v Sikkimu je Gangtok, centrální bod turistické aktivity této oblasti. Město nabízí mnoho možností ubytování a restaurací, ale také je oblíbeným místem pro nakupování a cestování do okolních oblastí.

Mezi nejzajímavější místa v Gangtoku patří buddhistický klášter Enchey, který se nachází nad městem v krásné přírodě s panoramatem Himálaje. Uvítat vás zde budou poutníky plněná modlitbami a tančící mnichové. Dále je zde tržnice, kde můžete ochutnat místní kuchyni a prohlédnout si řadu různých suvenýrů, jako jsou látky, různé druhy koření, tradiční šperky a další.

Dalším místem, které byste ve Sikkimu neměli vynechat, je město Pelling. Pelling je skalnatá oblast, která se nachází v západní části Sikkimu, s jedinečným výhledem na nejvyšší vrcholy Himálaje. V Pellingu najdete množství krásných buddhistických klášterů a chrámů, jako je Sangacholing klášter, který je domovem pro řadu piplavých soch a obrazů. V této oblasti se také nacházejí krásné vodopády, jako je Kanchenjunga a Nachi vodopády, kde se můžete ochladit a užít si nádhernou přírodu.

Sikkim nabízí také mnoho přírodních krás, jako jsou hory, lesy a pěšky. Oblast má řadu turistických stezek, které vedou k mnoha z místních atrakcí. Turisté mohou navštívit jezero Tsomgo, které se nachází nadmorské výšce 3 780 m n. m. a bylo kdysi oblíbeným hnízdištěm labutí. K dalším zajímavým místům patří Khecheopalri jezero, které je považováno za svaté jezero buddhistů a prodejna kvalitního čaje Lopchu.

Celkově lze říci, že Sikkim je nezapomenutelné místo ke strávení dovolené. Toto území nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci kultury, přírodních krás a sportovních aktivit, což dělá ze Sikkimu ideální cíl pro turisty, kteří hledají unikátní zážitek.


Letenka Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)


Pokud plánujete návštěvu Indie a hledáte místo kde najdete přírodní krásy a duchovní atmosféru, měli byste zvážit návštěvu Sikkimu. Tento menší stát v severovýchodní Indii je obklopený Himálajskými horami a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Nejjednodušší způsob, jak se do Sikkimu dostat, je letenka z Dillí do Gangtoku, hlavního města státu. Existuje několik leteckých společností, které poskytují tento let, včetně IndiGo a SpiceJet.

Gangtok je největším městem Sikkimu a je obklopený horami a zelenými lesy. V údolí se nachází řeka Teesta, která nabízí krásné výhledy a možnosti raftingu. Město samotné nabízí nádherné výhledy na okolní hory a je plné chrámů a svatyní.

Další zajímavou destinací v Sikkimu je Pelling, malebné městečko s výhledy na Kanchenjunga, třetí nejvyšší horu na světě. Pelling je ideálním místem pro turisty, kteří hledají klid a odpočinek v přírodě. Můžete zde také navštívit několik klášterů a chrámů, včetně Sangachoeling a Pemayangtse.

Sikkim je známý také pro své krásné národní parky, jako je například Khangchendzonga National Park. Tento park nabízí nádherný výhled na horu Kanchenjunga a je domovem různých druhů fauny a flóry, včetně rysů a medvědů.

V Sikkimu najdete také mnoho tradičních řemesel, jako je například výroba různých druhů tkanin a ručně vyráběného papíru. Můžete také ochutnat místní kuchyni, včetně národního jídla momo, což jsou plněné knedlíky podobné japonským gyoza.

Závěrem, návštěva Sikkimu je skvělou příležitostí nejen pro milovníky horolezectví a turistiky, ale také pro ty, kteří hledají duchovní atmosféru a odpočinek od rušného městského života. Letenka Indie Sikkim je skvělou investicí do vašeho zážitku a paměti na celý život.


Ubytování Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)


Indie je země s bohatou historií a rozmanitou kulturou, která přitahuje miliony turistů každý rok. Jedním z nejmalebnějších a nejvíce fascinujících regionů v Indii je Sikkim. Tato malá himálajská oblast se nachází na východě země a je známá svou nádhernou přírodou, klidnými kláštery a půvabnými horskými vesnicemi. Pokud plánujete návštěvu Sikkimu, zajistěte si ubytování v hlavním městě Gangtoku a malebném městečku Pellingu.

Gangtok je hlavním městem Sikkimu a leží ve výšce 1 437 metrů nad mořem. Město nabízí širokou škálu ubytování, které vyhovuje rozpočtu a vkusu každého cestovatele. Začínající cestovatelé a ti s nižším rozpočtem mohou najít cenově dostupné hostely a penziony, které jsou čisté a pohodlné. Pro ty, kteří se chtějí při své dovolené trochu rozmazlovat, jsou k dispozici luxusní hotely a resorty. Vzhledem k tomu, že Gangtok je oblíbenou turistickou destinací, doporučuje se předem zarezervovat ubytování, zejména během sezóny.

Kromě Gangtoku je dalším nezapomenutelným místem na návštěvu v Sikkimu městečko Pelling. Pelling se nachází na svahu himálajského pohoří a nabízí úchvatné výhledy na vrcholy jako Kanchenjunga. Ubytovací možnosti v Pellingu jsou poněkud omezené ve srovnání s Gangtokem, ale i zde najdete různé kategorie ubytování. Existují rodinné hotely, které poskytují jednoduché a pohodlné pokoje se základními vybaveními. Kromě toho tu najdete i malé horské střediska, která nabízejí elegantní pokoje s nádherným výhledem na okolní krajinu.

Co se týče ceny ubytování, cena se liší v závislosti na kategorii zařízení, sezóně a poptávce. Při plánování cesty do Sikkimu je vhodné vzít v úvahu rozpočet a vyhledat si ubytování, které je přijatelné pro vaše finance. V obou destinacích najdete možnosti pro levné a cenově dostupné bydlení, stejně jako pro ty, kteří preferují větší luxus a spoustu komfortu.

Sikkim je krásné místo, které si zaslouží být objevené. Ubytování v Gangtoku a Pellingu vám umožní prozkoumat region a zažít jeho jedinečnou atmosféru. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete zůstat v luxusním hotelu nebo v jednoduchém penzionu, zážitek, který Sikkim nabízí, bude nezapomenutelný.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky