Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Francie Calais

Počasí Francie Calais


Calais je překrásné město nacházející se na severním pobřeží Francie. Je známé svými bílými plážemi, historickým opevněním a v neposlední řadě také svým neobyčejným počasím.

Calais leží na území regionu Hauts-de-France, který je ovlivněn atlantickým podnebím. To znamená, že v Calais je vlhké a mírně chladné počasí. Průměrné teploty se pohybují od 5 °C v zimě až po 20 °C v létě.

Léto v Calais je obvykle příjemné a světlé. Teploty se pohybují kolem 20 °C a na plážích se shromažďují místní i turisté, kteří si chtějí užít sluneční paprsky a osvěžení v Atlantském oceánu. V létě se také můžete těšit na déšť a občasné bouřky, které dodávají atmosféře tajemství.

Podzim v Calais přináší mírně chladné počasí. Teploty klesají průměrně na 15 °C a také se zvyšuje pravděpodobnost deště. Září a říjen jsou zpravidla nejdeštivějšími měsíci v regionu. To je také čas, kdy začínají být pláže méně rušné a místní obyvatelé se vracejí do práce a do škol.

Během zimy čeká Calais na své návštěvníky s chladnými teplotami kolem 5 °C. V lednu a únoru je obvykle nejchladněji a místní obyvatelé se oblékají v teplejších vrstvách a kutří se uvnitř svých útulných domovů. Sníh je v Calais poměrně vzácným jevem, ale občas se může objevit lehké sněžení a dodat městu romantický nádech.

Jaro je v Calais obdobím obnovy a probouzení se přírody. Teploty začínají stoupat a pohybují se kolem 10-15 °C. Květen je obvykle nejdeštivějším měsícem jara a všechny květiny a stromy začínají kvést. Calais se promění v zelený ráj a lidský život nabere více energie.

Celkově lze říci, že počasí v Calais je mírné a vlhké po celý rok. Každá roční doba přináší své specifické charakteristiky a zážitky. Bez ohledu na počasí však Calais vždy nabízí svým návštěvníkům mnoho zajímavých aktivit a krásné scenérie, které vám zaujmou a zostří všechny smysly.


Dovolená Francie Calais


Calais je malebné francouzské přístavní město nacházející se na severu země, nedaleko hranice s Belgií. Je to také místo, které se stalo oblíbenou turistickou destinací pro mnoho lidí, kteří hledají dovolenou plnou památek, krásné přírody a bohaté historie.

První věc, která přijde na mysl při zmínce o Calais, je slavný Calaiský přístav. Je to jeden z nejrušnějších přístavů ve Francii a je významným hospodářským centrem regionu. Přístav nabízí nejen možnost procházek a pozorování příjezdů a odjezdů lodí, ale také přístup k velkému výběru obchodů, restaurací a kaváren. Turisté zde mohou ochutnat čerstvé mořské plody a další světové speciality.

Dalším významným místem, které si turisté mohou prohlédnout v Calais, je Hôtel de Ville. Tento impozantní budova s elegantními fasádami a bohatě zdobenými interiéry je sídlem radnice a také historické památky. Hôtel de Ville byl postaven v 19. století a je jedním z nejdůležitějších veřejných budov ve městě.

Pokud jste milovníkem umění a historie, pak byste neměli vynechat Musée des Beaux-Arts v Calais. Toto muzeum je domovem rozsáhlé sbírky uměleckých děl, včetně maleb, soch a grafiky. Výstavní sály jsou naplněny mistrovskými díly od slavných umělců jako je Rubens, Rodin, Monet a Picasso. Procházka tímto muzeem je zážitkem, který vás přenesl do bohatého uměleckého dědictví Francie.

Pokud si přejete prozkoumat přírodu a relaxovat na pláži, Calais nabízí i takové možnosti. Město leží na pobřeží Lamanšského průlivu a je obklopeno krásnými písečnými plážemi. Plážy jsou ideální pro procházky po pobřeží, opalování a vodní sporty. Turisté mohou také navštívit Cap Blanc-Nez a Cap Gris-Nez, dvě nedaleké výběžky, které nabízejí úchvatné výhledy na oceán a okolní krajinu.

Calais je také výchozím bodem pro objevování dalších atrakcí v blízkém okolí. V rámci jednodenního výletu můžete navštívit nedaleké belgické město Bruggy, které je známé svými gotickými stavbami a romantickými kanály. Další zajímavou možností je prohlídka historického města Boulogne-sur-Mer s jeho starým přístavem a akváriem Nausicaá, které je jedním z největších akvárií v Evropě.

V každém případě, pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Calais, nebudete zklamaní. Tohle malebné přístavní město nabízí mnoho možností pro zábavu, poznávání a relaxaci. Během vašeho pobytu zde si budete moci užít krásné památky, výbornou kuchyni a okouzlující atmosféru, která je charakteristická pro francouzské města.


Letenka Francie Calais


Francie je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě a nabízí nádherné památky, jemnou kuchyni a ohromující přírodu. Ať už se jedná o romantickou Paříž, slunečné pobřeží francouzské riviéry nebo malebná venkovská města, Francie má co nabídnout každému návštěvníkovi.

Pokud plánujete návštěvu Francie, letenka do Calais je skvělou volbou. Toto malebné a historické město se nachází na severu Francie, pouze přes průliv La Manche od Anglie. Calais je známý především svým přístavem, který je jedním z nejrušnějších ve Francii a hlavním vstupním bodem pro trajektovou dopravu z Anglie.

Letenka do Calais je skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí dostat do Francie rychle a pohodlně. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí přímé lety z různých evropských destinací do města Calais. Díky přítomnosti mezinárodního letiště Calais-Dunkerque je přístup do tohoto regionu velmi jednoduchý.

Návštěva Calais je úžasnou příležitostí pro turisty, kteří se chtějí věnovat objevování nedotčené francouzské krajiny a přírodní krásy. Město je obklopeno národními parky a úchvatnými plážemi, které nabízí příležitost pro pěší turistiku, cykloturistiku a jiné outdoorové aktivity.

Hlavní turistickou atrakcí v Calais je jeho ikonický památník "Six Burghers of Calais" od sochaře Augusta Rodina. Tato socha připomíná hrdinský čin šesti občanů města, kteří se v roce 1347 vzdali do rukou anglického krále, aby zachránili město před obléháním. Socha je působivým připomínkou historie města a stojí za to ji navštívit.

Calais je také známý svými trhy, které jsou oblíbené jak mezi místními obyvateli, tak mezi návštěvníky. Každý rok se zde koná řada trhů a festivalů, které nabízejí příležitost ochutnat a nakoupit francouzské potraviny, víno, oblečení a další produkty.

Přístav Calais je také oblíbeným cílem pro ty, kteří chtějí navštívit Anglii. Existuje spousta trajektů a lodí, které spojují Calais s různými přístavy v Anglii, jako je Dover nebo Folkestone. Trajekty nabízejí snadnou a pohodlnou dopravu mezi těmito dvěma zeměmi a jsou skvělou alternativou k tradičnímu leteckému spojení.

Letenka do Calais je tedy skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí prozkoumat severní Francii a pobřeží La Manche. Město nabízí širokou škálu historických památek, krásnou přírodu a snadný přístup k hlavním destinacím ve Francii i Anglii. Ať už je váš plán návštěva na pár dní nebo delší dobu, Calais je určitě místo, které si zamilujete.


Ubytování Francie Calais


Francie je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na světě a nabízí širokou škálu úchvatných památek, rozmanité krajiny a bohatou historii. Calais, přístavní město ležící na severu Francie, je jedním z nejznámějších turistických cílů v této oblasti.

Calais je ideální destinací pro ty, kteří chtějí prozkoumat francouzské pobřeží a být v blízkosti Anglie. Díky své poloze nedaleko Kanálu La Manche je Calais vstupní bránou do Francie pro mnoho turistů, kteří se plaví z Velké Británie.

Ubytování v Calais je velmi pohodlné a různorodé. Město nabízí rozsáhlou síť hotelů, penzionů, apartmánů a dalších ubytovacích zařízení pro každý typ cestovatele a rozpočet. Calais se může pochlubit širokým výběrem ubytování s různými cenovými hladinami a nabídkou služeb.

Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete se rozhodnout pro 5hvězdičkový hotel s výhledem na moře a s nabídkou wellness centra a spa. Tyto hotely často poskytují vysoce kvalitní služby a eleganci.

Pro ty, kteří preferují spíše příjemné a cenově dostupné ubytování, mohou si vybrat z široké škály hotelů a penzionů různých kategorií. Tyto zvolené ubytovací zařízení nabízejí čisté a pohodlné pokoje s veškerým potřebným vybavením.

V Calais existuje také možnost pronájmu apartmánů, což může být ideální volba pro ty, kteří chtějí mít větší volnost a soukromí během svého pobytu. Apartmány jsou obvykle vybaveny plně vybavenou kuchyní a dalšími potřebnými zařízeními.

Kromě toho je v Calais dostupná také široká nabídka kempů a caravanů pro ty, kteří hledají cenově dostupné ubytování v blízkosti moře. Tyto zařízení obvykle nabízejí jednoduchý, ale pohodlný pobyt s možností využití venkovních prostor, jako jsou bazény či sportovní hřiště.

Calais samotný je velmi malebné město, které stojí za návštěvu. Můžete se procházet po plážích, obdivovat maják a prozkoumávat historická místa, jako je Calaisská pevnost. Nachází se zde také řada restaurací, kde můžete ochutnat místní speciality, jako je čerstvé mořské plody a slavnou francouzskou kuchyni.

Ať už se rozhodnete pobývat v luxusním hotelu, útulném penzionu nebo si pronajmout apartmán, ubytování ve městě Calais vám poskytne ideální základnu pro objevování tohoto fascinujícího koutu severní Francie. Objevte krásy pobřeží a užijte si autentickou francouzskou atmosféru v tomto malebném přístavním městě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Calais


1. Jaké je nejlepší způsob, jak se dostat z Calais do Paříže?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z Calais do Paříže, je vlakem. Existuje přímé spojení mezi Calais a Paříží a jízda trvá přibližně 2-3 hodiny.

2. Jaký je nejbližší letiště k městu Calais?
Odpověď: Nejbližším letištěm k Calais je Letiště Calais-Dunkerque, které se nachází asi 43 km od centra města. Další možností je využít Mezinárodní letiště Lille, které je vzdálené asi 120 km.

3. Jaké jsou nejlepší památky a atrakce v Calais?
Odpověď: Mezi nejlepší památky a atrakce v Calais patří například Calaisský opatství, Maják v Calais, Muzeum karetnictví a Burghers z Calais.

4. Kam se mohu vydat na výlet z Calais?
Odpověď: Z Calais se můžete vydat na výlet do známého přímořského letoviska Boulogne-sur-Mer, které leží přibližně 40 km od Calais. Další možnosti výletů zahrnují návštěvu Cap Gris-Nez, Cap Blanc-Nez nebo Berck-sur-Mer.

5. Existují v Calais možnosti ubytování?
Odpověď: Ano, v Calais existuje mnoho možností ubytování. Město nabízí různé hotely, penziony, apartmány a kempy, které odpovídají různým cenovým rozpětím a preferencím cestovatelů.

6. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Calais?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Calais je obvykle od května do září, kdy jsou teploty příjemnější a počasí je vhodné pro venkovní aktivity. Město je populární turistickou destinací také v průběhu letních měsíců.

7. Jaká je místní kuchyně v Calais a kde si mohu vychutnat tradiční jídla?
Odpověď: V Calais můžete ochutnat tradiční francouzskou kuchyni, včetně mořských plodů, ryb a sýrů. Doporučujeme navštívit místní restaurace, bistra a trhy, kde si můžete vychutnat typická jídla.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky