Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)

Počasí Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egyptské město Luxor se nachází na východním břehu řeky Nil a je známé svými ohromujícími památkami, které pocházejí z doby starověkého Egypta. Mezi nejznámější památky v Luxoru patří Chrám Medinet Habu, Dóra Hatšepsut a Údolí králů. Kromě těchto historických skvostů je Luxor také známý svým horkým a suchým klimatem.

Luxor leží ve spodním Egyptě, kde panuje typicky pouštní klima. Letní měsíce, především červenec a srpen, jsou ve městě velmi horké a suché. Teploty mohou dosáhnout přes 40 stupňů Celsia a slunce svítí převážnou část dne. Doporučuje se nosit lehké a vzdušné oblečení, ochranný krém na pleť a pití dostatečného množství vody, abyste se vyhnuli přehřátí a dehydrataci.

Naopak zimní měsíce v Luxoru jsou mírnější, s teplotami kolem 20 až 25 stupňů Celsia. I přesto je stále vhodné nést lehké oblečení, protože teploty mohou v noci klesnout. Zimní období je také méně suché než léto, takže může občas pršet. Pokud plánujete návštěvu Luxoru v zimních měsících, nezapomeňte zabalit si deštník nebo pláštěnku.

Pro návštěvu Chrámu Medinet Habu, Dóry Hatšepsut a Údolí králů je doporučeno vyrazit brzy ráno, kdy je nejmenší horko. Navštívíte tak památky za příjemnějších teplot a vyhnete se turistickým davům. Doporučuje se také vhodná obuv a klobouk na ochranu před sluncem.

Pozor, na rozdíl od klimatu v Luxoru může na vrcholcích hor kolem Údolí králů a Dóry Hatšepsut být o něco chladněji, proto nepohodlné oblečení si raději zabalte.

Celkově je Luxor jasným a slunečným městem s minimem srážek. V létě je velmi horký a suchý, zatímco v zimě je mírnější a může pršet. Nezapomeňte na ochranu před sluncem, hydrataci a přizpůsobení svého oblečení podle počasí. Luxor je fascinujícím místem, které nabízí nejen historické poklady, ale také zážitky spojené s unikátním klimatem tohoto úchvatného egyptského města.


Ubytování Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egyptské město Luxor je jedním z nejvýznamnějších turistických center v zemi a nabízí nepřeberné množství historických a kulturních památek. Jedním z hlavních důvodů, proč sem lidé z celého světa míří, je možnost navštívit fascinující místa, jako je Chrám Medinet Habu, Dóra Hatšepsut a Údolí králů. Aby návštěvníci mohli plně vychutnat svou cestu do Luxoru, je důležité vybrat si správné ubytování.

Luxor je bohatý na luxusní hotely s krásnými výhledy na Nil a s nabídkou vysoce kvalitních služeb. Tyto hotely vám umožní pohodlně relaxovat a načerpat nové síly po každém dni stráveném objevováním regionu. Některé z nich nabízejí také výlety a průvodce, kteří vám umožní lepší pochopení historie a kultury této oblasti.

Pro turisty, kteří se zajímají o Chrám Medinet Habu, je ideální volbou ubytování hotel v centru Luxoru. Tento chrám je jedním z nejvýznamnějších památek v okolí a jeho návštěva je nezapomenutelným zážitkem. Pobyt v hotelu v centru města vám umožní snadný přístup k této památce a také k místnímu bazaru, kde můžete nakoupit suvenýry a ochutnat místní kuchyni.

Pro ty, kteří mají zájem o Dóru Hatšepsut, je vhodné vybrat si ubytování v blízkosti této památky. Tento majestátní chrám s výjimečnou architekturou je mezi turisty velmi oblíbený a ještě více se vám dostane, pokud budete mít možnost navštívit ho v klidu a bez davů lidí. Ubytováním v okolí tohoto chrámu můžete získat snadný přístup k této unikátní památce a vychutnat si ji v relativně tichém prostředí.

Pokud jste sem přijeli kvůli návštěvě Údolí králů, doporučuji vám vybrat si ubytování v hotelu, který se nachází poblíž této lokality. Údolí králů je hrobkami slavných faraonů, a jejich nekonečnou řadou. Navštěva tohoto místa je jako cesta do minulosti a vy si zde můžete prohlédnout významné památky, které jsou vystavené pouze v tomto specifickém regionu. Pobyt v blízkosti Údolí králů umožní snadný přístup k těmto hrobkám a vám tak zbývá více času na jejich prozkoumání.

Celkově vzato, Luxor je neuvěřitelně inspirativní destinací s nespočtem zajímavých a krásných památek. Při výběru ubytování je důležité vzít v úvahu vaše plány a zájmy, abyste mohli plně využít svůj čas v tomto unikátním městě. Ať už se rozhodnete ubytovat v centru města, u Dóry Hatšepsut nebo blízko Údolí králů, jistě zde zažijete nezapomenutelnou dovolenou a budete mít možnost prozkoumat jednu z nejbohatších historických oblastí světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Dotazy a odpovědi týkající se Egypta Luxoru, včetně Chrámu Medinet Habu, Dóru Hatšepsut a Údolí králů:

1. Jak se dostanu do Luxoru?

Luxor má mezinárodní letiště, takže nejrychlejší způsob je přistát přímo v Luxoru. Další možností je přiletět do Káhiry a pak cestovat letadlem, vlakem nebo autobusem do Luxoru.

2. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Luxoru?

Nejlepší doba pro návštěvu Luxoru je od října do dubna, kdy teploty jsou mírné a příjemné. Během léta je zde extrémní horko.

3. Kolik stojí vstupenka do Údolí králů?

Cena vstupenky do Údolí králů se liší v závislosti na tom, které hrobky si chcete prohlédnout. Nejzákladnější vstupenka stojí kolem 200 egyptských liber.

4. Kde se nachází Dóra Hatšepsut?

Dóra Hatšepsut je starověký chrám nacházející se v Luxoru. Nachází se v královském údolí západně od řeky Nil.

5. Mohu si vybrat, které hrobky v Údolí králů si prohlédnu?

Záleží na vstupence, kterou si koupíte. Některé hrobky jsou z důvodu záchovy a ochrany před návštěvníky uzavřené, ale stále si můžete vybrat z řady otevřených hrobek, jako je například Tutanchamonova.

6. Jak dlouho trvá návštěva Chrám Medinet Habu?

Celková délka návštěvy Chrámu Medinet Habu závisí na vašem tempu a zájmu o archeologii. Obvykle se však pohybuje kolem 1-2 hodin.

7. Kde si mohu zakoupit vstupenky do památek v Luxoru?

Vstupenky můžete zakoupit na místě před vstupem do každé památky. Existují také různé egyptské cestovní kanceláře a webové stránky, které nabízejí online rezervace vstupenek.

8. Jaká je nejlepší cesta, jak se dostat do Údolí králů?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Údolí králů, je buď si najmout průvodce s dopravou nebo se připojit k organizovanému výletu. Mnoho hotelů v Luxoru nabízí také dopravu do údolí.

9. Je možné fotografování uvnitř památek?

Fotografování uvnitř památek je obvykle zakázáno. Musíte se však sami informovat na místě, protože politika se může lišit v závislosti na památce a její ochraně.

10. Mohu si koupit suvenýry v okolí památek v Luxoru?

Ano, v okolí památek v Luxoru jsou k dispozici množství obchůdků, kde si můžete zakoupit suvenýry a místní řemeslné výrobky. Vždy je možné vyjednávat o ceně.


Dovolená Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt je země plná fascinujících a historických památek, a jedním z nejprázdnějších a nejzajímavějších míst k návštěvě je město Luxor. Toto město se nachází na východním břehu řeky Nil a je domovem několika nezapomenutelných památek, včetně Chrámu Medinet Habu, Dóru Hatšepsut a Údolí králů.

Chrámy v Egyptě jsou nejen nádhernou památkou, ale také oknem do minulosti, která ukazuje na bohatství a slávu starověké egyptské civilizace. Chrám Medinet Habu je jedním z největších a nejkomplexnějších chrámů v Luxoru. Byl postaven faraonem Ramzesem III. ve 12. století před naším letopočtem a sloužil jako místo uctívání bohů a pochování faraonů. Jeho zachovalá stavba je obklopena vysokými zdmi a zdobena nádhernými reliéfy, které vyprávějí příběhy z egyptské mytologie.

Dalším úžasným místem k návštěvě je Dóra Hatšepsut, což je pohřební chrám jedné z nejmocnějších a nejkontroverznějších žen ve starověkém Egyptě. Hatšepsut se stala faraonkou po smrti svého manžela a vedla Egypt po dobu 22 let. Její chrám je velmi neobvyklý svým architektonickým stylem, protože se skládá z terasovitých úrovní, které se stupňují do výšky a směřují k vzdáleným horám. Stavba je také zdobena překrásnými reliéfy a sochami, které ukazují Hatšepsut jako mocnou vládkyni.

Veřejil králů je další ohromující místo v Luxoru, které nesmíte vynechat. Toto údolí je považováno za nejvýznamnější hrobku egyptských faraonů a je domovem hrobek mnoha slavných vládců, včetně Tutanchamona a Ramesse IX. Návštěvníci mohou procházet úzkými koridory a hledět na nádherně zdobené stěny, které přístupně ukazují na život faraonů a jejich přípravu na posmrtný život.

Kromě těchto tří hlavních památek nabízí Luxor také spoustu dalších zajímavých míst k návštěvě. Například je tu Chrám Karnaku, který je největším chrámovým komplexem na světě a nachází se jen krátkou cestou od Luxoru. Navíc jsou zde také pohřebiště šlechticů a vozatajů v Údolí královen, kde se nachází hrobky manželek faraonů.

Pokud chcete objevit bohatou historii a krásu Luxoru, nejlepší doba k návštěvě je v zimě nebo na jaře, kdy je počasí mírné a příjemné. V létě může být velmi horko a nepohodlné pro dlouhé prohlídky.

Dovolená v Egyptě Luxoru je prostě nezapomenutelným zážitkem pro milovníky historie, archeologie a krás starověké civilizace. Prožijte strhující příběhy minulosti a projděte se po stopách faraonů v těchto úchvatných památkách.


Letenka Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt Luxor - Klenot faraonů očima cestovatele

Egypt je země se staletou historií a tajemnými památkami, které přitahují pozornost miliónů turistů každý rok. A jednou z nejzajímavějších destinací v Egyptě je město Luxor. Nachází se na východním břehu Nilu a bývalo starověkým městem Thebou. Při návštěvě Luxoru se návštěvníci mohou ponořit do fascinujícího světa faraonů a jejich monumentálních památek, mezi něž patří Chrám Medinet Habu, Dóra Hatšepsut a Údolí králů.

Chrám Medinet Habu je jednou z nejimpozantnějších památek v Luxoru. Tento staroegyptský chrám byl postaven faraonem Ramsesem III. a sloužil jako jeho pohřební místo. Stavba je úžasným příkladem egyptské architektury a zobrazuje boj různých božstev s nešťastnými a zlými silami. Stěny chrámu jsou zdobeny fascinujícími reliéfy, které vyprávějí příběhy faraonova života a jeho vítězstvích. Návštěvníci si mohou prohlédnout také impozantní sloupy a chodbu pokrytou hieroglyfy.

Další významnou památkou v Luxoru je Dóra Hatšepsut, někdy nazývána také jako Deir el-Baharí. Jedná se o pohřební chrám faraonky Hatšepsut, jedné z nejvýznamnějších ženských vládkyň starověkého Egypta. Chrám je vytesán do skály a je přístupný přes monumentální terénní schody. Jeho architektura je velmi unikátní, s terasami a sloupy, z nichž některé jsou stále zachované do dnešní doby. Uvnitř chrámu se nacházejí úžasné sochy a reliéfy, které vyprávějí příběh vlády faraonky Hatšepsut. Dóra Hatšepsut je skutečně jedním z vrcholů egyptského umění.

Pokud se chcete ponořit do mystického světa egyptského pohřebního rituálu, nemůžete vynechat návštěvu Údolí králů. Toto údolí, nacházející se na druhé straně Nilu od Luxoru, bylo místem posledního odpočinku mnoha faraonů z Nové říše. Chrám je vytesán přímo do skály a je domovem hrobek jako je například hrobka Tutanchamona. Návštěvníci mají příležitost prozkoumat některé z nejlépe zachovaných hrobek faraonů, které jsou plné fascinujících barevných malb, hieroglyfů a soch. Údolí králů je opravdu místem, které nás přenesou zpět do dávných dob a do světa egyptské mytologie.

Aby návštěvníci mohli co nejlépe prozkoumat tyto úžasné památky v Luxoru, je doporučováno si zakoupit letenku do Egypta. Luxor je snadno přístupný letištěm Luxor International Airport, které nabízí spojení s mnoha evropskými městy. Ve městě je také dostupná řada hotelů a turistických služeb, které zajistí pohodlný pobyt.

Luxor je skutečným rájem pro archeology, historiky a všechny, kteří se zajímají o starověký Egypt. Návštěva Chrámu Medinet Habu, Dóry Hatšepsut a Údolí králů je nezapomenutelný zážitek, který vás přenese skrze čas a přiblíží vám tajemství faraonů.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky