Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Ghana Akosombo Dam

Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Akosombo Dam


1. Jaké je hlavní využití Akosombo přehrady v Ghanském Akosombu Damu?
- Hlavním účelem přehrady Akosombo je výroba elektřiny. Přehrada je zásadním zdrojem energie pro celou Ghanskou elektrárenskou síť.

2. Jaký je kapacitní výkon Ghanského Akosomba Damu?
- Kapacita přehrady Akosombo je 1 020 megawattů.

3. Kdy byl Ghana Akosombo Dam postaven?
- Ghana Akosombo Dam byl postaven mezi lety 1961 a 1965, s oficiálním slavnostním otevřením v roce 1966.

4. Jak byl Ghana Akosombo Dam financován?
- Stavba přehrady byla financována Ghanskou vládou a mezinárodními finančními institucemi, včetně Světové banky.

5. Jaký je vliv Ghanského Akosomba Dam na životní prostředí?
- Postavení přehrady způsobilo vznik nádrže, která zalila velký úsek původní suché země. Tím se změnila ekologie původní oblasti a výrazně ovlivnila životní prostředí, včetně migračního chování ryb.

6. Jaký je dopad Ghanského Akosomba Dam na okolní oblasti?
- Akosombo Dam umožnil rozvoj zavlažovacích projektů v okolních oblastech, což zvýšilo dostupnost vodních zdrojů pro zemědělství. Tím se zlepšil potenciál pro zemědělskou produkci a rozvoj okolních komunit.

7. Dokáže Ghana Akosombo Dam pokrýt energetickou potřebu Ghany?
- Ano, přehrada Akosombo je hlavním zdrojem elektřiny v Ghaně a dokáže pokrýt významnou část energetické potřeby země. Je však třeba podotknout, že s rostoucí poptávkou po elektřině se Ghana musí spoléhat i na jiné zdroje energie.

8. Má přehrada Akosombo turistický potenciál?
- Ano, přehrada Akosombo se stala turisticky atraktivní lokalitou díky krásnému okolnímu prostředí, vodním aktivitám a pohledům na přehradu a jezero Volt. Turisté mohou navštívit přehradu, plavby lodí po jezeru a využít rekreační potenciál regionu.


Ubytování Ghana Akosombo Dam


Ghana je země ležící na západním pobřeží Afriky, která je známá svou bohatou historií, kulturou a přírodními krásami. Jednou z hlavních atrakcí této země je také Akosombo Dam, která nabízí zajímavou možnost ubytování.

Akosombo Dam je přehradní nádrž s hydroelektrárnou, nacházející se na řece Volta. Byla postavena v roce 1965 a je jednou z největších umělých nádrží na světě. Díky svému strategickému umístění a krásnému okolí se tato oblast stala populárním cílem turistů.

Pokud hledáte ubytování v blízkosti Akosombo Dam, máte na výběr několik možností. Jednou z nich je přehradní vodní elektrárna Volta Hotel, která se nachází přímo u hráze přehrady. Tento hotel nabízí nádherný výhled na nádrž a okolní krajinu. Vybavení hotelu zahrnuje pokoje s vlastní koupelnou, klimatizaci, televizor a minibar. Kromě toho zde najdete také restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční ghanská jídla.

Dalším možným ubytováním v této oblasti je Akosombo Continental Hotel. Nachází se v blízkosti hráze přehrady a nabízí pokoje s vlastní koupelnou, televizorem a minibarem. Součástí hotelu je také bazén, sauna a restaurace, kde si můžete vychutnat mezinárodní kuchyni.

Pokud preferujete menší a klidnější prostředí, můžete se ubytovat v jednom z okolních penzionů nebo ubytováních. Tyto zařízení vám poskytnou příjemný pobyt a současně vám umožní být blíže k místnímu životu a kultuře.

Kromě ubytování existuje v oblasti Akosombo Dam také mnoho aktivit a atrakcí, které můžete vyzkoušet. Můžete se vydat na výlet lodí po nádrži Volta, kde si můžete prohlédnout vodopády, divokou přírodu a tradiční rybářské vesnice. Další možností je navštívit národní park Lake Volta, který je domovem mnoha druhů vzácných ptáků a dalších zvířat.

V okolí Akosombo Dam najdete také několik historických a kulturních památek, jako jsou zříceniny zámku umístěného na ostrově Dodi, který sloužil jako obchodní přístav během koloniálního období. Dalšími možnostmi jsou návštěva tradiční vesnice Atimpoku, kde můžete spatřit místní řemeslníky při výrobě tradičních produktů, a prozkoumání tržišť, kde můžete ochutnat místní kulinářské speciality a koupit suvenýry.

Akosombo Dam a jeho okolí nabízejí nejen jedinečnou příležitost poznat ghanskou kulturu a historii, ale také možnost ubytování v krásném přírodním prostředí. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní hotel nebo menší ubytování, můžete se těšit na nezapomenutelný pobyt v této části Ghany.


Dovolená Ghana Akosombo Dam


Ghana, africká země obklopená zelenými lesy a bohatou kulturou, je ideálním místem pro dovolenou plnou dobrodružství a objevování. Mezi mnoha atrakcemi této země se nachází i Akosombo Dam, která se rýsuje nad povrch vody Volta River.

Akosombo Dam je nejen technický zázrak, ale také turistická atrakce, která přitahuje návštěvníky z celého světa. Byla postavena v 60. letech 20. století jako součást projektu Volta River Authority na řece Volta. Tato vodní nádrž je jedním z největších umělých jezer na světě a zásobuje elektřinou značnou část západní Afriky.

Navštěva Akosombo Dam je skvělou příležitostí pro turisty, kteří mají zájem se dozvědět více o energetice a hydroelektrických zařízeních. K dispozici jsou prohlídky, které umožňují návštěvníkům ponořit se do fascinujícího světa naší elektřiny. Průvodci vám poskytnou podrobné informace o historii a funkci přehrady, včetně jejího vlivu na rozvoj této oblasti.

Díky Akosombo Dam byla voda řeky Volta zadržena a vytvořila obrovské jezero s poskytovanou vodní krajinou. To umožnilo rozvoj vodních sportů v této oblasti. Turisté mohou využívat různé aktivity, jako je například rybaření, plavání nebo jízda na lodích po jezeře. Pro milovníky přírody jsou k dispozici také vodopády, které jsou skvělým místem k relaxaci a destresování.

Kromě akvatických aktivit můžete také navštívit okolní vesnice a města, aby jste se setkali s místními obyvateli a pochopili jejich kulturu a tradice. Využijte příležitosti ochutnat místní kuchyni, která je známá pro svou rozmanitost a exotické chutě.

Dovolená v Ghane je nezapomenutelným zážitkem, a návštěva Akosombo Dam je jistě jedním z vrcholů tohoto putování. Budete fascinováni krásou země, pohostinností místních obyvatel a bohatou kulturou Ghany. Akosombo Dam je skvělým příkladem toho, jak člověk může využít přírodních zdrojů k rozvoji tohoto regionu, a zároveň nabízí turistům nezapomenutelný zážitek.


Počasí Ghana Akosombo Dam


Ghana je země, která leží v západní Africe. Když slyšíte o Ghanském počasí, pravděpodobně se Vám vybaví horké klima a tropické deště. Ačkoliv se počasí v Ghaně může v každé oblasti mírně lišit, většina země má jedno společné – výskyt sucha a dešťových období.

Jednou z klíčových oblastí, kde se zdejší počasí projevuje, je Akosombo Dam. Jedná se o obrovskou vodní nádrž, která má klíčovou úlohu při výrobě elektřiny pro celou Ghanskou republiku. Tento přehradní systém byl postaven v 60. letech minulého století a svým rozložením připomíná spíše moře než řeku.

Počasí v oblasti Akosombo Dam má roční období, kdy je suché a kdy naopak deštivé. Suché období trvá od listopadu do března, kdy teploty často dosahují až 35 °C a slunce svítí téměř nepřetržitě. Důležitou informací ale je, že i v této době jsou v oblasti občas přítomné silné větry z Sahary, takže výskyt písečných bouří není neobvyklý.

Deštivé období přichází v dubnu a končí v září. Prakticky po celou dobu tohoto období prší, přičemž srážky nejsou tak intenzivní jako v tropech Asie nebo Jižní Ameriky. Voda v přehradě stoupá o více než 10 metrů a množství proudu v řece také vzrůstá. To vede k větší produkci elektřiny a také k vývozu přebytků do jiných zemí.

Jednou z nejvíce příjemných období pro návštěvu Akosombo Dam je nyní měsíc říjen. Teploty jsou nižší, srážky nejsou příliš časté a celková nálada v oblasti je velmi příjemná.

Vzhledem k tomu, že počasí ovlivňuje mnoho různých faktorů, může se výše uvedené měnit v závislosti na konkrétních geografických podmínkách. Pokud máte zájem navštívit Akosombo Dam, vřele doporučuji sledovat aktuální předpovědi počasí a přizpůsobit se podmínkám daného dne.


Letenka Ghana Akosombo Dam


Ghana, ležící v západní Africe, je země bohatá na přírodní krásy a úžasná místa. Jedním z nich je přehrada Akosombo, která se nachází na řece Volta. Letenka do Ghany a návštěva této přehrady mohou být nezapomenutelným zážitkem.

Přehrada Akosombo byla postavena v letech 1961 až 1965 jako součást rozsáhlého projektu na výstavbu elektráren a zavlažování okolních oblastí. Jejím hlavním účelem bylo vytvořit přírodní nádrž o rozloze přes 8500 km², ze které by se získávala elektrická energie. Vytvořením přehrady mohla Ghana dosáhnout energetické nezávislosti a snížit závislost na dovozu energie.

Při návštěvě přehrady Akosombo se návštěvníci mohou těšit na úžasnou scenérii, která se rozprostírá mezi horami. Modrá voda řeky Volta s širokým okolím je dokonalým místem pro relaxaci a odpočinek. Místní obyvatelé i turisté sem často přijíždějí, aby se vyhnuli rušnému městskému životu a užili si klid a krásu přírody.

Návštěvníci, kteří se vyberou na exkurzi v rámci přehradního areálu, si mohou prohlédnout i samotnou přehradní zeď. Její délka činí 680 metrů a výška se pohybuje okolo 114 metrů. Prováděná exkurze poskytne návštěvníkům základní informace o historii výstavby přehrady a jejím významu pro energetiku a zemědělství v Ghane.

Dalším zajímavým místem v okolí přehrady Akosombo je město Old Akosombo, které bylo postaveno po vybudování přehrady na vyvýšeném hrázi. Je to oblíbené místo pro turisty, kteří si chtějí prohlédnout okolí z výšky a nabrat energii z krásného výhledu na přehradní jezero a okolní hory.

Kromě exkurze přehradou a Old Akosombo je také možné se vydat na lodní plavbu po řece Volta. Procházka po vodě přinese úžasný zážitek a umožní návštěvníkům objevovat okolní přírodu a pozorovat zvířata, jako jsou například krokodýli, kteří se na březích řeky často zdržují.

Pokud plánujete cestu do Ghany, nezapomeňte si letenku do Akosombo zarezervovat v předstihu. Toto místo sice nemusí být na seznamu hlavních turistických atrakcí Ghan, ale jeho klid a krása rozhodně stojí za návštěvu. Ať už se chcete jen odpočinout a relaxovat u přehrady nebo se obohatit o poznatky z historie a energetiky, Akosombo vás nezklame.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky