Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Etiopie Lalibela (včetně skalních kostelů)

Dovolená Etiopie Lalibela (včetně skalních kostelů)


Etiopie je jednou ze skrytých perl světa, která láká svou bohatou historií a starověkými památkami. Jedno z nejvýznamnějších a nejobdivovanějších míst v zemi je Lalibela, západně od Addis Abeby. Tato malebná oblast je známá svými skalními kostely, které lákají návštěvníky z celého světa.

Lalibela se nachází v nadmořské výšce přes 2 500 metrů a je historickým centrem Etiopie. Kostelů zde najdeme celkem 11, které byly vytesány přímo do červeného sopečného kamene. Tato úžasná architektura se datuje do 12. a 13. století za vlády krále Lalibely. Dnes jsou kostely považovány za jedno z největších náboženských středisek v Etiopii a jsou součástí světového dědictví UNESCO.

Každý z kostelů má svůj unikátní charakter a je zasvěcen jinému světci. Nejslavnější a největší kostel v Lalibele je Bete Medhane Alem, což v překladu z amharštiny znamená "Dům Spasitele světa". Jeho interiér je zdoben krásnými freskami a je v něm umístěna replika Archy úmluvy. Dalším významným kostelem je Bete Giyorgis, který je ve tvaru kříže a považuje se za jeden z nejkrásnějších kostelů v Lalibele.

Kromě skalních kostelů je v Lalibele také mnoho dalších památek, které stojí za návštěvu. Mezi nimi patří například klášter Na'akuto La'ab, který se nachází na vrcholu kopce a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Další zajímavou lokalitou je přírodní jeskyně Asheton Mariam, která je oblíbeným místem pro poutníky.

Pokud plánujete návštěvu Lalibely, doporučuje se vydat se sem během jednoho z náboženských festivalů, které se zde konají. Nejvíce známý je vánoční festival Genna, který se slaví 7. ledna a přitahuje tisíce poutníků. Během festivalu se kostely plní věřícími, kteří přicházejí modlit se, zpívat a oslavovat.

Lalibela je také výchozím bodem pro několik treků, které nabízejí možnost prozkoumat krásu etiopské přírody a setkat se s lokálními komunitami. Můžete se vydat na hlídání divokých volů, procházet se po zelených pastvinách a řece tečoucí mezi nádhernými horskými hřebeny.

Celkově vzato, návštěva Lalibely a jeho skalních kostelů je jedinečný zážitek, který nabízí záblesk do bohaté historie Etiopie. Tato mystická místa lákají návštěvníky, kteří si přejí objevovat a prozkoumávat odleglé kouty světa. Lalibela je zároveň svatyní, která poskytuje duchovní odpočinek a alespoň na chvíli zpomalí každodenní rychlý tempa života.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Lalibela (včetně skalních kostelů)


1. Jak se dostat do Lalibely v Etiopii?
- Lalibela je dostupná letecky, nejbližší letiště se nachází ve městě Lalibela.
- Je možné také dojet autobusem z Addis Abeby, což může trvat přibližně 12 hodin.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Lalibely a skalních kostelů?
- Nejlepší čas na návštěvu je v období sucha, což je od října do dubna. V této době je méně pravděpodobné, že se setkáte s deštěm a nejsou žádné silné vedra.

3. Jaké jsou vstupní poplatky do skalních kostelů v Lalibele?
- Vstupné do skalních kostelů v Lalibele je přibližně 350 ETB za dospělého a 150 ETB za studenta. Existuje také kombinovaná vstupenka, která umožňuje návštěvu všech kostelů za sníženou cenu.

4. Jak dlouho trvá obvyklá prohlídka skalních kostelů v Lalibele?
- Obvyklá prohlídka skalních kostelů trvá přibližně 2-3 hodiny. Závisí to na zájmu návštěvníka a množství času stráveného u každého kostela.

5. Může se ve skalních kostelech fotografovat?
- Ano, je povoleno fotografické vybavení do skalních kostelů přinést a fotografovat. Nicméně, některé kostely mohou mít omezení ohledně fotografování uvnitř, jako je například bližší snímání drahokamů.

6. Existují nějaká omezení pro návštěvu skalních kostelů v Lalibele?
- Ano, návštěvníci by měli dodržovat předepsané oblečení (ženy by měly nosit šátek na hlavě) a darovat dobrovolný příspěvek na udržování kostelů.

7. Mohu navštívit Lalibelu bez průvodce?
- Ano, můžete si prohlédnout Lalibelu bez průvodce, ale mnoho návštěvníků volí si najmout průvodce, aby získali hlubší povědomí o historii a významu skalních kostelů.

8. Existují ve městě Lalibela možnosti ubytování a stravování?
- Ano, v Lalibelu je k dispozici několik hotelů, od levnějších možností ubytování po luxusní hotely.
- Pokud jde o stravování, můžete si vychutnat místní etiopskou kuchyni ve městě Lalibela, která nabízí různé restaurace a kavárny.


Letenka Etiopie Lalibela (včetně skalních kostelů)


Etiopie je země bohatá na historii, kulturu a nádherná místa. Mezi nejznámější patří skalní kostely v Lalibele, které jsou považovány za jedno z nejvýznamnějších historických míst v zemi. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, letenka do Lalibely je tím nejlepším způsobem, jak se tam dostat.

Lalibela se nachází v severní Etiopii, přibližně 700 kilometrů od Addis Abeby. Město je mnohem menší než hlavní město a letiště Land Lalibela je také menší. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety do Lalibely, a mezi nimi patří Ethiopian Airlines a Fly Ethiopia, které nabízejí pravidelné lety leteckými stroji různé velikosti.

Skalní kostely v Lalibele jsou orientální pravoslavné kostely, které byly vytesány do skály na konci 12. a začátku 13. století. Jsou to skutečně nádherné stavební klenoty, které byly považovány za jedno z nejsilnějších důkazů starověké etiopské architektury a kultury. To vše je navíc doplněno o kulturní tradice jako jsou taneční a hudební představení v etiopském stylu.

Mezi kostely patří Bet Medhane Alem, největší kostel v Lalibele, který může nabídnout ubytování pro poslední chvíle, Bet Giyorgis, nejznámější ikona etiopské křesťanské architektury a Bet Maryam, která je umístěná na svahu. Tyto úžasné stavby jsou většinou spojeny podzemními chodbami a tunely.

Pokud se cestou na nějakou turistiku budete chtít někde příjemně zůstat, potom se můžete ubytovat v nabízených hotelích v okolí, které často nabízejí kvalitní služby a nejlepší restaurace v zemi.

Svátek Tří králů, který se slaví každý rok v lednu, je pro mnoho lidí v Lalibele důležitým svátkem. Lidé z celé oblasti přicházejí převážně pěšky do města, aby se zúčastnili procesí a slavnostních oslav. Stojí to za vidění.

Etiopie jako taková je země, která stojí za to objevovat. Kromě skalnatých kostelů v Lalibele zachovává etiopská kultura a folklór bohatou historii této země, kterou si můžete prohlédnout několika způsoby: procházkou, návštěvou nekropole v Aksumu, navštívení hor Simien a dalších nádherných míst v této zemi.


Ubytování Etiopie Lalibela (včetně skalních kostelů)


Etiopie je země s dlouhou historií a kulturním bohatstvím, které se odráží i v místním ubytování. Jedno z nejzajímavějších míst k pobytu v Etiopii je město Lalibela, které se nachází v údolí pohoří Lasta.

Lalibela je proslulé svými skalními kostely, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Tyto kostely jsou vytesány přímo do skály a nabízejí neuvěřitelný pohled na technické i umělecké mistrovství, které stojí za jejich stavbou.

Při pobytu v Lalibelu byste měli rozhodně navštívit kostely svatého Jiří, betlémský kostel, kostel Nejsvětějšího srdce Ježíšova a mnoho dalších. Tyto kostely jsou nejen neuvěřitelně krásné, ale také nabízejí návštěvníkům možnost seznámit se s místním náboženským a kulturním dědictvím.

Pokud hledáte ubytování v Lalibelu, máte na výběr různé možnosti. Vedle místních hotelů a penzionů můžete také využít možnosti přenocování u místních rodin. Tyto rodiny nabízejí ubytování ve svých domech, což je skvělá příležitost pro návštěvníky poznat místní kulturu a zvyky.

Mnoho ubytovacích zařízení v Lalibelu nabízí nejen pohodlné pokoje, ale také zahrnují restaurace, které nabízejí tradiční etiopskou kuchyni. Tato kuchyně je proslulá svými kořeněnými a aromatickými jídly, která jsou připravována s použitím místních ingrediencí.

Pokud se rozhodnete navštívit Lalibelu a její skalní kostely, určitě nebudete litovat. Toto místo nabízí nejen neuvěřitelné pohledy, ale také možnost poznat místní kulturu a zvyky. A nezapomeňte si vybrat skvělé ubytování, které vám umožní využít všech možností, které Lalibela nabízí.


Počasí Etiopie Lalibela (včetně skalních kostelů)


Etiopie je fascinující země afričského kontinentu, která se pyšní nejen svou bohatou historií a kulturou, ale také nádhernou přírodou. Jedním z nejzajímavějších míst v Etiopii je město Lalibela, které se nachází na severu země a je proslulé svými skalními kostely.

Ale než se pustíme do popisu těchto unikátních staveb, pojďme si nejprve povědět něco o počasí v Etiopii a v Lalibele konkrétně. Země má tropické a subtropické podnebí, ale díky své geografické různorodosti se můžeme setkat s různými druhy klimatických podmínek. Obecně lze říci, že počasí je v Etiopii klasifikováno jako suché a vlhké. Dochází zde také k výrazným odlišnostem mezi jednotlivými oblastmi.

Lalibela se nachází ve výšce kolem 2 600 metrů nad mořem, což má vliv na klima tohoto města. V obecnosti můžeme říci, že počasí v Lalibele se dělí na dvě hlavní sezóny - suchou a deštivou. Sušší období trvá od listopadu do března a je charakteristické teplejším počasím a minimálním srážkám. Průměrná teplota se pohybuje mezi 20-25 °C a slunečné dny jsou hojné.

Naopak období dešťů přichází mezi dubnem a říjnem. Srážky jsou v tomto období hojnější a časté jsou i bouřky. Teploty se však stále drží mírné, okolo 15-20 °C. I když mohou být deštivé dny trochu nepříjemné, právě díky nim se příroda kolem Lalibely zelená a nabízí nádherné scenérie.

Nyní se pojďme podívat na to, proč je Lalibela tak známá. Jeho hlavní atrakcí jsou tzv. skalní kostely, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Tyto kostely byly vytesány do živé skály v 12. století králem Lalibela. Jsou to svatyně, kde se koná mnoho náboženských obřadů a slouží jako místo poutníků z celého světa.

Skalní kostely jsou architektonicky úžasné a mají své jedinečné kouzlo. Kombinace přírodního prostředí a lidské ruky vytváří neopakovatelný pocit, když je člověk před těmito monumentálními stavbami. Bez ohledu na počasí, návštěvu skalních kostelů v Lalibele lze považovat za nezapomenutelný zážitek.

Ať už se rozhodnete navštívit Lalibelu během suchého období a prozkoumat její úžasnou architekturu za jasného nebe, nebo během deštivého období a obdivujte, jak příroda prokvetá a oživuje krajinu, jistě si zamilujete tento kousek Etiopie. Ať už jste milovníkem historie, náboženství nebo přírodní krásy, tato destinace vám nabídne to nejlepší ze všech světů.

Zažijte jedinečný mix historie, kultury a přírody v Lalibele v Etiopii a nechte se unést atmosférou tohoto zázračného místa.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky