Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Egypt Dendera (včetně chrámu Hathor)

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Dendera (včetně chrámu Hathor)


Dotazy a odpovědi týkající se Egypta a Dendery (včetně chrámu Hathor) mohou zahrnovat následující:

1. Jak se dostanu do Dendery?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Dendery, je letecky do letiště v Luxoru, a odtud pokračovat po silnici do Dendery.

2. Jaké jsou otevírací hodiny chrámu Hathor v Dendě?
- Otevírací hodiny chrámu Hathor v Dendě se mohou lišit v závislosti na ročním období. Většinou je otevřeno od 9:00 do 17:00 hodin.

3. Kolik stojí vstupenka do chrámu Hathor v Dendě?
- Cena vstupenky do chrámu Hathor v Dendě se může měnit. Momentálně (na září 2021) je cena pro dospělého turistu 120 egyptských liber a pro studenty 60 egyptských liber.

4. Jak dlouho trvá prohlídka chrámu Hathor v Dendě?
- Prohlídka chrámu Hathor v Dendě může trvat zhruba 1-2 hodiny, v závislosti na osobním zájmu a tom, kolik času si návštěvníci chtějí prohlídku užít.

5. Jaké jsou hlavní atrakce chrámu Hathor v Dendě?
- Hlavními atrakcemi chrámu Hathor v Dendě jsou jeho zachovalá architektura a nástěnné malby, hrobky a krypta pod chrámem, astronomická freska s Dendérským plánem a známý ztvárněný zápas faraóna Pepi I. s bohem Horusem.

6. Jaká je historie chrámu Hathor v Dendě?
- Chrám Hathor v Dendě byl postaven na příkaz faraona Pepiho I. z 6. dynastie v 23. století př.n.l. anebo 4. dynastie v 26. století př.n.l. Jeho stavba a renovace pokračovaly až do řecko-římského období.

7. Kdo byla bohyně Hathor a proč jí byl v Dendě postaven chrám?
- Hathor byla staroegyptská bohyně lásky, radosti, plodnosti a mateřství. Chrám v Dendě byl postaven jako její posvátný chrám, který měl sloužit jako místo uctívání a přinesení obětí této bohyni.

8. Je povoleno fotografování v chrámu Hathor v Dendě?
- Ano, je povoleno fotografovat v chrámu Hathor v Dendě, ale pouze bez přítomnosti blesku. Některé části chrámu mohou být zakázány k fotografování, a proto je lepší se informovat u zaměstnanců na místě.


Letenka Egypt Dendera (včetně chrámu Hathor)


Egypt je jednou z nejkrásnějších zemí na světě s neuvěřitelnou historií a kulturou. Jedním z nejnavštěvovanějších míst v Egyptě je město Dendera a zejména jeho chrám Hathor. Pokud hledáte nevšední zážitky a chcete se přenést do doby starověkých Egypťanů, letenka do Dendery se vám bude skvěle hodit.

Dendera je starobylé město v horním Egyptě, které bylo kdysi hlavním městem 6. nomu. Jeho nejvýznamnější památkou je chrám Hathor, který byl postaven během vlády Ptolemaiovců na místě dřívějšího chrámu.

Chrám Hathor je nádherným příkladem ptolemaiovské architektury a jeho uchovává mnoho uměleckých děl. Mezi další významné památky patří také chrámový přístřešek, komora, zvonice a mnoho dalších.

Původně byl chrám určený pro kult bohyně Hathor, která byla bohyní lásky, krásy a radosti. Později byl však využíván i pro kult dalších bohů včetně Horuse. Zvláštní pozornost zaslouží kruhová kaple, která je jediným zbývajícím místem svého druhu v Egyptě a věnuje se kultu Rá a démonů stanovujících rok.

V chrámu je také možné spatřit mnoho uměleckých děl včetně reliéfů, soch a nápisů. Kromě toho jsou zde také důležité astronomické výpočty a kalendáře.

Pro cestu do Dendery je důležité získat letenku, nejlépe přímo do Káhiry, hlavního města Egypta. Dále pak cesta autobusem nebo taxíkem přibližně dvě hodiny k Dendere. Pokud se rozhodnete pro svépokojenější cestu, můžete si najmout soukromý automobil nebo přiblížit se k místu přijetím masky na zachování nedostatku pamětní skvrny.

Takže, pokud plánujete navštívit Egypt, neváhejte a zarezervujte si letenku do Dendery, abyste zažili unikátní oživení starověkého Egyntu a vychutnali si úžasnou atmosféru chrámu Hathor. Toto místo s historickou a kulturní hodnotou, které je tak velmi nádherné a pozoruhodné, zaručeně vtiskne nezapomenutelné zážitky a pocit zázračné krásy.


Dovolená Egypt Dendera (včetně chrámu Hathor)


Egypt je jednou z nejatraktivnějších destination pro dovolenou. Tato země nabízí bohatou historii, nádherné památky a úchvatnou přírodu. Jedním z nejzajímavějších míst, které byste měli navštívit, je město Dendera s jeho nezapomenutelným chrámem Hathor.

Dendera se nachází ve středním Egyptě, vzdálené přibližně 60 kilometrů od Luxoru. Toto historické město je domovem jednoho z nejvýznamnějších chrámů v Egyptě – chrámu Hathor. Chrám byl postaven na místě, které se považuje za místo, kde Hathor, bohyně lásky, krásy a plodnosti, přebývala.

Hathorův chrám je skvostem staroegyptské architektury. Jeho nejvýznamnější částí je tzv. Hathorův sálu sloupů, který je postaven na čtvercovém půdorysu. Sál je zdoben kamenickými reliéfy a freskami, které vyprávějí příběhy z mytologie a staroegyptského života. Ve středu sálu se nachází 24 sloupů s nádherně zdobenými hlavicemi, které znázorňují bohyni Hathor.

Dalšími zajímavými památkami v chrámu jsou hypostyl, kaple Osirise a Sesostrise I., a zrcadlová síň. Zejména zrcadlová síň přitahuje pozornost návštěvníků svou jedinečnou atmosférou. Strop síně je pokryt hvězdnou oblohou, kterou tvoří tisíce zrcadel. Věřilo se, že tato síň odráží Hathorino světlo a sílu.

Kromě chrámu Hathor má město Dendera také další impozantní památky. Patří sem například Denderjský chrám, který sloužil jako centrum kultu boha Chonsu, syna boha Amóna. Další zajímavostí je pomník faraona Ptolemaia VIII. s jeho manželkou a sestrou Kleopatrou II.

Pokud se rozhodnete navštívit Denderu a její krásný chrám Hathor, doporučuji vám vyrazit v dopoledních hodinách, kdy je méně turistů. Během prohlídky si nezapomeňte udělat čas na vyfotografování a vychutnání si atmosféry tohoto magického místa.

Ať už jste milovníci historie, kultury nebo architektury, návštěva chrámu Hathor v Dendeře je zážitkem, který si jistě budete pamatovat. Egyptská dovolená nabízí mnoho dalších krásných míst, ale Dendera je jedním z těch nejnezapomenutelnějších. Pokud si chcete vychutnat atmosféru starověkého Egypta a poznat jeho bohatou historii a kulturu, neváhejte a vydejte se do Dendery.


Ubytování Egypt Dendera (včetně chrámu Hathor)


Egypt je známý po celém světě jako země s mnoha památkami a místy, která stojí za návštěvu. Mezi mnohými těmito místy je i Dendera, starověké město v horním Egyptě, které se může pyšnit nádherným chrámem Hathor, jedním z nejvýznamnějších chrámů v regionu.

Pokud plánujete návštěvu této krásné oblasti, měli byste zvážit možnosti ubytování. Existuje mnoho možností, jak si užít váš pobyt v Dendere, ale jedna věc je jistá - budete chtít zůstat na místě, které vám poskytne maximální pohodlí a pohodlí.

Mezi té nejlepší možnosti ubytování v Dendere patří místní hotely a penziony. Tyto ubytování jsou ideálním výchozím bodem pro návštěvu Dendery a okolních pamětihodností, některé z nich dokonce nabízejí výhled na chrám Hathor.

V Denderej naleznete také mnoho tradičních káhirských chat a domečků. Tyto pobyty vám nabídnou pravou atmosféru starověkého Egypta a umožní vám prožít autentickou zkušenost během své návštěvy této oblasti. Mnohé z těchto ubytování jsou vybaveny všemi moderními pohodlími, jako jsou klimatizace a Wi-Fi připojení k internetu, takže se budete cítit jako doma.

Samotný chrám Hathor, který se nachází v Dendere, je jedním z největších a nejvýznamnějších chrámů v Egyptě. Mnoho turistů se na tento krásný komplex sjíždí ze všech koutů světa, aby obdivovali řadu nádherných soch, reliéfů a stavebních památek z různých období egyptské historie. Chrám Hathor se pyšní mnoha věžemi, sloupy a nástěnnými malbami, které jsou příkladem mistrovského zpracování v období Antického Egypta.

Při pobytu v Dendere byste si neměli nechat ujít ani okolní památky a zajímavosti. V blízkosti chrámu Hathor se nachází mnoho dalších historických míst, jako například chrám Osirise v Abydu, chrám Horuse v Edfu a chrám Karnak v Luxoru. Tyto památky přitahují tisíce turistů z celého světa ročně.

Krátká zastávka v Dendere a oblasti v okolí během vaší cesty Egyptem se bude jistě pyšnit jedním z největších zážitků vašeho putování. Vyberte si to ubytování, které je nejvíce přizpůsobeno vašim potřebám a vychutnejte si krásu a historii této oblasti jako nikdy předtím.


Počasí Egypt Dendera (včetně chrámu Hathor)


Dendera je malé město v Horním Egyptě, které je známé především díky svému úchvatnému chrámu Hathor. Tato starobylá památka přitahuje turisty ze všech koutů světa, kteří chtějí poznat egyptskou historii a architekturu. Navštívte Denderu a vychutnejte si nejenom krásu chrámu, ale také místního počasí, které se v této oblasti v průběhu roku mění.

Dendera leží v pouštní oblasti, což znamená, že počasí zde bývá převážně slunečné a suché. V létě, které trvá od června do srpna, jsou teploty velmi vysoké a průměrná maximální teplota dosahuje 38 °C. Někteří turisté proto preferují návštěvu Dendery v zimě, která trvá od prosince do února, kdy jsou teploty příjemnější a pohybují se kolem 20 °C.

V jarních a podzimních měsících jsou teploty mírnější, ačkoli může být večer a brzy ráno chladno. To je dobrá příležitost pro turisty, kteří chtějí prozkoumat chrám Hathor v klidu a vyhnout se většímu davu.

Dendera je také známá výskytem silných větrů, které se zde objevují především během jarních měsíců. Turisté by měli při návštěvě chrámu Hathor brát v úvahu tyto větrné podmínky a zvolit oděv, který je zabezpečí před pískem a prachem.

Pro milovníky hvězd se Dendera stává ideálním místem ke sledování noční oblohy. Díky absenci světelného znečištění z měst a čistého pouštního vzduchu je možné pozorovat hvězdy a planety s vysokou jasností. Mnoho turistů se proto rozhoduje zůstat v Dendeře přes noc a využít skvělé podmínky pro astronomii.

Návštěva chrámu Hathor v Dendeře je nezapomenutelným zážitkem, ať už kvůli jeho architektuře, bohatým reliéfům či historickému významu. Navíc místní počasí přidává na celkovém kouzlu tohoto místa. Buďte si však vědomi, že teploty mohou být extrémně vysoké v létě a v polovině dne je třeba se před sluncem chránit. V každém případě ale budete odměněni úchvatnou atmosférou a krásou Dendery.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky