Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Finsko Ivalo

Počasí Finsko Ivalo


Finsko, konkrétně město Ivalo, je známé svým drsným a extrémním počasím. Nachází se v oblasti Laponska, což znamená, že zde jsou dlouhé a mrazivé zimy, následované krátkými a chladnými léty. Ivalo je jednou z nejsevernějších obydlených oblastí v Evropě a má jedinečný klimatický charakter.

Zimní období v Ivalu je známé svými extrémními teplotami. Průměrná teplota v lednu se pohybuje okolo -15°C, ale mohou zde být i teploty dosahující -30°C nebo dokonce nižší. V zimním období je Ivalo pokryto sněhem a je zde velmi chladno, což činí z města ideální destinaci pro zimní sporty a aktivit jako je sáňkování, lyžování a snowboarding.

Díky své poloze nad polárním kruhem, Ivalo zažívá zároveň polární den během léta a polární noc během zimy. V létě trvá polární den až dva měsíce, kdy slunce nezapadá za obzor. Teploty se během letního období pohybují kolem 10 až 20°C, což je relativně příjemné po drsné zimě.

Jaro a podzim v Ivalu jsou krátké období přechodu mezi zimou a létem. Teploty se během těchto období pohybují od 0°C do 10°C. Je zde období, kdy se sníh taje a příroda začíná probouzet k životu. Tato období jsou ideální pro turisty, kteří chtějí vychutnat krásu finské přírody a pozorovat měnící se barvy listí.

V Ivalu je také časté jev, který se nazývá "aurora borealis" neboli polární záře. Tato přírodní záře je způsobena srážkami slunečního větru se zemskou atmosférou a vytváří nádhernou show zelených, fialových a červených světelných paprsků na obloze. Ivalo je jedním z nejlepších míst ve Finsku k pozorování této úžasné přírodní události.

Pokud plánujete návštěvu Ivalu, je důležité se vhodně obléct a připravit se na extrémní počasí. Kvalitní oblečení a vybavení jsou nezbytné, zejména pokud plánujete venkovní aktivity během zimních měsíců. Pamatujte také na to, že v zimních měsících bude den velmi krátký, takže si naplánujte aktivity tak, abyste využili maximum světla.

Ivalo je fascinující destinací s jedinečným klimatem a přírodním krásou. Bez ohledu na roční období, které si vyberete, můžete očekávat nezapomenutelné zážitky a nádherné scenérie.


Letenka Finsko Ivalo


Finsko je země, která svými překrásnými krajinami láká mnoho turistů z celého světa. Jedním z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je Ivalo. Letenky do Ivala jsou stále více populární, protože tento malebný městečko nabízí nádhernou přírodu, polární záře a mnoho dalšího.

Ivalo je malé město ležící ve finské Laponsku poblíž řeky Ivalojoki. Je významným centrem pro turisty, kteří sem přijíždějí za zážitky spojenými s polární září, zimními sporty a unikátní kulturou laponského domorodého obyvatelstva - Sámů.

Cesta do Ivala začíná letištěm Ivalo, které je nejjižnějším letištěm ve Finsku. Z Prahy je možné letět do Ivala přímým letem s jednou ze skandinávských leteckých společností. Letenky jsou obvykle dostupné za relativně příznivé ceny a nabízejí turistům skvělou příležitost vydat se do této malebné oblasti.

Po přistání na letišti Ivalo je zde připraveno několik možností, jak se dostat do města. Nejpopulárnější způsob je využít autobusovou linku, která je pravidelně spojuje letiště s Ivalem. Cesta trvá přibližně 20 minut a autobusy jezdí často, což je pro turisty velmi výhodné.

Jakmile se turisté dostanou do Ivala, mají mnoho možností, jak strávit svůj čas. Jednou z nejoblíbenějších aktivit je sledování polární záře. Ivalo se nachází v oblasti, kde jsou polární záře časté, a tak je to ideální místo pro pozorování tohoto jevu. Je možné se připojit k organizovaným prohlídkám, které vás provedou temnou a tichou polární krajinou a ukážou vám kouzlo polární záře.

Další populární činností je lyžování. Ivalo nabízí několik lyžařských středisek s různými tratěmi, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé lyžaře. Takže, pokud jste fanoušci zimních sportů, Ivalo je pro vás jedním z nejlepších míst k návštěvě.

V okolí Ivala se nachází také mnoho přírodních rezervací a národních parků, které stojí za prozkoumání. Například Národní park Urho Kekkonena nabízí nádhernou divokou přírodu, kde si můžete užít klid a ticho daleko od městského ruchu.

Letenka do Ivala je zkrátka vstupenkou do jedinečného světa laponské přírody a kultury. Připravte si teplé oblečení a vydejte se na dobrodružnou cestu do tohoto ohromujícího místa. Nesporně se zde stanete svědkem krás, které vás uchvátí a budete je chtít zažít znovu a znovu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Ivalo


1. Jaké jsou nejlepší aktivity v Ivalu?
Nejlepší aktivity v Ivalu zahrnují pozorování polární záře, jízdu na skútru po zamrzlých řekách a jezerech, lyžování na horách, návštěvu místních vesnic a trhů, turistiku v národním parku a rybolov.

2. Jak se dostat do Ivalu?
Do Ivalu se lze dostat letecky z Helsinek, když pravidelné lety jsou nabízeny společností Finnair. Také existuje možné dojet autem nebo autobusem z Rovaniemi.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Ivalu?
Nejlepší čas na návštěvu Ivalu je pozdní zima od března do dubna pro pozorování polární záře a zimní aktivity. Letní měsíce jsou také populární pro návštěvu národního parku a turistiku.

4. Jaké jsou možnosti ubytování v Ivalu?
V Ivalu jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů, chat, apartmánů a kempů.

5. Jak dlouho stojí cesta z Helsinek do Ivalu?
Cesta z Helsinek do Ivalu trvá asi 2 hodiny a 10 minut letecky a zhruba 14 hodin autem nebo autobusem.

6. Potřebuji speciální vybavení pro návštěvu Ivalu?
Pro návštěvu Ivalu potřebujete teplé oblečení, kombinézu, rukavice, čepici, šálu a kvalitní boty. Některé aktivity mohou vyžadovat speciální vybavení, jako jsou skútry nebo lyže.

7. Jaké jsou turistické atrakce v Ivalu?
Turistické atrakce v Ivalu zahrnují polární záři, národní park Urho Kekkonen, trhy, klášteriské vesnice a Muzeum severského umění.

8. Je v Ivalu snadné sehnat jídlo a pití?
V Ivalu jsou k dispozici restaurace, kavárny a bary. Přestože je možné jíst a pít v místních zařízeních, jsou ceny obvykle vysoké. Je dobré si s sebou vzít nějaké základní potraviny a pití.

9. Jaké jsou místní obyčeje a zvyky?
Místní obyčeje a zvyky zahrnují pozdrav se nořeči, respektování přírody, zacházení s severskými psy a dodržování ticha v nočních hodinách, protože to pomáhá ke kvůli pozorování polární záře.

10. Jaké jsou dopravní možnosti v Ivalu?
V Ivalu není mnoho veřejné dopravy ani silnic, takže nejlepší způsob, jak se dostat na vzdálenější místa, je skútr nebo pes (pro přepravu severských psů je třeba získat povolení). Existují také taxiky a pronájem aut.


Dovolená Finsko Ivalo


Finsko je jednou z nejkrásnějších a nejzajímavějších evropských zemí, které ročně lákají tisíce turistů z celého světa. Mezi ty nejnavštěvovanější oblasti země patří i oblast Ivalo, která se nachází v samém srdci finské Laponska.

Ivalo je známé nejen svou nádhernou přírodou, ale také tím, že se zde každoročně koná jedna z největších závodů psích spřežení – Finnmarksløpet. Pro turisty, kteří nechtějí jen sedět u ohně a koukat na závody, je na Ivalu připravená spousta zajímavých aktivit a atrakcí.

Zimní radovánky

Pokud máte rádi zimní sporty, jako je lyžování, běžky nebo snowboarding, jistě si přijdete na své. Ivalo nabízí perfektní lyžařské středisko Saariselkä, které disponuje moderními vleky, sjezdovkami a sněžnými parky. Milovníci běhu na lyžích si zase mohou projít nádherné trasy, které se táhnou krásnou finskou krajinou.

Ale to není všechno, co vás na Ivalu čeká. Milovníci adrenalinu si mohou vyzkoušet jízdu skútrem, zážitek, na který jen tak nezapomenou. Navíc po úspěšném dni na svahu si můžete odpočinout v sauně, která je jedním z nejoblíbenějších finských zvyklostí.

Pohádková záře

Jestliže chcete zažít pravé finské dobrodružství a poznat kouzlo arktické záře, neváhejte a vydejte se na noční výlet. V tuto příležitost si můžete zažít nádherný zážitek, kdy se celá zeměkoule zdá být zcela jiným světem. Je to tak nádherné a tajemné, že se vám bude zdát, že se právě ocitáte v pohádce.

K výletu se doporučuje vyrazit na sněžnicích, přičemž se Vám bude naskytnut úchvatný pohled na severní polární záři, která září na obloze. Můžete se rovněž podívat na ojedinělou faunu, poznat si vitální hokejový zápas nebo propagovat finský národní pokrm.

Závěr

Ivalo je skvělou destinací, která se bude líbit jak milovníkům zimních sportů, tak těm, kteří se chtějí pouštět do adrenalinových zážitků nebo si prostě chtějí odpočinout a užít si klid v nádherné finské krajině. Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, rozhodně nebudete litovat a svou dovolenou si užijete naplno.


Ubytování Finsko Ivalo


Finsko je známé svou krásnou přírodou a unikátními možnostmi pro outdoorové aktivity. Jedno z nejpopulárnějších míst pro návštěvu a ubytování v této zemi je Ivalo.

Ivalo se nachází v severní části Finska, v Laponsku, a je známé svými polárními zářemi, divokými lesy a rozlehlými jezery. Je to malé město, které se nachází v blízkosti národního parku Urho Kekkonena, který nabízí nádherné turistické trasy a možnosti pro rybaření.

Pro turisty, kteří si přejí zažít skutečnou arktickou atmosféru a přírodu, je Ivalo ideální destinací. Existuje zde široká škála ubytování, která nabízí různé možnosti pro každého návštěvníka.

Jednou z možností je například ubytování v typické finské chatě, známé jako "mökki". Tyto chalupy jsou zpravidla postaveny v přírodě a mají svou vlastní saunu. Cestovatelé zde mohou zažít pravou finskou atmosféru a relaxaci v sauně po dlouhém dni venku.

Další možností je ubytování v hotelu, kde je k dispozici větší komfort a další služby. V Ivalu najdete několik hotelů, které nabízejí ubytování ve vyšších kategoriích, včetně restaurací, bazénů a dalších relaxačních zařízení.

Pro dobrodruhy a ty, kteří hledají nezapomenutelný zážitek, je tu také možnost ubytování v iglue. Tyto skládají ze skla, což umožňuje návštěvníkům sledovat polární záře ze svých postelí. Igluy jsou dobře vybavené a nabízejí komfortní spaní v tepelně izolovaném prostoru.

Během pobytu v Ivalu budete mít také příležitost vyzkoušet si různé zimní aktivity, jako je například psí spřežení, jízda na saních tažených soby nebo sněžné skútry. Existuje také možnost se vydat na rybaření na zamrzlá jezera nebo vyzkoušet lyžování na okolních sjezdovkách.

Ivalo je také dobrým výchozím bodem pro návštěvu blízkého NP Urho Kekkonena, kde můžete objevit divokou přírodu se svou bohatou faunou a flórou. Tento národní park nabízí také možnost sledovat polární záře, které jsou jednou z nejatraktivnějších atrakcí této oblasti.

Celkově lze říci, že Ivalo je skvělou destinací pro návštěvu a ubytování ve Finsku. Nabízí unikátní možnosti pro outdoorové aktivity a relaxaci v přírodě. Bez ohledu na to, zda preferujete pobyt v chatě, hotelu nebo igloo, Ivalo vás určitě nezklame.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky