Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Gruzie Batumi Botanical Garden

Počasí Gruzie Batumi Botanical Garden


Batumi Botanical Garden je neuvěřitelně krásné místo nacházející se v gruzínském městě Batumi. Je jednou z nejstarších botanických zahrad ve světě a je známá svou rozmanitostí rostlin a nádhernými výhledy na Černé moře.

Botanická zahrada zaujímá rozlohu téměř 110 hektarů a nachází se v horském svahu v nadmořské výšce mezi 0 až 220 metry. Díky své poloze a různým mikroklimatickým podmínkám, které v této oblasti panují, můžeme ve zdejší zahradě najít neuvěřitelnou rozmanitost rostlin z celého světa.

Batumi Botanical Garden byl založen v roce 1912 gruzínským botanikem Andrejem Krasnovem. Jeho cílem bylo vytvořit unikátní prostor, kde by bylo možné pěstovat nejen místní rostliny, ale také exotické druhy z různých částí světa. Díky vášni a odhodlání Krasnova se zahrada postupně rozrostla a stala se jedním z hlavních turistických atrakcí v Gruzii.

Rostlinná sbírka v Batumi Botanical Garden čítá více než 5 000 druhů rostlin a zahrnuje jak domorodé druhy ze Kavkazu, tak i rostliny ze Střední Asie, Severní Ameriky, Japonska a dalších regionů. Návštěvníci mohou objevovat kolekce rododendronů, bambusů, palm, magnólií, citrusových stromů a dalších kvetoucích rostlin. Každá část zahrady je pojmenována podle geografického původu rostlin, které zde můžete nalézt.

Kromě krásných rostlin můžete v Batumi Botanical Garden nalézt také několik vodních zdrojů, jezírek a malých říček. Při procházce zahradou se můžete těšit na chlazení při vodopádech a potůčcích a vychutnat si klidné prostředí.

Pokud plánujete návštěvu zahrady, doporučuje se vybrat si jaro nebo podzim, kdy je počasí příjemné s mírnými teplotami. V létě můžou teploty vytvořit až 40 stupňů Celsia, což může být pro některé turisty příliš horké.

Batumi Botanical Garden nabízí také několik vyhlídkových plošin, které nabízejí fantastické výhledy na Černé moře a okolní krajinu. Tyto místa jsou oblíbená mezi fotografy a jsou skvělým místem pro odpočinek, relaxaci a obdivování krásy přírody.

Vstupné do zahrady je přístupné za poplatek a zahrnuje také možnost prohlídky s průvodcem. Otevírací doba se liší podle ročního období, takže je dobré zkontrolovat aktuální informace před návštěvou.

Pokud jedete do Batumi v Gruzii, návštěva Batumi Botanical Garden by měla být na vašem seznamu. Toto místo je ideální pro milovníky přírody, zahrad a krásných výhledů. Je to bezpochyby jeden z nejkrásnějších botanických zahrad na světě a nebude vás zklamat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Batumi Botanical Garden


1. Kdy je Batumi Botanical Garden otevřen?

Botanická zahrada Batumi je otevřena každý den od 8.00 do 20.00 hodin (v letní sezoně).

2. Jaké jsou vstupné poplatky do Batumi Botanical Garden?

Vstupné do Botanické zahrady Batumi se liší podle sezóny a věku návštěvníka. Vstupenky začínají od 8 lari pro dospělé a 4 lari pro děti.

3. Jak se dostat do Batumi Botanical Garden?

K Botanické zahradě Batumi se můžete dostat autem, taxíkem nebo místním autobusem. Pravidelný autobusový spoj je k dispozici ze střediska města Batumi.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Batumi Botanical Garden?

Nejlepší čas na návštěvu Batumi Botanical Garden je v období léta (červenec a srpen). V tuto dobu jsou rostliny v úplné květu a zahrada je nejkrásnější.

5. Je ve zahradě povoleno fotografování a natáčení?

Ano, fotografování a natáčení jsou povoleny v rámci zahrady.

6. Jsou v Botanické zahradě Batumi dostupné toalety?

Ano, v zahradě jsou k dispozici toalety, včetně toalet pro handicapované osoby.

7. Je nutné si koupit vstupenky předem?

Ne, není nutné si vstupenky kupovat předem. Vstupenky lze zakoupit přímo na vstupu do zahrady.


Letenka Gruzie Batumi Botanical Garden


Batumi Botanical Garden je jednou z nejkrásnějších zahrad na světě. Nachází se v gruzínském městě Batumi na pobřeží Černého moře a je oblíbenou turistickou atrakcí pro milovníky přírody z celého světa.

Botanická zahrada byla založena v roce 1912 a rozkládá se na ploše více než 100 hektarů. Její rozmanitý terén nabízí návštěvníkům skvělé výhledy na moře, hory a okolní krajinu. Zahrada je domovem pro tisíce druhů rostlin, z nichž mnohé jsou vzácné a ohrožené. Pěstuje se zde také mnoho exotických rostlin pocházejících z různých částí světa.

Jedním z nejvýznamnějších míst v zahradě je "Dolní květinový ráj", který je skvělým místem pro procházky a relaxaci. Tento úsek zahrady je rozdělen na několik tematických oblastí, z nichž každá je věnována jiné skupině rostlin. Návštěvníci zde mohou obdivovat květiny od nejrůznějších stromů a keřů po vzácné orchideje a růže. Každá roční doba přináší do zahrady nový a zajímavý obraz.

Další zajímavou částí zahrady je "Rasenia Pond", kde najdete jedinečné druhy rostlin obývajících mokřady. Tato oblast je domovem pro mnoho druhů vodních lilii a kapradin. Je to skvělé místo pro ptačí pozorování, protože se zde často vyskytují různé druhy ptáků.

Pro milovníky exotické vegetace je zahrada také domovem exotické části s rostlinami pocházejícími z různých tropických oblastí světa. Zde najdete druhy jako je bambus, palmy a různé druhy sukulentů. Procházka touto částí zahrady je jako cesta kolem světa.

Batumi Botanical Garden nabízí návštěvníkům nejen krásnou přírodu, ale také příjemné prostory pro odpočinek, jako jsou lavičky a altánky. Je to ideální místo na piknik s rodinou nebo setkání s přáteli. Pro děti je zahrada skvělým místem pro objevování a učení se o světě rostlin.

Pokud se vydáte na návštěvu Batumi Botanical Garden, obraťte se na personál, který vám rád poskytne informace o různých druzích rostlin a poskytne i mapu zahrady. Doporučuje se také připravit si pohodlnou obuv a ochranný krém proti slunci, protože procházka zahradou může trvat několik hodin.

Batumi Botanical Garden je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Gruzii. Jeho půvabná atmosféra, pestrost rostlin a nádherná krajina činí z této zahrady místo, které si turisté z celého světa nemohou nechat ujít. Pokud máte rádi krásu přírody a exotické rostliny, tato zahrada je pro vás neodolatelným cílem.


Dovolená Gruzie Batumi Botanical Garden


Dovolená v Gruzii může být jedinečným zážitkem jak pro milovníky přírody, tak i pro ty, kdo se zajímají o historii a kulturu. Jedním z nejúžasnějších míst, která lze během dovolené navštívit, je Batumi Botanical Garden, jedna z největších botanických zahrad v celé Asii.

Botanická zahrada se nachází na pobřeží Černého moře, jen pár kilometrů od města Batumi. Je rozložená na ploše 111 hektarů a zahrnuje více než 5 000 druhů rostlin, z nichž mnoho je endemických pro Kavkaz a Kavkazské oblasti.

Mezi nejvýznamnější atrakce patří kaktusová zahrada, kamenné zahrady, subtropické rostliny, bambusové háje, rybníky s lotosy, skalní rèvy a řada dalších. Návštěvníci mohou strávit celé hodiny procházející kolem a obdivující krásu těchto neuvěřitelných rostlin.

Nejlepší čas na návštěvu botanické zahrady je na jaře a na podzim, kdy je počasí mírné a rostliny kvetou. V létě je zahrada nádherná, ale teploty se mohou dostat na velmi vysokou úroveň, proto je dobré se dobře připravit na horké počasí.

Pokud se rozhodnete navštívit botanickou zahradu, neměli byste zapomenout navštívit také Batumi, velké město při pobřeží Černého moře. Město nabízí řadu kulturních a historických muzeí, skvělé restaurace a bary, a také několik skvělých pláží.

Celkově lze říci, že návštěva Batumi Botanical Garden je jedinečným zážitkem a nezapomenutelnou součástí každé dovolené v Gruzii. Zahrada je ideálním místem nejen pro ty, kteří se zajímají o botaniku, ale také pro ty, kteří hledají odpočinek, krásnou přírodu a nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Gruzie Batumi Botanical Garden


Batumi Botanical Garden, umístěný v gruzínském přístavním městě Batumi, je jednou z nejkrásnějších botanických zahrad na světě. Své návštěvníky očaruje pestrobarevnými květinami, vzácnými druhy rostlin a dechberoucím výhledem na Černé moře. Tato zahrada je nejen místem k relaxaci, ale také skvělým místem pro poznávání flóry z různých částí světa.

Batumi Botanical Garden byl založen v roce 1912 a pokrývá celý svah údolí. Své návštěvníky láká na 111 hektarů rozmanitých krajin, včetně horských svahů, lesů, jezer a řek. V zahradě najdete více než 5 000 druhů rostlin z celého světa, z nichž některé jsou unikátní a vzácné.

Každá sezóna v Batumi Botanical Garden přináší něco zvláštního. Na jaře a v létě kvetou stovky druhů květin, od různobarevných tulipánů po exotické orchideje. V létě se zahrada promění v pravý tropický ráj díky svým palmám, banánovníkům a jiným tropickým rostlinám. Na podzim zahrada září různými odstíny červené, oranžové a žluté, díky listnatým stromům.

Pro ty, kteří touží po klidu a relaxaci, je Batumi Botanical Garden ideálním místem k odpočinku. Můžete si procházet pečlivě udržovanými stezkami, které vás provedou různými částmi zahrady. Zahradní architekti se inspirovali přírodou a zachovali charakter původního prostředí, což prohloubí váš zážitek.

Během prohlídky můžete objevovat různé oddělení zahrady. Zahrada alpských rostlin vás přenese do hor, kde můžete obdivovat vzácné druhy alpských rostlin. V oddělení subtropické a tropické zahrady se setkáte s exotickými rostlinami jako jsou palmové stromy, bambus a kaučukovníky.

Pro ty, kteří se rozhodnou strávit více času v Batumi Botanical Garden, existuje i možnost ubytování přímo na jeho území. V areálu zahrady se nachází pension, ve kterém si můžete rezervovat pokoj a vychutnat si krásy zahrady i v noci. Probouzení s výhledem na rozkvetlé květiny a vůni exotických rostlin je nezapomenutelným zážitkem.

Batumi Botanical Garden je také populárním místem pro uspořádání svateb a jiných oslav. Mnoho párů vyhledává romantickou atmosféru zahrady jako ideální kulisu pro své významné okamžiky. Příroda, květiny a krásné výhledy dodají vaší svatbě nezapomenutelný nádech.

Pokud se vydáte na cestu do Gruzie a navštívíte přístavní město Batumi, nezapomeňte zastavit se v Batumi Botanical Garden. Toto místo vám poskytne jedinečný zážitek, který oceníte nejen jako milovník rostlin, ale také jako člověk, který si rád užívá přírody a její krásy.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky