Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Gambie Abuko Nature Reserve

Počasí Gambie Abuko Nature Reserve


Abuko Nature Reserve je jednou z nejvýznamnějších a nejkrásnějších rezervací v Gambii. Nachází se v blízkosti hlavního města Banjul a rozkládá se na ploše přibližně 105 hektarů. Rezervace je domovem ohromného množství druhů rostlin a zvířat, které přežívají v tomto unikátním přírodním prostředí.

Jedním z aspektů, které dělají Abuko Nature Reserve tak zajímavým, je jeho rozmanité klima. Gambia je známá svými tropickými podnebnými podmínkami, což znamená horké a vlhké léto a mírné a suché zimy. Průměrná teplota v celkovém lednu se pohybuje okolo 23 stupňů Celsia, zatímco v nejteplejších měsících březnu a dubnu se mohou teploty vyšplhat až na 45 stupňů Celsia.

Dešťové období v Gambii nastává mezi červnem a říjnem, kdy jsou vydatné deště typické pro tropické klima. V tuto dobu se příroda v Abuko Nature Reserve oživuje, a rezervace se proměňuje v zelený a zářivý ráj. Rostliny rostou v plné síle, proudí vody spotřebované zvířaty a život se zde rozvíjí. Je to ideální období pro pozorování ptáků, jednoho z nejvýznamnějších aspektů rezervace. Je zde registrováno okolo 270 druhů ptáků, což z ní činí ráj pro ornitology a milovníky přírody.

V suchém období, které nastává v listopadu a trvá až do května, se rezervace mění. Stromy a keře přijdou o listy a voda se ve stojatých jezerech a potocích postupně vytrácí. Zvířata musí hledat zdroje vody a potravy jinde, oázy se stávají vyhledávanými místy. I když je příroda méně nápadná než během deštivého období, stále si lze všimnout mnoha druhů rostlin a zvířat, které dokážou přežít i v těchto nepříznivých podmínkách.

Abuko Nature Reserve je pro milovníky přírody až dokonalým místem k návštěvě. Dokonalé počasí Gambie a kontrast mezi deštivým a suchým obdobím umožňuje návštěvníkům získat jedinečný pohled na různé aspekty přírody. Bez ohledu na období návštěvy však rezervace nabízí úžasné zážitky a okouzluje svou krásou a rozmanitostí.


Letenka Gambie Abuko Nature Reserve


Gambia, která leží na západním pobřeží Afriky, je známá svou bohatou a rozmanitou přírodou. Jedním z nejlepších míst k prozkoumání této přírody je Abuko Nature Reserve, který se nachází nedaleko hlavního města Banjulu. Pokud se chystáte navštívit Gambii, neměli byste si nechat ujít příležitost prozkoumat tento rezervát.

Abuko Nature Reserve je jedním z nejstarších a nejmenších rezervátů v Gambii, otevřeném pro veřejnost v roce 1968. Přestože jeho rozloha je pouze 105 hektarů, rezervace je domovem pro velké množství flóry a fauny. Zdejší prostředí je tvořeno hustými lesy, mokřady, lagunami a malými jezírky, které vytvářejí ideální prostředí pro život mnoha druhů zvířat.

Při návštěvě rezervace si můžete vychutnat procházky po dobře upravených stezkách, které vás provedou celým územím. Uprostřed rezervace se nachází velké jezero, které je domovem pro mnoho druhů vodních ptáků. Při chůzi kolem jezera se můžete vydat na pozorování ptáků a spatřit druhy jako například modrý králíček, purpurkoule západní a hnedák žlutonohý.

Abuko Nature Reserve je také domovem pro mnoho savců, a proto je možné při procházce potkat zvířata jako jsou mandrilové, kapybary, hroši, buvoli a antilopy. Nejoblíbenějšími obyvateli oblasti jsou však opice. Jeho lesy jsou domovem pro mnoho druhů opic, jako jsou například běločelné opice, nosálové, zelené opice a další. Někteří jedinci z těchto druhů jsou velmi přátelští a dají se fotografovat zblízka.

Rezervace rovněž slouží jako vzdělávací zařízení o důležitosti ochrany přírody pro místní obyvatele i turisty. Můžete se zapojit do různých vzdělávacích programů, které se zaměřují na ochranu zvířat a jejich prostředí. Personál rezervace je také velmi ochotný poskytnout vám informace o místní fauně a floře a zodpovědět jakékoliv dotazy.

Pokud se chystáte navštívit Gamb


Dovolená Gambie Abuko Nature Reserve


Gambie je malá západoafrická země, která se stává stále oblíbenější mezi turisty. A jedním z důvodů, proč lidé navštěvují tento kousek Afriky, je její přírodní krása. Jedným z nejznámějších odpočinkových míst pro milovníky přírody je Abuko Nature Reserve.

Abuko Nature Reserve je jedinečné přírodní útočiště nacházející se jen pár kilometrů od hlavního města Gambie, Banjulu. Bylo vyhlášeno ochrannou oblastí v roce 1968 a od té doby se stalo domovem pro mnoho druhů rostlin a zvířat.

Chráněná oblast pokrývá rozlohu téměř 105 hektarů, což může na první pohled působit malým, ale připravte se na překvapení! Otevírají se tu velké možnosti pro obdivování přírodního bohatství. Abuko Nature Reserve hostí více než 290 druhů ptáků, což se stalo lákadlem pro ornitology z celého světa. Pokud máte rádi pozorování ptáků, doporučuje se navštívit toto místo brzy ráno, kdy ptáci začínají svůj den a hrají si ve vysokých korunách stromů.

Kromě ptáků můžete v Abuko Nature Reserve spatřit také mnoho dalších druhů zvířat, jako jsou opice, krokodýli a želvy. Nejběžnějšími druhy opic zde jsou babuín, zelená opice a vervetka. Tyto druhy se pohybují ve volném prostoru a je možné je spatřit blízko při procházce přírodní rezervací.

Procházka po Abuko Nature Reserve také nabízí možnost se seznámit s bohatstvím gambijské flóry. Zde najdeme exotické stromy a rostliny, které nejsou běžné v ostatních částech světa. Mezi nimi se nacházejí palemové dřeviny, orchideje a mnoho dalších druhů.

Rezervace je pečlivě udržovaná a nachází se zde dobře značené stezky, které sice nejsou náročné, ale přesto poskytují dostatek příležitostí pro skvělé zážitky. Abuko Nature Reserve nabízí i vyhlídkové terasy a pozorovací věže, které umožňují lepší pohled na ptáky a opice.

Pro návštěvu Abuko Nature Reserve se doporučuje si najmout vodce, který vás provede nejlepšími místy rezervace a poskytne vám více informací o jednotlivých druzích. Právě díky znalosti místních průvodců se můžete dozvědět zajímavosti, které byste jinak mohli přehlédnout.

Pokud plánujete dovolenou v Gambii, nezapomeňte si na svůj itinerář zahrnout návštěvu Abuko Nature Reserve. Toto místo nabízí výjimečnou přírodní krásu a zároveň přispívá k ochraně mnoha ohrožených druhů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gambie Abuko Nature Reserve


Dotaz: Co je Gambie Abuko Nature Reserve?
Odpověď: Gambie Abuko Nature Reserve je chráněné území nacházející se v Gambii v západní Africe.

Dotaz: Jaký je vstup do Gambie Abuko Nature Reserve?
Odpověď: Vstup do Gambie Abuko Nature Reserve je zpoplatněn. Dospělí platí poplatek v hodnotě 100 dalasi, zatímco děti a studenti mají vstup zdarma nebo slevu.

Dotaz: Jaké zvířata se v Gambie Abuko Nature Reserve vyskytují?
Odpověď: V Gambie Abuko Nature Reserve se vyskytuje velké množství zvířat, jako jsou opice, želvy, krokodýli, hadi, leguáni a mnoho dalších. Dále jsou zde k vidění také nejrůznější druhy ptáků.

Dotaz: Je nutné v Gambie Abuko Nature Reserve mít průvodce?
Odpověď: Průvodce není nutný, ale doporučuje se mít průvodce, aby návštěvníci mohli získat co nejvíce informací o zvířatech a rostlinách, které se v Gambie Abuko Nature Reserve nacházejí.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Gambie Abuko Nature Reserve?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Gambie Abuko Nature Reserve je v období sucha od listopadu do května. V tomto období je možnost pozorovat zvířata větší než v období dešťů.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka Gambie Abuko Nature Reserve?
Odpověď: Prohlídka Gambie Abuko Nature Reserve trvá zhruba 2 až 3 hodiny, ale samozřejmě záleží na tom, jak dlouho si návštěvníci chtějí užít pozorování zvířat v přírodě.


Ubytování Gambie Abuko Nature Reserve


Gambie je jedinečnou africkou zemí, která nabízí mnoho přírodních krás. Jednou z největších atrakcí Gambie je Abuko Nature Reserve, která se nachází v blízkosti hlavního města Banjul. Toto rezervace je jedním z nejlépe zachovalých lesů v Gambii a nabízí unikátní příležitost zkoumat místní flóru a faunu.

Abuko Nature Reserve, založená v roce 1991, se rozkládá na ploše přes 100 hektarů. Tento malebný les je domovem různých druhů zvířat, včetně opic, ptáků, krokodýlů, želv, ještěrek a mnoha dalších. Pokud jste milovníkem přírody, Abuko Nature Reserve je pro vás jako ráj na zemi.

V rezervaci se nachází rovněž ubytování, které je ideálním místem k odpočinku a relaxaci po dni stráveném prozkoumáváním přírodních krás. Nejbližší ubytování je k dispozici v hotelu Abuko Natur Lodge, který nabízí pohodlné a vkusně zařízené pokoje a chatky. Tento hotel je obklopen nádhernou zelení a umožňuje hostům vychutnat si klid a ticho přírody.

Abuko Natur Lodge nabízí širokou škálu služeb a zařízení, včetně venkovního bazénu, restaurace, terasy s výhledem do přírody a WiFi připojení. Pokoje jsou prostorné a vkusně zařízené, s vlastní koupelnou a posezením. Recepce je otevřená 24 hodin denně a personál je velmi přátelský a ochotný pomoci s jakýmkoli požadavkem.

Hotelová restaurace nabízí široký výběr jídel tradiční gambijské kuchyně, která je bohatá na čerstvé ryby, mořské plody a další místní speciality. Hosté mohou také využít možnosti pořádání grilování na terase a ochutnat místní pokrmy přímo při ohni.

Hlavní atrakcí ubytování v Abuko Natur Lodge je jeho blízkost k samotné rezervaci. Hosté mají jedinečnou příležitost prozkoumat rezervaci během procházek a džípových safari v doprovodu zkušených průvodců. Rezervace je domovem více než 270 druhů ptáků, což ji činí nebezpečím pro ornitology.

Během pobytu v Abuko Nature Reserve se můžete vydat na procházky po označených trasách, kde se setkáte s opicemi, krokodýly, želvami a dalšími druhy zvířat. Ranní procházky jsou nejlepší, protože můžete pozorovat zvířata při jejich nejaktivnějších chvílích.

Abuko Nature Reserve je skvělou destinací pro milovníky přírody a dobrodruží. Ubytování v Abuko Natur Lodge nabízí nejen pohodlí a relaxaci, ale také nezapomenutelné zážitky a možnosti poznávat jedinečnou faunu a flóru Gambie. Pokud jste plánujete cestu do Gambie, určitě byste si neměli nechat ujít možnost ubytování v Abuko Nature Reserve a jejím okolí.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky