Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Gabon Port-Gentil

Ubytování Gabon Port-Gentil


Gabon Port-Gentil je jedno z nejvýznamnějších měst v Gabonu a také jedno z nejvýznamnějších obchodních center v zemi. Město se nachází na pobřeží Atlantiku a nabízí mnoho možností turistiky a zábavy. Pokud plánujete navštívit Gabon Port-Gentil, je důležité zvážit váš pobyt a ubytování.

V Port-Gentil existuje mnoho hotelů a ubytování, které nabízí různé možnosti pro cestovatele. Mezi nejoblíbenější hotely v městě patří Hotel du Littoral, La Baie des Tortues Lodge a Hotel du Parc. Tyto hotely poskytují pohodlné a moderní vybavení, kamenné klimatizace, fitness centrum, bazén, restaurace s lokálními specialitami a další.

Pokud hledáte cenově dostupnější ubytování, většina hotelů nabízí i levnější pokoje pro cestovatele s menším rozpočtem. Pokud hledáte ubytování, kde se můžete připojit k místním obyvatelům a poznat tak více z kultury Gabonu, můžete zkusit najít ubytování přes Airbnb. Mnoho lidí v Gabonu nabízí své domovy k pronájmu a mohou poskytnout cestujícím nejen útulné ubytování, ale také místní tipy a průvodcovské služby.

V Port-Gentil je důležité mít na paměti, že cena ubytování může být výrazně nižší, ačkoliv nemusí být tak luxusní nebo pohodlné jako hotely. Pokud se však shodnete s místním obyvatelem a rozhodnete se pro ubytování v domě místního obyvatele, můžete si být jisti, že zažijete zajímavý zážitek.

Celkově lze říci, že v Gabonu Port-Gentil je mnoho možností pro pobyt a ubytování. Od luxusních hotelů až po příjemné ubytování v místním domku, cestovatelé mohou najít ubytování, které odpovídá jejich potřebám a rozpočtu. Nezáleží na tom, jaké ubytování si vyberete, můžete se těšit na krásné pláže, zajímavé památky a úžasnou kulturu Gabonu.


Počasí Gabon Port-Gentil


Port-Gentil, největší město Gabonu a druhé největší město v zemi, se nachází na pobřeží Atlantského oceánu a zaujímá strategickou pozici v zemi. Podnebí v Port-Gentilu se mění v závislosti na ročním období a vlivu oceánu.

V období dešťů, které trvá od října do dubna, zde pada velké množství srážek. Teploty zůstávají stabilní v průměru kolem 26-27 ° C během dne a 24-25 ° C v noci. V tomto období mohou být deště silné a neudržitelné, což může znamenat problémy v dopravě a logistice. Povodně jsou zde obvyklé, takže se místní lidé často připravují na případné evakuace.

V období sucha, které trvá od května do září, se mohou vyskytnout některé mírné deště, ale obvykle jsou velmi ojedinělé. Teploty se mohou v tomto období zvýšit na 30-32 ° C během dne a 27-28 ° C v noci. Vliv oceánu způsobí chladnější noční teploty, ale co se týče denních teplot, jsou v tomto období konstantní a horké.

Vzhledem k tomu, že Port-Gentil leží na pobřeží Atlantského oceánu, místní lidé musí stále počítat s vlivem mořského prostředí. V zimě se může vyskytnout silný větřík, který může snížit teplotu o několik stupňů a myslet na dodatečné oblečení. V létě se naopak může vyskytnout větší vlhkost, která může přinášet nepohodlí.

Celkově lze říci, že počasí v Port-Gentilu je typické pro tuto část Afriky: horké, vlhké a deštivé. Avšak, s kvalitními přípravami a plánováním, se může každý do tohoto krásného města podívat během celého roku a vychutnat si chvíle v tomto africkém ráji.


Dovolená Gabon Port-Gentil


Gabon je zemí překrásné přírody, ale o dovolené v této zemi se obvykle mluví jen velmi málo. Mezi turisty se stále ještě příliš nešíří a není příliš populární cíl pro dovolenou. Pokud ale hledáte turisticky neotřelého cíle, který nabízí mnoho atrakcí, může být Gabon skvělou volbou.

Port-Gentil, největší město Gabonu, je ideálním místem, kde začít objevovat tuto africkou zemi. Nachází se na pobřeží Atlantického oceánu a je obklopen národními parky a chráněnými oblastmi. V Port-Gentil se nachází také největší průmyslové centrum Gabonu, což je výhodou pro ty turisty, kteří potřebují určité pohodlí a služby v průběhu své cesty.

Existuje mnoho aktivit, které můžete v Port-Gentilu podniknout. K dispozici je celá řada překrásných pláží, jako například St Ferdinand, která je obklopena tropickým lesem a nabízí nádherný výhled na oceán. Na této pláži se můžete vydat na průzkum vodních sportů, jako jsou například šnorchlování nebo jízda na kajaku. Na další pláži, která se nachází ve vzdálenosti 30 minut jízdy od centra města, se můžete vydat na rybaření a vyzkoušet si chytání tuňáků, rokfortů nebo barracud. Pokud vás spíše zajímají způsoby dopravy, pak si můžete pronajmout motocykl nebo si zapůjčit kolo a vyrazit na objevování města.

Další z atrakcí, která stojí za návštěvu v Port-Gentilu, je i samotné město. Má to správnou dávku atmosféry a nabízí mnoho zábavy, restaurací a nočního života. Místní trhy jsou také nepřehlédnutelné a nabízejí plejádu zboží, jako jsou čerstvé ryby, ovoce a dřevěné řezbářství.

Jedním z hlavních lákadel v této oblasti jsou také národní parky, které se nacházejí v blízkosti Port-Gentilu. Lopé National Park je chráněné území, které je domovem pro velkou populaci goril a šimpanzů a je třetím největším posledním nedotčeným lesním pozemkem v tropické Africe. Jiným z národních parků, který není příliš vzdálený, je akvatický park Pongara, který se nachází na pobřeží Atlantiku a nabízí fantastické zážitky pro milovníky divoké přírody. Zde se můžete podívat na podivné druhy želv, plameňáků a mnoho dalších ohrožených druhů.

Dovolená v Gabonu v Port-Gentilu není pro každého, ale pro ty, kteří se rozhodnou navštívit toto místo jistě budou odměněni nádhernou přírodou a příjemnou nenapodobitelnou atmosférou. Je to skvělá příležitost k objevování nových kultur a nabídne vám také mnoho zábavy a dobrodružství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Port-Gentil


1) Jaký je nejbližší letiště k Port-Gentilu?
- Nejbližší letiště je letiště v Libreville, asi 200 km od Port-Gentilu.

2) Kolik stojí taxi z letiště do Port-Gentilu?
- Cena taxíku se může lišit v závislosti na den a čase. Obecně se ale cena pohybuje mezi 20 až 40 USD.

3) Jaké jsou nejlepší hotely v Port-Gentilu?
- Některé z nejlepších hotelů v Port-Gentilu jsou Hotel Du Parc, Hotel Mandji a Hotel Chez Jimmy.

4) Jaké jsou nejlepší restaurace v Port-Gentilu?
- Některé z nejlepších restaurací v Port-Gentilu jsou La Plage, Le Bistrot, Le Casino a Le Patio.

5) Jaké jsou nejlepší pláže v Port-Gentilu?
- Pláž St. Louis a Pláž Mandji jsou obě populární mezi návštěvníky Port-Gentilu.

6) Jaké jsou nejlepší aktivity v Port-Gentilu?
- Některé z nejlepších aktivit v Port-Gentilu jsou rybaření, prohlídka města, návštěva místního trhu a relaxace na pláži.


Letenka Gabon Port-Gentil


Letenky do Gabonu jsou v poslední době stále více vyhledávané. Gabon je totiž jednou z nejzajímavějších zemí afrického kontinentu, která je bohatá na přírodní krásy a exotickou faunu a flóru. Z hlavního města Libreville se ale malému letišti v Port-Gentil dá dostat jen s menším přestupem.

Port-Gentil je druhé největší město v Gabonu a leží na západním pobřeží země. Jeho jedinečnost spočívá v tom, že se nachází v jedné z nejbohatších oblastí v zemi, která je plná přírodního bohatství. Port-Gentil je hlavním přístavem pro těžbu ropy v celém Gabonu.

Protože se jedná o těžební město, návštěvníci se mohou těšit na mnoho různých aktivit spojených s vodou. Od rybaření až po vodní sporty, jako je například potápění nebo surfování. Kromě toho mohou turisté navštívit několik okolních národních parků, kde se mohou setkat s mnoha různými druhy zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Nejvhodnější dobou pro návštěvu Port-Gentilu je v období od června do září, kdy je nejlepší počasí. Nicméně, turisti se mohou dopravit do tohoto města celoročně. Na letenky z Prahy do Port-Gentilu je možné narazit od cca 40 000 Kč až po ceny přes 100 000 Kč, v závislosti na cestovním období a společnosti, kterou si pro let zvolíte.

Celkově lze říci, že Port-Gentil je jedno z nejlepších míst v Gabonu pro návštěvu a pobyt. Nabízí spoustu příležitostí pro aktivní dovolenou, jakou jsou vodní sporty, stejně jako možností vychutnat si krásy nezkažené přírody a pozorovat tamní výjimečnou faunu a flóru. Vydat se na návštěvu Port-Gentilu je tak ideální pro všechny, kdo si chtějí vychutnat krásy afrického kontinentu a zároveň zažít něco nového a originálního.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky