Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Filipíny Hundred Islands National Park

Ubytování Filipíny Hundred Islands National Park


Filipíny jsou známé svou překrásnou přírodou a nádhernými plážemi. Jedno z nejpopulárnějších turistických míst, které stojí za návštěvu, je skupina ostrovů nazývaná Hundred Islands National Park.

Hundred Islands National Park se nachází na severozápadě Filipín blízko města Alaminos v provincii Pangasinan. Jedná se o přibližně 123 ostrůvků a ostrůvků, které jsou rozptýleny po malém prostoru Laguna de Bay. Park je rozprostřený na ploše 1 844 hektarů a nabízí krásné pláže, korálové útesy a průzračnou vodu, která je domovem různých druhů mořských živočichů.

Před příchodem turistů bylo mnoho ostrovů považováno za útočiště divoké zvěře a vegetace, ale dnes jsou mnohé z nich dostupné pro veřejnost. Některé z nejznámějších ostrovů, které stojí za návštěvu, jsou Governor Island, Quezon Island, a Children's Island.

Governor Island je největší z ostrovů a nabízí impozantní výhled na celé souostroví. Na vrcholu ostrova je vyhlídková plošina, ze které se můžete pokochat panoramatickým výhledem na ostrovy a azurovou vodu. Další oblíbený ostrov je Quezon Island, který je vybaven piknikovou oblastí, chatkami pro přenocování a malou pláží, kde se můžete slunit a relaxovat.

Nejvíce zajímavým ostrovem však je Children's Island. Tento ostrov je domovem mnoha druhů korálových útesů a ryb, což jej dělá ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Návštěvníci si mohou půjčit potápěčskou výzbroj a objevovat bohatství života pod hladinou.

Přestože je úžasné strávit celý den prozkoumáváním jednotlivých ostrovů, existuje také možnost pronájmu lodě a proplouvání kolem celého souostroví. Turisté, kteří si pronajmou loď, budou mít příležitost objevit další skryté pláže, malé jeskyně a neobydlené ostrovy, které jsou mimo dosah běžných turistů.

Pokud se chystáte navštívit Hundred Islands National Park, je nejlepší vyrazit v době sucha mezi listopadem a červnem. Během této doby je pravděpodobnost deště snížena a možnost využití všech atrakcí parku je optimální.

Ubytování v této oblasti je poměrně snadné. Existuje několik resortů a hotelů, které nabízejí různé typy ubytování, od luxusních pokojů po chatky přímo na pláži. Město Alaminos je také dobrým místem k nalezení cenově dostupných možností ubytování, které jsou blízko parku.

Hundred Islands National Park je skutečně unikátním místem, které nabízí neuvěřitelnou přírodní krásu oceánu a příležitost objevovat různé druhy živočichů. Pokud plánujete cestu na Filipíny, nezapomeňte zahrnout návštěvu tohoto národního parku na seznam věcí, které očekáváte a oceníte z celého srdce.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Hundred Islands National Park


1. Jak se dostat na Filipínské stovky ostrovů - Hundred Islands National Park?
Odpověď: Nejbližším mezinárodním letištěm je Manila. Z Manily je možné se dostat na ostrov Luzon buď po silnici nebo letecky. Poté je možné cestovat buď autobusem nebo taxi do přístavního města Alaminos. Z Alaminos je možné si pronajmout loď nebo využít veřejnou loďovou dopravu na ostrovy v parku.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v Hundred Islands National Park?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější aktivity v parku patří šnorchlování, potápění, plavání, pikniky na pláži, vyhlídková plavba lodí po ostrovech a kajakění. Park také nabízí možnost kempování a procházek po přírodních stezkách.

3. Jaká je cena vstupného do parku?
Odpověď: Vstupné do parku je začleněno do nákladů na pronájem lodě nebo veřejné loděové dopravy. Náklady se mohou lišit v závislosti na počtu osob, volbě pronájmu lodě a aktivitych, které si turista přeje provozovat.

4. Jaké je doporučené oblečení na návštěvu parku?
Odpověď: Doporučuje se nosit pohodlné plavky nebo plavkové oblečení během plavání a vodních aktivit. Na souši se doporučuje lehké oblečení a obuv vhodná pro procházky. Také je důležité mít sebou sluneční krém, klobouk nebo čepici a brýle na slunce.

5. Je v parku k dispozici stravování a ubytování?
Odpověď: V parku jsou k dispozici stravovací zařízení a piknikové oblasti, kde si turisté mohou připravit vlastní jídlo. K dispozici jsou také kempy a ubytovací zařízení pro ty, kteří chtějí zůstat přes noc. Je však důležité zajistit si ubytování v předstihu.

6. Jaká je nejlepší doba na návštěvu parku?
Odpověď: Nejlepší dobou na návštěvu je období sucha od listopadu do května. Během tohoto období je počasí příznivé a příroda je nejkrásnější. Během období dešťů od června do října může být návštěva omezena kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Toto jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Hundred Islands National Park na Filipínách.


Dovolená Filipíny Hundred Islands National Park


Filipíny jsou známé svou nádhernou přírodou a více než 7 000 ostrovů. Jedním z nejkrásnějších přírodních pokladů této země je Hundred Islands National Park. Tento park, který se nachází v provincii Pangasinan, nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy, bělostné pláže a bohatý podmořský život.

Hundred Islands National Park byl založen v roce 1940 a je jedním z nejstarších národních parků na Filipínách. Rozkládá se na ploše 18,44 km² a zahrnuje celkem 124 malých ostrůvků a ostrůvků. Z těchto 124, pouze tři jsou přístupné pro veřejnost - Governors Island, Quezon Island a Children's Island.

Governors Island je největším ostrovem v parku a je dobře vybaven pro turisty. Na ostrově najdete piknikové stany, grily a malé obchody, kde si můžete koupit občerstvení. Existuje také možnost půjčení kajaku nebo lodě a prozkoumat okolní ostrůvky. Z vrcholu Governors Island se naskýtá úchvatný výhled na okolní krajinu a na jasné dny můžete vidět až do daleka. Ostrov je také oblíbeným místem pro potápění a šnorchlování díky svému pestrobarevnému podmořskému světu.

Quezon Island je jedním z nejžádanějších ostrovů národního parku a je oblíbený mezi rodinami a skupinami přátel. Na ostrově si můžete pronajmout plážový domek, kde si můžete odpočinout a relaxovat. Existuje také golfové hřiště pro ty, kteří milují tento sport. Pláže na Quezon Island jsou čisté a bílé písky lákají k opalování nebo koupání v krásném průzračném moři. Ostrov také nabízí mnoho aktivit, jako je šnorchlování, vodní lyžování, rybaření či jízda na banánu, aby zpříjemnily váš pobyt.

Children's Island je nejmenším ostrovem v národním parku, ale je velmi oblíbený pro své plytké vody, které jsou ideální pro rodiny s malými dětmi. Zde se můžete potápět, šnorchlovat nebo prostě relaxovat na pláži. Na ostrově také najdete malý vodopád, který je pro děti velmi atraktivní.

Hundred Islands National Park je jedinečným a nádherným místem, které nelze na Filipínách vynechat. Kromě tří hlavních ostrovů je zde mnoho menších ostrůvků a útesů k objevování. Park nabízí řadu turistických tras a turistických průvodců, kteří vás provedou nejkrásnějšími místy parku. Je důležité dodržovat všechna pravidla a ustanovení parku, aby se příroda uchovala pro budoucí generace.

Pokud plánujete dovolenou na Filipínách, nezapomeňte zahrnout Hundred Islands National Park na svůj itinerář. Toto kouzelné místo vám poskytne nezapomenutelné zážitky, které si budete pamatovat celý život.


Letenka Filipíny Hundred Islands National Park


Hundred Islands National Park: Skvost Filipín

Hundred Islands National Park je jedním z nejkrásnějších turistických cílů na Filipínách. Nachází se v provincii Pangasinan a tvoří ho přes sto malých ostrovů a ostrůvků rozptýlených po průzračných vodách Bengajského zálivu.

Tento národní park je jedinečným a zároveň fascinujícím příkladem přírodní krásy, který si získal srdce mnoha turistů z celého světa. Každý z těchto ostrůvků má svou vlastní jedinečnou atmosféru a poskytuje návštěvníkům širokou škálu zážitků.

Hundred Islands National Park je přístupný z města Alaminos, což je asi dvě hodiny jízdy autem od města Manila. Návštěvníci mohou vyrazit na ostrovy trajektem, který jezdí závisle na počasí každý den. Během plavby přes Bengajský záliv se budete klouzat kolem nádherných pláží, klidných zátok a úchvatných vápencových skalních útesů.

Turisté mají ve Hundred Islands National Park na výběr z bohaté škály aktivit. Mnoho z ostrovů je ideálních pro pikniky a grilování s rodinou a přáteli. Na některých ostrovech jsou k dispozici také chatky a zázemí pro táboření, kde si můžete užít noc pod hvězdnou oblohou.

Milovníci vodních sportů si zde také přijdou na své. Můžete si zde pronajmout kajak, paddleboard nebo dokonce vyzkoušet šnorchlování a pozorování korálových útesů. Toto místo je skvělé pro potápění a můžete se těšit na setkání s ohromujícími druhy mořského života a průzračnou vodou.

Hundred Islands National Park je také domovem různých druhů ptáků, které zde můžete spatřit. Pro milovníky přírody a ornitologie takovýto výlet může být skutečným dobrodružstvím.

Příjemným a zajímavým místem k návštěvě je také pevnost Culebra Island, která sloužila jako pobřežní obrana během druhé světové války. Z vrcholku pevnosti se otevírá pohled na celý národní park a nabízí návštěvníkům úchvatné panoramatické výhledy.

Ve Hundred Islands National Park si můžete užít také čerstvé mořské plody a místní speciality servírované na místních plážích. Můžete se těšit na chutné rybí grily, pikantní mořské plody a exotické ovoce.

Celkově vzato, Hundred Islands National Park je turistickým rájem pro ty, kteří hledají krásné pláže, jedinečnou přírodu a nezapomenutelná dobrodružství. Pokud plánujete cestu na Filipíny, je toto místo určitě jedno z těch, které byste měli zařadit na svůj itinerář.


Počasí Filipíny Hundred Islands National Park


Hundred Islands National Park je jedno z nejkrásnějších míst na Filipínách a je také oblíbenou turistickou atrakcí. Nachází se v provincii Pangasinan, asi 250 kilometrů severně od Manily. Tento národní park je domovem na stovky ostrovů, které se rozkládají na rozsáhlém souostroví východně od města Alaminos.

Království sto ostrovů nabízí fascinující přírodní scenérie s neuvěřitelně krásnými plážemi, průzračně modrou vodou a impozantními vápencovými útvary. Návštěvníci mohou objevovat tuto přírodní krásu prostřednictvím turistických lodí, které jezdí mezi ostrovy.

Pokud jde o počasí, Hundred Islands National Park má tropický monzunový klima. Teploty se pohybují od 25 °C do 35 °C po celý rok, s nejteplejším obdobím mezi březnem a květnem. Deštivá sezóna trvá od června do října, kdy dochází k nejvíce srážkám. Ve zbylých měsících může být počasí slunečné a suché.

V době dešťů se národní park obklopí zažloutlou vegetací, která dodává přírodnímu ráji na ostrovech ještě působivější vzhled. Kvůli možnosti silných dešťových přívalů a vysokých vln by měli turisté, kteří chtějí navštívit sto ostrovů, být ostražití a sledovat předpověď počasí.

Jinak, během slunečných dní je krajina zelená a voda průzračná, což umožňuje vidět korálové útesy a mořské živočichy. Tento čas je ideální pro potápění a šnorchlování, protože podmořský život je bohatý a rozmanitý.

Nejlepším časem pro návštěvu Hundred Islands National Park je od listopadu do dubna, kdy je počasí nejstabilnější a slunečné. Turisté budou mít příležitost plavat, slunit se na plážích a prozkoumávat okolní ostrovy. K dispozici jsou také různé aktivity, jako je šnorchlování, potápění, rybaření a půjčování lodí.

Hundred Islands National Park je jedinečným a malebným kouskem přírody na Filipínách. Nezáleží na tom, zda sem přijdete za slunečného nebo deštivého počasí, příroda vás okouzlí svou nádherností. Tento národní park je skutečným pokladem, který stojí za to objevit.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky