Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)

Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Q: Jak se dostanu na Filipíny Palawan?
A: Nejlepší způsob, jak se dostat na Filipíny Palawan, je letecky. Existují přímé lety z Mnila a Cebu do Puerto Princesa, El Nido a Coron.

Q: Jak mohu zajistit transfer z letiště do mého ubytování?
A: Většina ubytování v El Nido a Coron nabízí zdarma přepravu z letiště. Pokud to není možné, můžete zajistit přepravu pomocí služby taxi nebo se vydat na trh na tradiční tricyle.

Q: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Palawanu?
A: Nejlepší období pro návštěvu Palawanu je od listopadu do května, kdy jsou deštivé dny méně časté a teploty jsou příjemné. V červnu až říjnu bývá častější déšť a riziko tropické bouře.

Q: Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v El Nido?
A: Nejlepšími turistickými atrakcemi v El Nido jsou ostrově hopping v Bacuit Bay, Nacpan Beach, Taraw Cliff a snorklování v Twin Lagoon.

Q: Co navštívit v Coron?
A: Coron je nejznámější svými vraky z druhé světové války, které jsou skvělým cílem pro potápěčský výlet. Další turistické atrakce zahrnují Kayangan Lake, Twin Lagoon, a Siete Pecados Coral Reef.

Q: Co dělat v Puerto Princesa?
A: V Puerto Princesa můžete navštívit podzemní řeku nebo prozkoumat čistou přírodu v Sabang. Můžete si také prohlédnout místní trhy nebo si vychutnat plážový den v Honday Bay nebo Napsan Beach.

Q: Jaká je nejlepší potrava na Filipínách a Co očekávat na Palawanu?
A: Na Filipínách najdete mnoho chutných jídel, jako jsou adobo, sinigang, lechon a mnoho dalších. Na Palawanu se najde spousta rybích a mořských plodů, jako je například "kinilaw" nebo zapečené "Adobong pusit". Také jsou zde mnoho imigrantských restaurací s jídlem z celého světa.

Q: Je snadné najít levné ubytování?
A: Na Palawanu můžete najít mnoho levných ubytování, jako hostely nebo pokojíky. Také je možné najít několik luxusních ubytování v období mimo sezónu za sníženou cenu.

Q: Jaká je doprava mezi ostrovy El Nido a Coron?
A: Existují trajekty přibližně 4x týdně, které zajišťují přepravu mezi ostrovy El Nido a Coron. Můžete také najmout soukromou loď pro vlastní trasu.

Q: Potřebuji vízum na návštěvu Filipín?
A: Na návštěvu Filipín není potřeba víza v případě, že plánujete pobyt kratší než 30 dní. Pokud plánujete pobýt déle, pak budete muset žádat o vízum předem.

Q: Je bezpečné cestovat do Palawanu?
A: Ano, cestování na Palawanu obecně považováno za bezpečné. Nicméně, stejně jako v jiných turistických destinacích, je důležité být opatrný s cennostmi a dodržovat bezpečnostní pokyny zaručené místními.


Ubytování Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Pokud jste milovník přírody a exotických pláží, pak by vás měl zaujmout ostrov Palawan na Filipínách. Tento ostrov se nachází v západní části Filipín a je známý svou nádhernou přírodou a překrásnými plážemi. Na Palawanu se nacházejí tři hlavní turistická města - El Nido, Coron a Puerto Princesa, která nabízejí různé možnosti ubytování.

El Nido je nejznámější turistickou destinací na ostrově a je ideální pro milovníky potápění, snorklování a objevování krásných ostrovů. V tomto městě najdete mnoho skvělých hotelů, lákajících turisty z celého světa. Začínající cestovatelé by si mohli vybrat z jednoduchých a cenově dostupných ubytování ve formě malých penzionů a hostelu. Pokud preferujete větší pohodlí a luxusnější ubytování, můžete se rozhodnout pro některý z místních resortů. Tyto luxusní hotely nabízejí komfortní pokoje, restaurace s výhledem na moře a řadu dalších služeb, jako je například masáž.

Dalším populárním místem na Palawanu je město Coron. Coron je známý svými potápěčskými lokalitami, zejména svými více než 20 vraky lodí z druhé světové války. Pokud se rozhodnete zůstat v Coronu, můžete si vybrat z několika typů ubytování. Tato destinace nabízí vše, od levných a jednoduchých hotelů po luxusní resorty. Mnoho ubytovacích zařízení v Coronu je přímo u moře, což vám umožní vychutnat si výhled na oceán přímo z vašeho pokoje.

Posledním městem, které stojí za zmínku, je Puerto Princesa, hlavní město ostrova Palawan. Puerto Princesa je známé především díky svému podzemnímu říčnímu parku, který je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto město nabízí také velký výběr ubytování, které uspokojí různé rozpočty a preference. Od levných penzionů a hostelu až po luxusní hotely, Puerto Princesa má pro každého něco.

Ať už se rozhodnete navštívit El Nido, Coron, nebo Puerto Princesa, jste si jisti, že na Palawanu najdete skvělé možnosti ubytování. Nezáleží na tom, zda preferujete jednoduché a cenově dostupné ubytování, nebo luxusní hotely s veškerými pohodlími. Palawan nabízí bezpočet možností, které splní vaše očekávání a zaručí vám nezapomenutelný pobyt na jednom z nejkrásnějších ostrovů na světě.


Počasí Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Filipíny jsou známé svou krásnou přírodou, úchvatnými ostrůvky a fantastickými plážemi. Palawan, nacházející se na západě Filipín, je jednou z nejpopulárnějších destinací na tomto ostrovním ráji. Tento region nabízí neuvěřitelnou pestrost přírodních krás a jedinečnou kombinaci horských krajin, pralesů, křišťálově modrého moře a korálových útesů. Mezi nejznámější města v tomto regionu patří El Nido, Coron a Puerto Princesa.

El Nido je malé město, které je bránou do nejkrásnějších ostrovů a pláží Filipín. Je obklopeno skalními útvary, které vytvářejí jedinečnou geologickou atmosféru. Turisté sem přicházejí za úžasnými plážemi s jemným pískem, azurově modrým mořem a přítomností jedinečné fauny a flóry. Počasí v El Nido je tropické s výrazným monzunovým obdobím, které přichází v listopadu a trvá až do dubna. Během této doby dochází k častým dešťovým přeháněkám, ale teploty zůstávají stabilně teplé po celý rok.

Dalším populárním místem je Coron, které je známé svými fantastickými potápěčskými lokalitami a zatopenými japonskými vraky z druhé světové války. Toto město také nabízí nádherné pláže, laguny a přírodní jezera. Počasí v Coronu je podobné jako v El Nido, s výrazným monzunovým obdobím. Teploty jsou velmi příjemné po celý rok, s průměrnými teplotami kolem 27-30 °C.

Puerto Princesa je hlavním městem Palawanu a slouží jako tranzitní bod pro cestování mezi ostatními městy v regionu. Město je také domovem řady turistických atrakcí, včetně podzemní řeky Sabang, která byla zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. Počasí v Puerto Princesa je rovněž tropické, s mírnými rozdíly v teplotách po celý rok. Monzunové období zde přichází v září a trvá až do května, s největšími srážkami v prosinci a lednu.

Výběr vhodné doby pro návštěvu Palawanu závisí na osobních preferencích. Turisté hledající klidnou dovolenou a potápění by měli zvážit návštěvu během období mimo monzun, jako je například březen a duben. Pokud vás nevadí časté dešťové přeháňky a preferujete nižší ceny a menšího množství turistů, monzunové období může být pro vás zajímavé. Místní obyvatelé také tvrdí, že neexistuje špatné počasí pro venkovní aktivity, jen špatné oblečení.

Vzhledem k tropickému podnebí a monzunovým sezónám je důležité sledovat předpověď počasí a informovat se o případných povodních nebo bouřích, zejména pokud plánujete plavby nebo výlety na moři. Vždy je dobré mít na paměti, že počasí může být nepředvídatelné, a proto je důležité být připraven na různé situace a mít náhradní plán, pokud se počasí zhorší.

Palawan s městy El Nido, Coron a Puerto Princesa je skvělou destinací pro milovníky přírody, pláží a dobrodružství. Bez ohledu na roční období si můžete být jisti, že zažijete neskutečné krásy Filipín a zanecháte si nezapomenutelné vzpomínky.


Dovolená Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Filipíny jsou známé svou malebnou krásou, nádhernými plážemi a úchvatnými přírodními scenériemi. Mezi nejpopulárnější a nejúchvatnější destinace na Filipínách patří ostrov Palawan, který nabízí návštěvníkům úžasné zážitky a nezapomenutelnou dovolenou. Navštěvují ho milovníci přírody, pláže, potápění a dobrodružství z celého světa.

El Nido, Coron a Puerto Princesa jsou tři hlavní oblasti na Palawanu, které stojí za návštěvu.

El Nido je malá obec na severu ostrova, která je obklopena nádhernými vápencovými útesy a azurovým mořem. Tento region je známý svými lagunami, zálivy a nedotčenými plážemi. Turisté mohou prozkoumat ostrovy a jeskyně, relaxovat na pláži, vychutnávat si opalování a prozkoumávat podmořské světy potápěním nebo šnorchlováním. V El Nido je také možné si pronajmout malý loďku a vydat se na objevování skrytých pláží a opuštěných ostrovů v blízkém okolí.

Coron je další fantastické místo na Palawanu, které nelze vynechat. Toto město se nachází na severozápadě ostrova a je známé svými nádhernými korálovými útesy, potopenými vraky a kristálově čistou vodou. Pokud jste fanoušky potápění, určitě si v Coronu přijdete na své. Objevíte tajemné vraky z druhé světové války, které jsou zatopené v hlubinách oceánu a obklopené bohatým mořským životem. Pro ty, kteří nemají rádi potápění, je zde také možnost šnorchlování nebo si jen tak užívat malebné prostředí.

Poslední, ale ne zanedbatelné město na Palawanu je Puerto Princesa. Město je šestičlenným králem v oblasti, jak se říká, jedním z nejčistších a nejvíce etnických měst na Filipínách. Nachází se zde také jeden z nověji zvolených sedmi přírodních divů světa, podzemní řeka Puerto Princesa. Tato řeka se vine podzemím a její čistá voda je domovem mnoha ryb a vápencových útvarů. Turisté mohou podniknout prohlídku řeky v kánoích, kde budou obklopeni nádhernými vápencovými stěnami a úžasnými krápníky.

Kromě těchto tří hlavních oblastí můžete na Palawanu také navštívit mnoho dalších menších ostrůvků a pláží, které nabízejí skvělé možnosti relaxace a dobrodružství. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a vstřícní vůči turistům a ochotně vám pomohou s plánováním vaší dovolené na Palawanu.

Ostrov Palawan je opravdovým rájem pro ty, kteří hledají krásnou přírodu, dobrodružství a odpočinek na pláži. El Nido, Coron a Puerto Princesa nabízejí nádherné moře, úchvatné vyhlídky a mnoho aktivit pro vychutnání si vašeho pobytu, které vám zanechají nezapomenutelné vzpomínky. Pokud se chystáte na dovolenou na Filipíny, nezapomeňte zahrnout Palawan do svého itineráře a objevte skryté poklady této nádherné ostrovní destinace.


Letenka Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Pokud hledáte ideální destinaci pro svou dovolenou, Filipíny jsou skvělou volbou. Země nabízí úchvatnou přírodu, úžasné pláže a mnoho dalších zajímavých míst k návštěvě. Mezi nejpopulárnější oblasti Filipín patří Palawan, který se skládá z mnoha ostrovů, včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa. Pokud se rozhodnete navštívit Palawan, letenky jsou pro vás klíčovým prvkem.

Letenky na Filipíny jsou k dispozici z mnoha mezinárodních letišť po celém světě, včetně Londýna, Paříže, New Yorku, Los Angeles a Hongkongu. Náklady na letenky se mohou lišit v závislosti na místě, odkud cestujete, a na dobu vaší cesty. Obvykle však mohou být letenky na Palawan vysoké, takže se doporučuje hledat nabídky včas a srovnávat ceny.

Jakmile máte zajištěnou letenku na Palawan, je čas zaměřit se na samotnou cestu. El Nido, Coron a Puerto Princesa jsou oblíbená města, která je třeba navštívit.

El Nido se nachází na severozápadním pobřeží ostrova Palawan a je obklopeno masivními vápencovými útvary a bílými písečnými plážemi. Turisté jezdí do El Nido, aby se potápěli a šnorchlovali v nekonečné řadě ostrovních částí, například v skrytých lagunách a podmořských jeskyní. Národní park Bacuit Bay zahrnuje 45 ostrovů a skalnatých ostrovů, které vytvářejí jedinečné a nádherné scenérie.

Další místem, které byste měli navštívit, je Coron. To je přístavní město s křišťálově čistými vodami, které lákají mnoho návštěvníků na ostrovy Coron a Calauit. Můžete navštívit několik nezapomenutelných míst, například plážové stráže, historické památky a jeskyně, stejně jako průzkum vod podniknutý jachtem s pláčkem.

Posledním místem k návštěvě na Palawanu je Puerto Princesa, hlavní město Palawan Province. Město je známé pro svůj Subterranean River National Park, nejdlouhší podzemní řeku na světě. Park je ohraničen vápencovými útvary, které vytvářejí neuvěřitelné scény. Další zajímavá část Puerto Princesa může být vyzkoušena na plážích známých stanovišťách, jako jsou například Sabang at Sheridan nebo Honda Bay.

V závěru lze říci, že Palawan je jedním z nejkrásnějších míst na Filipínách. El Nido, Coron a Puerto Princesa jsou jen několika z mnoha přírodních krás, které Palawan nabízí. Pokud se rozhodnete navštívit tuto část Filipín, je důležité zajistit si letenku s dostatečným předstihem a plánovat si cestovní plány předem, abyste mohli plně využít vaší dovolené.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky