Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Filipíny Tagaytay

Počasí Filipíny Tagaytay


Filipíny jsou známé svým tropickým podnebím, které je charakteristické horkými teplotami, vlhkostí a dešťovými obdobími. Město Tagaytay, které se nachází asi 60 km jižně od Manily, však má o něco mírnější klima, což ho činí oblíbeným cílem turistů a místních obyvatel.

Tagaytay se nachází v nadmořské výšce přibližně 640 metrů nad mořem s krásným výhledem na jezero Taal, které je obklopeno mnoha zelenými kopcemi. Ke svému mírnému klimatu přispívá také jeho umístění - nachází se na okraji deštného pralesa a tvoří tak svým způsobem bránu mezi deštným lesem a městským prostředím.

Průměrná roční teplota v Tagaytay se pohybuje okolo 25 stupňů Celsia, což je v porovnání s některými oblastmi Filipín poměrně mírné klima. Nejteplejší měsíc v roce je květen a červen, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 30 stupňů Celsia. Na druhou stranu, nejchladnější měsíc v roce je ledna, kdy se teploty mohou snížit i pod 20 stupňů Celsia v noci.

Dešťové období v Tagaytay trvá od června do září, kdy mohou být srážky velmi silné a pravidelné. Nicméně, i když může být během dešťového období vlhko a oblačno, pršet často neznamená, že by nemohl být příjemný den. Mnoho turistů si vychutnává procházky a výlety i během deště, které naopak dodávají zeleni ještě větší lesk a krásu.

Celkově lze říci, že Tagaytay je celoročně příjemným místem k návštěvě. Jeho mírné klima přináší trochu úlevu od horka a vlhka, které se mohou v jiných částech Filipín stát nepříjemnými. Nezáleží na tom, kdy se rozhodnete do Tagaytay jet - vždy najdete nádhernou krajinu a uvolněnou atmosféru.


Ubytování Filipíny Tagaytay


Tagaytay je oblíbenou turistickou destinací nacházející se v oblasti Calabarzon na Filipínách. Toto město je ideální pro ty, kteří chtějí uniknout ze shonu a hluku velkých měst a chtějí se dostat do klidné a jedinečné přírodní scenérie. V Tagaytay si můžete vychutnat krásné výhledy na Taal Lake, které jsou pro mnohé turisty hlavním lákadlem tohoto města.

Pokud plánujete návštěvu tohoto města, první věcí, kterou budete muset vyřešit, bude samozřejmě ubytování. V Tagaytay najdete mnoho hotelů, resortů, letních domů a penzionů, které nabízejí různé možnosti pro vaše ubytování. Tady jsou některé z nejlepších možností, které si můžete vybrat:

1. The Lake Hotel Tagaytay - Tento hotel se nachází v blízkosti Taal Lake a nabízí impozantní výhled na jezero. Hotel je zařízen v moderním stylu a má dva bazény, fitness centrum a restauraci, kde si můžete pochutnat na místních specialitách.

2. Taal Vista Hotel - Tento hotel nabízí malebný výhled na Taal Lake a majestátní Taal Vulcano. Nabízí komfortní ubytování s moderním interiérem a venkovním bazénem. Navíc má přímý přístup k Tagaytay Picnic Grove, který je ideálním místem pro piknik s rodinou.

3. The Inn at Cliffhouse Tagaytay - Pokud hledáte ubytování s nádherným výhledem na Taal Lake, je toto místo pro vás. Tento útulný hotel se nachází na skále a nabízí velmi malebné prostředí. Vybaven je moderními prvky a vybavením pro pohodlný pobyt.

4. Escala Tagaytay - Tento luxusní resort se nachází v klidném prostředí a nabízí vzdálený výhled na Taal Lake. Resort nabízí soukromé jacuzzi, venkovní bazén a wellness centrum. Pokoje jsou prostorné a většina z nich má malou terasu, která nabízí pohled na okolní krajinu.

5. The Theodore Hotel - Tento hotel nabízí rustikální styl a je vhodný pro ty, kteří hledají klidné a soukromé ubytování. Oceníte zde pokoje s vysokým stropem a venkovní terasu s krásným výhledem na okolní krajinu.

Tyto jsou jen některé z možností ubytování, které najdete v Tagaytay. Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, budete mít jistotu, že si užijete nádherné výhledy na Taal Lake a okolní krajinu. V Tagaytay si můžete odpočinout a odreagovat se od rutiny velkoměsta a užít si přírodní krásy Filipín v klidném a idylickém prostředí.


Letenka Filipíny Tagaytay


Tagaytay je malebné město na Filipínách, které se nachází v provincii Cavite, asi 55 kilometrů jihovýchodně od metropole Manila. Pro svou krásu a vyhlídky se často nazývá jako "Letenská hruška Filipín". Tagaytay je oblíbeným místem pro turisty, kteří chtějí uniknout z rušného městského života a odpočinout si v klidném prostředí.

Jedním z nejznámějších symbolů Tagaytay je Tagaytay Taal Volcano. Jedná se o aktivní sopku, která se vznáší nad jezerem Taal a poskytuje úchvatné výhledy. Turisté si mohou vychutnat panoramatický výhled z vyhlídkového bodu nebo si dokonce zapůjčit člun a projet se po jezeře. Tato přírodní atrakce je jedním z nejpopulárnějších míst v Tagaytay.

Dalším oblíbeným místem pro turisty je Mahogany Market, který je známý svými čerstvými produkty a místní kuchyní. Zde si návštěvníci mohou vychutnat čerstvé ovoce, zeleninu, koření a další místní speciality. Je také možné zakoupit různé suvenýry a místní řemeslné výrobky.

Nejoblíbenější aktivitou pro turisty v Tagaytay je výlet na horském vrcholu Twin Peaks. Turisté mohou vychutnat krásné výhledy na okolní krajinu a dokonce i na sopku Taal. Několik resortů a hotelů nabízí pobyt na tomto vyhlídkovém místě, což umožňuje turistům prozkoumat více z okolních přírodních krás.

Tagaytay je také známý svými farmářskými podniky a návštěvníci si mohou vyzkoušet tzv. "farm-to-table" zážitek, kdy si sami mohou na farmách vybrat zralé ovoce nebo zeleninu a připravit si je na místě. Tato autentická zkušenost je ideální pro ty, kteří se chtějí blíže seznámit s místní kulturou a tradičním způsobem života.

Navštívit Tagaytay můžete pomocí letenky. Cestování z Manily je snadné, jelikož existuje několik přímých letů mezi oběma městy. Letenky na Filipíny jsou dostupné za přijatelné ceny, zejména pokud zvažujete přímý let. Město je také dobře propojeno silnicemi, takže jej lze navštívit i autem nebo veřejnou dopravou.

Tagaytay nabízí návštěvníkům příjemné počasí po celý rok, a to zejména v porovnání s horkým a vlhkým klimatem Manily. Díky své poloze v nadmořské výšce asi 600 metrů nad mořem je v Tagaytay chladněji a zdejší vzduch je čistší. To dělá z tohoto místa ideální útočiště pro ty, kteří hledají únik od tepla a znečištění velkoměsta.

Tagaytay je skutečným klenotem Filipín a jeho krásy si můžete užít prostřednictvím dostupné letenky. Bez ohledu na to, jestli jste nadšený milovník přírody, dobrodružství nebo jen hledáte relaxaci na pláži, Tagaytay vám nabídne jedinečný a nezapomenutelný zážitek z Filipín.


Dovolená Filipíny Tagaytay


Tagaytay, ležící na poloostrově Cavite na Filipínách, je malebné městečko s nádherným výhledem na Taal, aktivní vulkán a jezero. Toto město je ideálním místem pro ty, kteří chtějí uniknout z davů velkoměsta a užít si klidnou dovolenou uprostřed přírody.

Návštěva Tagaytay by měla být na seznamu v každém případě, protože dává jedinečnou možnost spatřit Taal vulkán – jeden z nejaktivnějších vulkánů na Filipínách. Víte, že Taal vulkán je nejmenší vulkán na celém světě? Je to skvělé místo pro ty, kteří hledají dobrodružství a jehož úkolem bude zaplout na jezero a být svědky aktivního vulkánu.

Přestože Tagaytay není přímořské město, má mnoho aktivit pro turisty v okolí. Udělejte si procházku v parku PICNIC GROVE, kde na vás čekají krásné krajiny a nádherné výhledy na jezero Taal. Také si můžete pronajmout kola na projížďku okolím nebo si užijte horskou dráhu.

Nakonec nemůžeme opomenout gastronomii! V Tagaytay je spousta restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality, které se řadí mezi nejlepší filipínská jídla. Určitě si určitě nezapomeňte vyzkoušet masové jídlo "Bulalo," a chuťově výjimečné sladkosti ve formě "Turon".

Tagaytay je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci na Filipínách. Město má mnoho kouzel, která nás zavedou do jiného světa. Pokud chcete prožít příběh, který se vám navždy zapsal v srdci a mysli, navštivte toto krásné městečko a nechte se obejmout krásou přírody a kulturou Filipín.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Tagaytay


1. Jak se dostat z Manily do Tagaytay?
Odpověď: Z Manily se dá do Tagaytay dostat autobusem nebo taxíkem. Cesta trvá přibližně 1,5 až 2 hodiny v závislosti na dopravní situaci.

2. Jaké jsou turistické atrakce v Tagaytay?
Odpověď: Nejpopulárnější turistickou atrakcí v Tagaytay je vyhlídka Taal, která nabízí panoramatický výhled na jezero Taal a sopku Taal. Dalšími atrakcemi jsou parky, jako je Sky Ranch, zahrada Paradizoo a botanická zahrada Sonya's Garden.

3. Kam jít na tradiční filipínskou kuchyni v Tagaytay?
Odpověď: Ve městě Tagaytay je mnoho restaurací, které nabízejí autentickou filipínskou kuchyni. Některé z nejoblíbenějších restaurací jsou Balay Dako, Josephine Restaurant a LZM Restaurant.

4. Které aktivity jsou v Tagaytay vhodné pro rodiny s dětmi?
Odpověď: Pro rodiny s dětmi jsou vhodné aktivity, jako je návštěva parku Sky Ranch, kde se nachází různé zábavní atrakce, včetně velkého kolotoče. Děti se také mohou projet na koních nebo si užít jízdu na loďce po jezeře Taal.

5. Jaké je nejlepší období pro návštěvu Tagaytay?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Tagaytay je během suchého období od listopadu do května. Během těchto měsíců je méně srážek a teploty jsou příjemnější.

6. Jaké jsou možnosti ubytování v Tagaytay?
Odpověď: V Tagaytay je řada hotelů a resortů, které nabízejí různé možnosti ubytování. Některé z populárních ubytovacích zařízení jsou Taal Vista Hotel, The Lake Hotel Tagaytay a One Tagaytay Place Hotel Suites.

7. Jak dlouho bych měl zůstat v Tagaytay?
Odpověď: Doporučuje se zůstat v Tagaytay minimálně jednu nebo dvě noci, abyste mohli prozkoumat hlavní turistické atrakce a vychutnat si krásu přírody.

8. Co je typický suvenýr z Tagaytay?
Odpověď: Typickým suvenýrem z Tagaytay je tradiční filipínská řemeslná díla, jako jsou rukodělné kabelky, keramika, dřevěné řezby a místní káva.

9. Jaké další destinace jsou blízko Tagaytay?
Odpověď: Blízko Tagaytay se nachází několik dalších zajímavých destinací, jako je město Batangas s krásnými plážemi, sopka Taal, historické město Taal a urbanistický komplex Nuvali v městě Santa Rosa.

10. Jaké jsou nejlepší způsoby prozkoumávání Tagaytay?
Odpověď: Nejlepší způsoby prozkoumávání Tagaytay jsou pěší procházky po vyhlídkách a parky, projížďka na koni, jízda na loďce po jezeře Taal nebo jízda na horském kole po okolních stezkách.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky