Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Gruzie Bakuriani

Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Bakuriani


1. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Bakuriani?
Nejlepšími místy k návštěvě jsou lyžařské středisko Bakuriani, Park Borjomi Kharagauli, Vodopády Bakuriani, Národní park Borjomi Kharagauli a Kostel sv. Jiří.

2. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Bakuriani?
Nejlepší dobou pro návštěvu Bakuriani je zimní sezóna (pro lyžování a snowboarding) od prosince do března a letní sezóna (pro turistiku a horskou cyklistiku) od června do září.

3. Jaká je nejlepší cesta k dosažení Bakuriani?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Bakuriani, je letecky do Tbilisi a poté autem nebo autobusem. Dále je možné cestovat vlakem z Tbilisi přímo do Bakuriani.

4. Kde se dá nejlépe ubytovat v Bakuriani?
Bakuriani nabízí různé typy ubytování, od luxusních hotelů až po malé apartmány. Nejlépe se dá ubytovat v lyžařských střediscích nebo v blízkosti lyžařských svahů.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity v Bakuriani?
Mezi nejlepší aktivity v Bakuriani patří lyžování, snowboarding, horská turistika, horská cyklistika, jízda na koni, prohlídky místních památek a relaxace v termálních lázních.

6. Kolik stojí lístek na lanovku v lyžařském středisku Bakuriani?
Ceny lístků na lanovku v lyžařském středisku Bakuriani závisí na délce a druhu výjezdu. Cena se pohybuje od 5 GEL (cca 68 Kč) za jedno jízdné.

7. Jak je počasí v Bakuriani?
Počasí v Bakuriani se liší v zimě a v létě. V zimě jsou teploty průměrně kolem -5°C až 5°C, v létě jsou průměrné teploty kolem 20°C až 25°C.

8. Jaká je místní kuchyně v Bakuriani?
Místní kuchyně v Bakuriani je ovlivněna gruzínskou kuchyní a tamními surovinami. Mezi nejoblíbenější pokrmy patří khinkali (uzené šišky), chaczapuri (kyselé sýrové bochánky), lobiani (chalupové buchty s fazolemi) a kachapuri (sýrové placky).

9. Jaká je místní kultura v Bakuriani?
Místní kultura v Bakuriani je silně ovlivněna tradičním živobytím a zvyky horských obyvatel. Mezi nejvýznamnější kulturní události patří Velikonoce, Kupala Night a svatba v Khevsureti.

10. Jaké jsou nejlepší místa k nakupování v Bakuriani?
Nejlepší místa k nakupování v Bakuriani jsou místní trhy a obchody s turistickými potřebami. Mezi nejlepší dary pro přátele a rodinu patří gruzínské víno, sýry a kožešinové výrobky.


Ubytování Gruzie Bakuriani


Bakuriani, obklopený křišťálově čistými horskými vzduchem a malebnou přírodou, je jedním z nejoblíbenějších horských středisek v Gruzii. Nachází se v regionu Samcké-Džavachetské ve východní části země a je oblíbené jak mezi turisty, tak i mezi místními obyvateli.

Toto horské letovisko je známé svým perfektním lyžařským terénem, díky čemuž je ideálním místem pro milovníky zimních radovánek. S velkým množstvím prašanu sněhu, který se zde tvoří přes zimu, nabízí Bakuriani širokou škálu sjezdových tratí pro všechny úrovně lyžařů. Jak pro začátečníky, kteří se učí první pohyby na lyžích, tak i pro pokročilé lyžaře, kteří hledají vzrušení na obtížnějších sjezdovkách, Bakuriani má něco co potěší každého.

Ať už se chystáte na rodinnou dovolenou nebo na dobrodružný výlet s přáteli, v Bakuriani najdete širokou škálu nabídek ubytování. Od soukromých apartmánů až po luxusní hotely, Bakuriani se snaží uspokojit potřeby každého hosta. V nedávných letech vznikla také řada nových ubytovacích zařízení, které nabízejí moderní vybavení a pohodlné pokoje. Mnoho z těchto hotelů má také wellness centra a sauny, které jsou skvělým způsobem, jak si odpočinout po dlouhém dni stráveném na sjezdovce.

Přestože je zimní sezóna nejrušnějším obdobím v Bakuriani, atmosféra zde zůstává klidná a přátelská. Tradiční gruzínská kultura a pohostinnost se odráží ve všem, od místních jídel, která můžete ochutnat v místních restauracích, až po přátelskou povahu místních obyvatel. Místní trhy a obchody nabízejí širokou škálu suvenýrů a místních produktů, které si můžete odnést domů jako památku.

Bakuriani není zajímavé pouze v zimě. V letních měsících se oblast promění v ideální místo pro turisty, kteří se chtějí vydat na horské túry a objevovat krásu gruzínské přírody. Jen kousek od centra Bakuriani najdete nádherný přírodní rezervát Borjomi-Kharagauli, který je domovem mnoha zvířat a rostlin, včetně vzácného gruzínského medvěda.

Nezáleží na ročním období, Bakuriani je skvělým místem pro relaxaci a odpočinek od každodenního shonu. Jeho nádherná příroda a pohostinní obyvatelé vám poskytnou nezapomenutelný zážitek. Ať už jste zkušený lyžař, dobrodruh nebo jen hledáte klidné a malebné místo na odpočinek, Bakuriani je ideální destinací pro vás.


Počasí Gruzie Bakuriani


Bakuriani je populární horské letovisko v Gruzii, které se nachází v nadmořské výšce 1 700 metrů. Toto letovisko se nachází v oblasti svahů Kavkazu a nabízí jedny z nejlepších turistických možností v Gruzii. Bakuriani leží v borovicovém lese, což znamená, že v létě se jedná o velmi příjemné místo pro turisty, kteří chtějí uniknout od letního tepla a věnovat se horským aktivitám. V zimě se Bakuriani proměňuje v jednu z nejlepších lyžařských oblastí v Gruzii.

V létě má Bakuriani příznivé podmínky pro turisty, protože teploty se zpravidla pohybují mezi 20 a 25 stupni Celsia. V noci se mohou teploty snížit na 10 až 15 stupňů, ale to vůbec nevadí, protože Borjomi-Kharagauli Národní park v okolí může nabídnout turistům báječné procházky, trekking a horská kola. Stejně tak mohou cestovatelé navštívit geotermální prameny, kde by mohli relaxovat a vychutnat si klidnou atmosféru. létě mohou turisté také vyrazit na golfový a tenisový kurt, zahrát si minigolf nebo tenis. Existuje také několik horolezeckých trati pro ty, kteří budou chtít využít příležitosti k vyzkoušení svých fyzických schopností.

V zimě se Bakuriani promění v jeden z nejoblíbenějších lyžařských středisek v Gruzii. Průměrná teplota se v tomto období pohybuje kolem -5 stupňů, což se zdá být dost nízké, ale slunce svítí denně a proto napotkáme velké množství turistů. Toto místo nabízí prostorné a dobře připravené lyžování, i když jsou sjezdovky trochu náročné. Bakuriani však není jen o zábavě na sjezdovkách, ale má i mnoho dalších zajímavosti, jako je například zážitkový park, kde jsou k dispozici zip line, let balónem a další adrenalinové atrakce.

Celkově lze říci, že Bakuriani je oblíbeným turistickým cílem v Gruzii. Bez ohledu na roční období jsou zde poskytovány kvalitní turistické služby s možností stravování, ubytování, moderních sportovních zařízení a dalších možností pro zábavu a relaxaci. Pokud se chcete bavit, osvěžit, zpestřit si dovolenou svými sportovními aktivitami a objevovat krásu přírody, měli byste Bakuriani určitě navštívit.


Dovolená Gruzie Bakuriani


Bakuriani je malebné horské městečko ležící v Gruzii, které je velmi oblíbené mezi turisty, zejména v zimních měsících. Jeho poloha v nadmořské výšce téměř 1700 metrů a bohaté přírodní krásy v okolí činí z Bakuriani ideální destinaci pro ty, kteří hledají dovolenou plnou adrenalinových aktivit nebo odpočinku v klidné horské atmosféře.

Jedním z hlavních lákadel Bakuriani je lyžování. Městečko je vybaveno moderními lyžařskými sjezdovkami pro různé úrovně zkušeností. Existuje několik lyžařských středisek, které nabízejí perfektní podmínky pro začínající i pokročilé lyžaře. Výhodou je také to, že přístup na sjezdovky je velmi snadný, což činí z Bakuriani ideální lokalitu pro rodiny s dětmi. Kromě lyžování můžete také vyzkoušet snowboarding nebo jízdu na sáňkách.

Pro ty, kteří preferují klidnější aktivity, můžete si užít krásné procházky po okolních lesích a horách a obdivovat nádherné horské scenérie. V letních měsících je možné vyrazit na pěší túru a objevovat skryté zákoutí tohoto malebného regionu. Turistům je také k dispozici možnost jízdy na koni, která je v Gruzii velmi populární. Pro ty, kteří chuť na dobrodružství, můžete si vyzkoušet horské cyklistiky či rafting na okolních divokých řekách.

Kromě přírodních krás nabízí Bakuriani také bohatou historii a kulturní dědictví. Můžete navštívit historické památky, jako je klášter Timotesubo nebo archeologické naleziště v městě Ujarma. Gruzínská kultura je také proslulá svou chutí po dobrém jídle a pití. Můžete ochutnat místní speciality, jako je chinkali (tradiční gruzínské knedlíky plněné mletým masem), khachapuri (sýrový chléb) a samozřejmě gruzínské víno.

Bakuriani je také ideálním místem k relaxaci a odpočinku. Můžete si dopřát relaxační masáže či saunování v jednom z místních lázeňských center. Místní hostinci a hotely také nabízejí pohodlné ubytování a výbornou gruzínskou pohostinnost.

Celkově lze tedy říci, že Bakuriani je skvělou volbou pro dovolenou plnou dobrodružství, přírodních krás a kulturního poznání. Bez ohledu na roční období, Bakuriani vám nabídne nezapomenutelný zážitek a vydechování od každodenního shonu.


Letenka Gruzie Bakuriani


Gruzínské letovisko Bakuriani se nachází v malém horském údolí, obklopeném zasněženými vrcholy. Toto místo láká návštěvníky po celý rok díky své krásné přírodě a pestrobarevné historii.

Pokud plánujete navštívit Gruzii a hledáte ideální místo pro zimní dovolenou, bakurianská letenka by mohla být tou správnou volbou. Toto lyžařské středisko se nachází 1700 metrů nad mořem, což z něj dělá skvělé místo pro lyžování a snowboarding.

Bakuriani je známé svými kvalitními sjezdovkami a bezvětrným počasím, což je ideální kombinace pro milovníky zimních sportů. Zdejší tratě jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé jezdce. Můžete si pronajmout lyže nebo snowboard a vyzkoušet si své dovednosti na nějaké z těchto tratí.

Jedním z největších lákadel Bakuriani je jeho sněhový park, který nabízí skoky, překážky a jiné adrenalinové zážitky. Pokud nejste fanouškem sjezdovek, můžete si zde užít i použití sněžnic či skialpy. Možnosti jsou skutečně nekonečné.

V letních měsících se Bakuriani promění v přírodní ráj. Okolní kopce jsou pokryty kvetoucími loukami a horskými potoky, což je ideální prostředí pro pěší turistiku, horské cyklisty a jiné outdoorové aktivity. Můžete si také užít koupání v jednom z místních jezer nebo relaxovat ve wellness centrech, které jsou zde k dispozici.

Bakuriani nabízí také bohatou kulturu a historii. Můžete navštívit starobylé kostely a kláštery, které se zde nacházejí, a procházet se malebnými uličkami města. Region je bohatý na tradiční gruzínskou kuchyni, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. Oslavte svůj den na svahu nebo procházku večeří v jedné z místních restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční pokrmy jako chinkali, chaczapuri a mnoho dalšího.

Pokud se rozhodnete koupit letenku do Gruzie a navštívit Bakuriani, nebudete litovat. Tohle malebné horské letovisko je perfektní destinace jak pro zimní, tak i letní dovolenou. Nezapomeňte si přibalit fotoaparát, abyste mohli zachytit všechny ty nádherné okamžiky, které vám Gruzie nabídne.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky