Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Francie Nice

Letenka Francie Nice


Když si uvědomíte Francii, pravděpodobně si vybavíte nádherné město Paříž, s Eiffelovou věží a Věčnými střechami. Nicméně existuje mnoho dalších úžasných destinací, které stojí za návštěvu ve Francii. Dnes se podíváme na jedno z takových míst - Nice.

Nice je malebné město na jihovýchodním pobřeží Francie, nacházející se na Riviéře. Jedná se o jedno z nejznámějších středisek turistiky v zemi a přitahuje miliony návštěvníků každý rok. Jeho krásná poloha na břehu Středozemního moře, úžasná architektura a bohatá historie přispívají k jeho popularitě.

Pokud se rozhodnete navštívit Nice, jedním z nejrychlejších a pohodlných způsobů, jak se tam dostat, je letecky. Existuje mnoho leteckých společností nabízejících letenky do Nice z celého světa. Cesta do Nice je krátká a přináší mnoho výhod pro cestujícího.

Kromě snadné dostupnosti je další výhodou cestování letadlem do Nice pohodlí a rychlost. Letenky nabízejí rychlou cestu bez nutnosti strávit hodiny na dlouhých cestách autem, vlakem nebo autobusem. Po příletu do Nice můžete ihned začít objevovat krásy tohoto úžasného města.

Nice nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí. Za prvé, můžete si prohlédnout slavný Promenáda des Anglais, překrásnou promenádu obklopenou palmami, která se táhne podél pobřeží. Zde si můžete procházet, relaxovat na pláži a vychutnávat si nádherný výhled na moře.

Další zajímavou atrakcí je historické centrum města známé jako Vieux Nice. Tato část města je plná úzkých uliček, barevných budov a tržnice, kde si můžete vychutnat autentickou francouzskou atmosféru. Můžete také navštívit katedrálu Sainte-Réparate nebo se projet na malebném náměstí Cours Saleya.

Pro milovníky umění je zde také Musée Matisse, které je věnováno slavnému francouzskému umělci Henri Matisseovi. Muzeum obsahuje rozsáhlou sbírku jeho děl a je skvělým místem pro prohlédnutí si uměleckého dědictví Nice.

Nice je také výchozím bodem k návštěvě dalších krásných míst v okolí. Můžete si pronajmout auto a vydat se na prohlídku slavného města Cannes, známého svým filmovým festivalem, nebo navštívit luxusní monacké knížectví Monte Carlo.

Celkově lze říci, že Nice je destinace, kterou by si každý cestovatel měl přidat na svůj seznam. Pohodlné cestování letadlem do Nice je rychlé a snadné, a po příletu si můžete užít nádherné pláže, historické památky a výbornou francouzskou kuchyni. Nice není pouze dalším francouzským městem, je to místo, které vám přinese nezapomenutelné zážitky a vzpomínky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Nice


1. Jak se dostanu z letiště do centra Nice?
- Z letiště je možné se dostat do centra Nice autobusem, který jezdí pravidelně. Také je možné využít službu taxislužby nebo pronajmout si auto.

2. Jaká je v Nice místní měna a jak si mohu vyměnit peníze?
- Oficiální měnou v Nice i ve zbytku Francie je euro (EUR). Vyměnit peníze je možné v bankách, směnárnách a také v některých hotelích.

3. Které jsou nejlepší pláže v Nice?
- Nejznámější pláže v Nice jsou Plage Beau Rivage, Plage du Ruhl, Plage du Castel a Plage Voilier. Všechny jsou veřejné a nabízejí různé služby a vybavení.

4. Kde se nachází nejlepší obchodní čtvrť v Nice?
- Oblast autour Promenade des Anglais, Rue Masséna a Place Masséna je považována za nejlepší obchodní čtvrť v Nice s množstvím butiků, obchodů a restaurací.

5. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Nice?
- Mezi nejlepší turistické atrakce v Nice patří Promenade des Anglais, historické centrum Villefranche-sur-Mer, park Colline du Château, muzeum moderního a současného umění MAMAC a katedrála Sainte-Réparate.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Nice?
- Nejlepší čas na návštěvu Nice je obvykle během jara a podzimu, kdy je počasí příjemné a není tak přeplněno turisty. Letní měsíce jsou také populární, ale mohou být velmi rušné.

7. Jak se dostanu z Nice do Monaka?
- Nejjednodušším způsobem, jak se dostat z Nice do Monaka, je využít vlakového spojení, které je rychlé a pohodlné. Také je možné využít autobusovou linku nebo si pronajmout auto.

8. Jaké jsou typické jídla v Nice?
- Mezi typická jídla v Nice patří ratatouille (zeleninový pokrm), socca (placka z cizrny), pissaladière (cibulová pizz, která se podobá pizzě) a salade niçoise (salát s tuňákem, vajíčky a zeleninou).

9. Existují nějaké festivaly nebo události, které bychom měli v Nice navštívit?
- Ve městě se koná množství festivalů a událostí během roku. Mezi nejznámější patří karneval v Nice, festival jazzu v Nice, festival světelného umění Nice a Svátek vína a masopustu v Nice.

10. Jaké jsou možnosti veřejné dopravy v Nice?
- Veřejnou dopravu v Nice zajišťují autobusy a tramvaje. Město má dobře vybudovanou síť veřejné dopravy, která pokrývá většinu oblastí. Také je možné využít taxislužbu a půjčit si kolo nebo skútr.


Počasí Francie Nice


Francouzské město Nice je známé svým slunečným počasím a krásným pobřežím. Nachází se na jihu Francie, na pobřeží Středozemního moře, a nabízí turistům jedinečnou kombinaci městského a plážového života.

Nice má typicky středomořské klima, což znamená, že léta jsou horká a suchá a zimy mírné a vlhké. Průměrná teplota v červenci a srpnu činí kolem 27°C a v zimě se pohybuje okolo 10°C.

Město leží v údolí, obklopené horami, což znamená, že může být v létě velmi dusno. Avšak vlhkost je nízká, což znamená, že i když jsou teploty vysoké, pocitová teplota není tak intenzivní.

I když je počasí Nice slunečné po většinu roku, může přijít občasné deště a bouřky. Nejlepší čas na návštěvu Nice je od května do října, kdy je pravděpodobnost dešťových srážek menší.

Díky své polohě na pobřeží Středozemního moře má Nice hladké moře, které je ideální pro koupání. Hladina moře se může pohybovat kolem 20°C až 25°C, což je dostatečně teplé pro plavání, skákání z lodi a surfování.

Celkově lze říci, že počasí Nice je velmi příjemné a láká turisty z celého světa. Mezi hlavní turistické atrakce v Nice patří Promenade des Anglais, která se táhne podél pobřeží, a staré město s úzkými uličkami a kavárnami.

Procestujte Francii a zkontrolujte si počasí v Nice!


Ubytování Francie Nice


Francie Nice je jedno z nejpopulárnějších a nejkrásnějších míst k návštěvě ve Francii. Tato malebná přímořská destinace je oblíbená mezi turisty ze všech koutů světa díky svému jedinečnému spojení francouzského šarmu, slunečného pobřeží a bohaté historie.

Když navštívíte Nice, jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte zvážit, je ubytování. Nice nabízí širokou škálu možností, pokud jde o ubytování, které splňuje různé preference a rozpočty.

Jednou z nejoblíbenějších možností ubytování v Nice jsou hotely. Město nabízí širokou škálu hotelů různých cenových kategorií a kvalit. Od luxusních pětihvězdičkových resortů přímo na pobřeží až po cenově dostupné butikové hotely v historickém centru města. Ubytování v hotelu je ideální pro ty, kteří hledají pohodlí a profesionální služby.

Další zajímavou možností ubytování v Nice jsou apartmány a pronájmy. Nice nabízí širokou škálu pronájmů a apartmánů, které vhodně splňují potřeby rodin, skupin přátel nebo páru. Pronajímání apartmánu vám umožňuje zažít město jako místní a vychutnat si vlastní soukromé místo.

Pro ty, kteří hledají jedinečný zážitek, může být skvělou volbou ubytování v Nice také pobyt v jednom z historických paláců nebo vil. Tyto nabízejí luxusní a exkluzivní ubytování s výhledem na moře a dalšími prvotřídními službami.

Další alternativou ubytování je kempování. V okolí Nice se nachází několik kempů, které nabízejí příjemné a cenově dostupné ubytování ve stanech či karavanech. Kempování je ideální pro ty, kteří chtějí zažít přírodu a mají rádi aktivní odpočinek.

Nice je také ideálním místem pro milovníky bed and breakfast. Ve městě a v jeho okolí se nachází mnoho krásných penzionů, které nabízejí útulné ubytování s bohatou snídaní. Tyto penziony jsou často rodinného charakteru a majitelé jsou přátelští a vstřícní.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli formu ubytování, Nice vám nabídne nezapomenutelný pobyt plný slunce, moře, skvělého jídla a nádherných památek. Všechny typy ubytování mají své výhody a vybírat můžete podle vašich preferencí a rozpočtu. Nice je skvělou destinací pro každého, kdo touží po luxusu, romantice nebo dobrodružství.


Dovolená Francie Nice


Francie Nice - Dokonalá destinace pro vaši dovolenou

Pokud hledáte ideální místo pro svou dovolenou, Francie Nice by mohla být tou správnou volbou. Nachází se na francouzské Riviéře a láká svými krásnými plážemi, bohatou historií a bohatou kulturou.

Nice je jedním z nejpopulárnějších letovisek v celé Evropě a to s dobrým důvodem. Město nabízí nádherné pláže, ideální pro milovníky slunce a moře. Písek je jemný a pobyt zde je příjemný nejen během slunných letních dnů, ale i během jiných období, kdy teploty jsou stále příjemné. Pláže jsou dobře udržované a vybavené vším, co potřebujete k relaxaci a odpočinku. Můžete si pronajmout lehátka a slunečníky nebo si jen tak lehnout na ručník a užívat si osvěžujícího větru a slunečního záření.

Nicméně Nice nenabízí pouze možnost koupání, město je také bohaté na historii a kulturní památky. Staré město je úžasné a poznáte zde skutečnou atmosféru Francie. Procházka úzkými uličkami vás zavede do minulosti s krásnými historickými budovami a malebnými náměstími. Vyhledejte katedrálu svatého Mikuláše, která je jednou z ikon města, a užijte si nádherný výhled na město z vrcholu kopce, kde se nachází staré hradby. Pro milovníky umění je tu také slavný Matissoův muzeum, který nabízí jedinečnou sbírku děl tohoto slavného francouzského malíře.

Nice je také výchozím bodem pro výlety do okolí. Můžete navštívit další přímořská letoviska jako Cannes nebo Monaco, které jsou snadno dostupné vlakem nebo autobusem. Nebo můžete podniknout výlet do malebného města Eze, které je situováno na vrcholu kopce a nabízí panoramatické výhledy na pobřeží. I když Nice nabízí mnoho možností pro strávení dovolené ve městě, je zde i spousta příležitostí ke strávení času v přírodě. Procházky po nábřeží, horské túry a průzkum okolního venkova jsou vždy populární volbou.

K dispozici je také široká nabídka restaurací a bister, kde si můžete vychutnat tradiční francouzskou kuchyni. Po dni plném prozkoumávání můžete si dopřát večerní procházku podél promenády a ochutnat něco místního. Bouillabaisse, ratatouille nebo croissanty jsou jen některé z delikates, které můžete ochutnat.

Dovolená ve Francii Nice je skutečně dokonalým místem pro relaxaci, kulturu a zábavu. Bez ohledu na to, zda hledáte sluneční dovolenou na pláži nebo zkoumání historických památek, Nice vám nabídne vše, co potřebujete. Tak neváhejte a vydejte se na cestu do tohoto úžasného města, které vám bude jistě dlouho zářit v paměti.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky