Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Estonsko Tallinn

Ubytování Estonsko Tallinn


Tallinn, hlavní město Estonska, je jedno z nejkrásnějších měst v severním Evropě. Jeho historické jádro je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí návštěvníkům bohatou historii, malebnou architekturu a přátelskou atmosféru.

Pokud plánujete návštěvu Tallinnu, je důležité zvolit správné ubytování, které vám umožní plně si užít všechny krásy tohoto fascinujícího města. Estonsko nabízí širokou škálu ubytovacích možností, od luxusních hotelů až po levné hostely a apartmány.

Pokud preferujete luxusní ubytování, můžete si vybrat ze široké nabídky luxusních hotelů ve středu města. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby, elegantní pokoje a vynikající jídlo. Jedním z nejznámějších luxusních hotelů v Tallinnu je hotel Telegraaf, který se nachází v historickém centru města. Hotel se pyšní luxusními pokoji, wellness centrem a vynikající restaurací.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je ideální volbou ubytování v jednom z mnoha hostelu ve městě. Hostely v Tallinnu nabízejí levné pokoje, sdílené kuchyně a společné prostory, které umožňují setkávání s dalšími cestovateli. Hostel Euphoria je jedním z oblíbených míst pro mladé cestovatele, nabízí moderní pokoje a blízkost k hlavním turistickým atrakcím.

Pokud preferujete samostatnost a soukromí, můžete si pronajmout apartmán ve městě. Apartmány jsou ideální volbou pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít vlastní prostor a kontrolu nad svým pobytem. V Tallinnu je mnoho agentur, které nabízejí pronájem apartmánů ve všech částech města. Pronájem apartmánu vám také umožní připravovat si vlastní jídlo, což může být ušetřením peněz během cestování.

Tallinn také nabízí mnoho možností pro ubytování mimo město. Pokud hledáte klidnější a přírodní prostředí, můžete si pronajmout chalupu nebo chatu v jedné z okolních obcí. Tyto ubytovací možnosti vám umožní objevit krásu estonského venkova a být dále od shonu města.

Při hledání ubytování v Tallinnu je vždy dobré dát si pozor na recenze a doporučení ostatních cestovatelů. Existuje mnoho internetových stránek a cestovních agentur, které vám mohou pomoci najít to nejlepší ubytování pro vaši návštěvu.

Tallinn je fascinující destinací plnou historie a krásy. Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, budete mít příležitost objevovat toto kouzelné město a vytvářet nezapomenutelné vzpomínky.


Počasí Estonsko Tallinn


Estonsko a jeho hlavní město Tallinn se mohou pochlubit celkově pozitivními klimatickými podmínkami. Většina období v roce je mnohem mírnější, než v ostatních zemích v této části Evropy. V zimě mohou teploty klesnout až na -15 °C, ale průměrná teplota se zpravidla pohybuje mezi -3 °C až -7 °C. V létě se pak teploty často vyšplhají na pohodlných 20–22 °C.

Vlivem výskytu Baltického moře je počasí v Tallinnu velmi nestálé a mohou se zde vyskytnout i období deště a silných větrů. V souvislosti s tím se doporučuje dobře zabalit, pokud se plánuje pobyt v období změn počasí.

Léto v Tallinnu je příjemné a to zejména v červenci a srpnu, kdy teploty dosahují nejvyšších hodnot. V této době je možnost pozorovat i místní zvyky a slavit společně s místními občany nejrůznější slavnosti. Můžete se těšit na obrovskou vánoční stromku, která stojí na malém náměstí v centru města.

V období od září do listopadu se obvykle vyskytují krátkodobé deštivé období, které přecházejí do sněhu a mrazu v prosinci. V zimě se zde také objevují nízké teploty, ale město je skvěle připraveno na sněhové bouře a usnadnění pohybu místních obyvatel.

Celkově lze tedy říci, že Tallinn disponuje velmi příjemným klimatem, které má své výhody i nevýhody. Přestože se občas vyskytnou deštivé a větrné období, zpravidla se teploty pohybují v příjemných mezích, což nabízí celou řadu příležitostí k prozkoumání krás této země.


Dovolená Estonsko Tallinn


Estonsko je jednou z destinací, která se stále více stává populární pro dovolenou. Hlavním městem Estonska je Tallinn, malebné město plné historie a kultury. Pokud plánujete dovolenou v estonském Tallinnu, připravte se na nezapomenutelné zážitky.

Tallinn je známý svými středověkými uličkami a malebnou atmosférou. Jeho historické centrum, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, je jako kouzelná pohádka. Procházka po starém městě vás přenese zpět do doby rytířů a šarmu minulých staletí. Ulice jsou vyloženy historickými budovami, malebné náměstí plné kaváren a restaurací a úzké uličky vás zavedou skrz kouzelné brány na malé náměstíčka.

Tallinn je také ideálním místem pro milovníky památek a historie. Když navštívíte Estonské národní muzeum, dostanete přehled o estonské historii a kultuře. Přímo v centru města se nachází i Kadriorg palác, který byl postaven pro ruského cara Petra Velikého. Palác je obklopen nádhernými zahradami, které si můžete prohlédnout při procházce parkem.

Pokud máte rádi umění, neměli byste vynechat návštěvu Estonského uměleckého muzea Kumu. Toto moderní muzeum je domovem mnoha významných estonských uměleckých děl a pořádá také dočasné výstavy. V muzeu najdete také kavárnu, kde si můžete odpočinout a obdivovat umělecká díla kolem sebe.

Estonsko je také známé svými přírodními krásami. Pokud si chcete udělat výlet za město, můžete se vydat na výlet do národního parku Lahemaa. Tento národní park je domovem malebných pobřežních vesnic, překrásných lesů a jezer. Můžete zde relaxovat na plážích, projet se na kole nebo prozkoumat přírodní rezervace, které park nabízí.

Estonská kuchyně je plná chutí a tradic. Pokud se chcete spojit s místní kulturou, vyzkoušejte estonské tradiční jídla, jako je kiluvõileib (sardinkový chlebíček), verivorst (jaterní klobáska) nebo karask (estonský sladký chleba). V Tallinnu najdete mnoho restaurací, které nabízejí jak estonská jídla, tak i mezinárodní kuchyně.

Dovolená v Tallinnu vás určitě zaujme a nadchne svým šarmem a krásou. Přináší kombinaci historie, kultury a přírody, která uspokojí každého cestovatele. Jestliže hledáte jedinečnou destinaci pro dovolenou, Estonsko a jeho hlavní město Tallinn jsou skvělou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Estonsko Tallinn


1. Jaká je hlavní atrakce v Tallinnu?
- Hlavní atrakcí v Tallinnu je Staré Město, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Kromě toho jsou zde také populární místa jako například Alexander Nevskij Katedrála, Kadriorgský palác nebo Lahemaa národní park.

2. Jaké je klima v Estonsku?
- Estonsko má typicky mírné oceánské klima s chladnými zimami a mírnými léty. Teploty se pohybují od průměrných -5 °C v lednu po průměrných 20 °C v červenci.

3. Jaké jsou tradiční estonské jídla?
- Mezi tradiční estonská jídla patří rømmi kama (směs mletých obilovin a jogurtu), verivorst (krvavá klobása), sült (pečené vepřové), kama jäätis (zmrzlina s kama práškem) a škoricová bůčková úžina.

4. Potřebuji vízum pro cestu do Estonska?
- Občané Evropské unie a některých dalších zemí jako například USA nebo Kanada nemusí mít vízum pro vstup do Estonska. Pobyt déle než 90 dnů však vyžaduje registraci při estonské imigrační agentuře.

5. Jak se dostanu z letiště do centra Tallinnu?
- Z letiště Lennart Meri v Tallinnu je možné dopravit se autobusy číslo 2 a 65, které jezdí přímo do centra města. Také je k dispozici taxík nebo pronájem auta.

6. Kolik stojí průměrný hotel v Tallinnu?
- Cena za hotel v Tallinnu závisí na úrovni služeb a lokalitě. V průměru se ceny pohybují od 50 do 150 EUR za noc.

7. Jak dlouho by měla být návštěva Tallinnu?
- Doporučuje se strávit ve Tallinnu minimálně 2-3 dni, aby se město mohlo prozkoumat. To umožní dostatek času na prohlídku památek, návštěvu muzeí a ochutnávku místní kuchyně.


Letenka Estonsko Tallinn


Pokud hledáte neobvyklou a fascinující destinaci pro svou další dovolenou, možná byste měli zvážit návštěvu Estonska a jeho hlavního města Tallinnu. Letenka do Estonska a především do Tallinnu se stává čím dál populárnější volbou mezi cestovateli, a to z řady dobrých důvodů.

Tallinn je jedním z nejlépe dochovaných středověkých měst v Evropě a jeho historické centrum bylo dokonce zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Při návštěvě tohoto malebného města si můžete prohlédnout středověké hradby, věže a uličky s dlážděnými chodníky. V centru naleznete také nádherné gotické kostely, jako je katedrála sv. Tří králů, která se tyčí nad městem.

Pokud jste milovník umění a kultury, budete v Tallinnu naprosto nadšeni. Město nabízí bohatou nabídku muzeí, galerií a divadel, která můžete navštívit. Zajímavou atrakcí je také umělecká čtvrť Kalamaja, kde se nachází mnoho nezávislých galerií a designových obchodů.

Jedním z hlavních lákadel Estonska je jeho nádherná příroda. Tato země na pobřeží Baltského moře je plná malebných pláží, přírodních parků a historických měst. Můžete si užít klid a relaxaci na jedné z mnoha odlehlých pláží, nebo se vydat na procházku v národním parku Lahemaa, který nabízí bohaté biodiverzity a nádherné výhledy.

Estonsko je také známo svou bohatou a rozmanitou kuchyní. Po celém Tallinnu najdete mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční estonská jídla. Pokud se chystáte do Estonska, musíte určitě ochutnat estonskou národní specialitu - černé chléb s haremkovým sýrem. Tato kombinace je nejen lahodná, ale také docela netradiční!

Ať už si zvolíte návštěvu Tallinnu kvůli jeho bohaté historii, krásné přírodě nebo lahodnému jídlu, jedna věc je jistá - nenecháte si toho litovat. Letenka do Estonska a Tallinnu je cenově dostupná a díky rostoucí popularitě této destinace je také velmi snadné najít přímé spojení z mnoha evropských měst. Tak proč si nekoupit letenku a zažít nezapomenutelný pobyt v této okouzlující zemi?


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky