Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Finsko Helsinky

Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Helsinky


1. Jaké je hlavní město Finska?
Odpověď: Hlavním městem Finska je Helsinki.

2. Jaké je hlavní letiště v Helsinkách?
Odpověď: Hlavním letištěm v Helsinkách je letiště Helsinki-Vantaa.

3. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Helsinkách?
Odpověď: Mezi nejlepší turistické atrakce v Helsinkách patří Katedrála Uspenskij, Katedrála Temppeliaukio (skalní kostel), Helsinská katedrála, Suomenlinna (námořní pevnost), Národní muzeum Finska a mnoho dalších.

4. Jaké jsou oblíbené tradiční finské jídla v Helsinkách?
Odpověď: Mezi oblíbená tradiční finská jídla v Helsinkách patří rybí polévka, zapečené lososí medailonky, rybí karbanátky, smažený hermelín a bramborový knedlík, smažené kuře s bramborami a různé druhy plněných knedlíků.

5. Jaké je nejlepší období pro návštěvu Helsinek?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Helsinek je během letních měsíců květen až září, kdy teploty jsou mírné a příroda je v plném rozkvětu. V zimě je možné si užít výjimečné zážitky, jako je například pozorování polární záře.

6. Jaké jsou nejbližší ostrovy, kam se dá dostat z Helsinek?
Odpověď: Nejbližší ostrovy, kam se dá dostat z Helsinek, jsou Suomenlinna, která je známá svou námořní pevností, a Vallisaari, která je přírodní rezervací.

7. Jak se dostanu z letiště do centra Helsinek?
Odpověď: Z letiště Helsinki-Vantaa se do centra Helsinek dá dostat autobusem nebo vlakem. Autobusová linka 615 zajišťuje přímé spojení mezi letištěm a centrem města, zatímco vlak spojení zajišťuje přes nádraží Leppävaara nebo Tikkurila.

8. Kde se můžu ubytovat v Helsinkách?
Odpověď: V Helsinkách je široká nabídka ubytování, včetně luxusních hotelů, malých boutique hotelů, penzionů a hostelů. Nejčastěji se však ubytování nachází v blízkosti centra města.

9. Jaké jsou možnosti dopravy v Helsinkách?
Odpověď: V Helsinkách je možné využít městskou dopravu, včetně autobusů, tramvají a metra. Dále je možné využít také taxislužbu nebo pronajmout si vlastní auto.

10. Kde mohu v Helsinkách nakoupit suvenýry?
Odpověď: V Helsinkách je možné nakoupit suvenýry v různých obchodech a buticích, které se nacházejí v centru města. Mezi oblíbené suvenýry patří například tradiční finské dřevěné výrobky, sklo, designové předměty a sladkosti.


Počasí Finsko Helsinky


Finsko je známé svým drsným a proměnlivým počasím, a to platí i pro jeho hlavní město Helsinky. Nacházející se na jižním pobřeží země, Helsinky mají mírně kontinentální klima ovlivněné převážně Baltským mořem.

V letních měsících se teploty v Helsinkách pohybují kolem 20-25 stupňů Celsia a mohou se dokonce vyšplhat až k 30 stupňům. Léto je obdobím, kdy je ve Finsku nejvíce světla, díky čemuž se Helsinky v této době rozžívají a žijí na plné obrátky. Díky své poloze u moře však může být počasí velmi proměnlivé, s rychlými změnami mezi slunečnými a deštivými dny.

Podzim a jaro přinášejí v Helsinkách chladnější počasí a větší míru vlhkosti. Teploty v těchto obdobích se pohybují od 5 do 15 stupňů Celsia. Oblečení s vrstvami je vítáno, protože počasí může být velmi nepředvídatelné.

Zima je v Helsinkách obdobím, kdy teploty klesají pod bod mrazu. Průměrné teploty v lednu, nejchladnějším měsíci, se pohybují kolem -5 stupňů Celsia. K dispozici je však také hodně sněhu, což znamená, že obyvatelé i návštěvníci Helsinek mohou využít lyžování, bruslení a další zimní aktivity.

V zimě je také časté jev známý jako „šedý čas“. Vzhledem k nízkému slunečnímu svitu na poloostrově může být v Helsinkách poměrně temno. Je to však také čas, kdy se město stává romantickým a zvláštním, zvláště když padne první sníh a celé město se přetvoří v zimní pohádku.

Co se srážek týče, Helsinky mají rovnoměrné rozložení v průběhu roku. Nejvíce srážek se vyskytuje v létě a na podzim, zatímco nejméně srážek je v zimě. Déšť, sníh a mlha jsou běžnými meteorologickými situacemi v Helsinkách, takže je důležité být připraven na různé druhy počasí během pobytu ve městě.

Pokud plánujete návštěvu Helsinek, doporučuje se pochopit místní klima a být připraven na jeho proměnlivost. Bez ohledu na počasí však Helsinky nabízejí mnoho zajímavých věcí k prozkoumání a objevení, od historických památek po moderní architekturu a bohatou kulturu.


Letenka Finsko Helsinky


Finsko, známé pro své nádherné přírodní scenérie a jedinečnou kulturu, je jednou z nejkrásnějších a nejžádanějších turistických destinací na světě. A pokud se chystáte navštívit tento úchvatný kus Skandinávie, jedním z nejoblíbenějších míst, které byste neměli vynechat, jsou Helsinky - hlavní město Finska.

Město Helsinky, ležící na jihovýchodním pobřeží Finska, je známé svou architekturou, bohatou historií a bohatou kulturu. A protože je to velmi populární destinace mezi turisty, je velmi snadné se tam dostat pomocí letenky.

Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do Helsinek. V závislosti na vašem místu odletu a preferencích můžete zvolit mezinárodní letecké společnosti jako Qatar Airways, Emirates nebo Lufthansa nebo si vybrat některou z domácích finských leteckých společností, jako je Finnair.

Díky moderním leteckým technologiím lze cestovat do Helsinek velmi rychle a pohodlně. Doba letu z většiny evropských měst trvá pouze několik hodin a přistávat budete na Mezinárodním letišti Helsinky-Vantaa. Toto letiště je velmi moderní a nabízí všechny pohodlí, které si můžete přát během svého letu.

Jakmile přistanete v Helsinkách, bude pro vás okamžitě jasné, proč je tolik turistů fascinovaných tímto městem. Helsinky jsou plné úžasných památek a historických budov, které odrážejí bohatství a rozmanitost finské kultury. Mezi nejznámější atrakce patří katedrála v Helsinkách, Sibeliova socha a pěší zóna Esplanadi, kde se můžete procházet po obchodech, kavárnách a restauracích.

Kromě bohaté historie a kultury nabízí Helsinky také nespočet možností pro outdoorové aktivity. Lze si pronajmout kolo a projet se po krásných finských lesích a parky, prozkoumat nádherné finské ostrovy nebo navštívit místní saunu, která je neodmyslitelnou součástí finského životního stylu.

Finsko je také známé pro svou gastronomii a vy jistě oceníte místní speciality, jako jsou mořské plody, losos či typický finský chléb s jetelovým máslem. Ať již patříte mezi milovníky ryb, masitých jídel nebo vegetariánů, v Helsinkách určitě najdete něco, co vám zpříjemní chuťové pohárky a vybaví vás novými a nezapomenutelnými gastronomickými zážitky.

Když si koupíte letenku do Finska a navštívíte Helsinky, budete mít možnost poznat kouzlo tohoto úžasného skandinávského města. Od fascinující historie po neuvěřitelnou přírodu a bohatou kulturu, Helsinky nabízejí vše, co si turista může přát. Tak neváhejte a objevte Finsko, jehož srdcem jsou Helsinky, díky letence, kterou si můžete snadno zakoupit a začínáte tak svou nezapomenutelnou dovolenou.


Dovolená Finsko Helsinky


Finsko je jednou z nejkrásnějších zemí, kterou můžete navštívit. A pokud hledáte destinaci, která skloubuje moderní život s bohatou historií a přírodou, nelze minout její hlavní město - Helsinky.

Helsinky je jedním z nejlepších míst, kde začít svou finskou dovolenou. Město se nachází na pobřeží Finského zálivu a stojí za to prozkoumat jeho bohatou historii a kulturu. Jedním z hlavních symbolů města je Katedrála Uspenského soboru, která se tyčí nad městem a je jedním z největších pravoslavných kostelů v západní Evropě. Pro milovníky architektury je pak nevyhnutelnou zastávkou moderní katedrála Tuomiokirkko, jejíž stavba začala v roce 1830, a která je vybudována v neoklasicistním stylu.

Pokud se vydáte na procházku po Helsinkách, nenechte si ujít návštěvu Esplanade, oblíbené veřejné zahrady plné kvetoucích stromů a zeleně, která tvoří spojnici mezi centrem města a přístavem. Kromě toho můžete také navštívit Market Square, známé tržiště s místními produkty a suvenýry. A chcete-li se seznámit s finskou kulturou, zastavte se ve Finském muzeu, které je plné exponátů a artefaktů, které ukazují historii a život ve Finsku.

Pokud jste milovníky umění, Helsinky nabízí bohatou kulturní scénu. V galerii Kiasma můžete objevit současné finské a mezinárodní umění, zatímco v Národním muzeu Finska se dozvíte více o historii země. Nezapomeňte také navštívit ikonickou budovu Finské opery a Balletu, kde můžete zažít kvalitní divadelní a taneční představení.

Pro všechny milovníky přírody a outdoorových aktivit je Helsinky ideální destinací. Přístav nabízí možnost výletů lodí do okolních ostrovů, kde si můžete užít klidný den na pláži nebo prozkoumat malebnou finskou přírodu. A pokud máte rádi procházky v přírodě, nezapomeňte navštívit Národní park Nuuksio, který je jen krátkou jízdou autem od Helsinek.

V Helsinkách si můžete také pochutnat na finské kuchyni. Místní specialitou je například rybí polévka, losos na grilu nebo tradiční finský chleba s tuřínovým máslem. Můžete také ochutnat místní alkoholický nápoj, známý jako lonkero, což je mix populárního finského ginu a limonády.

Helsinky nabízí širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů až po útulné penziony. Pokud hledáte příjemné ubytování ve finském stylu, můžete si zarezervovat tradiční saunu s ubytováním, která je typická pro finskou kulturu.

Pokud plánujete dovolenou ve Finsku, není třeba váhat a vydat se do Helsinek. Toto malebné město vás okouzlí svým bohatým kulturním dědictvím, překrásnou přírodou a pohostinností jeho obyvatel.


Ubytování Finsko Helsinky


Finsko Helsinky jsou nádherným městem, které vám nabízí mnoho zajímavých zážitků jako historická místa, památky, kulturní akce, přírodní krásy a kvalitní ubytování.

Pokud se rozhodnete navštívit finskou metropoli a hledáte ubytování, máte na výběr z několika možností. Záleží na vašich preferencech a potřebách.

Jednou z nejpopulárnějších možností je pobyt v hotelu. Helsinky mají celou řadu hotelů různých kategorií, od luxusních po ekonomické. Mnoho hotelů se nachází v centru města, takže budete mít snadný přístup ke všemu, co město nabízí. Kvalitní služby a moderní vybavení jsou samozřejmostí.

Pokud hledáte ubytování s větší soukromím a nezávislostí, můžete si pronajmout byt nebo apartmán. Tyto možnosti jsou především vhodné pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí strávit společný čas v pohodlí vlastního bytu. V Helsinkách najdete mnoho krásných bytů a apartmánů v historických budovách i moderních domech.

Další možností je hostel, který je atraktivní pro mladé lidi a cestovatele s menším rozpočtem. Helsinky mají několik kvalitních hostelů, které nabízejí levné ubytování a společné prostory pro setkávání a společné aktivity.

Pokud hledáte ubytování blízko přírody, můžete si zarezervovat chatku nebo domek v okolí Helsinek. Tyto možnosti jsou ideální na letní dovolenou, kdy si můžete užít klid a relaxaci v příjemném prostředí. Helsinky mají mnoho krásných lokalit v okolí, kde můžete najít klid a soukromí, ale zároveň budete blízko města a jeho atrakcí.

Celkově vzato, Helsinky nabízí širokou škálu ubytování, které vyhoví různým potřebám a preferencím. Je tedy jen na vás, jakou opcí zvolíte a podle čeho se budete řídit. V každém případě vám věříme, že si najdete to správné ubytování a budete si užívat krásy finské metropole.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky