Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Finsko Kemijärvi

Počasí Finsko Kemijärvi


Nádherné počasí Finsko Kemijärvi

Finsko je známé svou krásnou přírodou a lenivými léty, která se táhnou od začátku května až do konce srpna. Jedním z míst, které stojí za to navštívit, je Kemijärvi, malebné město na severu Finska. A jaké počasí můžeme očekávat při návštěvě tohoto místa?

Kemijärvi leží v srdci Laponska a je obklopeno nádhernými jezery, lesy a horskými vrchy. Místní podnebí je subarktické, což znamená, že zde dokáže být opravdu chladno až během zimních měsíců. Nicméně, během léta se počasí oteplová a nabízí nádherné slunečné dny.

Průměrná teplota v letních měsících se pohybuje kolem 15-20 °C, což je ideální pro turisty, kteří chtějí objevovat krásy přírody a vychutnávat si venkovní aktivity. Délka dní je během léta také obrovská výhoda. Slunce nikdy nesestupuje pod horizont a "bílá noc" vytváří kouzelnou atmosféru, kterou nezapomenete. Můžete si užívat světlo po celou noc a být svědkem úchvatných slunečních západů.

Co se týče srážek, Kemijärvi patří mezi oblasti s nižšími srážkovými úrovněmi ve Finsku. Během léta je tak mnohem pravděpodobnější, že se setkáte se slunečnými dny než s deštěm. Nezapomeňte však, že počasí se může rychle měnit a je vždy dobré být připraven na jakoukoli změnu.

Při návštěvě Kemijärvi si můžete užít různé outdoorové aktivity, jako je pěší turistika, cyklistika a rybaření. Díky skvělému počasí během léta si můžete vychutnat nádherné horské výhledy a křišťálově čistá jezera. Místní příroda je prostě dechberoucí.

Kemijärvi má také jednu z nejlepších podmínek pro pozorování polární záře na světě. V letech 2020 a 2021 bylo město dokonce vyhlášeno nejlepším místem na světě pro pozorování tohoto jevu. Pokud se vydáte na noční procházku za tmy, budete mít šanci spatřit tuto úžasnou přírodní show.

Takže, pokud plánujete návštěvu Kemijärvi, můžete se těšit na nádherné počasí, slunečné dny a nekonečné množství příležitostí k objevování krás severní přírody. Nezáleží na tom, jestli jste dobrodruh nebo jen hledáte relaxaci, Kemijärvi vás určitě potěší svým jedinečným kouzlem a nádherným počasím.


Dovolená Finsko Kemijärvi


Dovolená v Kemijärvi: Cesta do krásné finské přírody

Pokud hledáte únik od shonu velkoměsta a chcete si užít klidu a krásy přírody, Finsko je pro vás tou správnou destinací. Kemijärvi, městečko v provincii Laponsko, je ideálním místem pro ty, kteří touží po relaxační dovolené s panoramatickým výhledem na divokou přírodu.

Kemijärvi je malá rybářská vesnička, která byla v minulosti známá díky dřevařskému průmyslu. Dnes je městečko především vyhledávaným místem pro turistiku a rybolov. Nejbližšími letišti jsou města Rovaniemi a Kittilä, kam je možné se dostat přímým letem z mnoha evropských metropolí.

Kemijärvi nabízí celou řadu aktivit pro turisty v letním i zimním období. V létě můžete vyrazit na pěší túry po okolních vrcholech a lesích, projížďky na kole nebo kajaku. Pokud vás zajímá rybolov, můžete vyrazit na jezero Kemijärvi a chytit si pstruhy, síhy a další druhy ryb. V zimním období vás zase čekají běžecké lyžování, snowboarding, snowmobily a sněžné skútry. Kemijärvi také nabízí skvělé podmínky pro pozorování polární záře.

Když už mluvíme o přírodě, nelze opomenout Kemijärvi Wildwoods, což je největší soukromý les v Evropě. Můžete si zde vychutnat klid a ticho, nebo se připojit k prohlídce lesa s průvodcem, který vám ukáže různé druhy rostlin, zvířat a ptáků.

Kemijärvi má také vynikající kulturní nabídku. Ve městě najdete například Muzeum dřevařské kultury Kemijärvi a Muzeum Erkki Pirtola, které představuje životní dílo místního sochaře. Pro milovníky moderního umění je tu galerie Ars Auttoinen, která hostí výstavy a projekty od mezinárodních umělců.

Když se rozhodnete pro cestu do Kemijärvi, rozhodně si vyzkoušejte tradiční finskou saunu. Sauna je pro Finy velmi důležitá součást kultury a v Kemijärvi najdete řadu saun s různými typy topení a výhledem na jezero.

Kemijärvi nabízí mnoho možností ubytování, od standardních pokojů až po luxusní chaty s vlastními saunami. V každém případě ale můžete očekávat přátelské a přívětivé prostředí, kde si snadno odpočinete a načerpáte novou energii.

Pokud hledáte únik od každodenního stresu a chcete ochutnat krásu finské přírody, navštivte Kemijärvi. Tady si užijete klid a spokojenost při plném využití bohatých přírodních i kulturních zdrojů města.


Letenka Finsko Kemijärvi


Letenka do Kemijärvi: Objevte nejsevernější okres Finska

Finsko nabízí návštěvníkům nepřeberné množství možností, jak prožít svou dovolenou. Pokud hledáte únik od ruchu a spěchu velkoměsta, měli byste zvážit cestu do malého městečka Kemijärvi. Toto kouzelné městečko se nachází na nejsevernější části Finska a nabízí svým návštěvníkům neopakovatelný zážitek plný přírodních krás.

Díky letence do Kemijärvi, kterou můžete zakoupit například u společnosti Finnair, se snadno dostanete až do tohoto malého finského městečka. Přestože Kemijärvi nemá žádné mezinárodní letiště, můžete cestovat přes letiště v Helsinkách, a následně použít autobusovou dopravu. Cesta do Kemijärvi od hlavního města Helsinek trvá přibližně 10 hodin.

Jakmile dorazíte do Kemijärvi, budete překvapeni klidem a atmosférou, která zde panuje. Malé domky obklopené krajinou severské tundry, lesů a jezer jsou tím, co z Kemijärvi dělá specifické místo v Finsku. Městečko je řádně uzpůsobeno pro turistický ruch, s množstvím možností na outdoorové aktivity po celý rok.

Jednou z největších atrakcí je zde zimní turistika. Zdejší přírodní krajina nabízí množství aktivit pro lyžaře, běžkaře, ale i ty, kteří preferují jízdu na sáňkách! Celé okolí lze objevovat i díky zimním procházkám, při kterých určitě potkáte množství lesní zvířat, včetně sobů. Kemijärvi je také domovem pro Santa Claus Village, která nabízí vánoční atmosféru po celý rok!

V letních měsících lze také využít množství aktivit jako například rybaření, trekking, jízdu na koni, výlety na kanoe, a mnoho dalších.

Jak bylo již zmíněno, město není velké. Pro ty, kteří hledají přímější kontakt s finskou kulturou, lze navštívit místní market a objevit nabídku domácích potravin a řemesel. Místní restaurace mají ve svých menu samozřejmě speciality finské kuchyně, jako například rybí polévku s lososem nebo grilovaný sob, a nabízejí výtečné finské pivo.

Kemijärvi je malebné městeko, které nabízí nádhernou přírodu, unikátní kulturu a mnoho místních zážitků. Navštivte toto místo, ať už cestujete s rodinou, nebo hledáte únik od života v hlučných městech. Pokud se rozhodnete cestovat sem, budete zaručeně odměněni nezapomenutelným zážitkem.


Ubytování Finsko Kemijärvi


Finsko je země, která má být na seznamu všech milovníků přírody. Kemijärvi, město v severozápadním Finsku, je jedním z nejlepších turistických cílů, když chcete utéct z městského shonu a užít si přírodu.

Kemijärvi má mnoho možností ubytování, od kempů po luxusní hotely. Pokud však hledáte ubytování, které vám umožní být uprostřed přírody, pak tady máme několik tipů:

1. Kemijärven Retkeilykeskus Camping - Tento kemp se nachází přímo u břehu jezera Kemijärvi, který poskytuje krásný výhled a umožňuje rybolov a vodní sporty. Kemp má možnost ubytování v chatkách nebo stanování. Zahřejete se v sauně a v zimě se můžete pokochat polárními zářemi.

2. Hotelli Kemijärvi - Nachází se v centru města a nabízí prostorné a elegantní pokoje. Hotel má vlastní restauraci, kde můžete ochutnat finskou kuchyni, sauna se zázemím a parkoviště. Tento hotel je ideální pro ty, kteří chtějí být blízko města, ale zároveň chtějí být uprostřed přírody.

3. Holiday Village Kuukiuru - Toto ubytování se nachází v krásném lesním prostředí, které nabízí mnoho outdoorových aktivit, jako jsou turistika, rybaření a vodní sporty. Ubytování se skládá z apartmánů s plně vybavenou kuchyní a vlastním sociálním zařízením. K dispozici je také sauna a grilovací místo.

4. Arctic Camping - Tento kemp se nachází nedaleko jezera Kemijärvi a nabízí mnoho možností pro outdoorové aktivity, jako jsou turistika, cyklistika a rybaření. Kemp má různé typy ubytování, včetně chat a stanů, s kuchyňským koutem a sociálním zařízením. Kemp také poskytuje čluny, kajaky a veslice k zapůjčení.

Kemijärvi je ideálním místem pro ty, kteří chtějí strávit klidnou dovolenou v nádherné finské přírodě. Ubytování v Kemijärvi nabízí mnoho možností pro ty, kteří chtějí zůstat v přírodě a užívat si aktivní dovolenou. Výběr závisí na vašich preferencích a potřebách, ale zajištěno vám bude nezapomenutelné zážitky a krásné přírodní scenérie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Kemijärvi


1. Kde se nachází Kemijärvi?

Kemijärvi se nachází ve středním Finsku v regionu Laponsko.

2. Jaká je populace Kemijärvi?

Populace Kemijärvi je přibližně 7 600 obyvatel.

3. Jak se dostanu do Kemijärvi?

Do Kemijärvi se můžeš dostat automobilem nebo vlakem. Je zde také letiště, které slouží pro vnitrostátní lety.

4. Jaké jsou hlavní atrakce v Kemijärvi?

Hlavními atrakcemi v Kemijärvi jsou například Národní park Pyhä-Luosto, Muzeum Kemijärvi, vodopád Riisitunturi, Lyžařské středisko Suomutunturi a poutní kostel Maria Magdalena.

5. Můžu v Kemijärvi vidět severní polární záři?

Ano, Kemijärvi se nachází ve Finsku a je známé jako dobré místo pro pozorování severní polární záře. Nejlepší šance na její pozorování jsou v období mezi zářím a březnem.

6. Existují v Kemijärvi možnosti outdoorových aktivit?

Ano, Kemijärvi nabízí širokou škálu outdoorových aktivit jako jsou turistika, cyklistika, rybaření, lyžování a snowboarding.

7. Jaká je průměrná teplota v Kemijärvi?

Průměrná teplota v Kemijärvi se pohybuje od -15°C v lednu až po +18°C v červenci.

8. Jaké jsou možnosti ubytování v Kemijärvi?

V Kemijärvi je k dispozici několik různých možností ubytování, včetně hotelů, penzionů a pronájmu chalup.

9. Kdy je v Kemijärvi nejvíce turistů?

Turistická sezóna v Kemijärvi je hlavně v zimě, kdy sem přicházejí turisté především kvůli lyžování a sněžným sportům. Nicméně, Kemijärvi je atraktivním místem k návštěvě po celý rok díky své krásné přírodě.

10. Které jsou nejbližší města Kemijärvi?

Nejbližšími městy Kemijärvi jsou Rovaniemi, Oulu a Kuusamo. Rovaniemi je také největším městem regionu Laponsko.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky