Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Dominikánská republika Higuey

Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Higuey


1. Jaká je hlavní město Dominikánské republiky?
Hlavním městem Dominikánské republiky je Santo Domingo.

2. Kolik lidí zde žije?
Odhaduje se, že v Dominikánské republice žije přibližně 10,8 milionu lidí.

3. Jaké jsou nejdůležitější turistické atrakce v Higueyu?
Mezi nejznámější turistické atrakce v Higueyu patří Bazilika Nuestra Senora de la Altagracia, pláže Punta Cana a Bayahibe, hory na poloostrově Samaná a mnoho dalších.

4. Jaký je hlavní jazyk?
Hlavním jazykem Dominikánské republiky je španělština.

5. Kterou měnu používají v zemi?
Oficiální měnou Dominikánské republiky je Dominikánské peso (DOP).

6. Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu Higueyu?
Nejlepším obdobím pro návštěvu Higueyu a celého ostrova Hispaniola je obvykle od prosince do dubna, kdy je příjemné teplé a suché počasí.

7. Jaké jsou dopravní možnosti v Higueyu?
Higuey má autobusovou dopravu, která je tu nejpoužívanější formou veřejné dopravy. Dále jsou zde taxi služby a možnost pronájmu automobilů.

8. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Higueyu?
V okolí Higueyu se nachází několik krásných pláží, včetně pláže Playa Bavaro, Playa Macao, Playa Cabeza de Toro a Playa Juanillo.

9. Jaké jsou typické pokrmy Dominikánské republiky?
Mezi typické dominikánské pokrmy patří bandera (smažená telecí pečeně s rýží, fazolemi a salátem), mangu (připravený banánový přílohu), plátanos (smažené plantainy) a sancocho (tradiční polévka s masem a zeleninou).

10. Je bezpečné cestovat do Higueyu?
Higuey a celá Dominikánská republika jsou obecně bezpečnými turistickými destinacemi. Nicméně je vždy důležité být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je uchování cenných předmětů v bezpečí a nechodit samotným po tmě.


Letenka Dominikánská republika Higuey


Dominikánská republika je jednou z nejkrásnějších destinací v Karibiku. Nachází se na ostrově Hispaniola, který sdílí s Haiti. Tato země je známá svými bílými plážemi, tyrkysovými moři a bohatou kulturou. Jedným z jejích nejzajímavějších míst k návštěvě je Higuey.

Higuey je malé město, které se nachází na východním pobřeží Dominikánské republiky. Je to hlavní město provincie Altagracia a nachází se asi 45 kilometrů od hlavního města Santo Domingo. Higuey je známé především díky svému hlavnímu svatostánku, bazilice Nuestra Señora de la Altagracia.

Bazilika Nuestra Señora de la Altagracia je nádherný katolický kostel, který se nachází na náměstí v Higueyu. Je jedním z nejvýznamnějších poutních míst na celém karibském ostrově. Každoročně sem proudí tisíce návštěvníků z celé Dominikánské republiky i z jiných částí světa. Bazilika je dominantou města a její monumentální architektura okouzluje všechny, kteří sem přijedou.

Dalším zajímavým místem v Higueyu je Ecological Park Ojos Indígenas. Tento park se rozprostírá na ploše 1 500 hektarů a nabízí nádhernou přírodu, včetně jezer, mangrovových porostů a původní flóry a fauny. Park je domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a zvířat, včetně kohouta dominikánského a různých druhů orchidejí. Návštěvníci se mohou projít po stezkách a procházet se kolem jezer, která slouží jako přírodní bazény, kde si mohou zaplavat a užít si klidu a relaxace.

Higuey je také výchozím bodem pro návštěvu některých nejkrásnějších pláží Dominikánské republiky. Například Bavaro Beach, která se nachází asi 20 minut jízdy od města, je jednou z nejznámějších pláží v celé zemi. Její písek je jemný a bílý, moře je tyrkysové a plné korálových útesů. Pláž Bavaro je také oblíbeným místem pro vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování a windsurfing.

Navštěva Higueyu je nejenom o prohlídce baziliky a přírodních parků, ale také o poznávání dominikánské kultury a každodenního života. V okolí města naleznete tradiční trhy, kde lze nakoupit místní rukodělné výrobky, jako jsou ručně malované keramické díla, šperky a textilie. Můžete také ochutnat tradiční dominikánskou kuchyni, která je bohatá na exotické plody, ryby a další místní speciality.

Pokud plánujete navštívit Dominikánskou republiku, nezapomeňte zařadit do svého itineráře i návštěvu Higueyu. Toto krásné město nabízí jedinečnou kombinaci historie, kultury, přírody a krásných pláží. Bude to určitě nezapomenutelná zkušenost, kterou si budete pamatovat navždy.


Dovolená Dominikánská republika Higuey


Dominikánská republika je známá svými nádhernými plážemi, teplým klimatem a vřelými lidmi. Jedním z nejvíce navštěvovaných turistických měst v této zemi je Higuey. Toto město nabízí nejen krásné památky a přírodní scenérie, ale také bohatou historii a kulturu.

Higuey je hlavním městem provincie La Altagracia a nachází se na východě Dominikánské republiky. Město je obklopeno nádhernou horskou scenérií a krásnými plážemi, čímž poskytuje ideální místo pro dovolenou.

Jedním z nejznámějších a nejoceňovanějších turistických atrakcí v Higuey je bazilika Nuestra Señora de la Altagracia. Tato bazilika je považována za jedno z nejvýznamnějších poutních míst v Karibiku a je svatyní dominikánské patronky Panny Marie. Každoročně sem přijíždějí tisíce poutníků z celého světa, aby si zde vzdali hold Panně Marii.

Dalším zajímavým místem k návštěvě je Indiánské muzeum. Tato muzeum vystavuje vzácné artefakty a předměty, které dokumentují historii původních obyvatel Dominikánské republiky, Tainů. Návštěvníci si zde mohou vychutnat bohatou a zajímavou kulturu původních obyvatel této oblasti.

Pro milovníky přírody je tu také něco zajímavého. V okolí města Higuey se nachází národní parky a rezervace, jako je například národní park del Este. Toto je ideální místo pro výlety, turistiku a pozorování ptáků. Návštěvníci se zde mohou potápět v korálových útesech, prozkoumávat jeskynní systémy či se vydat na procházku v tropických lesích.

Pokud jde o pohostinnost, Higuey nemá konkurenci. Místní obyvatelé jsou velmi vřelí a přátelští vůči turistům. Můžete ochutnat tradiční dominikánskou kuchyni, která je známá svými exotickými chutěmi a kořením.

A když už mluvíme o plážích, nemůžeme opomenout nádherné pláže v okolí Higuey. Báječné bílé písky a průzračná voda Karibského moře jsou ideální pro relaxaci a vodní sporty. Můžete si vyzkoušet potápění, šnorchlování, surfování nebo jen tak se válet na pláži, užívat si slunce a poslouchat zvuk vln.

V Higuey se také nachází široká škála ubytovacích zařízení, od luxusních resortů po levnější hotely a penziony. Každý si tak může vybrat ubytování dle svých potřeb a finančních možností.

Celkově vzato, Higuey je skvělým místem pro dovolenou v Dominikánské republice. Nabízí malebnou krajinu, bohatou historii, příjemné klima a nádherné pláže. Pokud máte rádi kombinaci aktivity a odpočinku, Higuey je pro vás ideální destinací. Navštivte tuto krásnou část Dominikánské republiky a zažijte dovolenou, na kterou nezapomenete.


Ubytování Dominikánská republika Higuey


Dominikánská republika je známá svými nádhernými plážemi a příjemným tropickým podnebím. Jedním z nejpopulárnějších míst k návštěvě v této zemi je město Higuey, které slouží jako brána do některých z nejkrásnějších letovisek na ostrově Hispaniola. Ať už se jedná o krásu přírody, kultury nebo historie, Higuey nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých zážitků. Když jde o ubytování, zde je několik možností, které vám umožní zažít to nejlepší z Dominikánské republiky.

Pro ty, kteří hledají luxusní a pohodlné ubytování, existuje mnoho luxusních rizortů a hotelů v Higuey a jeho blízkém okolí. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby a vybavení, jako jsou lázně, bazény, tenisové kurty, golfová hřiště a další. Pokud hledáte relaxaci a komfort, luxusní hotely jsou skvělou volbou.

Pro ty, kteří preferují menší a intimnější ubytování, existuje v Higuey i možnost pronájmu vil a apartmánů. Tyto ubytování poskytují větší soukromí a nezávislost, a přesto vám umožní vychutnat si všechny výhody této krásné destinace. Mnoho vil a apartmánů se nachází v blízkosti pláží a turistických atrakcí, takže si můžete snadno užívat všechno, co Higuey nabízí.

Další možností je ubytování v menších rodinných penzionech nebo hospůdkách, které nabízejí cenově dostupné varianty pro ty, kteří hledají levnější možnosti. Tyto ubytování obvykle nabízejí základní vybavení, jako jsou pokoje se soukromou koupelnou a bezplatným Wi-Fi připojením. I když nemají tolik luxusu jako velké hotely, umožňují vám zažít autentickou dominikánskou kulturu a pohostinnost.

Kromě těchto tradičních možností mohou cestovatelé také zvážit ekoresorty a ekofarmy v Higuey. Tyto místa se zaměřují na udržitelnost a zachování přírody. Kromě toho nabízejí relaxační atmosféru a jedinečné zážitky, jako je rekreační rybaření, horské túry nebo navštěvování organických farem. Pokud máte rádi přírodu a chcete podporovat environmentálně přátelská ubytování, ekoresorty a ekofarmy jsou skvělou volbou.

Jakákoli možnost ubytování v Higuey vám umožní vychutnat si všechny krásy Dominikánské republiky. Město je výchozím bodem pro objevování památek, jako je bazilika Nuestra Señora de la Altagracia nebo národní park del Este, a můžete také snadno přistupovat k některým z nejkrásnějších pláží na světě, včetně pláže Punta Cana a pláže Bavaro.

Ať už preferujete luxusní hotely, rodinné penziony, ekoresorty nebo pronájem vil, určitě najdete ubytování podle svých potřeb a preferencí v Higuey. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, jste si jisti, že vaše návštěva Dominikánské republiky bude nezapomenutelnou a příjemnou zkušeností.


Počasí Dominikánská republika Higuey


Dominikánská republika je země s tropickým klimatem, nacházející se na ostrově Hispaniola v Karibském moři. Město Higuey, které se nachází ve východní části země, je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů díky svému krásnému počasí.

Higuey je známé především díky monumentální bazilice Nuestra Señora de la Altagracia, která přitahuje miliony návštěvníků z celého světa. Ale kromě náboženského dědictví nabízí Higuey také úchvatnou přírodu a nádherné pláže.

Počasí v Higuey je typické pro tropické oblasti. Celý rok zde panuje horké a vlhké klima s vysokými teplotami. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25-30 stupňů Celsia, přičemž nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen. Teploty však mohou přesáhnout 35 stupňů Celsia během horkých letních dní.

Dominikánská republika, a tedy i město Higuey, se nachází v oblasti, kterou ovlivňují převážně pasáty. I když zde můžeme očekávat slunečné a horké počasí, občas přicházejí deště, které jsou způsobené nárazy vlhkého vzduchu z Atlantiku. Tyto deště jsou obvykle krátké a intenzivní a většinou se objevují od května do října.

Během zimních měsíců, od listopadu do února, jsou teploty mírnější, a průměrná teplota se pohybuje kolem 20-25 stupňů Celsia. Toto období je také méně deštivé, a tak je ideální pro ty, kteří preferují nižší teploty a slunečné dny.

Pláže v Higuey jsou nádherné a přitahují mnoho návštěvníků. Teplé a azurové karibské moře je velmi příjemné na koupání i potápění po celý rok. Město Higuey se nachází v blízkosti populárních pláží, jako je Punta Cana, Bávaro a Macao, které jsou známé svou bílou pískovou pláží a křišťálově čistou vodou.

Pokud plánujete návštěvu Higuey nebo jiného místa v Dominikánské republice, je důležité vzít v úvahu počasí. Doporučuje se, abyste si přinesli opalovací krém s vysokým faktorem ochrany proti slunci, stejně jako lehké a vzdušné oblečení. Nezapomeňte také na plavky a sluneční brýle.

Celkově lze říci, že počasí v Higuey je ideální pro ty, kteří hledají slunečné a horké dny na pláži. Bez ohledu na roční období, budete mít skvělou příležitost vychutnat si krásu Dominikánské republiky a vytvořit si nezapomenutelné zážitky.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky