Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Etiopie Nechisar National Park

Letenka Etiopie Nechisar National Park


Etiopie je země bohatá na přírodní krásy a jedním z nejlepších příkladů je národní park Nechisar. Tento park se nachází v jižní části země, blízko k městu Arba Minch. Nechisar je domovem pro rozmanitou faunu a flóru, a navštívit tento park by se nemělo vynechat, pokud se rozhodnete pro cestu do Etiopie.

Národní park byl založen v roce 1974 a rozprostírá se na ploše více než 500 kilometrů čtverečních. Jeho dominantním prvkem je jezero Chamo, které je součástí Velké příkopové propadliny. Jezerem protéká řeka Omo, která má své odtoky do řeky Keni. Tato oblast je důležitou vodní cestou pro místních obyvatel, ale také přitahuje mnoho turistů svou přírodní krásou.

Nechisar National Park je známý svou bohatou a rozmanitou faunou. Můžete zde spatřit například krokodýly nilské, hipopotamy nebo slony. Dalšími zvířaty, která zde žijí, jsou paviáni, kudlanky, hyeny, gazely, žirafy a mnoho dalších. Mnoho druhů ptáků také najde svůj domov v této oblasti. Pro ty, kteří mají zájem o ornitologii, je tato lokalita opravdovým rájem.

Nejen zvířata, ale i flóra je velmi pestrá. Procházející návštěvníci mohou obdivovat rozlehlé trávníky, borové lesy a horské kopce. Na každém kroku je jedinečná příležitost pozorovat vzácné a unikátní rostliny.

Pro milovníky přírody je národní park Nechisar skutečným rájem. Mnoho turistů sem přijíždí za účelem trekkingu, sbírání rostlin nebo fotografického safari. Je to místo, kde si můžete vychutnat klid a ticho, které v megalopolis často chybí.

Kromě přírodních krás je k dispozici i ubytování a další turistické služby. Můžete se ubytovat v nedalekém městě Arba Minch a odtud vyrazit na výlety do parku. Tipy na místní průvodce jsou vždy dobré, abyste získali co nejvíce informací o této úžasné oblasti.

Pokud plánujete cestu do Etiopie, nezapomeňte na návštěvu národního parku Nechisar. Budete mít příležitost zažít jedinečnou přírodu a pozorovat místní živočichy ve svém přirozeném prostředí. Nechisar je neodmyslitelnou součástí etiopského dědictví a tato návštěva vám přinese nezapomenutelné zážitky.


Počasí Etiopie Nechisar National Park


Etiopie je země s mnoha přírodními krásami, mezi které patří i Nechisar National Park. Park leží na jihu Etiopie, nedaleko města Arba Minch, a je proslulý svojí rozmanitou faunou a flórou. V současné době žije v parku více než 50 druhů savců a 300 druhů ptáků, a to včetně několika endemických druhů.

Počasí v Nechisar National Parku je značně odlišné od jiných oblastí Etiopie. Park leží v nadmořské výšce mezi 1 100 a 1 650 metry nad mořem, a to ovlivňuje i místní klima. V období od listopadu do ledna bývá v parku suché období, kdy teploty dosahují průměrných hodnot kolem 30 °C. Noci jsou příjemnější a teploty klesají na zhruba 10 °C. V období mezi únorovým a květnovým deštěm jsou pak teploty mírnější, kolem 25 °C, avšak vlhkost vzduchu bývá výrazně vyšší. V zimním období, mezi červencem a srpnem, bývají teploty nejchladnější a noci mohou být velmi studené.

V přírodě parku rostou zelené savany, ale také močály a bažiny. V období dešťů oblast nabývá na intenzitě a mnoho lesů kvete, zatímco v období sucha se některé z těchto oblastí mohou stát spíše pouští. Většina zvířat parku je během dne aktivní, nicméně některé druhy, jako jsou kočkovité šelmy, mohou být činné i v noci. Mezi běžně zde žijící druhy patří hroši, krokodýli, zebry a gazely, ale také méně obvyklé druhy, jako jsou dikdikové, orikataři a mnoho dalších.

Celkově je počasí v Nechisar National Parku velmi specifické a má vliv na celý ekosystém a přístupnost parku. V deštivých měsících mohou být cesty v parku většinou zaplavené a těžké k průjezdu, zatímco v suchých měsících se mohou stát téměř neprůchodnými. Každou sezónu s sebou nese i odlišnou krásu a pobyt v tomto parku je skvělým zážitkem pro milovníky přírody.


Ubytování Etiopie Nechisar National Park


Etiopie je země bohatá na krásné přírodní scenérie a jednou z nejvíce fascinujících lokalit je Nechisar National Park. Tento park se nachází v jižní části země a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek z pobytu v přírodě.

Nechisar National Park se rozkládá na ploše přibližně 514 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin. Park byl vyhlášen chráněnou oblastí v roce 1974 a od té doby se stal důležitou destinací pro milovníky divoké přírody a ekoturisty.

Jedním z největších lákadel tohoto parku je jeho bohatá dravá fauna. Zdejší oblast je známá svými populace zvířat, které patří k nejohroženějším na světě. Mezi nimi patří etiopské krokodýly, buvoli, antilopy nebo sloni. Park je také domovem obřích kopytníků, jako jsou zebry nebo koně Przewalského.

Pro ty, kteří chtějí zůstat v Nechisar National Park déle než jen na jednodenní výlet, je zde také možnost ubytování. V parku je několik kempů a safari lodží, které nabízejí příjemné a pohodlné ubytování pro návštěvníky.

Tyto kempy a safari lodže jsou obklopeny nádhernou přírodou parku, což poskytuje úžasný zážitek být v srdci divočiny. Návštěvníci se mohou probouzet s výhledem na okolní kopce a lesy a mohou si vychutnat klid a ticho prostředí. Kempy a lodže nabízejí základní vybavení, jako jsou spací stany nebo pohodlné postele, a také stravování a průvodce pro prohlídky parku.

Během pobytu v Nechisar National Park si návštěvníci mohou užít různé aktivity. Jednou z nejoblíbenějších je safari. Vedený zkušenými průvodci se návštěvníci mohou vydat na dobrodružnou cestu mezi divokými zvířaty a prozkoumat bohatství přírody tohoto parku. Některé safari dokonce nabízejí možnost sledování nočních zvířat, jako jsou lvy nebo hyeny.

Další aktivitou, kterou lze v parku podniknout, je turistika. Nechisar National Park nabízí řadu malebných tras, které vás zavedou do srdce divočiny a umožní vám objevovat okolní krajinu a zvířata. Turistika v tomto parku je jedinečným zážitkem, který vám umožní propadnout kráse etiopské přírody.

Nechisar National Park je opravdu jedinečným místem pro ubytování a pobyt v Etiopii. Tento park nabízí možnost prozkoumat bohatou a rozmanitou přírodu této země a zažít nezapomenutelný zážitek s divokou zvěří. Pokud plánujete návštěvu Etiopie, nevynechejte tuto přírodní krásu a ubytování v Nechisar National Park.


Dovolená Etiopie Nechisar National Park


Etiopie je země s bohatou historií a kulturními památkami, ale není to jen to. Tato země východní Afriky nabízí také bohatství přírodních krás, kde můžete zažít jedinečnou dovolenou v národním parku Nechisar.

Nechisar National Park se nachází v jižní části Etiopie, nedaleko od města Arba Minch. Je to jeden z nejživějších a nejkrásnějších národních parků Etiopie. Tento park byl založen v roce 1974 a zahrnuje plochu přibližně 514 kilometrů čtverečních. Národní park Nechisar nabízí neuvěřitelnou faunu a flóru, kde můžete nalézt mnoho endemických druhů zvířat a rostlin.

Pokud se rozhodnete navštívit Nechisar National Park, budete mít možnost vidět mnoho různých druhů zvířat, jako například, slon Africký, jeleni, krokodýli, hyeny, leopardi a mnoho dalších. Navíc, národní park nechisar je také domovem pro mnoho ohrožených druhů, jako například Thomasonův gazel, kriticky ohrožený africký medvěd a zpěvné ptáky jako je Amazonský kobylák.

Dále, mezi přitažlivosti národního parku, patří především jeho sladkovodní jezera. Tyto jezera jsou chráněna před znečištěním a umožňují mnoha druhům živočichů plnit své potřeby, jako jsou například krokodýli nebo nesčetné druhy ptáků, včetně pelikánů a čapků.

Poslední, ale ne méně důležité je fakt, že národní park Nechisar je také významný pro jeho bohatou historii. V areálu parku se nachází mnoho památek, jako například starověké petroglyfy a skalní malby, které dokazují život zdejších obyvatel již před tisíci lety.

Takže pokud hledáte opravdu unikátní dovolenou v african tunelu, národní park Nechisar by mohl být tím správným místem pro vás. Zaručeně získáte nezapomenutelné zážitky ze života v divoké přírodě, kde můžete osvěžujícím způsobem relaxovat a odpočinout si od všedních starostí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Nechisar National Park


1. Jak se dostanu do Nechisar National Park?
Odpověď: Park se nachází asi 500 km jižně od Addis Abeby a lze se tam dostat po silnici nebo letadlem.

2. Která zvířata žijí v parku?
Odpověď: V parku žijí sloni, žirafy, krokodýli, hroši, levharti, antilopy, medvědové a mnoho dalších druhů zvířat.

3. Je v parku bezpečno?
Odpověď: Ano, v parku je bezpečno, ale doporučuje se být obezřetný a nerespektovat elefantí teritorium.

4. Jaké aktivity jsou k dispozici pro návštěvníky parku?
Odpověď: Návštěvníci mohou podniknout safari, turistické túry, výlety na lodi, rybaření, kempování a další aktivity.

5. Kdy je nejvhodnější doba pro návštěvu parku?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu parku je v období sucha od října do dubna.

6. Potřebuji vízum pro návštěvu parku?
Odpověď: Ano, pro vstup do Etiopie potřebujete platné vízum vydané etiopskou ambasádou.

7. Kde se ubytovat během návštěvy parku?
Odpověď: V okolí parku je k dispozici několik hotelů a kempů pro návštěvníky.

8. Jak dlouho bych měl/a plánovat pobyt v parku?
Odpověď: Doporučuje se přibližně 2-3 dny na prohlídku parku a okolí.

9. Co bych měl/a s sebou na návštěvu parku?
Odpověď: Doporučuje se mít s sebou vhodné oblečení a obuv pro terén, sluneční brýle, sluneční ochranu, repelent a dostatek pitné vody.

10. Mohu se v parku potápět nebo šnorchlovat?
Odpověď: Ne, v parku není povoleno potápění nebo šnorchlování, protože je zde přítomen krokodýli a bezpeči bylo učiněno doporučení nedotýkat se ani vodní hladiny.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky