Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Egypt Ras Muhammad National Park

Dovolená Egypt Ras Muhammad National Park


Egypt je oblíbenou turistickou destinací díky svým krásným plážím, slunečním paprskům a fascinující historií. Jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí pro milovníky přírody je Ras Muhammad National Park, který se nachází na Sinajském poloostrově, poblíž egyptského letoviska Sharm el-Sheikh.

Ras Muhammad National Park je jedním z nejstarších a nejznámějších přírodních parků v Egyptě. Byl založen v roce 1983 a navzdory své malé velikosti pouhých 480 kilometrů čtverečních, skýtá bohatství přírodní krásy, která zanechává návštěvníky ohromené.

Park je známý svou úchvatnou podmořskou krajinou. Pod hladinou Rudého moře se nachází několik korálových útesů, které jsou domovem pestrobarevných ryb a dalšího mořského života. Potápění a šnorchlování jsou dvěma nejoblíbenějšími aktivitami v parku. Pro milovníky podvodních dobrodružství jsou k dispozici profesionální průvodci, kteří vás provedou nejlepšími lokalitami a zároveň vám poskytnou bezpečnostní instrukce.

Ras Muhammad National Park je také domovem několika vzácných druhů mořského života. Mezi nimi se nachází dugonga, ohrožený mořský savec, který patří mezi největší trávníky na světě. Kromě toho zde můžete spatřit želvy, různé druhy rejnoků, murény a mnoho dalších fascinujících tvorů. Celkově se v parku nachází přes 1000 druhů ryb a více než 200 druhů korálů.

Pro ty, kteří preferují pozemní dobrodružství, je park domovem i pro různé druhy zvířat, včetně gazel, lišek, hyen a řady druhů ptáků. V okolí parku je možné provozovat treking a poznávat jejich unikátní flóru a faunu.

Návštěvníci, kteří se rozhodnou zůstat ve svém hotelu poblíž Ras Muhammad National Park, mají možnost vydávat se na jednodenní výlety do parku, kde si mohou užít den plný dobrodružství a objevování přírodních krás.

Je však důležité poznamenat, že park, jakož i jeho moře, jsou chráněné oblasti. Návštěvníci by se měli chovat ohleduplně, neodkládat odpadky a dodržovat pravidla parku, aby se zachovala jeho jedinečná biodiverzita.

Vlastní návštěva Ras Muhammad National Park je příležitostí odpočinout si od rušného města a vychutnat si krásy přírody. Tento úchvatný a neustále se vyvíjející přírodní ráj v Egyptě je nádherným místem pro dovolenou, která nabízí nezapomenutelné zážitky a vzpomínky. Pokud hledáte místo, kde si můžete vychutnat slunce, teplý písek a fascinující podmořský svět, neměli byste minout Ras Muhammad National Park.


Letenka Egypt Ras Muhammad National Park


Egyptský Ras Muhammad National Park je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejunikátnějších národních parků na světě. Nachází se na Sicílii, na jih od Sinajského poloostrova v Rudém moři. Park je domovem rozsáhlého korálového útesu a obrovské biodiverzity, která jej obklopuje.

Ras Muhammad byl vyhlášen národním parkem v roce 1983, aby chránil rozsáhlou mořskou a pobřežní oblast, která je jedinečná svou biologickou rozmanitostí. Mořské prostředí parku nabízí houfy ryb, žraloků, tuňáků a dalších vodních živočichů, kteří žijí ve vodách kolem korálového útesu. Navštěvníci si mohou užít šnorchlování nebo potápění s šnorchlem, aby objevili nekonečné množství krásných a pestrobarevných korálových útesů.

Park nabízí také několik pozemních atrakcí, jako jsou návštěvy mangrovových lesů, písečných dun a solných vodních tůní. Vyskytuje se zde také bohatství ptáků, včetně puštíka egyptského, který zde hnízdí. Kromě toho můžete v parku narazit i na gazely, hyeny a chackaly, které tvoří součást místní fauny.

Pro ty, kteří hledají adrenalinové zážitky, existuje také možnost vyzkoušet si windsurfing nebo jachting na přilehlých plážích Ras Muhammad. Strávit den na pláži s pozorováním zvěře či korálového útesu je zážitek, který si v národním parku určitě nenecháte ujít.

Kromě toho, aby se minimalizovalo narušování životního prostředí a ochrana parku, je turistickým skupinám udělováno povolení pouze na několik hodin. Tím se udržuje stabilita populací a minimalizuje se negativní vliv turismu na životní prostředí parku.

Ras Muhammad National Park je přístupný z blízkých letovisek a je oblíbený jak mezi místními obyvateli, tak i mezi turisty ze všech koutů světa. Jeho krása a rozmanitost přitahují návštěvníky, kteří hledají přírodní zázraky a dobrodružství. Pokud plánujete dovolenou v Egyptě, jistě byste si neměli nechat ujít návštěvu tohoto úchvatného národního parku.


Ubytování Egypt Ras Muhammad National Park


Egyptský národní park Ras Muhammad se nachází na Sinajském poloostrově u pobřeží Rudého moře. Je to jedno z nejvýznamnějších a nejkrásnějších korálových útesů na světě. Park byl vyhlášen v roce 1983 a stal se oblíbeným cílem turistů z celého světa.

Ras Muhammad je známý pro svou bohatou mořskou faunu a flóru. Pod hladinou Rudého moře se nachází obrovské množství různých druhů ryb, korálů a dalších vodních organismů. Národní park je domovem pro více než 1000 druhů ryb a více než 200 druhů korálů. Voda v parku je průzračně čistá a teplota je ideální pro potápění i šnorchlování.

Národní park nabízí různé možnosti ubytování pro návštěvníky. Nejpopulárnější volbou je pobyt v resortu nebo hotelu na pobřeží parku. Tyto ubytovací zařízení poskytují pohodlné a moderní pokoje s výhledem na moře. Hosté mohou využívat pláží a bazénů v rámci resortu a vychutnávat si relaxaci a klid.

Pro dobrodružnější turisty je k dispozici možnost tábořit v parku. Turisté mohou zapůjčit stan a přenocovat přímo v přírodě. Kempování je velmi oblíbené zejména u těch, kteří chtějí strávit čas v přímém kontaktu s přírodou a zažít autentický zážitek.

Kromě ubytování nabízí národní park Ras Muhammad také další aktivity a atrakce. Jednou z hlavních atrakcí je potápění a šnorchlování. Hosté se mohou vypravit na exkurzi na korálových útesech a objevovat pestrý podvodní život. Park disponuje také několika plážemi, kde se návštěvníci mohou koupat a opalovat. Pro ty, kteří se zajímají o přírodu a geologii, je možné absolvovat prohlídku parku s průvodcem, který vám odkryje všechny tajemství tohoto úchvatného místa.

Národní park Ras Muhammad je důležitým místem pro ochranu mořského prostředí a podpory udržitelného turismu. Park se snaží minimalizovat negativní vlivy turistického ruchu na přírodu a podporovat ochranu mořského ekosystému. Při návštěvě parku je důležité dodržovat určitá pravidla a respektovat přírodní prostředí.

Pokud plánujete dovolenou v Egyptě, určitě byste neměli vynechat návštěvu národního parku Ras Muhammad. Je to jedinečné místo plné přírodní krásy a úžasných podmořských scén. Užijte si potápění, šnorchlování a prozkoumejte jedinečnost tohoto místa. Ať už si vyberete luxusní resort nebo táboření v přírodě, budete mít zaručeně nezapomenutelný zážitek.


Počasí Egypt Ras Muhammad National Park


Ras Muhammad National Park je národní park nacházející se na Sinajském poloostrově v Egyptě. Je to jedno z nejpopulárnějších míst v zemi, nejen pro svou krásnou krajinu a podmořský svět, ale také pro své neuvěřitelné počasí.

Egypt obecně má středomořské a pouštní klima, ale Ras Muhammad National Park se nachází na jihu země, kde se klima stává eště více extrémním. V tomto regionu panují horká suchá léta a mírné zimy se velmi malým množstvím srážek.

V letních měsících, od května do září, může teplota stoupat až na 40°C a více. Slunce zde svítí intenzivně a sluneční záření je velmi silné, proto je nutné dbát na dostatečnou ochranu před sluncem a hydrataci. Vzhledem k extrémnímu teplu mnoho turistů volí prohlídku parku spíše v ranních hodinách, kdy slunce není ještě tak silné. Teploty v noci se v létě pohybují kolem 25-28°C, což není příliš příjemné pro spánek, ale někteří lidé se naučili adaptoval a přespávají ve stanu, případně na pláži pod hvězdami.

Zimní měsíce od listopadu do března jsou v Ras Muhammad National Park mnohem příjemnější, s teplotami kolem 20-25°C ve dne a 10-15°C v noci. Srážky jsou velmi minimální a většinou se omezují na bouřkové přeháňky, které rychle procházejí. Toto období je nejlepší pro potápění a šnorchlování, protože teplota vody zůstává příjemně teplá až chladná.

Díky své poloze u Rudého moře Ras Muhammad National Park nabízí také jedinečné počasí, co se týče vodních podmínek. Různé proudy a teplé mořské proudy přinášejí hojnost korálových útesů, pestrou podmořskou faunu a flóru. Teplota vody se zde pohybuje kolem 20-25°C, což je ideální pro opravdový zážitek z potápění a šnorchlování.

Celkově lze říci, že Ras Muhammad National Park má velmi teplé a suché počasí, které je typické pro egyptskou část Sinajského poloostrova. Je důležité si být vědom výkyvů teplot a připravit se na horko, pokud navštívíte park v létě, a na mírně chladnější podmínky v zimě. Bez ohledu na počasí však Ras Muhammad National Park zůstává jedinečným a krásným místem, které stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Ras Muhammad National Park


Otázka: Co je to Ras Muhammad National Park?
Odpověď: Ras Muhammad National Park je národní park, který se nachází na jižním špičce Sinajského poloostrova v Egyptě. Je to velmi populární místo pro potápění a šnorchlování.

Otázka: Jak se dostat do Ras Muhammad National Parku?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Ras Muhammad National Parku, je autem či minibusem z města Šarm aš-Šajch, které se nachází asi 12 kilometrů severně od parku.

Otázka: Kolik stojí vstup do Ras Muhammad National Parku?
Odpověď: Vstup do parku obvykle stojí asi 10 dolarů za osobu. Pokud chcete využít některé z organizovaných aktivit, jako je potápění nebo šnorchlování, bude to zahrnuto v ceně.

Otázka: Jaké je nejlepší období pro návštěvu Ras Muhammad National Parku?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu parku je od října do května, kdy jsou teploty méně horké a vítr je méně silný.

Otázka: Co se dá vidět v Ras Muhammad National Parku?
Odpověď: V parku se nachází řada krásných korálových útesů a tropických ryb a dalších mořských živočichů. Také můžete vidět delfíny, rejnoky a karety.

Otázka: Jaké aktivity lze v parku podniknout?
Odpověď: V parku lze dělat potápění, šnorchlování, plachtění, rybaření či piknikování na pláži.

Otázka: Má Ras Muhammad National Park ubytování pro návštěvníky?
Odpověď: V parku neexistuje žádné ubytování, ale v blízkosti se nachází město Šarm aš-Šajch, kde lze najít řadu hotelů a resortů.

Otázka: Je v Ras Muhammad National Parku bezpečno?
Odpověď: Park je velmi bezpečný a obvykle se stávají jen malá krádeže. Nicméně, jako v jakémkoli jiném turistickém místě, byste si měli být vědomi svého okolí a mít na pozoru před potenciálními zloději.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky