Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Čierna Hora Žabljak

Dovolená Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora je krásná země v Jihovýchodní Evropě, která nabízí návštěvníkům úchvatné scenérie, historická města a pláže u azurového moře. Mezi její nejnavštěvovanější místa patří také horské město Žabljak. Pokud hledáte zimní lyžařskou dovolenou v Černé Hoře, Žabljak je skvělou volbou.

Žabljak se nachází v národním parku Durmitor v centrální části Černé Hory, což znamená, že se návštěvníkům nabízí celá řada aktivit. V zimě můžete navštívit areál pro lyžování a snowboarding, kde je pro vás připraveno více než 20 kilometrů sjezdovek. Areál se skládá ze dvou částí - Savin Kuk a Žabljak. Savin Kuk je méně vybavený, ale nabízí nádherné výhledy na okolní hory a především na Jezerské jezero.

Protože Žabljak se nachází v horách, počasí je poměrně nevyzpytatelné. Může se stát, že sníh spadne, ale také se může stát, že budete muset lyžovat na umělém sněhu. Nicméně i přes tyto drobné nedostatky, jsou tu podmínky pro lyžování velmi dobré. Ideální polohu Žabljaku využijí rovněž běžkaři a milovníci turistiky, kteří se vydají na zasněžené trasy Jezerského pohoří.

Mimo zimní sezónu může Žabljak nabídnout jiné aktivity pro návštěvníky. V národním parku Durmitor jsou nádherné horské stezky, kde si můžete užívat přírodu a výhledy. Jezerské jezero je další atraktivní místo, které je dostupné jak v zimě, tak v létě. V létě můžete užívat koupání, vodní sporty, rybaření a další outdoorové aktivity.

Co se týká ubytování a stravování, nabídka je srovnatelná s ostatními turistickými místy v Černé Hoře. Najdete zde hotely a apartmány ve všech možných cenových kategoriích, a také restaurace s tradiční místní kuchyní.

Celkově lze říci, že Žabljak je krásné horské město, které je vhodné pro nejrůznější aktivní dovolenou. Pokud hledáte lyžování v Černé Hoře, je Žabljak ideálním místem pro vás. A pokud hledáte turistickou destinaci, kde se můžete projít po nádherných horách, Žabljak bude pro vás rovněž skvělou volbou. Navštivte Žabljak a užijte si přírodu, odpočinek a kondiční sporty v této krásné části Černé Hory.


Počasí Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora, země plná překrásných hor, nádherných pláží a neobvykle modrého moře. Jedním z nejlepších míst pro milovníky turistiky je Žabljak, malé městečko uprostřed Národního parku Durmitor. Nejvyšší vrchol tohoto národního parku má výšku 2 523 metrů nad mořem a je znám jako Bobotov Kuk. Úžasným místem pro lyžování v zimním období a procházky v létě, s bohatou historií a kulturním dědictvím.

Počasí v Žabljaku zvyčajně bývá chladné a suché, s průměrnou teplotou během letních měsíců kolem 18 stupňů Celsia. Ale v noci se teploty mohou dostat až pod nulu, takže oblékněte si teplé oblečení. V zimě, když sníh pokryje krajinu, se temperatura může snadno dostat pod -10 stupňů Celsia, což z něj dělá ideální destinaci pro milovníky zimních sportů.

Národní park Durmitor a okolní oblasti jsou obecně ovlivněny kontinentálním podnebím, což znamená, že zde nejsou mnoho dešťových dnů, a když prší, trvá jen krátkou dobu. Větší množství srážek se obvykle vyskytuje v období od října do května. Zatímco léto je v bohatší v teplu a sluncem, avšak může být také ovlivněno příležitostnými bouřemi.

Hory kolem Žabljaku jsou nejhezčí v období od června do srpna, kdy se okolní krajina rozkvétá a nabídne nejlepší výhledy. Pokud cestujete v zimních měsících, je to nejlepší čas pro lyžování, ale musíte být připraveni na silné větry a mimořádně chladné počasí.

Celkově Žabljak je krásné a oblíbené místo pro mnoho turistů z celého světa. Pokud chcete prožít něco úžasného, tuto destinaci určitě nevynechejte. Připravte si ale dostatečně teplé oblečení a buďte připraveni na různé druhy počasí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Čierna Hora Žabljak


1. Jak se dostanu do Žabljaku v Černé Hoře?
Odpověď: Žabljak je přístupný autobusem z mnoha měst v Černé Hoře, jako jsou Podgorica nebo Kotor. Pokud přijíždíte vlastním automobilem, Žabljak je snadno dostupný silnicí z hlavního města Podgorica.

2. Jaká je doprava v Žabljaku?
Odpověď: V Žabljaku je mnoho míst, která se dají snadno projít pěšky. Pokud chcete cestovat dál, je k dispozici i autobusová doprava.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Žabljaku?
Odpověď: Ideální období pro návštěvu Žabljaku je od května do října, kdy jsou teploty příjemné a možnosti turistiky jsou nejlepší.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity v Žabljaku?
Odpověď: V Žabljaku se dá podniknout několik outdoorových aktivit, jako jsou pěší túry, horská kola, lyžování, snowboarding nebo jízda na koni. Navštívit rozhlednu Durmitor nebo jezero Plav u Virpazaru jsou také oblíbenými aktivitami.

5. Co je možné navštívit v okolí Žabljaku?
Odpověď: V okolí Žabljaku můžete navštívit národní park Durmitor, ledovcová jezera jako je Modré jezero a Škrčka jezero, a také přehradu Pivská prehrada.


Letenka Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora, známá svou překrásnou přírodou a malebnými horami, láká návštěvníky z celého světa. Mezi mnoha turistickými atrakcemi této země se nachází také malebné město Žabljak. Pokud se chystáte tamější krajinu objevit a užít si dovolenou plnou dobrodružství, letenka Čierna Hora – Žabljak je tím pravým způsobem, jak začít vaši cestu.

Žabljak, ležící v severní části Černé Hory, je nejvýše položeným městem na Balkáně, což z něj dělá významnou destinaci pro příznivce turistiky a horolezců. Jeho poloha v Národním parku Durmitor nabízí jedinečné příležitosti pro pěší turistiku, horskou cyklistiku, lyžování a další outdoorové aktivity.

Díky letence Čierna Hora – Žabljak si můžete užít malebné scenérie již od příletu na letiště v Podgorici, které je nejbližším mezinárodním letištěm. Způsob dopravy do Žabljaku je poté na vás. Můžete si pronajmout auto, využít autobusovou dopravu nebo si zajistit soukromý přepravní servis.

Při návštěvě Žabljaku neopomeňte navštívit přehradu v Pivském jezeře. Tento přírodní skvost, který je největším jezerem v Černé Hoře, nabízí impozantní vyhlídky a je ideálním místem pro piknik či poznávání místní flóry a fauny. Dalšími nádhernými přírodními lokalitami v okolí jsou Sušické jezero a Modré oči, které vás zaujmou svou neuvěřitelnou azurovou vodou.

Milovníci lyžování si také přijdou na své. Žabljak disponuje jedním z nejlepších lyžařských středisek v regionu, které nabízí perfektní sjezdovky a to jak pro začínající, tak i pro pokročilé lyžaře. Toto středisko je také známé tím, že zde můžete lyžovat až do konce dubna.

Pro ty, kteří hledají adrenalinová dobrodružství, je tu možnost výstupu na horské vrcholy, jako je Bobotov Kuk, který je nejvyšším vrcholem národního parku. Kromě toho si můžete vyzkoušet také horolezectví, paragliding nebo rafting na divokých řekách, které procházejí tímto regionem.

Po náročném dni plném aktivit můžete relaxovat a ochutnat místní speciality v jedné z mnoha tradičních horských chat a restaurací, které se nachází v samém srdci Žabljaku. Zde se můžete těšit na chutnou a autentickou černohorskou kuchyni, jako je čušpajz – tradiční pokrm s masem a zeleninou, nebo kajmak – místní sýr. Tyto speciality doprovodíte tradičním ovčím jogurtem nebo skleničkou domácí slivovice vína.

Letenka Čierna Hora – Žabljak je začátkem vaší cesty objevování této malebné oblasti a nabízí nezapomenutelné zážitky a dobrodružství. Přírodní krásy a různorodé aktivity, které zde naleznete, vás zaručeně okouzlí a přesvědčí vás o tom, proč je Žabljak jedním z nejlepších cílů pro milovníky přírody a outdoorových aktivit.


Ubytování Čierna Hora Žabljak


Černá Hora je země krásných horských krajů a přírodních divů. Jedním z nejpopulárnějších cestovních cílů v této zemi je město Žabljak. A aby byla vaše cesta do tohoto malebného města úplná, je nesmírně důležité vybrat vhodné ubytování.

Žabljak se nachází v údolí Durmitoru, největšího pohoří v Černé Hoře, a je oblíbeným letoviskem jak pro místní obyvatele, tak pro turisty z celého světa. Tato oblast je bohatá na horské vrcholy, ledovcová jezera a divoké přírodní scenérie. Mezi nejznámější přírodní atrakce v okolí patří Žabljak Crno jezero, které je neuvěřitelně malebné a je snadno dostupné z města.

V Žabljaku najdete různé možnosti ubytování, které vyhovují různým preferencím a rozpočtům. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, rodinnými penziony, ubytovnami a apartmány. Všechny tyto možnosti nabízejí pohodlné a příjemné prostředí, ve kterém se budete cítit jako doma.

Luxusní hotely v Žabljaku vám nabídnou prvotřídní služby a vybavení. Můžete si zde užívat wellness centrum, venkovní bazén, saunu, masáže a další relaxační aktivity. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří si chtějí vychutnat luxusní dovolenou v nádherném horském prostředí.

Pokud hledáte něco cenově dostupnějšího, můžete zvolit rodinný penzion nebo ubytovnu. Tyto ubytovací zařízení vám nabídnou pohodlný pokoj s veškerými základními vybaveními za dostupnou cenu. Penziony často poskytují i možnost snídaně nebo polopenze, což je výhodné, pokud nechcete každý den vařit.

Pokud preferujete větší nezávislost a soukromí, můžete zvolit pronájem apartmánu. Apartmány jsou plně vybavené a poskytují vám vlastní kuchyň, takže si můžete připravit vlastní jídlo, pokud si přejete. To je zvláště výhodné, pokud cestujete s rodinou nebo skupinou přátel.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, je důležité si zajistit rezervaci předem, zejména pokud se chystáte navštívit Žabljak během letní sezóny nebo v období svátků. Město je turisticky vyhledávané a ubytovací zařízení se rychle zaplní.

Výběr správného ubytování je klíčovým prvkem úspěšného cestování. Když si najdete vhodné místo k odpočinku a relaxaci, budete se moci plně soustředit na objevování krás Žabljaku. Ať už se rozhodnete strávit dovolenou v luxusním hotelu, rodinném penzionu nebo apartmánu, jste si jistí, že vaše cesta bude nezapomenutelná.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky