Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Ekvádor Yasuni National Park

Letenka Ekvádor Yasuni National Park


Ekvádor je země plná nádherných přírodních parků a národních rezervací. Mezi ně patří i Yasuni National Park, který se nachází na hranici mezi Ekvádorem a Peru. Tento park je však mnohem víc než jen další turistickou atrakcí - jedná se o jeden z nejbohatších ekosystémů na Zemi s ohromnou biodiverzitou.

Existuje řada možností, jak se dostat do Yasuni National Parku - lodí, autobusem nebo letadlem. Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se tam dostat, je pochopitelně letadlo.

Mnoho letovisek a leteckých společností nabízí lety do města Coca, které je nejblíže k Yasuni National Parku. Můžete si zvolit let přímo z Quita (Hlavní město Ekvádoru) nebo z dalších měst v okolí. Délka letu trvá pouze hodinu a nejčastěji se provozuje v malých letadlech.

Jakmile přistanete v Coca, budete muset pokračovat lodí po řece Napo, která protéká přes Yasuni a spojuje město Coca s mnoha dalšími vesnicemi a obcemi v oblasti. Většinou se jedná o vodní taxi, který vás doveze do malé vesnice Yasuni. Odtud je již jenom kousek do samotného parku.

Yasuni National Park je domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a zvířat, včetně jaguárů, ocelotů, papoušků a tarantul. Pro ekologické turisty a přírodní nadšence je to skutečný ráj.

Toto místo je důležité, nejen kvůli své biologické rozmanitosti, ale také kvůli tomu, že zde žije několik izolovaných domorodých kmenů, kteří zde žijí už po staletí. Tyto kmeny jsou však ohroženy ilegálním kácením a lovectvím.

Navštěvování tohoto parku je možné snadno bez narušení místního ekosystému, pokud se přizpůsobíte místním zvyklostem a zásadám. Turisté by měli zůstat na vyhrazených cestách, nezanechávat za sebou odpadky a respektovat domorodé kmeny, kteří žijí v parku.

Nakonec lze tedy říci, že návštěva Yasuni National Parku je výjimečným zážitkem pro každého, kdo miluje přírodu a chce ochutnat kus pravého neokoukaného světa. Pro letenku tímto směrem se určitě vyplatí investovat. Tento národní park je totiž něčím, co byste určitě neměli nechat ujít, pokud máte rádi krásu a přírodu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ekvádor Yasuni National Park


1. Jak se dostanu do Yasuni National Park?

Do Yasuni National Park se lze dostat buď letecky nebo výletní lodí. Existují také turistické zájezdy, které zajišťují dopravu a ubytování.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Yasuni National Park?

Nejlepší doba k návštěvě parku je v období sucha, které trvá od června do prosince. V tomto období je méně dešťových srážek a více aktivit je k dispozici.

3. Jaká je cena vstupenky do Yasuni National Park?

Vstupenka do parku stojí přibližně 20 USD pro dospělé a 10 USD pro děti. Cena se může mírně lišit v závislosti na sezóně.

4. Jaké aktivity jsou k dispozici v rámci parku?

V parku jsou k dispozici různé aktivity, jako je treking, pěší túra, projížďky na lodi, pozorování ptáků, šnorchlování a kajak. Existují také možnosti prozkoumat lokální kulturu a připojit se k ekologickým projektům.

5. Jaké druhy zvířat mohu vidět v Yasuni National Park?

V parku žije mnoho druhů zvířat, včetně tapírů, jaguárů, opic, kolibříků a mnoha dalších. Park je domovem pro rozmanitou faunu a flóru.

6. Je nutné mít průvodce při návštěvě parku?

Ano, je doporučeno mít průvodce při návštěvě parku. Průvodci jsou odborníci v oblasti a mají znalosti o místních zvířatech, rostlinách a ekosystémech. Také vás provedou bezpečnostními opatřeními a zajistí, aby vaše návštěva byla co nejbezpečnější.

7. Existují ubytovací možnosti v Yasuni National Park?

Ano, v parku jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně kempů, hostinců a ekologických lodge. Je důležité včas rezervovat ubytování, zejména v období vrcholu návštěvnosti.

8. Je nutné se očkovat před návštěvou parku?

Je doporučeno zkontrolovat aktuální očkovací záznam před návštěvou parku a poradit se se svým lékařem ohledně dalších preventivních opatření, jako je např. očkování proti žloutence nebo malárii.

9. Jak dlouho bych měl zůstat v Yasuni National Park?

Doporučuje se zůstat minimálně 2 až 3 dny, abyste mohli podrobně prozkoumat park a vychutnat si různé aktivity a přírodní krásy.

10. Jaká je politika ochrany životního prostředí v parku?

Yasuni National Park je jednou z nejvýznamnějších oblastí ekologického významu v Ekvádoru. V parku platí přísná pravidla ochrany přírody a ochrany životního prostředí. Je zakázáno kácení stromů, odstraňování rostlin nebo lovit zvířata. Navštěvníci jsou povinni dodržovat tato pravidla a promovat udržitelný turismus.


Ubytování Ekvádor Yasuni National Park


Ekvádor Yasuni National Park - Ubytování v srdci amazonského deštného pralesa

Ekvádor je země s mnoha krásami, přesto není tolik navštěvovaná turisty jako sousední Kolumbie nebo Peru. Mezi největší přírodní poklady této země patří Yasuni National Park. Leží v hloubi amazonského deštného pralesa a nabízí návštěvníkům mnoho možností, jak objevovat přírodu na vlastní kůži. Nejlepší způsob, jak vyrazit na cestu do srdce pralesa, je najít si ubytování přímo v parku. O jaké varianty ubytování se jedná?

Hlavní ubytovací možnosti v Yasuni National Park

1. Kajutové domy

V parku se nachází několik kajutových domů, které se většinou stavějí z místních materiálů jako dřevo, palmy nebo place. Domy jsou vybaveny základním vybavením, jako jsou postele, koupelna s toaletou a sprchou a stůl se židlemi. Pokud tedy hledáte ubytování v srdci pralesa, ale přitom nechcete zapomenout na základní komfort, mohou být kajutové domy ideální variantou.

2. Stanování

Pro dobrodružné cestovatele jsou ideální stanová pole, která jsou v parku rozesetá po celé ploše. Stanování může být trochu náročné, protože je třeba si stan postavit a celý tábor si zajistit. Na druhou stranu, toto ubytování nabízí naprostou svobodu a možnost strávit noc pod hvězdami v těsné blízkosti pralesa.

3. Lodge

Pokud chcete zažít exkluzivní zážitek, můžete si zarezervovat soukromou lodge. Ty nabízejí vysoký standard ubytování v podobě klimatizovaných pokojů s vlastní koupelnou, restaurací a bazénem. V lodge si můžete užít prvotřídní služby a stejně tak zůstat v kontaktu s přírodou. Výhodou této varianty je, že máte k dispozici průvodce, který vás provede pralesem a pomůže vám objevit zvířata a rostliny, které byste jinak neviděli.

Všechna ubytování v Yasuni National Park mají jeden společný rys: jsou v pralese. To znamená, že se musíte připravit na život bez elektřiny, televize a internetu. Co ale získáte, je jedinečný zážitek, který si budete pamatovat navždy.

Co přinést s sebou na cestu do Ekvádor Yasuni National Park?

Před cestou do parku mějte na paměti, že půjde o malý dobrodružství. Pokud se tedy rozhodnete pro stanování, vezměte s sebou stan, karimatku, spacák a kopu svíček nebo baterky. Pokud se budete ubytovávat v kajutových domech, vezměte si s sebou boty do vody, oblečení našité ze sítě, mnoho repellentů a oděv, který vás ochrání proti moskytům a podobným otravám. V každém případě si zkontrolujte seznam vybavení s vaším poskytovatelem ubytování, protože různá ubytování nabízejí různou úroveň vybavenosti.

Celkové závěry

Ekvádor Yasuni National Park je neuvěřitelně impozantní přírodní záznam, který nabízí jedinečné zážitky pro ty, kteří chtějí objevit krásy amazonského pralesa. Ubytování v parku představuje skvělý zážitek v srdci přírody. Protože jsou přístupné pouze lodí, je vždy dobré získat další informace od společnosti, se kterou budete cestovat. Celkově platí, že bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, bude vám Yasuni National Park zaručeně nezapomenutelným zážitkem.


Dovolená Ekvádor Yasuni National Park


Ekvádor je země v Jižní Americe, která se pyšní svými nádhernými přírodními scenériemi a biodiverzitou, kterou poskytuje. Jedním z nejúžasnějších míst, které Ekvádor nabízí, je Yasuni National Park.

Yasuni National Park se nachází v provincii Orellana v Amazonské pánvi Ekvádoru. Tento park je známý svou obrovskou biodiverzitou a je považován za jedno z nejvýznamnějších chráněných oblastí na světě. V roce 1989 byl park vyhlášen za biosférickou rezervaci UNESCO, což zdůrazňuje jeho význam a péči, kterou mu autority věnují.

Yasuni National Park nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek z přírody. Park pokrývá rozsáhlou plochu a je domovem mnoha druhů rostlin a živočichů, které se jinde na světě těžko najdou. Od ohrožených druhů zvířat, jako jsou jaguáři, tapíři a rozličné druhy opic, až po různorodé druhy ptáků a hmyzu – park je oázou pro milovníky zvířat a přírody.

Ekosystém parku je skutečně ohromující. Jeho husté pralesy, bažiny a řeky se prolínají a tvoří útočiště pro mnoho životních forem. Yakuna a Napo jsou dvě hlavní řeky, které procházejí parkem, a turisté se mohou vydat na jejich plavbu, aby prozkoumali úžasnou flóru a faunu podél jejich břehů.

Pro milovníky ornitologie je Yasuni National Park skutečným rájem. Od papoušků až po kolibříky – park je domovem více než 600 druhů ptáků. V nepálském jazyce se parku říká Kamen Paki, což znamená "Krajina Ptáků". Turisté, kteří přijedou do parku s fotoaparátem, se mohou těšit na pozorování a fotografování těchto ohromujících ptáků.

Yasuni National Park není jen přírodním útočištěm. Obývají ho také dvě domorodé etnické skupiny, Waorani a Huaorani. Tyto kmeny jsou jedněmi z posledních zachovaných izolovaných kultur, kde obyvatelé žijí v souladu s přírodou a udržují své tradiční způsoby života.

Pro turisty je zde k dispozici mnoho aktivit, které mohou vykonávat v parku. Od treků až po plavby po řekách – návštěvníci mohou plně využívat krásy tohoto úžasného místa. Existuje také možnost ubytování v eko-lodgích, které nabízejí komfortní a ekologicky šetrné prostředí pro návštěvníky.

Dovolená v Yasuni National Park je jedinečným zážitkem, který je třeba zažít. Návštěva této přírodní rezervace poskytuje nejen krásné přírodní scenérie, ale také umožňuje porozumět výzvě ochrany naší planety a biodiverzity, kterou nabízí. Yasuni National Park je skutečně jedním z nejvzácnějších darů, které Ekvádor může nabídnout turistům.


Počasí Ekvádor Yasuni National Park


Ekvádor je země nacházející se ve střední Jižní Americe a vyznačuje se překrásnou přírodou, kterou můžeme nalézt v Yasuni National Parku. Tento park je považován za největší biosférickou rezervaci na světě a leží v Amazonské džungli v srdci Ekvádoru.

Yasuni National Park se rozprostírá na území přes 9 800 čtverečních kilometrů, což ho činí bohatým na různé druhy flóry a fauny. V parku se nacházejí různé druhy rostlin, včetně palmových stromů, orchidejí a bambusů. Můžeme zde také nalézt mnoho druhů ptáků, savců, ryb a hmyzu. Mezi ty nejpozoruhodnější druhy patří například jaguáři, američtí aligátoři, tapíři jihoameričtí či různé druhy opic.

Podnebí v Yasuni National Parku se vyznačuje vysokou vlhkostí a teplem. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25 stupňů Celsia a srážky zde dosahují výše 3 000 mm ročně. Dá se říci, že toto podnebí tvoří ideální podmínky pro růst pralesa a všechny živé organismy, které zde žijí.

Turistický ruch v parku se zaměřuje převážně na ekoturistiku a ochranu přírody. Lidé si zde mohou užít překrásné přírodní scenérie, stezky plné zeleně a mnoho druhů zvířat, které se zde volně pohybují. Mezi hlavní atrakce v parku patří rafting, turistika, potápění a šnorchlování.

Je zde několik období, která jsou vhodná pro návštěvu Yasuni National Parku. Nejlepší období jsou období sucha, které trvá od července do listopadu. V tomto období jsou řeky nízké, což umožňuje větší přístup do hloubi džungle a k mnoha dalším místům, která jsou období deště nebezpečná.

Celkově lze říci, že Yasuni National Park je překrásným místem, které stojí za návštěvu. Pokud máte rádi přírodu a chcete se ponořit do světa neuvěřitelných rostlin a zvířat, Yasuni National Park je pro vás tou správnou volbou. Nezapomeňte se ale na své cestě chránit a dodržovat zásady ekoturistiky, aby se nádherná příroda zachovala i pro další generace.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky