Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Guatemala Lago de Atitlán (Jezero Atitlán)

Počasí Guatemala Lago de Atitlán (Jezero Atitlán)


Jezero Atitlán, známé také jako Lago de Atitlán, je jedním z nejkrásnějších a nejatraktivnějších přírodních útvarů v Guatemale. Nachází se v Guatemalské vysočině a je obklopeno třemi sopkami - San Pedro, Tolimán a Atitlán. Je to jedno z nejhlubších jezer v Latinské Americe a jeho okolní krajina je jedinečná a malebná.

Počasí v této oblasti je mírné a celkově příjemné po celý rok. Díky své poloze vysoko v horách jezera Atitlán nejsou teploty příliš vysoké ani moc nízké. Průměrná teplota v jeho okolí se pohybuje mezi 20-25 °C během dne a mezi 10-15 °C v noci. Jsou zde malá sezónní odchylka, ale rozdíly v teplotách nejsou příliš výrazné.

Nejvíce výraznou charakteristikou počasí v této oblasti je sezónní rozdělení srážek. Jezero Atitlán leží na tropickém pásu, což znamená, že zde existuje období sucha a období dešťů. Suché období trvá od listopadu do dubna a je nevhodné pro nedostatek srážek.

Naopak období dešťů nastává od května do října. Během těchto měsíců může být počasí velmi proměnlivé a srážky často silné a časté. Deštivé období však přináší svůj podíl krásy, protože zelené kopce okolo jezera rostou v plné nádheře a voda z jezera je sytě modrá.

Vzhledem k tomu, že počasí v této oblasti může být nevyzpytatelné, doporučuje se návštěva Lago de Atitlán v době sucha, aby byla zajištěna optimální zkušenost z pobytu. Během deště je možné, že výlety na jezero budou omezené nebo dokonce zrušeny kvůli bezpečnostním důvodům.

Při návštěvě jezera Atitlán je také důležité brát v úvahu nadmořskou výšku. Jezero se nachází v nadmořské výšce přes 1 500 metrů, což znamená, že se teploty mohou lišit od okolních oblastí s nižší nadmořskou výškou. Je důležité se připravit na chladné noci a občasné změny počasí.

Celkově vzato, klima v oblasti Lago de Atitlán je příjemné pro turisty po většinu roku. Návštěvníci by si měli uvědomovat sezónní odchylky v srážkách a brát v úvahu nadmořskou výšku při plánování svých aktivit. Bez ohledu na počasí jezerem Atitlán se vždy mohou těšit na nádherné výhledy, kouzlo a přírodní krásy této oblasti, která je bezpochyby jedním z nejvzácnějších pokladů Guatemaly.


Nejčastější dotazy a odpovědi Guatemala Lago de Atitlán (Jezero Atitlán)


1. Kde se nachází jezero Atitlán?
Jezero Atitlán se nachází v Guatemale, v Sredněamerickém pohoří.

2. Jaké je teplota vody v jezeře Atitlán?
Teplota vody v jezeře Atitlán se pohybuje v průměru mezi 20 a 24 °C.

3. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat k jezeru Atitlán?
Nejlepší způsob, jak se dostat k jezeru Atitlán, je lodí nebo trajektem, zejména z blízkého města Panajachel nebo San Pedro La Laguna.

4. Je bezpečné plavat v jezeře Atitlán?
Plavání v jezeře Atitlán není příliš bezpečné, zejména v důsledku rychlých a zrádných proudů. Doporučuje se vyhnout se plavání v neznámých oblastech nebo v noci.

5. Jak dlouho trvá výlet kolem jezera Atitlán?
Výlet kolem jezera Atitlán by měl trvat minimálně celý den, aby si cestovatelé mohli vychutnat krásy jezera a okolí.

6. Jaký je nejlepší čas na návštěvu jezera Atitlán?
Nejlepší čas na návštěvu jezera Atitlán je během suché sezóny od listopadu do května, kdy jsou dny slunečné a teploty příjemné.

7. Jaké aktivity mohu v jezeře Atitlán dělat?
Aktivity, které můžete dělat v jezeře Atitlán, zahrnují vodácké sporty, rybaření, turistiku, návštěvu místních vesnic a tradičních indických trhů.

8. Jaká je nejlepší ubytování v okolí jezera Atitlán?
V okolí jezera Atitlán je mnoho krásných a kvalitních ubytování, například Hotel Bambu, Casa Prana nebo Casa Palopó.

9. Kde jsou nejlepší místa k fotografování na jezeře Atitlán?
Nejlepší místa k fotografování na jezeře Atitlán jsou San Marcos la Laguna, San Pedro la Laguna a Santa Cruz la Laguna.

10. Jak často jezdí trajekty na jezeře Atitlán?
Trajekty na jezeře Atitlán jezdí pravidelně, obvykle každou hodinu nebo půl hodinu.


Dovolená Guatemala Lago de Atitlán (Jezero Atitlán)


Guatemala, země bohatá na krásnou přírodu, starobylé kulturní památky a pestrou tradici, je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací střední Ameriky. A pokud hledáte neotřelou dovolenou plnou přírodních zázraků a exotické atmosféry, určitě byste si neměli nechat ujít navštívení úchvatného Lago de Atitlán, neboli Jezera Atitlán.

Lago de Atitlán se nachází ve vysočině Guatemala Highlands ve státě Sololá. Toto horské jezero je jedním z nejkrásnějších na světě a je také považováno za jedno ze sedmi přírodních divů Guatemaly. Obklopeno třemi impozantními sopkami – Atitlán, Tolimán a San Pedro, je jezero neuvěřitelně malebné a nabízí návštěvníkům dechberoucí výhledy na tato majestátní vrcholky.

Navštěvovateli Lago de Atitlán je k dispozici mnoho malebných vesnic a městeček, které se nacházejí podél jeho pobřeží. Například Panajachel, San Pedro La Laguna nebo San Marcos La Laguna jsou oblíbenými turistickými destinacemi a ideálními výchozími body pro prozkoumávání regionu. Tyto vesničky mají své vlastní charakteristické atmosféry a nabízejí nejen úchvatný výhled na jezero, ale také mnoho zábavných aktivit a zajímavých míst k prozkoumání.

Jednou z hlavních atrakcí jezera je plovoucí vesnice – vesnice, která je postavena na plovoucí ostrov z jílového bahna a trsku. Tato unikátní vesnice je obývána domorodci nazývanými Tz'utujil a nabízí návštěvníkům možnost poznat jejich tradiční kulturu a způsob života. Můžete si zde zakoupit ručně dělané suvenýry, ochutnat místní kuchyni a chatovat s místními obyvateli.

Pokud máte rádi dobrodružství, pak se můžete vydat na treky do okolních hor a sopky. Toulkou po cestách můžete objevovat pestrou flóru a faunu, která je charakteristická pro tuto oblast. Návštěvníci také často využívají možnosti různých vodních sportů, jako je windsurfing, kajak nebo paddleboarding.

Pokud jste spíše příznivci historie a kultury, pak byste si neměli nechat ujít návštěvu mayského města Santiago Atitlán. Toto historické místo je domovem starého kostela a kláštera, které jsou ukázkou místní architektury a kultury. Můžete se zde také setkat s tzv. "holubími kněžími", kteří jsou unikátními náboženskými vůdci a věšci místního kmene Tz'utujil.

Lago de Atitlán je také oblíbeným cílem pro meditaci a relaxaci. V místě se nachází mnoho meditačních a jóga center, která nabízejí kurzy a workshopy pro zájemce. Můžete si zde dopřát relaxaci ve wellness centrech nebo si užít masáže a jiné terapie.

Dovolená na Lago de Atitlán je skutečným dobrodružstvím a poskytuje nezapomenutelné zážitky. S kombinací nádherné přírody, bohaté kultury a exotického prostředí je jezero ideálním místem pro ty, kteří hledají odpočinek, dobrodružství nebo duchovní oživení.


Letenka Guatemala Lago de Atitlán (Jezero Atitlán)


Guatemala je fascinující země, která nabízí svým návštěvníkům překrásnou přírodu a bohaté kulturní dědictví. Jedním z nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších míst v zemi je Lago de Atitlán, známé také jako Jezero Atitlán. Pokud plánujete návštěvu Guatemaly, určitě byste neměli vynechat toto nádherné jezero.

Lago de Atitlán se nachází východně od hlavního města Guatemaly - Ciudad de Guatemala. Jezero je obklopeno impozantními sopečnými vrcholky a nádhernou krajinou, která přímo vybízí k prozkoumávání a objevování. Většina návštěvníků do jezera Atitlán přijíždí ze Sololánu, hlavního města okresu Sololá. Zde mají možnost vybrat si z mnoha různých půvabných vesniček, které se nacházejí na březích jezera.

Jezero Atitlán je nejhlubším jezerem ve Střední Americe a jeho rozloha dosahuje přibližně 130 kilometrů čtverečních. Toto jezero je jedno z nejkrásnějších na světě a společně s okolními vesnicemi a vrcholky hor tvoří ohromující panoramatickou krajinu. Pokud rádi podnikáte výlety, můžete si pronajmout loď a plout po jezeře, což je opravdu jedinečný zážitek.

Okolní vesničky, jako je San Pedro La Laguna, San Marcos La Laguna a Panajachel, nabízejí návštěvníkům jedinečný pohled do každodenního života Mayů a umožňují jim zažít autentickou guatemalskou kulturu. Tyto vesnice jsou plné tradičních trhů, kde můžete nakupovat místní řemeslné výrobky a ochutnat tradiční guatemalská jídla.

Pro milovníky outdoorových aktivit je Lago de Atitlán rájem. Můžete se vydat na pěší túru po okolí jezera a vychutnat si krásnou krajinu, objevovat vodopády a nevšední rostliny a zvířata. Pokud máte rádi vodní sporty, nezapomeňte si pronajmout kajak nebo paddleboard a využít potenciálu jezera.

Pro ty, kteří hledají klid a odpočinek, Lago de Atitlán nabízí také několik wellness center a lázní. Zdravotní turistika je na jezeře velmi populární, a tak si můžete dopřát relaxační masáže nebo lázeňské procedury a užít si tak opravdového odpočinku.

Pokud se rozhodnete navštívit Lago de Atitlán, doporučuji si zakoupit letenku do Guatemaly. Hlavním mezinárodním letištěm v zemi je La Aurora International Airport v Ciudad de Guatemala. Z letiště si můžete pronajmout auto nebo si zajistit dopravu do Sololánu, odkud se lze dostat ke břehům jezera Atitlán.

Lago de Atitlán je jedno z těch míst, které vás okouzlí svou překrásnou přírodou a bohatou kulturou. Zároveň je to také místo, kde si můžete odpočinout, nabrat nové síly a prostě se jen tak nechat unášet atmosférou. Pokud máte rádi přírodu, dobrodružství a nové kultury, je Lago de Atitlán pro vás tou správnou volbou.


Ubytování Guatemala Lago de Atitlán (Jezero Atitlán)


Guatemala je krásná středoamerická země, která nabízí mnoho zajímavých přírodních krás. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Guatemale je Lago de Atitlán, neboli Jezero Atitlán. Toto jezero se nachází ve vysočině v jihozápadní části země a je obklopeno impozantními sopkami a horskými vrcholy, čímž vytváří jedinečnou a nádhernou krajinu.

Lago de Atitlán je nejhlubší jezero ve střední Americe a je tvořeno sopečným kráterem. Jeho okolní krajina je bohatá na exotickou flóru a faunu, kterou můžete objevovat během turistických túr a procházek. Jezero je rovněž obýváno místními Mayi, kteří se drží svých starodávných tradic a životního stylu. Díky nim si můžete vychutnat autentickou guatemalskou kulturu a poznat místní zvyky.

Pokud plánujete navštívit Lago de Atitlán, nemusíte se obávat nedostatku ubytování. V okolí jezera najdete mnoho možností pro příjemné a komfortní přenocování. Většina hotelů a ubytovacích zařízení se nachází na pobřeží jezera, což zaručuje krásné výhledy a snadnou dostupnost ke všem aktivitám kolem jezera.

Nabídka ubytování se liší od jednoduchých, cenově dostupných hostinců a penzionů až po luxusní hotely a rekreační resorty. Jezero Atitlán je oázou klidu a relaxace, a tak mnoho ubytovacích zařízení nabízí wellness centra, masáže a další služby, které vám pomohou odpočinout a regenerovat.

Budete-li chtít zažít opravdový kontakt s místními obyvateli, můžete se rozhodnout pro ubytování v jedné z místních vesnic. Místní obyvatelé často nabízejí levné pokoje a penziony, které jsou skvělou možností pro poznání místní kultury a tradic z první ruky.

Zajímavým místem pro ubytování je i město Panajachel, které se nachází na jihovýchodním pobřeží jezera. Toto živé město je oblíbeným cílem turistů a nabízí širokou škálu hotelů, hostinců, butikových obchodů a restaurací.

Z Lago de Atitlán si můžete také udělat výlet do města Santiago Atitlán, které je jedním z největších a nejtradičnějších osídlení na pobřeží jezera. Město nabízí pěkné hotely a pohodlné ubytování v blízkosti mnoha zajímavých turistických atrakcí.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel nebo jednoduchou penzion, během pobytu u Lago de Atitlán si jistě užijete skvělou atmosféru krásné guatemalské krajiny. Místní pohostinnost a přátelskost vás okouzlí a budete mít příležitost poznat na vlastní kůži, proč je Lago de Atitlán jedním z nejoblíbenějších míst v Guatemale.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky