Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Egypt Abu Simbel

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Abu Simbel


1. Jaké jsou hlavní atrakce v Abu Simbel?

Hlavní atrakcí v Abu Simbel jsou chrámy Ramesse II. a Nefertari. Tyto chrámy jsou považovány za jedny z nejvýznamnějších památek starověkého Egypta.

2. Jak se dostanu do Abu Simbel?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Abu Simbel, je letecky z Asuánu. Existují také možnosti cestovat lodí nebo autobusem, ale letadlo je nejrychlejší a nejpohodlnější volbou.

3. Kolik stojí vstupenka do chrámů v Abu Simbel?

Vstupenka do chrámů v Abu Simbel stojí 200 egyptských liber (kolem 340 Kč) pro dospělého a 100 egyptských liber (kolem 170 Kč) pro studenta.

4. Jak dlouho trvá prohlídka chrámů v Abu Simbel?

Prohlídka chrámů v Abu Simbel obvykle trvá kolem jedné hodiny. V chrámu Ramesse II. je mnoho zajímavých soch a reliéfů, které stojí za prozkoumání.

5. Jaké jsou otevírací doby chrámů v Abu Simbel?

Chrám Ramesse II. a chrám Nefertari jsou otevřeny denně od 5:00 do 17:00 hodin.

6. Je nutné si koupit lístky předem nebo je lze zakoupit na místě?

Lístky na prohlídku chrámů v Abu Simbel je nejlepší zakoupit předem, buď online nebo prostřednictvím turistické agentury. Na místě je také možné koupit vstupenky, ale mohou být vyprodané nebo se může tvořit fronta.

7. Je povoleno fotografovat v chrámech v Abu Simbel?

Ano, je povoleno fotografovat v chrámech v Abu Simbel, ale za poplatek. Běžně se vybírá 300 egyptských liber (kolem 510 Kč) za fotografování chrámu Ramesse II. a 150 egyptských liber (kolem 255 Kč) za fotografování chrámu Nefertari.

8. Existuje možnost ubytování v Abu Simbel?

Ano, v Abu Simbel jsou k dispozici některé hotely a ubytování. Hlavním ubytováním je hotel přímo uchrámů, ale jsou zde i další hotely a ubytovny v okolí.

9. Jaké je nejvhodnější období pro návštěvu Abu Simbel?

Nejlepším obdobím pro návštěvu Abu Simbel je zimní sezóna, která trvá od listopadu do února. Teploty jsou příjemnější a turistické atrakce nejsou tak přeplněné.

10. Jaká je vzdálenost mezi Asuánem a Abu Simbel?

Vzdálenost mezi Asuánem a Abu Simbel je přibližně 280 km. Letadlo trvá přibližně 1 hodinu, lodí přibližně 3 hodiny a autobusem přibližně 3 až 4 hodiny.


Ubytování Egypt Abu Simbel


Egyptské město Abu Simbel se nachází na břehu jezera Nasser v horním Egyptě. Je známé především díky svému monumentálnímu chrámu, který je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO. Tato pohádková destinace láká turisty z celého světa svým bohatým kulturním dědictvím a úchvatnou historií.

Ubytovací nabídka v Abu Simbel je poměrně omezená, přestože město je hojně navštěvováno turisty. Hlavním ubytovacím zařízením v Abu Simbel je resort a hotelový komplex, který leží přímo u jezera Nasser. Tato lokalita nabízí nádherné výhledy na jezero a obrovské sochy Ramsese II., které se nacházejí před chrámem v Abu Simbel.

Resort v Abu Simbel disponuje pohodlnými pokoji s vlastní koupelnou a příjemným vybavením. Hosté si zde mohou dopřát také gastronomické zážitky ve stylových restauracích, které specializují na tradiční egyptskou a mezinárodní kuchyni. K dispozici je také bazén, kde si mohou hosté odpočinout po celodenním objevování zázraků Abu Simbel.

Vzhledem k tomu, že město je malé a turistům nabízí omezenou infrastrukturu, je doporučeno rezervovat ubytování v Abu Simbel předem. Hosté by měli mít na paměti, že místní ubytovací zařízení mají kvalitní standardy a nabízí příjemný pobyt. Nicméně, kdo preferuje luxusní zařízení a širší nabídku služeb, může si vybrat ubytování v blízkém městě Asuán, které je vzdáleno asi 300 kilometrů od Abu Simbel.

Pro cestovatele, kteří se rozhodnou navštívit Abu Simbel, je velmi doporučeno začít objevování města brzy ráno. Turisté mají příležitost vidět slavnou sluneční osu v chrámu, která se stále vyskytuje dvakrát ročně - 22. října a 22. února. Tento okamžik je jedinečný a přitahuje mnoho návštěvníků.

Celkově vzato, ubytování v Abu Simbel nabízí turistům komfortní a klidný pobyt v jedné z nejkrásnějších destinací Egypta. Přírodní krása jezera Nasser a historické památky, jako je chrám Ramsese II., dělají z tohoto místa nezapomenutelnou destinaci pro milovníky kultury a historie. Chcete-li zažít opravdový kousek Egypta, Abu Simbel je bezesporu ideálním místem k návštěvě.


Dovolená Egypt Abu Simbel


Egypt je země bohatá na historii, kulturu a úchvatné památky. Jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších lokalit v Egyptě je Abu Simbel. Tento starověký chrám se nachází na břehu jezera Násser a je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě.

Abu Simbel je známý především díky svým monumentálním sochám faraonů, které jsou vytesány přímo do skalní stěny. Chrám byl vybudován faraonem Ramessem II. v 13. století před naším letopočtem jako věčná pocta sobě i bohu slunce. Chrám byl přesunut o více než 60 metrů během stavby přehrady Asuánského jezera v 60. letech 20. století, aby ho ochránili před zatopením.

Když se přiblížíte k Abu Simbel, okamžitě si všimnete obrovských soch faraonů, které jsou zcela impozantní. Jsou to obrazy Ramesse II., které jsou 20 metrů vysoké a zdobí vchod do chrámu. Sochy mají detailně vytesané obličeje a jsou považovány za mistrovské dílo starověkého egyptského umění.

Jakmile vstoupíte dovnitř chrámu, ocitnete se v působivém prostoru s nádherně zdobenými sloupy, stěnami a oltáři. Vnitřek chrámu je plný hieroglyfů, které vyprávějí příběhy z různých období faraonovy vlády. Je fascinující prozkoumávat každý detail a zjišťovat význam jednotlivých symbolů a nápisů.

Nejimpresivnější moment v Abu Simbel je každoroční sluneční svatba, která se koná dvakrát do roka. 22. října a 22. února se sluneční paprsky dostávají do nitra chrámu a nasvětlují sochu boha slunce Re-Horachty na oltáři. Tato událost je svědectvím starověkých egyptských znalostí astronomie a architektury.

Abu Simbel je velkou turistickou atrakcí a je navštěvován tisíci návštěvníky každý rok. Pokud plánujete dovolenou v Egyptě, neměli byste vynechat tuto jedinečnou památku. Existují různé způsoby, jak se tam dostat, například autem, letadlem nebo výletní lodí po Nilu. Můžete si vybrat z různých nabídek prohlídek a zjistit více o historii tohoto fascinujícího místa od místních průvodců.

Navštívení Abu Simbel je nezapomenutelným zážitkem, který vás přenese do dob starověkého Egypta. Kromě toho můžete kombinovat návštěvu Abu Simbel s dalšími atrakcemi v Egyptě, jako je Chrámový komplex v Karnaku v Luxoru nebo pyramidy v Gíze.

Dovolená v Egyptě s návštěvou Abu Simbel je skvělou příležitostí se ponořit do fascinující historie a kultury této úchvatné země. Nechte se unést krásou a mystikou Abu Simbel a vytvořte si vlastní nezapomenutelné zážitky.


Letenka Egypt Abu Simbel


Egypt je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na světě a je domovem mnoha ohromujících památek a historických artefaktů. Mezi nejznámější místa v Egyptě patří město Abu Simbel, které se nachází na břehu Nílu v jižní části země. Toto město je domovem jednoho z nejvýznamnějších archeologických nalezišť a turistických atrakcí v Egyptě – chrámu Abú Simbel.

Chrámový komplex Abú Simbel je znám svými impozantními kamennými sochami faraóna Ramzese II. a jeho manželky Nefertari. Tyto sochy jsou vytesány do skály a fascinují návštěvníky svou dokonalou řemeslnou prací a obrovskými rozměry. Chrám byl vybudován jako uctění boha slunce Rea a jako památník vítězství faraóna Ramzese II. nad Núbijci.

Co je na tomto chrámu unikátního je jeho přesunutí. V 60. letech 20. století byla postavena přehrada Asuánské níže po řece Nil, aby se zabránilo povodním v deltě Nilu. Chrámový komplex Abú Simbel byl však brzy ohrožen zatopením. Aby se chránily tyto historické památky, byly zahájeny mezinárodní snahy, které vedly ke kompletnímu přesunu celého chrámového komplexu.

V obrovské technické výzvě byly oba chrámy rozloženy na desetitisíce kusů a přesunuty na vyvýšené místo přes 200 metrů od původního místa. Tento úkol byl realizován s pomocí moderní technologie a mezinárodní spolupráce a byl završen v roce 1968.

Dnes můžete vidět chrám, jak stojí na novém místě nad řekou Nil. Návštěvníci mohou obdivovat impozantní sochy a prozkoumat vnitřní prostory chrámu s freskami vyprávějícími příběhy faraónů a jejich vítězstvích. Procházka po místě je cestou zpět v čas a umožňuje nám si představit slávu starověkého Egypta.

Jelikož je Abu Simbel vyhlášenou turistickou atrakcí, existuje zde bezpočet možností, jak se sem dostat. Mnoho turistů využívá leteckou dopravu, protože let do Abu Simbelu poskytuje rychlé a pohodlné spojení s ostatními velkými egyptskými městy, jako je Káhira nebo Luxor. Lety do Abu Simbelu jsou obvykle dostupné z mezinárodního letiště v Káhiře nebo z mezinárodního letiště v Luxoru. Mnoho leteckých společností nabízí tyto lety za příznivé ceny a umožňují turistům snadno navštívit tuto úchvatnou památku.

Pokud si plánujete cestu do Egypta, Abu Simbel by neměl chybět na vašem seznamu míst, které chcete navštívit. Jeho ojedinělé sochy a historický význam z něj dělají jedno z nejvýznamnějších a nejohromujících míst na světě. Díky leteckým spojením je návštěva tohoto místa snadnější než kdy jindy.


Počasí Egypt Abu Simbel


Egypt je známý svou sluncem, horkým klimatem a často se vyskytujícími písečnými bouřemi. Jednou z nejžhavějších oblastí v Egyptě je Abu Simbel.

Abu Simbel je malá obec nacházející se na jihozápadě Egypta, blízko hranic se Súdánem. Je známá především svými monumentálními skalními chrámy, které jsou součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Tato impozantní stavba byla vytesána do skály v 13. století před naším letopočtem a je jednou z nejslavnějších egyptských památek.

Počasí v Abu Simbel je typicky pouštní. Léta jsou velmi horká a suchá, s teplotami často přesahujícími 40 stupňů Celsia. V některých případech se teploty mohou blížit i k 50 stupňům. V zimních měsících, konkrétně od listopadu do února, je počasí mírnější, s průměrnými teplotami kolem 25 stupňů Celsia ve dne a poklesy na přibližně 10 stupňů v noci. Nicméně, i v zimě se může stát, že teploty dosáhnou až 30 stupňů.

Přestože je tato oblast většinou suchá, občas se zde vyskytují deště. Období dešťů nastává zhruba od července do září a bývá doprovázeno bouřemi. Během bouří se může vyskytnout vítr a prachové nebo písečné bouře. Tyto bouře jsou obvykle krátkodobé, ale mohou způsobit obtíže turistům a ovlivnit jejich plány.

Při návštěvě Abu Simbel je nutné se vhodně obléknout a vzít si s sebou dostatek vody, abyste se vyhnuli úžehu nebo dehydrataci. Sluneční krémy s vysokým faktorem jsou také nezbytné k ochraně před slunečními paprsky. Rovněž je vždy lepší být opatrný při náhlých změnách počasí a sledovat, zda nejsou ohlášeny bouře.

Celkově vzato, pokud se rozhodnete navštívit Abu Simbel, připravte se na horké a suché počasí, které je typické pro egyptskou poušť. Nezapomeňte na ochranné prostředky proti slunci a udržujte se dobře hydratovaní.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky