Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Francie Rennes

Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Rennes


1. Jaká je poloha města Rennes?

Rennes se nachází na západě Francie, v regionu Bretaň. Leží asi 350 kilometrů západně od Paříže.

2. Jak se dá do Rennes dostat?

Do Rennes se dá dostat několika způsoby. Nejjednodušší je cestování letadlem na letiště Rennes-Saint-Jacques, které je spojeno s několika vnitrostátními i mezinárodními destinacemi. Dále je možné využít vlakovou dopravu. Rennes má dobrou železniční spojenost s ostatními velkými městy ve Francii. K dispozici jsou také autobusové linky.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Rennes?

Mezi hlavní turistické atrakce Rennes patří historické centrum města, které je charakterizováno úzkými uličkami a malebnými trhy. Zajímavými místy jsou také katedrála Saint-Pierre, bretonský parlament a park Thabor.

4. Jaké jsou oblíbené tradice a festivaly v Rennes?

V Rennes se koná několik oblíbených festivalů a tradic. Mezi nejznámější patří Festival du Thabor, který je zaměřený na hudbu, tanec a divadlo. Dalšími populárními festivalem jsou Festival Travelling, který se věnuje filmu, a Festival Yaouank, který oslavuje bretonskou kulturu.

5. Kde se dá v Rennes dobře najíst?

Rennes nabízí širokou škálu restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní speciality. Mezi oblíbená jídla patří galette, což je tradiční bretonská placka podobná crêpe, která je plněná slanými ingrediencemi. Další specialitou je gâteau breton, což je sladký koláč z křehkého těsta.

6. Kam se dá v Rennes vyrazit na výlet?

V blízkosti Rennes se nachází několik zajímavých míst pro výlety. Můžete navštívit UNESCO chráněné památky jako Mont Saint-Michel a dolmeny v Carnacu. Také se můžete vydat na pobřeží Bretaňského poloostrova, kde se nacházejí malebná města a pláže.

7. Jaké jsou možnosti ubytování v Rennes?

V Rennes se nachází široká škála ubytovacích zařízení, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Cena a kvalita se mohou lišit podle kategorie a umístění. Doporučuje se rezervace ubytování předem, zejména v hlavní turistické sezóně.

8. Jaké je klima v Rennes?

Klima v Rennes je ovlivněno Atlantickým oceánem. Mírné zimy a vlhké léto jsou charakteristické pro tuto oblast. Teploty se pohybují od 5°C v zimě až po 25°C v létě. Nejsrážlivější období je podzim, kdy dochází k častým dešťovým srážkám.

9. Kde se nachází nejlepší místa pro nákupy v Rennes?

Nákupy v Rennes lze dělat v různých částech města. Hlavní nákupní centra jsou Centre Alma a Centre Colombia. Na Place des Lices se také koná trh, kde si můžete koupit čerstvé potraviny a místní speciality.

10. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Rennes?

Rennes je krásné v každé roční době. Nejlepší doba na návštěvu je však během jara a léta, kdy teploty jsou příjemné a je více událostí a festivalů.


Letenka Francie Rennes


V dnešní době, kdy je cestování stále populárnější a dostupnější, je letenka do Francie Rennes vynikající volbou pro ty, kteří hledají jedinečný a autentický zážitek. Rennes, hlavní město regionu Bretaně, je známé svou bohatou historií, kulturou a skvělou gastronomií.

Cesta do Rennes začíná již při letu. Francouzské letecké společnosti nabízejí přímé lety z různých evropských měst, což znamená, že nemusíte strávit hodiny na přestupním letišti. Jakmile přistáváte na letišti Rennes–Saint-Jacques, můžete si ihned užít všechny přednosti tohoto čarovného města.

Rennes je historickým a kulturním centrem regionu Bretaně. Jeho původ sahá až do římské doby a je to patrné ze středověkého jádra, které je stále dobře zachované. Projděte se úzkými a křivolakými uličkami a objevte starobylé domy s dřevěnými fasádami a věže, které se tyčí nad městem. Zastavte se na náměstí place des Lices, kde každou sobotu probíhá slavný trh, největší v Bretani.

Hledáte-li duchovní zážitek, navštivte katedrálu Saint-Pierre. Tato impozantní stavba je jednou z nejvýznamnějších památek města. V jejím interiéru se můžete podívat na unikátní vitráže a obdivovat mistrovské dílo gotické architektury.

Po prohlídce historického centra si odpočiňte v jedné z místních kaváren nebo si pochutnejte na skvělé bretonské gastronomii. Bretaně je známá svými lahodnými palačinkami a mořskými plody. Vyzkoušejte sladkou palačinku s nutelou nebo slanou palačinku plněnou sýrem a šunkou. Pro milovníky mořského jídla je absolutní povinností vyzkoušet čerstvé ústřice či mušle, které jsou v regionu běžnou součástí jídelníčku.

Rennes není jen o starobylé historii a gastronomii. Je to také moderní a živé město, které nabízí bohatý kulturní program. Procházejte se po novém centru města s elegantními obchody a trendy restauracemi, navštivte múzeum výtvarných umění a podívejte se na některé z místních festivalů, které se konají po celý rok.

Ať už se rozhodnete navštívit Rennes kvůli jeho historii, kultuře nebo jídlu, jedno je jisté - tato destinace vám nabídne nezapomenutelný zážitek. A s přímými lety do Rennes si můžete užít tento úžasný kousek Francie bez zbytečného plýtvání časem na přestupy.


Ubytování Francie Rennes


Francie je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě, a město Rennes je jedno z míst, které stojí za to navštívit. Nacházející se v regionu Bretaně, Rennes je překrásné historické město s bohatou kulturou a architekturou.

Pokud plánujete cestovat do Rennes, jedním z hlavních aspektů vaší cesty bude samozřejmě ubytování. Máte na výběr různé možnosti, které vám poskytnou komfort a pohodlí vašeho pobytu.

Rennes nabízí širokou škálu hotelů, penzionů, apartmánů a dalších typů ubytování, které vyhovují potřebám různých typů cestovatelů. Město má velké množství hotelových pokojů, které splní vaše požadavky na cenovou kategorii, umístění a vybavení.

Pro ty, kdo preferují luxusnější ubytování, jsou v Rennes dostupné nadstandardní hotely s prvotřídními službami. Tyto hotely jsou často umístěny v historických budovách a nabízejí elegantně zařízené pokoje, wellness centra, bazény a další vybavení. Výhoda těchto hotelů je jejich centralita, která vám umožní snadno prozkoumat historii a kulturu Rennes.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je v Rennes také možnost levnějšího ubytování. Penziony, malé hotely a B&B nabízejí cenově dostupné pokoje s příjemnou atmosférou. Tyto ubytovací možnosti jsou často rodinného typu a majitelé vám poskytnou osobní péči a rady, které vám pomohou objevit město a jeho okolí.

Další možností je pronájem apartmánu. Pronájem bytu v Rennes vám poskytne možnost si vytvořit vlastní domov na dobu vašeho pobytu. To je ideální pro ty, kteří chtějí mít větší nezávislost a prostor pro sebe a svou rodinu. V Rennes jsou dostupné různé možnosti pronájmu apartmánů, které splní potřeby různých typů cestovatelů.

Ať už si vyberete jakoukoli formu ubytování, je důležité pamatovat na to, že Rennes nabízí bohatý kulturní život a zajímavá místa k objevování. Mnoho památek, muzeí, parků a dalších historických míst můžete jednoduše dosáhnout pěšky nebo s pomocí veřejné dopravy.

V Rennes se vždy najde vhodné ubytování pro každého cestovatele, bez ohledu na váš rozpočet nebo preference. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, cenově dostupný penzion nebo pronájem apartmánu, budete mít záruku, že si užijete svůj pobyt ve Francii a objevíte kouzlo města Rennes.


Dovolená Francie Rennes


Francie je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě a nabízí návštěvníkům nekonečné množství historických památek, krásnou přírodu a také proslulou francouzskou kuchyni. Jedním z nejzajímavějších měst, které můžete ve Francii navštívit, je Rennes.

Rennes je hlavním městem regionu Bretaně, který se nachází na severozápadě Francie. Město je plné historických památek a skvělých restaurací, které nabízejí tradiční bretaňská jídla. Navštěvovat Rennes je ideální way jak poznat autentickou francouzskou kulturu a zároveň se ponořit do bohaté historie.

Jednou z hlavních atrakcí v Rennes je její historické centrum, které je plné středověkých budov a úzkých uliček. Můžete se projít krásnou ulicí Rue du Chapitre, která vás zavede přímo před katedrálu Saint-Pierre, starobylý kostel, který je považován za jednu z nejkrásnějších gotických staveb v Bretani. V blízkosti najdete také náměstí Place des Lices, známý svým trhem, který se koná každou sobotu ráno.

Pro milovníky umění je v Rennes hodně k vidění. Město má několik galerií a muzeí, včetně Musée des Beaux-Arts, které nabízí široký výběr uměleckých děl od starověku až po současné umění. Další populární galerie je Le FRAC Bretagne, kde si můžete prohlédnout moderní a současné umělecké instalace.

Bretaň je také známá svou krásnou přírodou a Rennes není výjimkou. Město má několik parků a zahrad, které nabízejí ideální prostředí pro pikniky a odpočinek. Nejoblíbenějším parkem v Rennes je Parc du Thabor, který nabízí rozsáhlé zahrady, fontánky a různé druhy rostlin. Můžete zde také navštívit botanickou zahradu a zvířecí park, kde můžete vidět exotické druhy rostlin a zvířat.

Pokud se rozhodnete navštívit Rennes, měli byste také vyzkoušet některé z místních specialit. Bretaně se proslavila svými kakaovými a slanými placky zvanými "galette". Tyto placky můžete ochutnat s různými náplněmi, jako je sýr, šunka nebo vejce. Vyzkoušet byste měli také místní cidre, jablečný mošt s alkoholem, který je typickým nápojem v Bretani.

Rennes je ideálním místem pro dovolenou ve Francii, kde si můžete užít jak historické památky, tak krásnou přírodu. Město je také dobře spojené s ostatními částmi Francie, takže můžete snadno cestovat do dalších zajímavých destinací. Ať už jste milovníkem historie, kultury nebo gastronomie, Rennes vám nabízí skvělý zážitek z dovolené.


Počasí Francie Rennes


Francie je známá svou rozmanitostí počasí a v Rennes, hlavním městě regionu Brittany, není jinak. Rennes se nachází na západě Francie a má oceánské klima ovlivněné Golfským proudem. To znamená, že počasí zde může být velmi proměnlivé a často deštivé.

Letní měsíce (červenec a srpen) jsou v Rennes teplé, ale ne příliš horké. Průměrná teplota se pohybuje kolem 21-23 stupňů Celsia. V létě také může být vítr, který umožňuje trochu osvěžení během horkých dnů. Je dobré si s sebou vzít lehčí oblečení, ale také nepromokavou bundu nebo deštník, jelikož déšť se může během letních měsíců objevit.

Podzim (září a říjen) je v Rennes obdobím, kdy se počasí začíná ochlazovat a stává se nestabilním. Teplota klesá kolem 12-16 stupňů Celsia a srážky se zvyšují. Podzimní deště mohou být časté, takže je dobré být připravený s vhodným oblečením a obuví.

Zima (prosinec až únor) v Rennes není příliš drsná, ale může být chladná a vlhká. Průměrná teplota se pohybuje kolem 6-8 stupňů Celsia, ale občas mohou teploty klesnout i pod bod mrazu. Sníh je vzácný, ale občas může napadnout. Při oblékání se doporučuje vrstvit oblečení a mít sebou teplou bundu a šálu.

Jaro (březen až květen) je v Rennes obdobím, kdy začínají stoupnout teploty. Průměrná teplota se pohybuje kolem 11-14 stupňů Celsia a srážky se postupně snižují. Jaro je ideální období k návštěvě Rennes, když je počasí mírné a příroda začíná kvést.

Celkově vzato, počasí v Rennes je neustále proměnlivé a je třeba být připravený na různé podmínky. Vždy je dobré mít s sebou vhodné oblečení, které se dá vrstvit, a deštník nebo nepromokavou bundu. Rennes je skvělým místem ke zkoumání krásy Bretaně, ať už je počasí jakékoliv.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky