Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Chorvatsko Pula

Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Pula


1. Jak se dostanu z letiště Pula do centra města?
- Z letiště jezdí pravidelné autobusy do centra města. Cesta trvá přibližně 10-15 minut.

2. Kde se nachází amfiteátr v Pule a jaká je vstupní cena?
- Amfiteátr se nachází přímo ve středu města. Vstupní cena se liší v závislosti na sezóně, ale pohybuje se v rozmezí 50-100 kun.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Pule?
- Mezi nejlepší pláže v Pule patří pláž Verudela, pláž Kamenjak a pláž Stoja. Všechny tyto pláže jsou známé svou krásnou přírodou a čistou vodou.

4. Můžete mi doporučit nějaké dobré restaurace ve městě?
- V Pule je mnoho skvělých restaurací, které nabízejí tradiční chorvatskou kuchyni. Doporučit můžeme restauraci Farabuto, restauraci Sv. Mihovil a restauraci Vodnjanka.

5. Jak dlouho trvá cesta lodí z Puly na přilehlé ostrovy?
- Doba plavby na přilehlé ostrovy se liší v závislosti na konkrétním ostrově, ale obecně se pohybuje v rozmezí 1-3 hodiny.

6. Kde se nachází nejlepší místa pro potápění v Pule?
- Nejlepší místa pro potápění v Pule jsou v okolí ostrova Verudela a Kamenjak. Zde si můžete prozkoumat podmořské jeskyně, skalní útesy a bohatý podvodní svět.

7. Jaké památky si mohu prohlédnout v centru Puly?
- V centru Puly se nachází řada památek, mezi které patří výše zmíněný amfiteátr, dále pak Hrad Pula, Augustův chrám a Porta Gemina.

8. Jaký je nejlepší čas k návštěvě Puly?
- Nejlepší čas k návštěvě Puly je obvykle od dubna do září, kdy je teplé a slunečné počasí. V těchto měsících je možné také využít nabídky vodních sportů a objevit krásy okolních ostrovů.

9. Existují ve městě Pula dobré možnosti ubytování?
- Ano, v Pule je široká nabídka ubytování včetně hotelů, apartmánů a vil. Doporučujeme rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících.

10. Jaké jsou nejbližší letoviska od Puly?
- Nejbližšími letovisky od Puly jsou Medulin, Fažana a Štinjan. Všechna tato letoviska se nacházejí v příjemné blízkosti Puly a nabízejí krásné pláže a prvotřídní ubytování.


Letenka Chorvatsko Pula


Chorvatské město Pula je jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací v zemi. Nachází se v regionu Istrii a je známé svými krásnými plážemi, historickými památkami a bohatým kulturním dědictvím.

Pokud plánujete navštívit Pulu, jednou z prvních věcí, na kterou musíte myslet, je způsob, jak se tam dostat. Mnoho lidí dává přednost letecké dopravě, a to díky pohodlnosti a rychlosti cestování. Letenka Chorvatsko Pula je skvělou volbou, pokud chcete co nejrychleji a nejpohodlněji dorazit do tohoto malebného města.

Pula má vlastní letiště, které se nachází vzdálené asi deset kilometrů od centra města. Na letišti lze nalézt několik mezinárodních leteckých společností, které nabízejí pravidelné spoje z různých významných evropských měst. Mezi nejpopulárnějšími destinacemi, ze kterých lze doletět do Puly, jsou například Londýn, Berlín, Amsterdam, Curych a mnoho dalších.

Při výběru letenky Chorvatsko Pula je dobré vzít v potaz několik faktorů. Pravidelně sledujte nabídky od různých leteckých společností, protože ceny letenek se mohou lišit v závislosti na sezóně a předprodejních akcích. Dále si ověřte, zda letiště Pula je přístupné z vašeho odletového místa a jaké jsou přímé spoje. Pokud nejsou k dispozici přímé lety, můžete zvážit také alternativní letiště v blízkých destinacích, jako je například letiště v Rijece.

Po příletu do Puly je doprava do města velmi snadná. Autobusová doprava je častým způsobem, jak se dostat z letiště do centra města. Autobusová zastávka se nachází přímo před terminálem a autobusy jezdí pravidelně v průběhu dne. Další možností je využití taxislužby, která je k dispozici přímo na letišti.

Po příletu do Puly si můžete začít užívat všech turistických atrakcí, které město nabízí. Mezi nejznámější památky patří antický amfiteátr, který je největším dochovaným stavebním dílem tétoho druhu. Můžete také navštívit historické centrum města, kde se nachází řada zajímavých kostelů, katedrál a muzeí.

Pula je také skvělým místem pro milovníky slunce a moře. Místní pláže jsou písečné nebo oblázkové, a nabízejí ideální prostředí pro odpočinek a rekreaci. Pokud máte rádi vodní aktivity, můžete si pronajmout jachtu nebo se zúčastnit potápěčského výletu.

Zkrátka, Pula je jedním z nejkrásnějších míst, která Chorvatsko nabízí, a letenka Chorvatsko Pula je skvělou volbou, pokud plánujete navštívit toto úžasné město. Pula vás přivítá svým půvabem, bohatou historií a křišťálově čistým mořem a bude to rozhodně jedno z nezapomenutelných dobrodružství v Chorvatsku.


Ubytování Chorvatsko Pula


Chorvatsko je již desítky let velice oblíbenou turistickou destinací a s množstvím překrásných pláží a historických památek není divu. Jedním z turisticky nejatraktivnějších měst je město Pula, které se nachází na jihozápadě země nedaleko Istrijského poloostrova.

Pula je přístavní město s bohatou historií, která sahá až do starověku. Nejznámější památkou je muzejní komplex Amfiteátr, nazývaný také Pulska arena. Jedná se o jedno z největších a nejlépe zachovaných římských amfiteátrů na světě. Každý rok zde probíhá festival historických her a koncertů, který přitahuje návštěvníky z celého světa.

Pula je však nejen městem historie, ale i moderní turistickou destinací. Nabízí řadu pláží vhodných pro rodiny s dětmi i milovníky vodních sportů. Mezi nejznámější pláže patří Valkane, zadoura nebo Verudela. Na Verudelském poloostrově se nachází také množství hotelů a resortů pro ty, kteří preferují pobyt v plně vybavených zařízeních.

Mnoho turistů však volí i ubytování v pronajatých apartmánech a letních domech, které jsou v Pule hojně rozšířené. Místní majitelé nabízí široký výběr takovýchto ubytování, které zajišťují dostatek soukromí a možnost strávení dovolené ve vlastním rytmu. Apartmány a letní domy jsou vybaveny veškerými potřebnými zařízeními, jako je například kuchyňka, koupelna, televize a samozřejmě také příjemné venkovní posezení.

Mnoho apartmánů se nachází v bezprostřední blízkosti moře, což zaručuje snadný přístup na pláže a možnost dlouhých večerních procházek podél pobřeží. Pro ty, kteří preferují čistotu a klid, je možnost ubytování v příjemném venkovském prostředí nedaleko Puly, s výhledem na krajinu Istrijského poloostrova.

Kromě pláží a historických památek nabízí Pula také řadu dalších atrakcí. Město je proslulé svými kavárnami, restauracemi a nočním životem. V centru města se nacházejí útulné uličky s tradičními obchody, kde si turisté mohou zakoupit suvenýry a místní produkty.

Není divu, že každoročně tisíce turistů volí Pulu jako svou dovolenkovou destinaci. Nabídka ubytování je široká a vyhovuje všem potřebám a preferencím. Bez ohledu na to, zda vyberete apartmán, letní dům nebo hotelový resort, můžete si být jistí, že máte zajištěný komfortní a příjemný pobyt v jednom z nejkrásnějších regionů Chorvatska.


Dovolená Chorvatsko Pula


Dovolená v Chorvatsku - Pula

Pokud plánujete dovolenou v Chorvatsku, město Pula by mohlo být skvělým cílem. Toto krásné město se nachází na pobřeží Jaderského moře a je jedním z největších měst v Istrijském regionu Chorvatska. Pula kombinuje bohatou historii s moderními vlivy a nabízí mnoho atrakcí pro návštěvníky.

Nejvýznamnější památkou v Pule je bezpochyby Amfiteátr, který je jedním z nejlépe dochovaných římských amfiteátrů na světě. Tento obrovský koloseum bylo postaveno ve 1. století a dnes se v něm pořádají koncerty, divadelní představení a další kulturní události. Pro milovníky historie je návštěva tohoto místa nezapomenutelným zážitkem.

Další významnou historickou památkou je chrám Augustova, který byl postaven ve věhlasné římské době. Tento chrám byl původně zasvěcen císaři Augustovi a dodnes je znám pro svou impozantní architekturu.

Pula má také několik muzeí, které vám umožní přiblížit si historii a kulturu města. Mezi nejznámější patří Arheologické muzeum Istrije, které vystavuje artefakty a archeologické nálezy z regionu.

Pokud hledáte odpočinek na pláži, Pula nabízí několik krásných pláží obehnaných tyrkysovými vodami Jaderského moře. Místem, které byste neměli vynechat, je pláž Verudela, která se nachází asi 4 km od centra města. Tato písečná pláž je ideální pro rodiny s dětmi a nabízí vše, co potřebujete k relaxaci a vyžití na pláži.

Pula je také skvělým výchozím bodem pro objevování dalších zajímavých míst v Istrii. Můžete si například udělat výlet do Poreče, malebného města se středověkým jádrem a krásnými plážemi. Další možností je navštívit Rovinj, malebné rybářské město s úzkými uličkami, barevnými domy a romantickým přístavem.

Navštěva Puly vám poskytne jedinečnou příležitost plnou historie, kultury a relaxace na pláži. Toto město nabízí něco pro každého a určitě si jej vychutnáte na své dovolené v Chorvatsku.


Počasí Chorvatsko Pula


Chorvatsko je jednou z nejkrásnějších turistických destinací v Evropě a město Pula je jedním z nejatraktivnějších cílů pro dovolenou v této zemi. Jedním z faktorů, který přitahuje turisty do tohoto regionu, je také jeho příjemné a slunečné počasí.

Pula se nachází na poloostrově Istrie, který je známý svým mírným klimatem. Celkově má Pula středomořské podnebí, což znamená horká a suchá léta a mírné, ale vlhké zimy. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 28 stupňů Celsia, což je ideální pro ty, kteří milují slunce a teplé počasí. V průběhu horkých letních měsíců může teplota dokonce překročit 30 stupňů Celsia. Na druhou stranu, průměrná zimní teplota je kolem 10 stupňů Celsia, což je stále relativně příjemné pro ty, kdo se rozhodnou navštívit Pulu během této doby.

V létě si turisté mohou užívat dlouhých a slunečných dnů, kdy se slunce v soumraku nekompromisně leskne na azurově modrém moři. Moře je také dostatečně teplé na to, aby se turisté mohli vykoupat a užívat si vodních aktivit jako je šnorchlování nebo potápění. Pula má mnoho pláží, které jsou vhodné pro každého - od rodin s dětmi až po dobrodružné typy, kteří hledají místa pro potápění nebo surfování.

V zimě je atmosféra v Pule klidnější a mírnější. Teplota je stále dostatečně příjemná na to, aby turisté mohli prozkoumat město a jeho historické památky. Pula je známá svými historickými skvosty, jako je římský amfiteátr, který je jedním z nejlépe dochovaných amfiteatrů na světě. Navštívit jej v zimě, kdy je méně turistů, je skvělým zážitkem.

Pula je také známá svým větrným prouděním bora, které přináší čistý a osvěžující vzduch od hor. Bora může měnit počasí během dne, ale je to běžný jev v této oblasti a většinu času není pro turisty příliš rušivé.

Celkově vzato, počasí v Pule je ideální pro ty, kdo milují sluneční a teplé počasí. Turisté se mohou těšit na mnoho slunečných dnů a krásné pláže, ať už se rozhodnou navštívit Pulu v létě nebo v zimě. S příjemným podnebím a bohatou historií je Pula jedním z nejlepších míst pro dovolenou v Chorvatsku.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky