Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Filipíny Banaue Rice Terraces

Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Banaue Rice Terraces


1. Jak se jmenuje místo, kde se nacházejí Filipíny Banaue Rice Terraces?
Místo se jmenuje Banaue Rice Terraces nebo jen Banaue Terraces.

2. Jaké je běžné časové období pro návštěvu Filipíny Banaue Rice Terraces?
Nejlepší dobou pro návštěvu Banaue Rice Terraces je období od března do května, kdy jsou terasy plné vody nebo od července do září, kdy začíná sklizeň rýže.

3. Jak se dostanu na Filipíny Banaue Rice Terraces?
Nejbližším letištěm je v městě Manila. Odtud můžete vzít autobus nebo taxi do Banaue.

4. Kolik je vstupné do Filipíny Banaue Rice Terraces?
Vstupné do Banaue Rice Terraces je přibližně 100 PHP (přibližně 40 Kč) na osobu.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Filipíny Banaue Rice Terraces?
Doba prohlídky se může lišit, ale obvykle trvá kolem dvou hodin.

6. Existují nějaké turistické trasy u Filipíny Banaue Rice Terraces?
Ano, existuje několik turistických tras, které vás provedou terasami a okolními vesnicemi. Nejpopulárnějšími trasami jsou Batad Viewpoint, Tappiyah Falls a Bangaan Village.

7. Jaké další zajímavosti jsou v blízkosti Filipíny Banaue Rice Terraces?
V blízkosti Banaue Rice Terraces se nachází i další atrakce, jako například Sagada s pověstnými visícími rakvemi, vodopády Bomod-Ok a Ysiny, a jezero Bontoc.

8. Můžu vyzkoušet práci na poli při návštěvě Filipíny Banaue Rice Terraces?
Ano, někteří farmáři nabízejí turisty možnost zúčastnit se sklizně nebo obdělávání půdy, aby získali autentický zážitek z života na rýžových terasách.

9. Kde mohu ubytovat při návštěvě Filipíny Banaue Rice Terraces?
V Banaue je k dispozici několik hotelů, hostinců a penzionů, které nabízejí ubytování turistům. Existuje také možnost ubytovat se v tradičních horských domcích nazývaných "jipijské domy".

10. Jaký další pozornost si musím věnovat při návštěvě Filipíny Banaue Rice Terraces?
Doporučuje se zajistit si průvodce, protože terasy jsou poměrně rozsáhlé a labyrintovité. Je také důležité mít vhodnou obuv a dostatečný ochranný prostředek proti slunci a hmyzu.


Dovolená Filipíny Banaue Rice Terraces


Filipíny jsou známé svou krásnou přírodou, bohatou kulturou a přátelskými lidmi. Jedním z nejvíce unikátních a ohromujících míst, které stojí za návštěvu, jsou Banaue Rice Terraces.

Banaue Rice Terraces jsou soustavou terasovitých polí, která se rozkládají ve vysočinách severní části Filipín. Tyto terasy byly vybudovány před více než 2 000 lety domorodým kmenem Ifugao jako systém zavlažování zemědělské půdy. Tento systém funguje dodnes a vytváří nejen úrodnou půdu pro pěstování rýže, ale také překvapivý pohled na krajinu.

Každá terasa je ručně vyrobená, postavená z kamene a země. Vytvářejí kaskády, které sami o sobě představují ohromující pohled. Políčka jsou rozdělena kamennými hrázemi, které jsou zde pro udržení zeminy a překlenutí výškových rozdílů. Celkem je zde kolem 4 000 kilometrů teras, které vytvářejí neuvěřitelný pohled na krajinnou krásu a ukázku mistrovství starověkého zemědělství.

Banaue Rice Terraces jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO od roku 1995. Jsou to jediná terasovitá rýžová políčka v Asii, která jsou stále funkční a plodná. Mezi Filipínci jsou tyto terasy známé jako "Stupně do nebes".

Návštěva Banaue Rice Terraces je zážitek, který si návštěvníci rozhodně nemohou nechat ujít. Tato oblast nabízí neuvěřitelné výhledy na kopcích, zelené terasy a úžasné možnosti fotografování. Existuje několik vyhlídkových míst, která umožňují vyhlídku na Banaue Rice Terraces z různých úhlů.

Kromě toho, že se můžete potěšit tímto ohromujícím výhledem, můžete se také seznámit s místní kulturou a tradicemi. Lidé zde jsou velmi přátelští a rádi vám ukáží svůj způsob života. Můžete se vydát na procházku po horské vesnici Batad nebo Bangaan, kde si můžete prohlédnout tradiční Ifugao domy a dokonce se zúčastnit některých tradičních obřadů.

Pro zájemce o dobrodružství je také možnost trekkingu po horských stezkách mezi políčky. Tyto treky vám umožní prozkoumat Banaue Rice Terraces zblízka a získat lepší představu o jejich rozsahu a složitosti.

Pokud plánujete návštěvu Banaue Rice Terraces, nejlepší období pro to je od června do září, kdy jsou terasy plné zeleně a rýže je v plném květu. Můžete si pronajmout místního průvodce, který vám pomůže s navigací a poskytne vám další informace o této fascinující oblasti.

Banaue Rice Terraces jsou jedním z nejvíce ohromujících míst na Filipínách a zaslouží si být na seznamu každého cestovatele. Zde se můžete potěšit neuvěřitelnými výhledy, pochopením starověkého zemědělství a setkáním s místními lidmi, kteří vytvářejí a udržují tuto jedinečnou krajinu. Přijeďte a objevte krásu Banaue Rice Terraces sami!


Ubytování Filipíny Banaue Rice Terraces


Banaue Rice Terraces (Rižová terasovitá pole Banaue) jsou jedním z nejúchvatnějších přírodních zázraků, které můžete na Filipínách spatřit. Tento nádherný komplex terasovitých polí se nachází na severu země ve stejnojmenném městečku Banaue, v provincii Ifugao. Jejich úžasnost spočívá nejen v jejich přírodní kráse, ale také v tom, že byly vybudovány za pomoci lidských rukou již před více než 2000 lety.

Banaue Rice Terraces jsou jedním z nejstarších zemědělských systémů na světě a byly vybudovány původními obyvateli Filipín, kteří využili své zkušenosti s budováním a terasováním krajiny. Tyto terasy byly vyřezány do horského svahu pomocí primitivních nástrojů, jako jsou kameny a dřevo, a staly se velmi efektivním způsobem, jak využít nehostinnou krajinu pro pěstování rýže.

Celý komplex Banaue Rice Terraces se skládá z několika desítek terasovitých polí, která se rozprostírají po celém údolí. Jsou tak rozsáhlá, že se říká, že kdyby byly spojeny dohromady, mohly by dosáhnout délky přes 20 tisíc kilometrů. Tato impozantní síť teras není pouze krásným výhledem, ale také důkazem, že staletími dokázali původní obyvatelé Filipín pracovat s přírodou a vytvářet udržitelné zemědělské systémy.

Při návštěvě Banaue Rice Terraces můžete zažít autentický venkovský život a získat větší představu o filipínské kultuře a jejích tradicích. Můžete se projít po starých dřevěných přístupových stezkách, které vedou mezi poli, a obdivovat úžasnou rovnováhu mezi přírodou a člověkem. Terasovitá pole jsou také domovem místního původního kmenového obyvatelstva Ifugao, které zachovalo své tradiční způsoby života, včetně tradičního oděvu a řemesel.

Pokud se rozhodnete zůstat v Banaue, můžete si vybrat z různých typů ubytování. Od luxusních hotelů po jednoduché horské chaty, nabízející autentický zážitek přímo ve srdci terasovitých polí. Mnoho ubytovacích zařízení také organizuje výlety a aktivity, které vám umožní objevovat okolní krajinu a poznávat kulturu místních obyvatel. Od treků v horách až po návštěvu tradičních vesnic - je zde mnoho možností, jak strávit svůj čas v této oblasti.

Banaue Rice Terraces jsou nejen jednou z největších atrakcí Filipín, ale jsou také jedním z UNESCO Světového dědictví, což z nich činí nezbytnou zastávku pro všechny, kteří navštíví tuto krásnou zemi. Jejich krása a historický význam zanechávají nezapomenutelný dojem na každého, kdo se do jejich blízkosti dostane.


Počasí Filipíny Banaue Rice Terraces


Banaue Rice Terraces jsou jednou z nejvýznamnějších atrakcí na Filipínách a jsou známé svou krásnou krajinou a důmyslně vyrovnávanými rýžovými terasami. Nacházejí se v provincii Ifugao, na severu ostrova Luzon, a jsou považovány za jeden z divů světa.

Kromě svého impozantního vzhledu mají Banaue Rice Terraces také důležitou kulturní hodnotu. Terasy byly vybudovány před více než 2000 lety místním lidem, což je záznam trvalých zemědělských technik v těchto oblastech. Původním záměrem bylo zhodnotit strmé svahy a vytvořit terasy, které by sloužily k pěstování rýže. Díky trvalému úsilí skupin Ifugao vytvořit a udržovat tyto terasy jsou nyní zařazeny na seznam Světového dědictví UNESCO.

Počasí v této oblasti je ovlivněno tropickým klimatem Filipín. Banaue Rice Terraces leží ve vyšších nadmořských výškách, což znamená, že zde je mírnější klima než na pobřeží. Průměrná roční teplota se pohybuje mezi 20 °C až 25 °C. Nejteplejší měsíce jsou během dubna a května, kdy teploty mohou dosáhnout až 30 °C. Na druhou stranu v nejchladnějších měsících, kterými jsou prosinec a leden, se teploty mohou snížit na 10 °C.

Dešťový vzorec v této oblasti je podobný jako u jiných částí Filipín. Nejdeštivější období je obvykle od června do října, kdy na terasy svítí časté lijáky. Deštivé období může způsobit erozi, která může být nebezpečná pro terasy. Místní lidé musí pravidelně udržovat terasy, aby zachovali jejich původní funkci a krásu.

Pokud jde o návštěvy Banaue Rice Terraces, nejlepší doba je v období sucha, které trvá od listopadu do května. Během těchto měsíců je méně pravděpodobné, že se setkáte s deštěm a můžete si užít nezbytný čas na prozkoumání této úchvatné destinace.

Banaue Rice Terraces jsou tedy nejen úžasné technické dílo, ale také důkazem toho, jak místní lidé dlouho a pečlivě udržují svoje kulturní tradice. Při návštěvě se můžete těšit na zážitek z jemného klimatu a krásného výhledu na rýžové terasy. Banaue Rice Terraces jsou skutečně místem, které byste neměli vynechat při cestování po Filipínách.


Letenka Filipíny Banaue Rice Terraces


Filipíny jsou jednou z nejkrásnějších zemí na světě. Jejich kouzlo spočívá v rozmanitosti přírodních krás, kulturních tradic a historických památek. Mezi největší turistické atrakce Filipín patří Banaue Rice Terraces, které jsou jedním z nejúžasnějších a nejkrásnějších míst na světě.

Banaue Rice Terraces jsou jednou z největších turistických atrakcí Filipín a jsou také zařazeny na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto úžasné místo se nachází v provincii Ifugao na severu Filipín, v nadmořské výšce až 1500 metrů nad mořem. Je to jedno z největších umělých terasovitých polí na světě a má jsou tvořeny rýžovými terasami, které jsou ručně vytvářeny místními farmáři již několik staletí.

Pohled na Banaue Rice Terraces je k neuvěření krásný. Jednotlivé terasy jsou tvarovány tak, aby využily svahy kopce k pěstování rýže. Zároveň slouží jako zásoba vody, kterou si místní lidé přivádějí ze zdrojů v horských oblastech, a kterou pak využívají k zavlažování svých polí. To vytváří nevšední krajinu, plnou zeleně a zvláštního půvabu.

Navštívit Banaue Rice Terraces je nejen nezapomenutelný zážitek, ale také cesta do historie, kdy lidé používali pouze své ruce a nářadí k zemědělství a stavbě. Tento exemplární způsob zemědělství se praktikuje dodnes a je stále využíván místními obyvateli.

Když se rozhodnete navštívit tuto úchvatnou destinaci, musíte si nejdříve pořídit letenku na Filipíny. Banaue Rice Terraces se nacházejí přibližně 350 km jihovýchodně od Manily. Nejbližší letiště se nachází ve městě Tuguegarao a odtud můžete cestovat dál autobusem nebo pronajmout auto. Cesta trvá kolem 6 hodin a bude stát za to.

Pokud jste milovníkem přírody, cestování a kultury, navštívit Banaue Rice Terraces je nevyhnutelné. Nabízí unikátní zážitky, neuvěřitelně krásnou krajinu a skvělou možnost podívat se na to, jak se dá dělat zemědělství na nejvyšší úrovni. Rozhodně neváhejte a plánujte svou cestu na toto bezpočetně úžasné místo.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky