Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Džibutsko Lake Assal Hot Springs

Počasí Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko, malá africká země ležící v oblasti známé jako "rohy Afriky", se může pochlubit několika zajímavými přírodními úkazy. Jedním z nich je jezero Assal, které je nejen nejníže položeným bodem v Africe, ale také jedním z nejteplejších míst na světě.

Lake Assal se nachází v nejníže položené oblasti Džibutska, v depresi, která dosahuje hloubky až 155 metrů pod mořskou hladinou. Jezero samo o sobě je rozlohou malé, měří pouhých 20 km na délku a 7 km na šířku. Přesto je však impozantní. Jeho krása spočívá v jeho povrchu, který se leskne v ohromující modré barvě, což vytváří fantastický kontrast k okolní poušti.

Velká atrakce jezera Assal jsou horké prameny, které se vyskytují v jeho okolí. Tyto prameny představují jedinečný geotermální fenomén, přičemž voda dosahuje teplot až 50°C. Kvůli této extrémně vysoké teplotě se voda jezera ani nemíváledky neochlazuje, což dává jezeru Assal jeho pověst jednoho z nejteplejších míst na planetě.

Tato horká prameniště jsou pro zemi velice důležitá, protože Džibutsko trpí nedostatkem sladké vody. Díky těmto pramenům jsou však obyvatelé schopni získat sladkou pitnou vodu a zároveň využívají teplou vodu pro léčebné účely. Lidé přicházejí ke každému prameni s různými zdravotními problémy, protože se věří, že horká voda má léčivé účinky.

Dalším pozoruhodným jevem spojeným s jezerem Assal je krásný křišťálově bílý sopečný kráter, který se nachází poblíž jezera. Tento kráter je výsledkem sopečné aktivity z minulosti a odráží geologickou neustálost této oblasti.

Jezero Assal a jeho horké prameny jsou skutečnými poklady pro Džibutsko. Nabízí nejen ohromující přírodní scenérie, ale také zdroj vody a léčebné lázně pro místní obyvatele. Tento unikátní úkaz přitahuje také turisty, kteří se sem vracejí, aby si užili teplo a krásu tohoto jedinečného místa.

Ať už jste milovníkem geologie, dobrodružství nebo relaxace ve slané vodě, jezero Assal s horkými prameny vám nabídne jedinečný zážitek. Nechte se ohromit jeho krásou a teplem a objevte jedno z neuvěřitelných přírodních divů této africké země.


Ubytování Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Pokud hledáte místo, kde si odpočinete a zároveň si užijete krásy přírody, neměli byste přehlédnout Džibutsko Lake Assal Hot Springs. Tento unikátní a fascinující přírodní útvar je oblíbeným turistickým cílem v Džibutsku a nabízí mnoho zajímavých aktivit.

Jezero Assal je nejníže položeným místem v Africe a nachází se v samotném srdci Danakilské prolákliny. Zde se setkávají dvě tektonické desky, což způsobuje silné geologické a tektonické aktivity. Skalnaté útesy obklopující jezero a podobně jako samotné jezero jsou často označovány jako "vulkán v klidu".

Navzdory svému náročnému terénu přitahuje toto místo v Džibutsku mnoho turistů a návštěvníků. Přírodní krajina nabízí koupání v minerálním a slaném jezeře s vysokým obsahem soli a mnoha zdravotními výhodami.

Voda v jezeře Assal obsahuje velké množství minerálů, z nichž některé jsou prospěšné pro kůži a posilují svaly a klouby. Tato léčivá síla přitahuje mnoho turistů, kteří hledají relaxaci a léčbu.

V blízkosti jezera se nacházejí také horké prameny, které poskytují příjemný relaxační zážitek. Voda je silně mineralizovaná s teplotou kolem 40 až 50 stupňů Celsia, což z ní dělá vynikající terapeutický prostředek pro léčení různých nemocí.

Pokud se rozhodnete zůstat v této oblasti, máte na výběr mezi meteorologickou stanicí a kempem na břehu jezera. Tyto možnosti nabízejí ubytování a služby pro turisty, kteří chtějí prozkoumat Džibutsko a okolí.

Meteorologická stanice poskytuje návštěvníkům ubytování v moderních a komfortních pokojích s výhledem na okolní scenérie. K dispozici jsou také restaurace a příležitosti k prozkoumání nejbližšího prostředí včetně krátkých procházek a výletů k nedalekým horám.

Kemp na břehu jezera Assal nabízí ubytování v tradičních stanových domech z domorodého materiálu. Tyto jednoduché, ale pohodlné domy jsou umístěny v okolí přírodních krasavic a jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít nádhernou přírodu.

V této oblasti jsou také nabízeny různé aktivity, jako jsou pěší túry, horolezectví, koupání v jezeře a relaxace v horkých pramenech. Pokud se vám chce poznat více o kultuře a tradicích Džibutsku, můžete navštívit místní vesnice a seznámit se s domorodými komunitami.

Džibutsko Lake Assal Hot Springs nabízí jedinečný zážitek, který spojuje přírodu, relaxaci a léčebnou terapii. Pokud se rozhodnete navštívit tento krásný kout v Džibutsku, určitě se nebudete nudit a budete si užívat svůj pobyt.


Nejčastější dotazy a odpovědi Džibutsko Lake Assal Hot Springs


1. Kde se nacházejí jezera a termální prameny v Džibutsku?
- Jezero Lake Assal a termální prameny se nacházejí v oblasti Danakil v Džibutsku.

2. Jaká je teplota vody v termálních pramenech Lake Assal?
- Teplota vody v termálních pramenech Lake Assal se pohybuje mezi 30 až 50 stupni Celsia.

3. Jsou termální prameny Lake Assal přístupné veřejnosti?
- Ano, termální prameny Lake Assal jsou otevřeny veřejnosti a jsou oblíbeným cílem pro turisty.

4. Jak se dostat k jezeru Lake Assal?
- K jezeru Lake Assal lze dojet autem z hlavního města Džibuti nebo využít místního průvodce.

5. Je možné se ve vodě jezera Lake Assal koupat?
- Ano, je možné se v jezeře Lake Assal koupat, ale kvůli vysokému obsahu soli ve vodě není doporučováno ponořit hlavu.

6. Jaké jsou léčebné účinky termálních pramenů Lake Assal?
- Termální prameny Lake Assal jsou známy svými léčebnými účinky na různé kožní a revmatické problémy, stejně jako na nemoci kloubů.

7. Existuje nějaká infrastruktura pro turisty v okolí jezera Lake Assal?
- Ano, v okolí jezera Lake Assal jsou k dispozici turistické chatky, kempy a drobné občerstvení, aby turisté mohli komfortně strávit čas.

8. Jaký je nejlepší čas navštívit Lake Assal?
- Nejlepší čas na návštěvu jezera Lake Assal je v období sucha, mezi listopadem a březnem, kdy je počasí mírnější.

9. Jaká je geologická povaha jezera Lake Assal a termálních pramenů?
- Lake Assal je sopečného původu a termální prameny jsou výsledkem geotermální aktivity v této oblasti.

10. Jak dlouho trvá cesta z hlavního města Džibuti do jezera Lake Assal?
- Cesta z hlavního města Džibuti do jezera Lake Assal trvá přibližně 1,5 až 2 hodiny autem.


Dovolená Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko, malý pobřežní stát v Africe, se stává stále populárnějším cílem pro turisty hledající dobrodružství a unikátní zážitky. Jedním z nejúžasnějších míst, které Džibutsko nabízí, jsou Lake Assal Hot Springs – termální prameny v okolí jezera Assal.

Lake Assal je slané jezero, které se nachází v nejnižším bodě na africkém kontinentě. Jeho slaná voda je díky vysokému obsahu minerálů a soli silně koncentrovaná, což z něj činí jedno z nejslanějších jezer na světě. Jejeho břehy jsou obklopeny sopečným mračenním a skalnatým terénem, což vytváří impozantní a tajemné prostředí.

V této okouzlující krajině se nacházejí také termální prameny, které vyvěrají zpod zemského povrchu v blízkosti jezera. Tyto prameny mají teplotu okolo 40°C a jsou známy svými léčebnými účinky. Lidé z celého světa sem cestují, aby si užili blahodárné účinky minerální vody a odpočinuli si ve skalnatých bazénech.

Kromě relaxace a ošetření zdejší vodou je možné se také potápět nebo šnorchlovat a objevovat podvodní život jezera Assal. Voda v jezeře je tak extrémně slaná, že v ní není téměř žádný život, ale to neznamená, že by nebyla fascinující. Mořská fauna tvoří úžasné vápencové útvary a barevnou vegetací.

Přístup k termálním pramenům je poměrně snadný – můžete se sem dostat po silnici z hlavního města Djibouti City. Cesta na prameny je dobrodružná, ale malebná. Během cesty budete obklopeni sopečnými horami a fascinujícím geologickým územím.

Pro ty, kteří hledají autentický a neokoukaný zážitek, jsou Lake Assal Hot Springs v Džibutsku skvělou volbou. Tato tajemná a přitom osvěžující lokalita je skutečným pokladem a poskytuje návštěvníkům jedinečný zážitek. Ať už přijdete relaxovat, oživit si tělo a mysl v léčivých vodách, nebo jen objevit tuto proslulou krajinu, Džibutsko a jezero Assal vás nezklamou.


Letenka Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko je malá africká země ležící u břehu Rudého moře. Je známá svou unikátní geografickou krajinou, která zahrnuje sopky, pouště a slaná jezera. Jedním z nejvýznamnějších přírodních pokladů této země je jezero Assal, které je nejníže položeným suchým bodem na africkém kontinentu.

Jezero Assal se nachází v přímořské oblasti na severu Džibutska a je jedním z nejdisivějších jezer na světě. Jeho hladina je rozložená ve výšce 155 metrů pod úrovní moře a nachází se na místě, které kdysi bývalo dnem pradávného předhistorického jezera.

Co dělá jezero Assal tak unikátním jsou jeho slané prameny, které vytvářejí termální prameny v blízkosti jezera. Tyto termální prameny vytvářejí přírodní horké prameny, které jsou známé svými léčivými vlastnostmi. Místní lidé využívají tato léčivá vody již staletí k léčbě různých onemocnění a k relaxaci.

Přestupování horkých pramenů se stalo populární turistickou atrakcí v Džibutsku. Cestovatelé z celého světa míří k jezeru Assal, aby si užili blahodárné účinky lázní. Teplota vody zde dosahuje až 50 stupňů Celsia, což přispívá k uvolnění svalů a zmírnění bolesti. Kromě toho je voda bohatá na minerály, které mají pozitivní vliv na kůži a zlepšují celkové zdraví.

Pro ty, kteří rádi objevují divočinu, je okolní krajinu okolo jezera možné prozkoumat. Budete mít možnost obdivovat sopečné útvary a jedinečné geologické tvary, které tvoří okolní soutěsky a planiny. Navíc můžete se těšit na pohled na řadu volně žijících živočichů, včetně vzácných druhů ptáků a savců, kteří naleznou útočiště na březích jezera.

Ať již hledáte relaxaci, dobrodružství nebo jen nevšední zážitek, návštěva Džibutsko Lake Assal Hot Springs vám to všechno nabídne. Tato jedinečná přírodní lokalita vás okouzlí svou krásou a poskytne vám příležitost zažít jedinečný léčebný rituál v bohatých minerálních vodách. Nechte se unést tímto exotickým rájem a objevte jedno z nejkrásnějších míst v Džibutsku.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky