Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Chorvatsko Pag

Dovolená Chorvatsko Pag


Chorvatsko je jednou z nejpopulárnějších dovolenkových destinací mezi Čechy a Slováky. Je to především díky krásným plážím, historickým památkám a půvabným přímořským městům. Jedním z nejatraktivnějších míst pro dovolenou v Chorvatsku je ostrov Pag.

Ostrov Pag je nacházející se v severozápadní části Chorvatska a je druhým největším ostrovem v zemi. Jeho největším městem je Novalja, které je známé svou živou noční scénou a festivaly elektronické hudby. Na ostrově lze však najít i klidnější místa pro ty, kteří čekají na odpočinek a relaxaci.

Jednou z nejznámějších pláží na ostrově Pag je Zrće, která je nazývána "chorvatským Ibiza". Zrće je oblíbenou destinací pro milovníky klubové scény, kde se mohou bavit na venkovních pódiích a tancovat až do rána. Je zde také několik plážových barů, kde si můžete dopřát chladný koktejl a odpočinout si na slunečních lehátkách. Pláže na Pagu jsou známé také svými velkými kamennými deskami, které vytvářejí unikátní a malebné prostředí.

Navštěvování historických památek je dalším významným lákadlem na ostrově Pag. Centrální město Pag je proslulé svým středověkým středem města s úzkými uličkami a kamennými domy. Město je také známé svou starou solnou hrází, která produkuje mořskou sůl již po staletí. Na hrázi najdete také Muzeum soli, kde se dozvíte o historii těžby soli na ostrově.

Pokud si chcete vychutnat tradiční chorvatskou kuchyni, ostrov Pag je ideálním místem k tomu. Místní speciality zahrnují ovčí sýr, čerstvé ryby a škarpiny, které se také nazývají 'paška janjetina'. Mnoho restaurací nabízí také výběr z místních vín, která skvěle doplňují chuťové dojmy při jídle.

Jednou z nejlepších věcí na dovolené na ostrově Pag je, že máte možnost prozkoumat i okolní oblasti. Z Novalje se jednoduše dostanete na pevninskou část Chorvatska, kde můžete navštívit krásný národní park Krka s vodopády nebo historické město Zadar se slavným varhanním nástrojem Sea Organ a pozorováním slunečního západu na slavných Pozdravu slunci.

Pokud hledáte ideální kombinaci pláže, nočního života, historie a vynikající gastronomie, pak je ostrov Pag tou správnou volbou pro váš letní dovolenou v Chorvatsku. Užijte si slunečné dny na krásné pláži, prozkoumejte tajemství starobylého města Pag a ochutnejte lahodná místní jídla. Ostrov Pag je skvělou volbou pro všechny milovníky dobrodružství a odpočinku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Pag


1. Jak se dostat na ostrov Pag?
- Na ostrov Pag se lze dostat autem, trajektem ze Zadaru nebo Prizny nebo letadlem na letiště v Zadaru.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Pag?
- Na ostrově Pag je mnoho krásných pláží, mezi nejpopulárnější patří Zrće, Cove Plaža, Simuni, Mandre a Beritnica.

3. Jaké jsou turistické atrakce na ostrově Pag?
- Mezi hlavní turistické atrakce na ostrově Pag patří historické město Pag s bohatou kulturní dědictvím, solné pláně, které jsou unikátní v celé Evropě, a starověká ruiny v městečku Lun.

4. Kde se mohu ubytovat na ostrově Pag?
- Na ostrově Pag je mnoho hotelů, apartmánů a kempů, ve kterých se můžete ubytovat. Největší koncentrace ubytování je v městě Novalja a okolí.

5. Jaké jsou typické speciality místní kuchyně na ostrově Pag?
- Na ostrově Pag je známá místní specialita sýr Paški sir, který se vyrábí pouze na tomto ostrově. Další typické speciality jsou pašticada (tradiční jídlo z duseného masa), pršut (sušená šunka) a janjetina (hořčičná jehněčí pečeně).

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu ostrova Pag?
- Ostrov Pag je populární destinací během léta, kdy je možno si užívat teplého slunečného počasí a koupání v moři. Nejlepší čas na návštěvu je v období od června do září, kdy jsou teploty příjemné a množství turistů není tak vysoké jako v červenci a srpnu.

7. Co navštívit v okolí ostrova Pag?
- V blízkosti ostrova Pag stojí za návštěvu národní parky Plitvická jezera a Krka, historické město Zadar se známým mořským varhanami a slavnými slunečními Grušica vrtülky, a také město Nin s nejmenší katedrálou na světě.

8. Kde se dají provozovat vodní sporty na ostrově Pag?
- Nejlepší místa pro provozování vodních sportů na ostrově Pag jsou pláže Zrće a Simuni, kde je možné si vyzkoušet například windsurfing, kiteboarding či jízdu na vodním skútru.

9. Jak obletět ostrov Pag?
- Ostrov Pag je možné obletět za pár hodin autem, nebo jej prozkoumat na kole nebo pěšky. Na ostrově Pag je též dostupná autobusová doprava, která spojuje různá města a pláže.

10. Kde je nejlepší místo pro noční život na ostrově Pag?
- Nejznámějším místem pro noční život na ostrově Pag je pláž Zrće, která je známá svými slavnými nočními kluby a festivaly elektronické hudby. Dalšími populárními místy jsou město Novalja s množstvím barů a klubů, a také města Lun a Pag, kde lze najít útulné bary a restaurace s živou hudbou.


Počasí Chorvatsko Pag


Chorvatsko je známé svými krásnými plážemi, turistickými atrakcemi a romantickými slunečnými západmi. A jedním z nejpopulárnějších turistických míst je ostrov Pag. Když se řekne Pag, většina lidí si představí krásné slunečné počasí a azurovou oblohu. Nicméně, počasí na Pagu může být velmi proměnlivé a může ovlivnit plány návštěvníků.

Léto na Pagu přináší velmi horké počasí s průměrnou teplotou 30°C. Dny jsou dlouhé, slunce svítí a tam je také mírný vánek, který dodává pocit osvěžení. Chorvatsko je známé svými kristalově čistými vodami, takže když se potřebujete osvěžit, můžete skočit do moře. Nicméně, hodně slunce může být také nebezpečné a je nutné si zajistit dobré opalovací krémy a chránit se před přehřátím.

Podzim na Pagu je také krásný, ale může přinést více deště a větrné počasí. Průměrná teplota v září a říjnu se pohybuje kolem 20°C a 10-12 dní v měsíci může pršet. Deštivé dny se většinou střídají s krásnými slunečnými dny a mohou nabídnout návštěvníkům romantické procházky po pláži.

Zima na Pagu je obvykle mírná a průměrná teplota se pohybuje kolem 10°C. Zimní měsíce jsou nejdeštivější a kromě deště může Pad zaznamenat i sněžení, což je velmi neobvyklé pro pobřežní oblasti této části Evropy. Návštěvníci mohou sledovat krásné slunce, které se zvedá a zapadá nad horizontem moře, a užívat si klidných procházek po pláži.

Jaro na Pagu je krásné, přináší mírné počasí s průměrnou teplotou kolem 15°C. Toto období je ideální pro procházky po divoké krásné přírodě, která se kolem nachází. Návstěvníci mohou užívat krásy kvetoucích ovocných sadů a květin, pozorovat místní faunu a floru a vychutnat si krásné písčité pláže.

Vzhledem k tomu, že se počasí na Pagu může velmi rychle měnit, je důležité si přinést vhodné oblečení a obuv v závislosti na počasí. Nicméně, krása ostrova a jeho okolí se nejvíce projevuje s prázdninovým počasím, a proto je to ideální doba pro návštěvu. Život na Pagu je silně spojen s mořem a počasí také. Tento krásný ostrov si zaslouží návštěvy po celý rok, protože každé roční období nabídne něco jiného.


Letenka Chorvatsko Pag


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších letních destinací v Evropě a jeden z jejích nejkrásnějších ostrovů je Pag. Letenka do Chorvatska a na ostrov Pag je skvělou volbou pro ty, kteří touží po relaxaci na pláži, ale také po poznávání zajímavé kultury a gastronomie.

Ostrov Pag se nachází v severní Dalmácii, a je jedním z největších ostrovů Jaderského moře. Je znám svou unikátní krajinou, kterou tvoří kombinace skalnatých plání a zelených polí, které jsou vystaveny silným větrům. Díky tomu je ostrov Pag velmi sušší než ostatní části Chorvatska a má jedinečnou vegetaci.

Jednou z nejznámějších oblastí ostrova Pag je jeho hlavní město - město Pag. Město se nachází na jižním pobřeží ostrova a je známé svými úzkými a zastřešenými uličkami, které středověkou architekturou zdobí. Pag je také známý svým bohatým kulturním dědictvím, včetně tradiční výroby sýrů a krajek. Místní sýry jsou známé po celém světě pro svou unikátní chuť a strukturu, které jsou odvozeny od místních ovcí, které se pasou na ostrově.

Dalším oblíbeným místem na ostrově Pag je město Novalja, které se nachází na severozápadním pobřeží. Jedná se o živé letovisko, které je známé svým nočním životem a písečnými plážemi. Pláž Zrće je jednou z nejznámějších pláží v Chorvatsku a je vyhledávána mladými lidmi, kteří se chtějí bavit a tančit na hudbu nejznámějších DJů.

Pokud hledáte klid a odpočinek, pak byste se měli vydat na západní část ostrova, kde se nachází město Mandre. Toto útulné rybářské městečko je ideální pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v klidném a relaxačním prostředí. Mandre nabízí krásné pláže s čistým mořem a také možnost výletů do okolních ostrovů.

Letenky do Chorvatska a na ostrov Pag jsou k dispozici po celý rok, a to jak z hlavních evropských letišť, tak i z menších regionálních letišť. Nejbližším letištěm k ostrovu Pag je letiště Zadar, které je vzdáleno přibližně 70 kilometrů od města Pag. Z letiště je možné se dostat do města Pag autobusem, taxi nebo si pronajmout auto.

Přestože je ostrov Pag menší než některé jiné chorvatské ostrovy, nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých možností. Od krásných pláží a historických památek po unikátní gastronomii a noční život, ostrov Pag je ideálním místem pro dovolenou pro všechny, kteří touží po kombinaci relaxace a zábavy.


Ubytování Chorvatsko Pag


Chorvatsko je známé svou nádhernou přírodou a jednou z populárních destinačních lokalit je ostrov Pag. Nachází se v Jaderském moři a je jedním z největších ostrovů v této oblasti. S překrásnými plážemi, malebnými vesnicemi a bohatou historií je Pag ideálním místem pro dovolenou.

Pokud plánujete navštívit Pag, měli byste zvážit ubytování, které vám bude poskytovat pohodlí a ponoří vás do atmosféry ostrova. Na ostrově najdete mnoho možností ubytování, vhodných pro různé potřeby a preference.

Pokud se rozhodnete zůstat v hlavním městě Pago, máte na výběr z mnoha hotelů a apartmánů. Pag je známý svou živou a pulzující atmosférou, plnou restaurací, barů a klubů. Mnoho hotelů vám nabídne přímý přístup na pláž a výhled na moře. Apartmány jsou také populární variantou ubytování, protože vám poskytnou větší svobodu a soukromí.

Pokud preferujete klidnější a odlehlé místo, měli byste zvážit ubytování v menších vesnicích na okraji ostrova Pag. Některé z těchto vesnic jsou Lun, Simuni a Zubovici. Zde najdete útulné rodinné hotely a soukromé vily. Tyto oblasti se vyznačují krásným výhledem na moře a mají přístup na divoké pláže a klidné zátoky.

Ať už se rozhodnete pro ubytování v hlavním městě Pago nebo v menších vesnicích, můžete se těšit na regionalní kuchyni, která je bohatá na čerstvé ryby, mořské plody a kravský sýr z Pagu. Pokud jste milovníkem gastronomie, pak rozhodně nechejte ochutnat jedno z místních speciálních jídel - ovčí sýr z Pagu. Je známý svou intenzivní chutí a specifickým zráním v místních solankách.

Pag nabízí také různé možnosti zábavy a zážitků. Můžete si užít plavby po moři, vodní sporty, jízdu na kole nebo procházky po přírodě. Ostrov má také bohatou historii, kterou můžete objevovat při návštěvě historických památek, jako je staré město Pag, starobylé kostely a kláštery.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou na ostrově Pag v Chorvatsku, určitě nebudete zklamáni. Přírodu, pláže, gastronomii a historii si jistě zamilujete. Vyberte si vhodné ubytování pro vaše potřeby a užijte si nezapomenutelnou dovolenou na této malebné chorvatské destinaci.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky