Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


1. Jak se dostat do Sharm El Sheikh Ras Om El Sid? Odpověď: Nejběžnější způsob je letecky přímo do letiště Sharm El Sheikh, které je spojeno s mnoha evropskými městy. Poté lze využít taxi, autobus nebo transfer z letiště do Ras Om El Sid.

2. Jaké jsou nejznámější památky v Ras Om El Sid? Odpověď: V Ras Om El Sid se nachází mnoho oblíbených památek, jako je například Národní park Ras Mohammed, kde se můžete kochat úchvatnou přírodou a mořským životem. Dalšími populárními místy jsou například Soho Square, Nabq Bay a staré město Sharm El Sheikh.

3. Jaké aktivity lze v Ras Om El Sid podniknout? Odpověď: Pro milovníky potápění a šnorchlování je Ras Om El Sid ideální lokalitou. Můžete se také koupat na krásných plážích, využít možnosti vodních sportů jako windsurfing nebo jízdu na vodním skútru. Dále je možné se vydat na pouštní výlety, navštívit tradiční beduínské vesnice nebo se projet na velbloudech.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Ras Om El Sid? Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu je od října do dubna, kdy je příjemné teplé počasí a teplota moře je dostatečně vysoká k plavání. V létě zde mohou být extrémně vysoké teploty a přetrvávající horko.

5. Je v Ras Om El Sid bezpečno cestovat? Odpověď: Sharm El Sheikh a oblast Ras Om El Sid jsou známy jako bezpečné destinace pro cestování. Egypt má pro turisty zavedená bezpečnostní opatření a přísnou kontrolu na letištích a v resortech. Je vždy vhodné využít služby místního průvodce a dodržovat pokyny pro bezpečnost.


Počasí Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


Egypt je země slunce a tepla, ale ne vždy jsou podmínky na pláži ideální. V létě může být horko a vlhko, ale v zimě a na jaře jsou teploty příjemné a vhodné pro dovolenou. Sharm El Sheikh a oblast Ras Om El Sid patří mezi nejpopulárnější letoviska v Egyptě a mají mnoho slunečných dnů a teplého moře.

V létě (červen až srpen) mohou být teploty kolem 38 stupňů Celsia a slunce vysoko na obloze. Pokud se chystáte v této době do Egypta, nezapomeňte na krém s vysokým faktorem ochrany proti slunci a hydrataci. Voda v moři je teplá až horká a příjemná na koupání. Ale mohou být i horké větry z pouště, které zhoršují pocit z vedra.

Na podzim (září a říjen) teploty klesají na příjemných 25-30 stupňů Celsia. Je to klidnější doba než v létě a méně turistů, takže je ideální pro ty, kteří nechtějí v rušném letovisku. Voda v moři je stále dost teplá na koupání.

V zimě (listopad až únor) je teplota kolem 20-25 stupňů Celsia a moře je chladnější, ale stále vhodné na koupání. Může být však větrno a občas dochází k bouřím. V této době návštěvníci mohou také využít možností výletů do vnitrozemí, jako jsou pyramidy v Gíze nebo starověké město Luxor.

V jarních měsících (březen a duben) teploty stoupají zpět na 25-30 stupňů Celsia a voda v moři začíná být opět teplejší. Tento čas je vhodný pro rodiny s dětmi, kteří chtějí jet na dovolenou mimo hlavní letní sezónu.

Celkově je počasí v Sharm El Sheikh a Ras Om El Sid příjemné po celý rok a ideální pro ty, kteří chtějí užít si slunce a moře a zároveň objevit krásy Egypta a jeho historii. Nezapomeňte přivézt s sebou dostatek hydratace a krémů na ochranu proti slunci, a také se poraďte s místními obyvateli ohledně vhodného oblečení pro danou roční dobu.


Dovolená Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


Egyptské letovisko Sharm El Sheikh je velmi oblíbené pro své úchvatné podvodní scenérie a luxusní hotely. Jednou z nejlepších čtvrtí v Sharm El Sheikh je Ras Om El Sid, oblast, která je proslavena svým klidným okolím a pohledem na uklidňující korálové útesy.

Pokud hledáte ideální dovolenou na pláži, Ras Om El Sid v Sharm El Sheikh je pro vás tím pravým místem. Zde se nachází několik pláží s čistým bílým pískem, které vypadají jako malé ostrovy v moři. Místní hotely nabízejí také několik bazénů a vodních parků pro děti i dospělé.

Ale Sharm El Sheikh není jen o plážích. Námořní pěškyňky jsou tím, co Sharm El Sheikh dělá zvláštním a Ras Om El Sid je jednou z nejlepších oblastí pro šnorchlování a potápění. Toto je domov některých nejúchvatnějších podmořských scenérií, kdy korálové útesy a pestrá řada ryb tvoří jedno v nejmalebnějších podvodních ekosystémů na světě.

Pokud si přejete prozkoumat město, můžete se vydat na těsnější procházku po promenádě. Zde najdete spoustu obchodů, restaurací a kaváren, které slouží mezinárodní a místní kuchyni. Pokud se chcete podívat na něco vzdálenějšího, můžete navštívit staré město Sharm El Sheikh, kde máte možnost seznámit se s místní kulturou a nákupovými možnostmi.

Nezáleží na tom, zda hledáte dovolenou na pláži nebo dobrodružnou dovolenou, Sharm El Sheikh a oblast Ras Om El Sid nabízí skvělé možnosti pro oba typy cestování. Můžete si zde užít slunce a krásy podvodních scenérií, ale také ochutnat nejlepší místní kuchyni a prozkoumat místní kulturu. Pokud hledáte nové místo pro dovolenou, Sharm El Sheikh a Ras Om El Sid určitě stojí za zvážení.


Ubytování Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


Egypt je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů na světě, a to především díky svým krásným plážím a kulturním památkám. Mezi oblíbené destinace v Egyptě patří i město Sharm El Sheikh a jeho oblast Ras Om El Sid. Pokud plánujete do Egypta cestu, neváhejte zvolit ubytování v této oblíbené lokalitě.

Sharm El Sheikh se nachází na jižním cípu Sinajského poloostrova a díky svému úchvatnému pobřeží Rudého moře si získalo velkou popularitu. Oblast Ras Om El Sid, která se nachází na jih od města, nabízí klidnější prostředí než samotné centrum a zároveň vám umožní vychutnat si krásy korálových útesů.

V této oblasti najdete řadu hotelů a resortů, které se pyšní nejen skvělým ubytováním, ale také první třídou služeb a atrakcí pro celou rodinu. Mezi oblíbené hotely v této oblasti patří například Sunrise Diamond Beach Resort, Renaissance Sharm El Sheikh Golden View Beach Resort nebo Grand Rotana Resort & Spa. Tyto hotely disponují pláží s bílým pískem, bazény, restauracemi, bary a dalšími službami, které vám zajistí dokonalý pobyt v Egyptě.

Pokud vás zajímá aktivní dovolená, v oblasti Ras Om El Sid máte možnost vyzkoušet různé vodní sporty, jako jsou potápění a šnorchlování. Korálové útesy v této oblasti jsou fascinující a plné života, takže neváhejte a zajeďte se podívat do podmořského světa.

V okolí Ras Om El Sid najdete také zajímavé kulturní památky, jako je například město Dahab, které leží na severovýchod od Sharm El Sheikh. Je to malebné město s barevnými domečky a příjemnou atmosférou. Zajímavá je pro své množství tradičních suvenýrů, ale také pro své krásné pláže a možnosti windsurfingu.

Celkově lze konstatovat, že ubytování v oblasti Ras Om El Sid je nejenom krásné, ale také praktické, protože je blíže národnímu parku Ras Mohammed a městu Dahab. Pokud plánujete cestu do Egypta a hledáte klidnější lokalitu s krásnými možnostmi koupání a potápění, neváhejte a vyrazte do této oblíbené části města Sharm El Sheikh. Určitě nebudete litovat a vrátíte se domů s nezapomenutelnými zážitky a vzpomínkami.


Letenka Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


Egypt je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě a Sharm El Sheikh je jedním z nejatraktivnějších míst, které stojí za návštěvu. Tato přímořská oblast se nachází na jižním pobřeží Sinajského poloostrova a je známá svými křišťálově čistými vodami Rudého moře, bílými písečnými plážemi a nádhernými korálovými útesy.

Pro cestovatele, kteří si chtějí užívat svůj pobyt v této exotické destinaci, je letenka do Sharm El Sheikh Ras Om El Sid ideální volbou. Přistání na místním letišti Sharm El Sheikh umožňuje turistům rychlý přístup k celé řadě atrakcí a památek.

Jedním z největších lákadel Sharm El Sheikh je potápění a šnorchlování. Díky průzračným vodám Rudého moře můžete obdivovat neuvěřitelně bohatý podmořský svět, který je domovem tisíců druhů ryb a korálů. Oblast má také mnoho potopených vraků, které lákají dobrodruhy z celého světa.

Pro ty, kteří preferují spíše usazený pobyt na pláži, nabízí Sharm El Sheikh několik nádherných pláží, kde si můžete užívat slunce a teplého moře. K populárním plážím patří například Ras Um El Sid, která je známá svou úchvatnou podmořskou flórou a faunou. Na pláži si také můžete půjčit potápěčské vybavení nebo si užívat různé vodní aktivity, jako jsou například jízda na vodním skútru nebo paragliding.

Pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu, nabízí Sharm El Sheikh také několik zajímavých památek. Jednou z nejznámějších je klášter svaté Kateřiny, který je situován na sever od Sharm El Sheikh a je považován za nejstarší funkční křesťanský klášter na světě. Dalšími zajímavými místy jsou Mamlúcký hrad, který se nachází v historickém centru města, a Sinajská hora, která je důležitým poutním místem pro více náboženství.

Pokud máte rádi adrenalinové sporty, Sharm El Sheikh nabízí možnost parasailingu, potápění s žraloky, windsurfingu a mnoho dalšího. Nezapomínejte navštívit také trh v Old Market, kde si můžete zakoupit tradiční suvenýry, oděvy a kožené výrobky.

Není divu, že Sharm El Sheikh je tak oblíbenou destinací mezi turisty z celého světa. Letenka do Sharm El Sheikh Ras Om El Sid vám umožní objevit kouzlo tohoto místa a zažít opravdu nezapomenutelnou dovolenou. Ať už se chcete kochat podvodním světem, užívat si plážový odpočinek, objevovat historické památky nebo zažít adrenalinové sporty, Sharm El Sheikh má pro každého něco.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky