Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Dotazy a odpovědi o Egyptě Giza a pyramidách Cheopse a Sfingu:

1. Kde se nachází Giza v Egyptě?
Giza se nachází na západním okraji Káhiry, hlavního města Egypta.

2. Co jsou Gízské pyramidy?
Gízské pyramidy jsou starobylé pyramidové komplexy, které byly postaveny jako poslední z sedmi divů světa. Nejvýznamnější jsou pyramidy Cheopse, Chefrénova a Mykerinose.

3. Co je to Velká pyramida Cheopse?
Velká pyramida Cheopse je největší a nejznámější ze tří hlavních pyramid v Gíze. Byla postavena jako hrobka faraona Cheopse a je považována za jednu z nejvýznamnějších staveb v lidské historii.

4. Jaká je výška Velké pyramidy Cheopse?
Výška Velké pyramidy Cheopse je přibližně 146,6 metrů.

5. Jak byly pyramidy postaveny?
Postup výstavby pyramid není zcela jasný, ale předpokládá se, že se používala obrovská síla lidské pracovní síly a systémy ramp.

6. Co je to Sfinga?
Sfinga je socha nacházející se v blízkosti Gízských pyramid. Má lidskou hlavu a leví tělo a bývá spojována s faraonem Chephrenem.

7. Jaká je výška Sfingy?
Sfinga měří přibližně 20 metrů výšky a 73 metrů na délku.

8. Jaké je stáří Gízských pyramid?
Gízské pyramidy byly postaveny přibližně před 4 500 lety v období Staré říše.

9. Jsou pyramidy přístupné veřejnosti?
Ano, pyramidy a Sfinga jsou přístupné veřejnosti. Turisté mohou navštívit Velkou pyramidu Cheopse, menší pyramidy a také procházet kolem Sfingy.

10. Existuje výhled z Velké pyramidy?
Vnitřek Velké pyramidy je přístupný turistům a lze se dostat dovnitř jejích chodeb a komor. Nicméně, výhled z vrcholu pyramidy není k dispozici pro veřejnost z bezpečnostních důvodů.


Letenka Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je zemí bohatou na historii a kulturní poklady. Jednou z nejznámějších atrakcí v Egyptě jsou bezpochyby pyramidy v Gíze, které jsou přímo spojeny se světoznámou pyramidou faraona Cheopse a sochou Sfingy. Pokud se chystáte navštívit tuto fascinující destinaci, je třeba předem zabezpečit si letenky do Egypta a naplánovat si pobyt.

Letenky do Egypta jsou dostupné z mnoha mezinárodních letišť po celém světě. Nejbližším mezinárodním letištěm ke Gíze je Letiště v Káhiře, které je vzdálené asi 25 kilometrů. Zde můžete snadno najít letecké spojení s mnoha světovými destinacemi.

Jakmile dorazíte do Egypta, můžete pokračovat v cestě do Gízy, což je malé město ležící na západním předměstí Káhiry. Hlavní atrakcí v této oblasti jsou samozřejmě pyramidy, které jsou vzdálené jen několik kilometrů od města. Je nejlepší si najmout průvodce, který vám poskytne informace o historii a zajímavostech každé z pyramid.

Pyramida faraona Cheopse je největší a nejstarší ze všech pyramid v Gíze. Její stavba se datuje až do roku 2580 př. n. l. Je považována za jedno z největších technických a stavitelských úspěchů starověku. Její velikost a přesnost dokazují jedinečné dovednosti starověkých egyptských stavitelů.

V bezprostřední blízkosti pyramidy Cheopse se nachází socha Sfingy. Tato socha s tělem lva a hlavou člověka je jednou z nejznámějších ikon starověkého Egypta. Její původ a význam jsou stále zahaleny tajemstvím. Návštěvníci mohou obdivovat tuto ohromující sochu a vyfotit se s ní jako atletickým pozadím.

Kromě pyramid a Sfingy Gíza nabízí návštěvníkům také charakteristickou egyptskou atmosféru a kulturu. Město je plné tržišť, kde můžete nakupovat egyptské suvenýry, jako jsou různé druhy koření, keramika, šperky nebo tradiční oděvy. K místním specialitám patří také egyptská kuchyně, která nabízí různé pokrmy, mezi které patří například kushari (směs rýže, těstovin, cizrny a rajčat) nebo falafel (kuličky z kvašených cizrny).

Pokud se rozhodnete navštívit pyramidy a Sfingu v Gíze, nezapomeňte si přinést dostatečné množství vody a ochranný krém proti slunci. Místo je známé svými vysokými teplotami, zejména během letních měsíců.

Celý zážitek z návštěvy pyramid a Sfingy v Gíze je neopakovatelný a stojí za to zažít. Adrenalin, který vám projde tělem při pohledu na tyto monumentální stavby, je nezapomenutelný. Výhled z vrcholu pyramidy Cheopse na město Gíza je krásný a nabízí jedinečný pohled na okolní krajinu.

Pokud máte zájem o historii, starověkou kulturu a monumentální architekturu, letenka do Egypta do Gízy je tou správnou volbou pro vás. Tato destinace vás zcela jistě ohromí svou krásou a neuvěřitelnou historií.


Dovolená Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je zemí, která skrývá bohatou historii a fascinující starověká místa. Jedním z nejznámějších a nejzachovalejších památek Egypta jsou pyramidy v Gize, které jsou jednou z nejstarších architektonických divů světa. Tento článek se zaměří na dovolenou v Egyptě, konkrétně ve městě Giza, a navštívení pyramid Cheopse a Sfingu.

Giza se nachází jen pár kilometrů od hlavního města Káhiry a je domovem nejslavnějších pyramid v Egyptě. Každoročně přitahuje tisíce turistů, kteří sem přijíždějí obdivovat tyto historické památky. Pyramidy v Gize jsou symbolem starověké egyptské civilizace a návštěva tohoto místa je jako cesta do minulosti.

Pyramida Cheopse, známá také jako Velká pyramida, je největší a nejznámější ze všech pyramid v Egyptě. Byla postavena jako hrobka faraona Cheopse během Staré říše kolem roku 2600 př. n. l. Její stavba je fascinující technický a architektonický úspěch, který je dodnes záhadou pro vědce. Vstup do pyramidy je omezen a není pro každého, protože je velmi úzký a strmý. Nicméně, i pohled na tento monumentální pohled zvenčí je impozantní a stojí za to.

Další ikonickou památkou v Gize je Sfinga, obrovská socha s tělem lva a hlavou faraona. Je to jedna z nejslavnějších soch na světě a dodnes vyvolává záhady a otázky ohledně svého původu a významu. Návštěvníci mají možnost se Sfingou vyfotit a prozkoumat blíže její monumentální velikost.

Kromě pyramid a Sfingy je v Gize také možnost navštívit Egyptské muzeum, které je domovem mnoha dalších historických a kulturních artefaktů z Egypta. Muzeum obsahuje bohatou sbírku soch, nádob, zbraní a dalšího egyptského umění, které dokumentují bohatou historii této země.

Ve městě Giza samotném je mnoho hotelů a resortů, které poskytují ubytování pro turisty. Není problém najít ubytování ve všech cenových kategoriích, od luxusních hotelů až po levnější hostely. Ve městě je také mnoho restaurací nabízejících tradiční egyptskou kuchyni, takže si můžete vychutnat místní speciality.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Gize a navštívit pyramidy Cheopse a Sfingu, nezapomeňte si přinést pohodlné oblečení a obuv, protože prohlídka pyramidy a okolí může být fyzicky náročná. Doporučuje se také navštívit místo s průvodcem, který vám poskytne více informací o historii a významu těchto památek.

Dovolená v Egyptě v Gize je jedinečným zážitkem, který vám umožní navštívit jednoznačně nejznámější památky Egypta. Máte-li zájem o historii, architekturu a kulturu, pak je Giza to pravé místo pro vás. Přijďte a prozkoumejte tuto fantastickou část světa plnou tajemství a krásy.


Ubytování Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na světě a pro mnoho turistů je navštíví dvě nejznámější památky - pyramidy a Sfinkse v Gize. Tato ikonická místa jsou spojena s bohatou egyptskou historií a fascinují návštěvníky po staletí.

Co se týče ubytování, Gíza nabízí širokou škálu možností pro turisty všech rozpočtových kategorií. Od luxusních hotelů a resortů po levnější hotely a penziony, každý si zde najde to správné ubytování.

Pro ty, kteří si přejí luxusní zážitek, je zde mnoho pětihvězdičkových hotelů, které nabízejí prvotřídní služby a pohodlí. Mnoho z těchto hotelů je umístěno na břehu Nilu, což poskytuje úchvatný výhled na řeku a panoramatický pohled na pyramidy. Tyto hotely mají obvykle vybavení jako bazény, wellness centra, restaurace s mezinárodní kuchyní a kavárny, které doplňují pobyt luxusními doteky.

Pro turisty s menším rozpočtem je zde také mnoho cenově dostupných možností ubytování. V Gize najdete řadu levnějších hotelů, hostelu a penzionů, které nabízí základní vybavení za přijatelné ceny. Mnoho z těchto ubytovacích zařízení je umístěno blízko pyramid a Sfingy, takže si hosté mohou užít přímý přístup k těmto památkám.

Pokud přijedete do Gízy za účelem navštívit pyramidy Cheopse a Sfinkse, můžete zvážit i ubytování v blízkém Káhiře, hlavním městě Egypta. Káhira je vzdálená jen několik kilometrů od Gízy a nabízí širokou škálu hotelů různých cenových kategorií. Navíc má město také mnoho dalších zajímavých míst k prozkoumání, jako jsou Egyptské muzeum, staré bazary a historické památky.

Ať už se rozhodnete zůstat v Gíze nebo v Káhiře, neměli byste si nechat ujít návštěvu pyramidy Cheopse a Sfingy. Pyramidy patří mezi Sedm divů světa a jsou symbolem starověké egyptské civilizace. Jejich ohromující architektura a historický význam určitě udělají dojem na každého návštěvníka. Sfinga, s lvím tělem a lidskou hlavou, je dalším monumentálním symbolem Egypta a je považována za hlídače pyramid.

Je třeba si uvědomit, že turistické atrakce v Gíze, včetně pyramid, jsou často rušné a mohou být obklopeny prodejci a turistickými skupinami. Je proto dobré si vybrat ubytování, které vám poskytne klid a pohodlí po náročném dni stráveném objevováním egyptských památek.

V Gíze a Káhiře jsou k dispozici různé typy ubytování, které splní potřeby a preference každého turisty. Bez ohledu na to, jakou možnost si vyberete, pobyt v této oblasti Egypta vám umožní prozkoumat některé z nejúžasnějších památek na světě.


Počasí Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt, země pyramid a tajemství, si zachovává své exotické kouzlo díky svému rozmanitému a teplému podnebí. Představme si, jaké je počasí v jednom z nejslavnějších míst Egypta - v Gíze, domově pyramidy Cheopse a Sfingy.

Gíza leží nedaleko od egyptského hlavního města Káhiry a je známá svým bohatým historickým dědictvím, které se skládá z ohromujících starověkých pyramid a monumentů. Když se podíváme na počasí v této oblasti, je důležité si uvědomit, že Egypt je převážně pouštní zemí, která má typické horké podnebí.

Jaro (březen až květen) a podzim (září až listopad) jsou obdobím, kdy je počasí v Gíze poměrně příjemné. Teploty se pohybují kolem 25-30 °C, což je ideální pro prohlídky pyramid a dalších historických památek. Slunce svítí celý den a je velmi málo srážek. Tato období jsou proto považována za nejlepší dobu návštěvy, aby se návštěvníci vyhnuli extrémnímu horku egyptského léta.

Letní měsíce (červenec až srpen) jsou ve Gíze extrémně horké. Denní teploty mohou stoupat až k 40 °C a je zde vysoká vlhkost vzduchu. To znamená, že přímé sluneční světlo může být velmi intenzivní a vyčerpávající. Pokud plánujete návštěvu Gízy v létě, je důležité se připravit na horké a suché podmínky a chránit se před sluncem.

V zimě (prosinec až únor) jsou teploty v Gíze stále relativně teplé, ale mohou být nepředvídatelné. Denní teploty se obvykle pohybují kolem 20-25 °C, ale může nastat i chladnější období, kdy se teploty sníží na 10-15 °C. Nacházíme se v poušti, takže i v zimě se slunce poměrně často objevuje na obloze.

Co se týče srážek, Egypt je znám jako suchá země. Srážky jsou vzácné, zejména v létě, kdy se prakticky nevyskytují žádné deště. V zimě je však možné občasné přeháňky, což je pro místní velká událost.

Když navštívíte Gízu a její slavné pyramidy, je nezbytné brát v úvahu počasí. Nezapomeňte si vzít ochranné sluneční brýle, pokrývku hlavy a dostatek vody, abyste se vyhnuli přehřátí a úpalu. I když je v oblasti poskytována stínění, je dobré si být vědom rizik přílišného vystavení slunečnímu záření.

Celkově vzato, Gíza nabízí velmi teplé počasí po většinu roku s horkými letními měsíci a příjemnými jarními a podzimními obdobími. S ohromujícími pyramidami Cheopse a Sfingy jako kulisu se návštěva Gízy stává nezapomenutelným zážitkem.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky