Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Ekvádor Isabela Island

Nejčastější dotazy a odpovědi Ekvádor Isabela Island


1. Jak se dostanu na Isabela Island?
- Isabela Island lze dosáhnout pouze lodí z města Puerto Ayora na Santa Cruz Island. Existuje několik společností, které nabízejí lodní přepravu.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity na Isabela Island?
- Mezi nejlepší aktivity na Isabela Island patří návštěva Galapagos National Park a Charles Darwin Research Station, potápění, šnorchlování, procházky po ostrově a pozorování zvířat.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Isabela Island?
- Nejlepší doba na návštěvu Isabela Island je mezi zářím a listopadem, kdy je nejvyšší sezóna pro pozorování zvířat.

4. Jaká je průměrná teplota na Isabela Island?
- Průměrná teplota na Isabela Island je okolo 26°C a voda je většinou kolem 21°C.

5. Musím mít nějaké speciální oblečení pro návštěvu Isabela Island?
- Doporučuje se pohodlné oblečení a boty pro procházky. Požaduje se také, aby turisté měli s sebou ochranné sluneční brýle, klobouk a opalovací krém s vysokým faktorem SPF.

6. Jaká zvířata lze vidět na Isabela Island?
- Na ostrově žijí některá unikátní zvířata, jako jsou obří želvy, mořští leguáni, terezijské kolibříky a plameňáky.

7. Můžu si pronajmout auto na Isabela Island?
- Ne, na Isabela Island není možné si pronajmout auto. Většina lidí se přemísťuje pěšky, na kole nebo lodí.


Počasí Ekvádor Isabela Island


Isabela Island, ležící ve skvostném souostroví Galapágy v Tichém oceánu, je jednou z největších a nejkrásnějších ostrovů Ekvádoru. Tato sopečná ostrovní formační země, která je domovem mnoha unikátních druhů rostlin a zvířat, má také zajímavé a pestré počasí.

Díky své poloze v tropickém pásu se na Isabele Island nachází dvě základní období - období sucha a období dešťů. Sucho se obvykle vyskytuje mezi červnem a prosincem a je nejteplejším obdobím na ostrově. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 25-30 °C, a to jak ve dne, tak v noci. Slunce v této době opravdu hřeje, takže není divu, že je také nejrušnějším turistickým obdobím.

Na druhou stranu, období dešťů na Isabele Island nastává mezi lednem a květnem. Teplota se v průměru pohybuje mezi 20-25 °C, což znamená, že je o něco chladněji než během sucha. Je však také třeba počítat s vyšší vlhkostí vzduchu. V tomto období je ostrov zalitý pravidelnými dešti a bouřemi, což může ovlivnit plány návštěvníků. Nicméně dešťové období přináší také neuvěřitelnou vegetaci a kvetoucí rostliny, což dává Isabele Island jedinečný pohled.

Je nutno zmínit, že Galapágy jsou ovlivněny přívalovými dešti, takže počasí může být na ostrově velmi nevyzpytatelné. Někdy můžete zažít slunečné ráno, ale pak se může nečekaně změnit na bouřku s deštěm. Je proto vždy dobré být připraven na různé podmínky a mít sebou vhodné oblečení.

Vzhledem k mírnému klimatu a přírodním exteriérům je Isabela Island skvělým místem pro pěší turistiku, potápění a pozorování zvířat. Na ostrově je také možné najít několik vyhaslých sopek, které dodávají krajinnou krásu a unikátní charakter tomuto místu.

Isabela Island je opravdu neuvěřitelným místem, které nabízí fascinující počasí a parádu zvířat a rostlin. Bez ohledu na to, jaké období navštívíte, budete mít příležitost zažít úžasnou krásu tohoto ostrova. Nezapomeňte však sledovat místní předpověď počasí, abyste byli připraveni na všechny případné změny počasí, které by mohly ovlivnit vaše plány.


Dovolená Ekvádor Isabela Island


Ekvádor je země s mnoha tvářemi, které si získají srdce milovníků přírody a nejkrásnějších míst na světě. Mezi ně patří také ostrov Isabela, největší ostrov Archipelagu Galapágos, který je klenotem Tichomoří.

Tento ostrov je známý pro své úchvatné pláže, fascinující sopečné země a přelomové druhy zvířat a rostlin, které nelze najít nikde jinde na světě.

Pro milovníky pláží a vodních aktivit, jsou tu krásné bílé pláže s jasné modrou vodou a živými korálovými útesy. Turisté se mohou potápět v krásném podmořském světě, plavat s delfíny a pozorovat mnoho druhů ryb.

Vědci a přírodovědci se mohou vydat na horské túry v nejkrásnějších a nejtypičtějších ekosystémech světa. Zde mohou spatřit mnoho druhů ptáků, jako jsou kondory, stříbrné ryby a mnoho dalších endemických druhů. Kromě toho tu žijí vzácné druhy zvířat, jako je iguána, mořský lev a galapážská želva.

Turisté se mohou také projít po sopečných kopcích, které jsou nádhernou ukázkou toho, jak se živé organismy přizpůsobují různým klimatickým podmínkám a neustálosti přírody. Za to stojí navštívit sopečný kráter Sierra Negra, který má průměr 10 km a je druhý největší sopečný kráter na světě.

Pokud jste zájemci o životní prostředí a ochranu přírody, můžete se připojit k místním společnostem, které budou pracovat na ochraně a regeneraci poškozené přírody. Isabela Island také slouží jako útočiště pro druhy, které jsou ohroženy stírazem lovců a které jsou zde vysazeny, aby se mohly vrátit do svých původních ekosystémů.

Ať už je váš zájem zcela přírodní nebo kultura spojená s místními obyvateli, Isabela Island nabízí mnoho příležitostí pro všechny turisty. Ostrov je plný zajímavých míst, fascinující kulturou a bohatou historií, které přinesou turistům nezapomenutelné zážitky.

Začněte svou cestu do ostrova Isabela a objevte všechny jeho krásy a tajemství. Udělejte si tu dovolenou a prožijte jedinečné zážitky s rodinou a přáteli.


Letenka Ekvádor Isabela Island


Letenka do Ekvádoru - objev Isabela Island

Pokud hledáte přírodní krásy a dobrodružství, pak je pro vás Ekvádor tou pravou destinací. A pokud se chystáte navštívit tuto středoamerickou zemi, nemůžete vynechat návštěvu Isabela Island.

Isabela Island je největší ostrov Galapág, který se nachází v Pacifiku. Svou rozlohou přes 4 640 km² poskytuje dostatek prostoru pro všechny přírodovědecké nadšence, kteří touží pozkoumat jedinečný ekosystém a neuvěřitelnou biodiverzitu.

Letenku do Ekvádoru si můžete zajistit z různých destinací, například z evropských sdružených států i z České republiky. Některé mezinárodní letecké společnosti nabízejí přímé lety z velkých letišť, jako je Londýn nebo Paříž, do Quita, hlavního města Ekvádoru. Odtud se pak můžete vydat na vnitrostátní let Isabela Island.

Po přistání na Isabela Island se nacházíte v ráji pro milovníky přírody. Ostrov je domovem mnoha unikátních druhů živočichů, včetně vzácných želv Galapág. Můžete se vydat na procházky po plážích, kde můžete pozorovat kolonie tuleňů a mořských leguánů, které se bezstarostně procházejí po skalách. Nad hlavou se vznášejí různé druhy exotických ptáků, jako jsou plameňáci či albatrosi.

Poté, co si užijete slunce a přírody na plážích, můžete se vydat do vnitrozemí, kde se nacházejí sopečné kužely a kráterové jezera. Sopka Sierra Negra je nejaktivnější sopkou Galapág a nabízí návštěvníkům neuvěřitelné pohledy na přírodní krásy ostrova.

Další aktivitou, kterou si můžete vyzkoušet na Isabela Island, je potápění. Toto místo je známé svými korálovými útesy a pestrou podmořskou faunou. Potápěči zde mohou pozorovat velkou rozmanitost mořských živočichů, včetně rejnoků, barakud či žraloků.

Pokud jste dobrodružní typové, můžete si na Isabela Island také vyzkoušet surfování, kajakování nebo jízdu na paddleboardech. Nebo si prostě můžete užít piknik na pláži a relaxovat na jedné z krásných písčitých pláží.

Isabela Island je skutečným klenotem Galapág, který nadchne každého návštěvníka. Příroda zde má absolutní prioritu a ochrana životního prostředí je jednou z nejdůležitějších priorit místních obyvatel. Po návratu ze svého dobrodružství si můžete odpočinout v jednom z přívětivých hotelů nebo strávit večer v některé z místních restaurací, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody a další tradiční speciality.

Isabela Island nabízí návštěvníkům tolik zážitků, že si člověk nemůže dovolit jej vynechat při návštěvě Ekvádoru. Takže neváhejte a pořiďte si letenku do tohoto nádherného a neuvěřitelného ostrova, který si pro vás připravil nespočet překvapení a vzrušení.


Ubytování Ekvádor Isabela Island


Ekvádor je země ležící na západním pobřeží Jižní Ameriky a je známý svými kouzelnými ostrovy Galapágy, které jsou oblíbené mezi turisty z celého světa. Jedním z nejkrásnějších ostrovů je Isabela Island, který nabízí nejen úchvatné přírodní krásy, ale také mnoho možností pro ubytování.

Isabela Island je největším ostrovem Galapág a nabízí mnoho možností ubytování pro turisty, kteří sem přijíždějí. Od luxusních hotelů a apartmánů až po hostely a kempy, turisté si zde mohou vybrat z široké nabídky cenových kategorií.

Pro turisty hledající luxusní zážitek, je zde několik přepychových hotelů, které nabízejí komfortní pokoje, bazény, sauny a wellness centra. Hotel Pombo Galapagos Eco Lodge je skvělou volbou pro ty, kteří hledají účelný komfort a současně si chtějí vychutnat úchvatnou přírodu ostrova. Hotel se nachází v srdci přírodní rezervace Galapágy a nabízí panoramatický výhled na oceán. Další luxusní volbou je Iguana Crossing Boutique Hotel, který se vyznačuje moderním designem a je obklopen plážemi, zelenými lesy a sopkami.

Pro turisty s menším rozpočtem, jsou na ostrově k dispozici některé kempy a hostelové ubytování. Hostel Maria Isabel se nachází v centru Isabela Island a nabízí cenově dostupné ubytování. Hostel nabízí jednoduché pokoje s vlastním sociálním zařízením, kuchyňkou a společenským prostorem. Další možností je Cielo Azul Hostel, který se nachází v klidné části města a nabízí pohodlné postele v prostorných pokojích s vlastním sociálním zařízením.

Při výběru ubytování na Isabela Island by mělo být bráno v úvahu umístění a dopravní spojení. Většina hotelů a kempů se nachází v blízkosti hlavního města, Puerto Villamil. Vzhledem k velikosti ostrova, většina míst je snadno dostupných pěšky nebo na kole. Pokud plánujete cestovat po ostrově, většina místních hotelů nabízí služby výpůjčky kol.

Isabela Island nabízí návštěvníkům mnoho možností ubytování v cenových kategoriích pro každého. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si zvolíte, budete mít přístup k úchvatné přírodě ostrova, stejně jako k mnoha aktivitám a zážitkům, které nabízí. Isabela Island je skvělým místem, kde si můžete odpočinout, relaxovat a vychutnat si krásy tohoto fascinujícího kouta světa.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky