Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Francie Metz

Počasí Francie Metz


Metz je město v severovýchodní Francii s populací přes sto tisíc obyvatel. Nalézá se v departementu Moselle a je to hlavní město regionu Grand Est. Metz patří k nejvíce deštivým městům v celé Francii.

Průměrná roční teplota v Metz se pohybuje kolem 11 °C, v letních měsících od června do srpna se pak teploty mohou dostat až k 24 °C. Pokud však hledáte počasí s plným sluncem, tak pro Metz rozhodně nevolte zimní měsíce, kdy se teploty snižují pod nulu a mohou se vyskytnout i sněhové srážky.

Kromě teploty však stojí za zmínku i průměrné srážky v Metz. Ty se pohybují kolem 79 mm za měsíc a největší pravděpodobnost srážek je v průběhu jara a podzimu. V létě jsou srážky menší a jsou více koncentrovány na nevyzpytatelné bouřky.

V Metz můžete očekávat silný vítr, který je způsoben umístěním města v nížině na východě Francie. To také znamená, že v zimě se mohou vyskytnout silné mrazy společně s mrazivými bouřemi.

Celkově lze říci, že počasí v Metz je poměrně variabilní a závisí na ročním období. Nicméně, pokud se chystáte navštívit toto historické město, nejlepší období pro návštěvu je během jara a léta, kdy se teploty vyšplhají až k ideálním hodnotám a srážky nejsou příliš časté.


Letenka Francie Metz


Francie Metz - ideální destinace pro vynikající kulturní zážitky a relaxaci

Francie je země plná krásných památek a kulturního bohatství, které lákají návštěvníky z celého světa. Jedním z míst, které vám toto bohatství nabídne je Metz, velké město na severovýchodě Francie. Metz se může pochlubit nejen svým historickým a kulturním dědictvím, ale také lákavou atmosférou, která vás určitě okouzlí.

Jak se dostat do Metzu

Návštěvníci Metzu se obvykle přiblíží přes letiště ve Strasbourgu nebo Luxembourgskem letišti, což jsou nejblíže položené letiště v okolí. Poté si mohou najmout auto nebo se dopravit přes železniční stanici TGV do Metzu. Pokud čas vaší návštěvy bude shodovat s letní sezónou nebo prázdniny, bude lepší předem zajistit si letenku na výletový autobus.

Co navštívit v Metzu

Po příjezdu do Metzu se vám nabízejí skvělé možnosti, co navštívit a co užít si během pobytu. Pokud jste milovníkem historie a architektury, Metz nabízí k vidění mnoho památek, například katedrálu Saint-Etienne, románský kostel Saint-Maximin či barokní palác Barron von Rothschild. Pro ty, kteří se navíc zajímají o umění a kulturu, bude určitě skvělým tipem Museum of the Golden Court house (Musée de la Cour d'or), galerii moderního umění FRAC Lorraine či Centre Pompidou-Metz, nádhernou moderní budovu, kde můžete vidět vynikající sbírku současného umění.

Nejen historie a kultura, ale také příroda a relaxace

Pokud si ale chcete užít volný čas, Metz má také krásné parky a zahrady, které lze navštívit. Můžete se projít po krásném zámeckém parku a užít si piknik s rodinou a přáteli. Pro ty, kteří se chtějí v Meských horách projevit svou dobrodružnou stránku, bude ideálnym místem provozovat horskou turistiku, kterou Metz rozhodně nezklame.

Nakonec Metz nabízí řadu míst k ubytování, kde se můžete ubytovat. Budete zde mít širokou nabídku od hotelů s výhledem na katedrálu až po levnější variantu u privátních pronajímatelů. Pobyt v Metzu je tak nejsnadnější zpestřit vaši dovolenou v severovýchodní Francii.

Závěr

Metz je vyhledávanou turistickou destinací a pokud chcete vidět něco zajímavého a užít si krásnou dovolenou, Francie Metz je pro vás ideální destinace. Obejdete se již i bez velkých výdajů a můžete se soustředit na to, co vám dovolená skutečně nabízí. Pokud si chcete naplnit svůj život novými zážitky, určitě navštivte Metz a okouzlete se touto nádhernou destinací.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Metz


1. Jak se dostat z letiště do města Metz?
- Z letiště Metz-Nancy-Lorraine je možné využít autobusovou linku 109 nebo taxi.

2. Jaké jsou nejznámější památky v Metzu?
- Mezi hlavní památky v Metzu patří katedrála svatého Štěpána, Centre Pompidou-Metz, dělostřelecká věž Fort de Queuleu a autobusová stanice Gare de Metz-Ville.

3. Kde mohu v Metzu ochutnat tradiční francouzskou kuchyni?
- V Metzu najdete mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční francouzskou kuchyni. Doporučené restaurace jsou například La Toque Blanche, Le Bouche à Oreille, nebo Le Saint Jacques.

4. Jaké jsou oblíbené turistické aktivity v Metzu?
- Mezi oblíbené turistické aktivity v Metzu patří prohlídka katedrály, návštěva Centre Pompidou-Metz, procházka historickým centrem města a návštěva místních muzeí.

5. Jak dlouho trvá cesta vlakem z Paříže do Metzu?
- Cesta vlakem z Paříže do Metzu trvá zhruba 1,5 až 2 hodiny, v závislosti na typu vlaku.

6. Kde se nachází nejlepší místa pro nákupy v Metzu?
- Nejlepší místa pro nákupy v Metzu jsou La Rue Serpenoise, Centre Commercial Muse a Centre Saint-Jacques.

7. Kdy se konají tradiční festivaly v Metzu?
- V Metzu se konají různé tradiční festivaly během roku. Například Festival Graoully, Metz Beach Open nebo Metz International Music Festival.

8. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Metzu?
- Nejlepší doba na návštěvu Metzu je na jaře nebo na podzim, kdy je počasí příjemné a nejsou tak velké zástupy turistů.

9. Jaké jsou možnosti dopravy v rámci města Metz?
- V Metzu je možné využít městskou hromadnou dopravu, konkrétně autobusy a tramvaje. Město je také velmi příjemné pro pěší procházky.

10. Kde mohu najít ubytování v Metzu?
- V Metzu je dostatek možností ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučené oblasti pro ubytování jsou v blízkosti centra a ve čtvrti Quartier Impérial.


Dovolená Francie Metz


Metz je krásné historické město ležící v severovýchodní Francii, které láká návštěvníky nejen svou historií a kulturou, ale i svým bohatstvím v oblasti gastronomie. Pokud tedy hledáte ideální destinaci pro dovolenou, není Metz špatnou volbou.

Metz se může pochlubit dlouhou historií, která sahá až do doby římského impéria. Především díky tomuto období najdete v Metz mnoho památek a historických staveb, jako je například katedrála Saint-Etienne z 13. století, která je považována za jeden z nejvýznamnějších příkladů gotické architektury v celé Francii. Další zajímavou historickou památkou je Bazilika Saint-Pierre-Aux-Nonnains, jež pochází z římského období, a proto patří ke kulturním památkám UNESCO. Pokud vás zajímají moderní památky, rozhodně navštivte Centre Pompidou-Metz, jednu z nejvýznamnějších galerií moderního umění v Evropě.

Milovníci gastronomie budou nadšeni kulinářskou nabídkou, kterou Metz nabízí. V okolí města se vyrábí tradiční sýry a další pochoutky, které si můžete vychutnat v jedné z mnoha tradičních restaurací v historickém centru města.

Nezapomeňte také navštívit překrásný a romantický park La Seille, kde si můžete užít krásné procházky, projížďky na kole nebo si zahrát některou z mnoha sportovních aktivit.

Metz je tedy nejen ideální destinací pro milovníky historie a kultury, ale i pro ty, kteří se rádi vydávají objevovat nové chutě a gastronomické zážitky. Ať už se rozhodnete pro krátkodobou nebo delší dovolenou, Metz vám svým kouzlem rozhodně nezklame.


Ubytování Francie Metz


Francie je země plná různorodých turistických atrakcí, a mezi nimi se nachází i město Metz. Tento francouzský klenot leží na severovýchodě země, a nabízí návštěvníkům mnoho historických i moderních památek.

A aby si turisté mohli tuto krásu pořádně užít, bývá důležité najít si vhodné ubytování. Pokud tedy plánujete navštívit Metz, rádi bychom vám poradili, jak se v tomto městečku ubytovat.

1. Kde najít ubytování?

Metz nabízí širokou paletu ubytování, od luxusních hotelů a apartmánů, přes pěkné penziony, až k jednoduchým hostelům. Pokud se vydáte na internetové stránky pro hledání ubytování, budete mít neuvěřitelně širokou paletu možností.

Budete mít možnost vybírat mezi tím, co vám nejvíce vyhovuje, od umístění až po cenu. Záleží jen na vašich představách a finančních možnostech.

2. Kde se ubytovat?

Nejlepší způsob, jak se stát součástí tohoto krásného města, je zůstat v jeho historickém centru. Pokud se tedy rozhodnete pro hotel v centru města, můžete snadněji objevovat všechny jeho kouzla, beze strachu z toho, že se ztratíte.

3. Jaká jsou prostory, ve kterých lze být ubytovaný?

Většina hotelů v Metz nabízí různé typy pokojů, aby vyhovovaly potřebám různých zákazníků. Pokud cestujete sami, případně s partnerem nebo rodinou s dětmi, najdete pokoj, který perfektně uspokojí vaše potřeby.

Je důležité si předem zaznamenat, co očekáváte, aby vám bylo snadněji vybrat to správné ubytování. Takže, plánujete-li samostatnou cestu do Metz, bude pro vás nejlepší vyhledat ubytování, které uspokojí vaše potřeby a požadavky.

4. Lze najít ubytování za výhodné ceny?

V Metz i v jeho okolí lze najít cenově dostupné ubytování. Pokud chcete ušetřit, vyhledejte ubytování vzdálenější od centra města, případně se podívejte po levných hotelech a ubytováních mimo hlavní sezónu.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ ubytování, mějte na paměti, že Metz nabízí nádherná místa, která stojí za návštěvu. Proto vám bezpochyby poskytnuté ubytování umožní užívat si všech těch krás a zážitků, které vám město Metz nabízí.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky