Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Gruzie Tbilisi Old Town

Letenka Gruzie Tbilisi Old Town


Gruzie je země, která určitě nezklame. Když se odeberete do její hlavní metropole, do Tbilisi, určitě Vám nikdy nebude na nic připadat, jako byste se přesunuli z jednoho místa na druhé. Tbilisi totiž v sobě skrývá tolik různých kulturních vlivů a nevšedních zážitků, že se vždy najde něco, co Vás osloví.

A když Vám k tomu stačí pouze jediná letenka, není co řešit. Old Town Tbilisi je tím pravým místem pro všechny, kteří chtějí poznat tu nejtradičnější stránku města. Staré město, propletené křivolakými uličkami a úzkými zastrčenými náměstíčky, je dnes centrem historie, kultury, ale také gastronomie.

Protože Georgia má co nabídnout i těm nejnáročnějším gurmánům. Old Town Tbilisi je zkrátka místem, kde se potkávají všechny ty nejlepší chutě a vůně gruzínského jídla. A o co víc, než vybrat si jedno z tradičních jídel, na které se specializují místní restaurace?

Ale město nabízí i další zajímavá místa. Třeba historickou citadelu Narikala, která se tyčí nad městem a nabízí nevšední výhled na celou oblast. Nebo klenotnici Sioni, kde si můžete prohlédnout nejkrásnější kusy gruzínského šperkařství.

Old Town Tbilisi je vskutku tím nejlepším místem, pokud máte chuť na objevování nových kultur a poznávání země, která je plná kontrastů a nevšedních zážitků. Pokud se taky cítíte být připraveni na dobrodružství, není nic jednoduššího, než si objednat letenku. Georgia Vám nabízí více, než jen Old Town Tbilisi, je to země, která stojí za to objevovat a vychutnat si její všechny krásy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Tbilisi Old Town


Níže uvádím několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se starého města Tbilisi v Gruzii:

Dotaz: Jak se dostat do starého města Tbilisi?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do starého města Tbilisi, je pěšky z hlavního náměstí Svobody. Můžete také použít městskou hromadnou dopravu, jako jsou metro nebo autobusy.

Dotaz: Jaké jsou hlavní atrakce v Tbilisi Old Town?
Odpověď: V Tbilisi Old Town můžete navštívit Národní muzeum Gruzie, Sioni Katedrálu, Metlekhi kostel, Zvěřinec Tbilisi, Národní uměleckou galerii a další historické a kulturní památky.

Dotaz: Kde se dá v Tbilisi Old Town dobře najíst?
Odpověď: Staré město Tbilisi nabízí širokou škálu restaurací a kaváren, které nabízejí gruzínskou kuchyni i mezinárodní jídla. Doporučujeme vyzkoušet tradiční gruzínská jídla, jako je chinkali (plněné knedlíky) a chachapuri (sýrové placky).

Dotaz: Kde se dá v Tbilisi Old Town ubytovat?
Odpověď: V Tbilisi Old Town je možné najít různé typy ubytování, včetně hotelů, hostelu a apartmánů. Doporučujeme si ověřit recenze a vybrat si ubytování, které nejlépe vyhovuje vašim požadavkům a rozpočtu.

Dotaz: Jaká je nejvhodnější doba pro návštěvu Tbilisi Old Town?
Odpověď: Nejlepší čas pro návštěvu Tbilisi Old Town je na jaře (březen až květen) a na podzim (září až listopad), kdy je počasí příjemné a město je méně přeplněné turisty.

Dotaz: Jaké další atrakce mohu navštívit poblíž Tbilisi Old Town?
Odpověď: Poblíž Tbilisi Old Town se nachází další atrakce, jako je Narikala pevnost, Mtatsminda Park, Bagrati katedrála, Mtskheta město a mnoho dalšího. Doporučujeme si vyhradit čas na prozkoumání těchto míst při návštěvě Gruzie.


Počasí Gruzie Tbilisi Old Town


Gruzie je krásná a pestrá země, která se nachází v jihozápadní Asii a leží prakticky na rozhraní Evropy a Asie. Tato země nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí, ať už se jedná o historické a kulturní památky, nebo o přírodní krásy. Jedním z nejkrásnějších míst v Gruzii je Tbilisi Old Town, tedy historické centrum hlavního města Tbilisi. Jaké panuje v této lokalitě počasí?

Gruzinské klima je poměrně diverzifikované a výrazně ovlivněné geografickou polohou. V západní části země se nachází Kavkazské pohoří, které brání proudění vzduchu z Atlantského oceánu, a tím pádem většinou způsobuje vlhké a deštivé počasí. Naopak na východě se nachází řada pouští, kde panuje horké a suché klima. Pokud se podíváme na Tbilisi, tedy na velké město, tak zde panuje mírně teplé středomořské podnebí. To znamená, že jsou zde mírné zimy a horká léta.

Zima v Tbilisi Old Town bývá chladná, ale neextrémně chladná. Průměrná teplota v prosinci a lednu se pohybuje kolem 5°C. Nicméně může se stát, že teploty klesnou pod bod mrazu, a pršet může i sněžit. Léto na druhé straně bývá velmi horké s teplotami, které se mohou vystoupat až nad 30°C. Velmi často se vyskytují bouřky a přeháňky. Nejvíce srážek je typicky na jaře a na podzim.

V Tbilisi Old Town je klima ovlivňováno blízkostí horských oblastí a rovin, což znamená, že může být velmi proměnlivé. Během jednoho dne se může střídat slunce s oblačností a deštěm. Nicméně i přes tuto proměnlivost je Tbilisi Old Town krásným místem, které stojí za to navštívit. Samotné historické centrum hlavního města nabízí řadu památek, jako jsou starobylé katedrály a kostely, klasické městské architektury a mnoho historických památek, které stojí za to vidět.

Pokud se chystáte navštívit Gruzii a její hlavní město Tbilisi, mějte na paměti, že zde se můžete setkat s různými klimatickými podmínkami. V létě se můžete těšit na slunečné a teplé počasí, zatímco zimní návštěva může být spojena s mrazivými teplotami. Je vhodné se při balení nechat vést místním klimatickým podmínkám a zvolit vhodnou výbavu, abyste se mohli co nejlépe přizpůsobit místnímu počasí.


Ubytování Gruzie Tbilisi Old Town


Pokud se rozhodnete navštívit Gruzii, nemůžete minout její ohromující hlavní město Tbilisi. A pokud chcete zažít autentickou atmosféru města, nemůžete se ubytovat nikde jinde než v samotném historickém centru, známém jako Tbilisi Old Town.

Tbilisi Old Town, také známé jako Altstadt, leží na pravém břehu řeky Mtkvari a je jedním z nejstarších částí města. Je plné úzkých středověkých uliček, historických budov a malebných památek. Procházení těmito křivolakými uličkami je jako cesta časem a do minulosti, když se přenesete do doby, kdy byla Tbilisi ještě malým středověkým městem.

V této oblasti najdete širokou škálu ubytování, které vyhovuje všem rozpočtům a potřebám. Od luxusních hotelů po útulné pensiony, starobylé apartmány a rodinné domy, všechny nabízejí úžasný výhled na okolní starobylé budovy a památky.

Historické budovy v Tbilisi Old Town jsou často přestavěny na stylové hotely, které dokonale kombinují moderní vybavení se zachováním autentických prvků. Tyto hotely nabízejí pohodlné pokoje, vybavené veškerým komfortem, a často mají také restaurace, bary a střešní terasy s výhledem na město.

Pro ty, kdo preferují menší a útulnější ubytování, jsou k dispozici rodinné hotely a pensiony. Tyto zařízení poskytují osobnější atmosféru a často jsou rodinně provozovány. Majitelé často poskytují hostům tipy a doporučení na výlety po okolí, a můžete se těšit na chutné domácí snídaně servírované přímo v hotelu.

Pokud hledáte opravdovou autentičnost, můžete si pronajmout starobylý apartmán v historické budově. Tyto apartmány mají často zachovalé původní prvky, jako jsou kamenné zdi a klenby, a nabízejí útulný úkryt po dlouhém dni prozkoumávání města. Tato nabídka také poskytuje zcela vlastní prostor, který vám umožní zažít místní životní styl a kulturu.

Při pobytu v Tbilisi Old Town se budete cítit jako součást starých časů, kdy kolem vás budou kulovité kostely, historické mešity a trhy. Budete mít jedinečnou příležitost prozkoumat úzké uličky, které vás přenesou přímo do minulosti, když se město ještě jmenovalo Tiflis.

Ubytování v Tbilisi Old Town vám také umožní snadno dostat se k hlavním památkám a atrakcím města, jako je Narikala Fortress, kde si můžete vychutnat úchvatný výhled na město, nebo ještě terapeutičtější zážitek v tradičních lázních Abanotubani.

Tbilisi Old Town je opravdu jedinečné místo, které vám umožní získat autentický pocit z Gruzie a jejího hlavního města. A díky široké nabídce ubytování si můžete vybrat to, co nejlépe vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu.


Dovolená Gruzie Tbilisi Old Town


Gruzie je fascinující země plná historie, kultury a nádherné přírody. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů je hlavní město Tbilisi a zejména jeho historické centrum, známé jako Old Town. Tato část města je plná malebných uliček, úzkých chodníků a starobylých budov, které vás přenesou do minulých staletí.

Tbilisi Old Town, známý také jako Abanotubani, se nachází v nitru starého města a je jednou z nejstarších částí Tbilisi. Jeho historický význam spočívá v tom, že právě tady v roce 500 před naším letopočtem vzniklo první osídlení, které se postupně rozrostlo do dnešního města.

Jedním ze symbolů Tbilisi Old Town je Narikala Fortress, impozantní pevnost z 4. století, která se nachází na vrcholu kopce nad městem. Z pevnosti se naskýtá úchvatný výhled na celý Tbilisi a okolní hory. Kromě toho zde najdete také starou pevnost Metekhi, která sloužila jako královská rezidence během středověku.

Další zajímavou atrakcí je katedrála Sameba, největší pravoslavný chrám v Gruzii. Tato majestátní stavba z bílého mramoru je vybudovaná na kopci a její věže dominují nad městem. V interiéru chrámu naleznete bohatou výzdobu a fresky, které představují důležité okamžiky z gruzínské historie.

Pro milovníky kultury a umění je v Old Townu také mnoho galerií, muzeí a divadel. Například v Michael Museum najdete sbírku gruzínských uměleckých děl různých ér a v divadle Shota Rustaveli se konají představení tradiční gruzínské hudby, tance a divadelního umění.

Ale vyrazit na procházku starým městem není jen o historii a památkách. Po cestě objevíte také mnoho útulných kaváren, restaurací a obchůdků s místními suvenýry. Carre Four Square je jedním z nejznámějších náměstí v Old Townu, kde se každý den večer konají tradiční hudební vystoupení a koncerty.

Dopřát si dovolenou v Tbilisi Old Town je zážitek jako žádný jiný. Můžete se procházet starobylými uličkami, užívat si atmosféru minulých dob a pozorovat místní život. Tbilisi je také známé svými termálními prameny a v Old Town najdete mnoho lázní, kde si můžete užít relaxační procedury.

Pokud plánujete dovolenou v Gruzii, rozhodně nevynechejte návštěvu Tbilisi Old Town. Tato historická část města nabízí překrásnou kombinaci historie, kultury a gastronomie, která vás zcela uchvátí. Navíc, místní přátelskí obyvatelé vám ukáží pravou gruzínskou pohostinnost, která vám zanechá nezapomenutelné vzpomínky.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky