Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Chorvatsko Hvar

Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Hvar


Nejčastější dotazy a odpovědi ohledně ostrova Hvar v Chorvatsku mohou být tyto:

1. Jak se dostanu na ostrov Hvar?

- Nejlepší způsob je dostat se na Hvar trajektem z přístavu v Splitu nebo Drveniku na pevninské části Chorvatska. Existují také přímé trajekty z některých dalších přístavů v Chorvatsku.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Hvar?

- Hvar je známý především svými krásnými plážemi. Mezi nejoblíbenější patří pláže Zlatni rat, Dubovica, Pokonji dol, Mekićevica a Stipanska.

3. Kde se ubytovat na ostrově Hvar?

- Hvar nabízí širokou škálu ubytování, včetně hotelů, apartmánů a penzionů. Nejpříjemnější a nejluxusnější možnosti ubytování jsou v Hvaru a Starem Gradu.

4. Jaké jsou hlavní turistické atrakce na ostrově Hvar?

- Hlavními turistickými atrakcemi na Hvaru jsou historické město Hvar s krásným Starým městem, pevnost Španjola, palác Hvar, Katedrála sv. Štěpána a Stari Grad s jeho starým centrem.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu ostrova Hvar?

- Nejlepší čas na návštěvu Hvaru je v období od května do září, kdy je teplota příjemná a počasí vhodné pro pobyt na pláži. Během letních měsíců bývá ostrov Hvar velmi rušný a turisté by měli brát v úvahu možnost velkých davů.

6. Jaké jsou možnosti dopravy na ostrově Hvar?

- Hvar nabízí různé možnosti dopravy včetně taxi, autobusů, půjčovna aut a jízdy lodí mezi plážemi a přístavy na ostrově.

7. Co navštívit mimo Hvar na ostrově?

- Doporučujeme navštívit okolní ostrovy jako Vis, Brac a Korcula. Navštivte také městečko Stari Grad, které je známé svou bohatou historií a zemědělskou krajinou.

8. Jaké jsou nejlepší restaurace na ostrově Hvar?

- Mezi nejlepší restaurace na ostrově patří Kod Kapetana, Dalmatino, Gariful, Lungo Mare a Zori.

9. Je ostrov Hvar vhodný pro rodiny s dětmi?

- Ano, ostrov Hvar je vhodný pro rodiny s dětmi. Existuje mnoho pláží s pozvolným vstupem do moře a místní lidé jsou přátelští k dětem.

10. Jaká jsou možnosti outdoorových aktivit na ostrově Hvar?

- Na Hvaru je možné se věnovat vodním sportům, jako je potápění, plavání, šnorchlování a jachting. K dispozici jsou také mnohé turistické stezky pro pěší turistiku a cyklistiku.


Počasí Chorvatsko Hvar


Chorvatsko je krásná země s bohatou historií a úchvatnou přírodou. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Chorvatsku je ostrov Hvar. Tato malebná destinace přitahuje návštěvníky především svým slunečným počasím a nádhernými plážemi.

Hvar je ostrov slunečníků, vín a olivového oleje, a když se spojí s příznivým podnebím, vytváří to nezapomenutelnou kombinaci pro dovolenou. Ostrov se nachází ve Středozemním moři, což znamená, že zdejší klima je mírné a příjemné po většinu roku.

Letní měsíce, zejména červenec a srpen, jsou nejteplejší období v roce na ostrově Hvar. Teploty se v této době pohybují kolem 30 °C a slunce svítí několik hodin denně. Voda v moři je skvěle osvěžující a dosahuje teploty kolem 25 °C, takže je ideální pro plavání a další vodní aktivity. Je proto velmi vhodné si vzít s sebou plavky, opalovací krém a sluneční brýle.

Jaro a podzim jsou období, kdy je na Hvaru mírnější počasí, ale stále zde je dostatek slunečných dnů. Teploty se pohybují kolem 20-25 °C, což je ideální počasí pro turistické výlety a objevování ostrova. V těchto měsících může být možná nutná lehčí bunda či svetr, zejména ve večerních hodinách, kdy se teploty mohou mírně snížit.

Zimní měsíce na Hvaru jsou chladnější a deštivější. Teploty se pohybují kolem 10 °C, ale mohou klesnout i pod bod mrazu. Moře je příliš studené na koupání, ale Hvar stále nabízí mnoho atrakcí a zajímavostí, které lze objevovat i v tomto období. Je však doporučeno si vzít s sebou teplejší oblečení a deštník.

Celkově lze říci, že Hvar je světově proslulý svým slunečným počasím a krásnými plážemi. Nezáleží na tom, kdy se na ostrov rozhodnete cestovat, vždy budete mít příležitost zažít příjemné počasí a využít zdejších nabízených aktivit. Avšak letní měsíce jsou nejvhodnější pro ty, kdo chtějí si užít sluníčko a osvěžující moře.

Na Hvaru se můžete těšit na slunečné počasí pečlivě skládanému v krásné mediteránní scenérii. Bez ohledu na roční období si můžete být jisti, že zdejší příroda a klima vás příjemně překvapí a zanechá nezapomenutelné vzpomínky na vaší cestě.


Letenka Chorvatsko Hvar


Chorvatsko je jednou z nejkrásnějších letních destinací ve střední Evropě. Jedno z nejpopulárnějších chorvatských měst, které stojí za návštěvu, je bezesporu Hvar. Toto malebné město se nachází na stejnojmenném ostrově v Jaderském moři a láká turisty z celého světa svou bohatou historií, překrásnými plážemi a jedinečnou atmosférou.

Pokud plánujete navštívit Hvar, není nic snazšího, než se tam dostat letadlem. Díky možnosti rezervace letenky online je cesta do Hvaru dnes rychlá a pohodlná. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do chorvatských měst, jako je Split nebo Dubrovník, a odtud můžete pokračovat lodí nebo trajektem na ostrov Hvar.

Jakmile přistanete na letišti, budete mít za chvilku na dosah hned několik krásných pláží. Hvar je známý svými úchvatnými písečnými plážemi, jako jsou Zlatni Rat nebo Dubovica, které jsou často zařazovány mezi nejkrásnější pláže světa. Pro ty, kteří preferují klid a soukromí, existuje mnoho menších, tichých zátok, kde si můžete užívat slunečního záření a křišťálově čisté moře.

Hvar je také městem s bohatou historií a kulturním dědictvím, které stojí za prozkoumání. V samotném městě najdete mnoho historických památek, jako je Hvarská katedrála a Španělský hrad, který nabízí nezapomenutelné výhledy na město a moře. Můžete si také prohlédnout Katedrální muzeum, které hostí vzácné artefakty a umělecká díla.

Jedním z největších lákadel Hvaru je jeho živá a pulzující noční atmosféra. Město je známé jako jeden z nejlepších míst v Chorvatsku pro noční život, s mnoha stylovými kluby, bary a restauracemi. V letních měsících je Hvar oblíbenou destinací mezi mládeží a party lidmi, kteří se rádi baví a tančí do noci.

Hvar je také strategicky umístěný pro výlety po okolních ostrovech. Můžete si pronajmout vlastní loď a prozkoumat nedotčené pláže a zátoky, nebo se připojit k organizovanému výletu a objevit krásy modré a zelené jeskyně nebo se vydat na výlet do známého pátého nejkrásnějšího ostrova světa - Vis.

Na závěr, Hvar je jednou z nejmalebnějších destinací v Chorvatsku, kterou stojí za to navštívit. S možností rezervace letenek online je cesta sem jednoduchá a rychlá. Přijďte si užít sluneční záři, křišťálově modré moře, bohatou historii a skvělý noční život tohoto kouzelného chorvatského ostrova.


Ubytování Chorvatsko Hvar


Chorvatský ostrov Hvar je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Jaderském moři. Jeho malebná příroda, krásné pláže a bohaté kulturní dědictví lákají každý rok tisíce návštěvníků. Pokud se rozhodnete navštívit Hvar, je důležité si zabezpečit ubytování, které splní vaše očekávání.

Ostrov Hvar nabízí širokou škálu ubytování, které uspokojí všechny typy turistů. Pokud si přejete luxus a komfort, můžete si vybrat mezi luxusními hotely, které se nacházejí v centru ostrova i na pobřeží. Tyto hotely často nabízejí prvotřídní služby, wellness centra a bazény, které zaručují maximální relaxaci pro jejich hosty.

Pro ty, kteří preferují trochu více samostatnosti a soukromí, je zde řada možností pronájmu apartmánů a rodinných domů. Po ostrově jsou rozmístěny malé rodinné penziony, které nabízejí přívětivou atmosféru a útulné pokoje za dostupné ceny. Většina z nich je situovaná v blízkosti pláže nebo v historickém centru města Hvar, což je ideální výchozí bod pro prozkoumání ostrova a okolí.

Pokud hledáte něco jedinečného, můžete se rozhodnout pro ubytování v tradičním kamenném domě, který se nazývá "konoba". Tyto půvabné domky vám umožní zažít autentickou atmosféru ostrova a blízkost místní kultury.

Největším lákadlem ubytování na ostrově Hvar je jeho blízkost k nádherným plážím. Mnohé z nich jsou oceněny modrou vlajkou, což je mezinárodní symbol kvality, čistoty a bezpečnosti. Pláže nabízejí různé možnosti, od oblázkových pláží až po útesy vhodné pro potápění. Můžete si vybrat mezi plážemi s plážovými službami a restauracemi v blízkosti, nebo naopak vyhledat osamocené zátoky, kde si budete moci užívat klidu a soukromí.

Kromě krásných pláží nabízí Hvar také mnoho historických a kulturních památek. Ve městě Hvar můžete navštívit starobylý hrad, který se nachází na vrcholu kopce a poskytuje nezapomenutelný výhled na celý ostrov. Další zajímavou atrakcí je špilja (jeskyně) Grapčeva, která je nejstarší dochovanou jeskyní v Evropě. Pro milovníky kultury je zde bohatý kulturní program, který zahrnuje koncerty, divadelní představení a filmy.

Hvar je ideálním místem pro návštěvu jak v létě, tak i v jiných ročních obdobích. Kromě svého bohatého kulturního dědictví a přírodní krásy je také známým místem pro noční život. V centru města Hvar najdete různé kluby a bary, které jsou populární mezi mladými lidmi.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou na ostrově Hvar, můžete si být jisti, že ubytování vám poskytne příjemné a komfortní zázemí, ze kterého můžete prozkoumat všechno, co tento nádherný ostrov nabízí.


Dovolená Chorvatsko Hvar


Chorvatsko je destinací, která láká tisíce turistů z celého světa. Mezi nejpopulárnější oblasti patří i ostrov Hvar. Tento ostrov se nachází v Jaderském moři a je největším chorvatským ostrovem. Je známý svým hřebenovým hřbetem, malebnými plážemi a azurově modrou vodou.

Na ostrov Hvar se můžete dostat lodí z města Split. Lodě jezdí několikrát denně, takže není problém si vybrat vhodný čas. Na ostrově jsou k dispozici různé druhy ubytování, od hotelů a apartmánů až po kempy. Vše záleží na preferencích a finančních možnostech.

Před návštěvou ostrova Hvar si určitě dejte do pořádku svůj seznam věcí, které byste si měli nechat u sebe. Mezi nejzajímavější části ostrova patří město Hvar, které je domovem pro několik kulturních památek, jako například katedrála svatého Štěpána, gotický palác a pevnost Fortica. Pokud máte rádi přírodu, můžete zajít na některou z pláží, které se nacházejí na ostrově. Nejkrásnější jsou pláže Perna, Mekicevica, Lučišća a Zavala.

Pro milovníky adrenalinových aktivit jsou v nabídce různé akce jako například rafting, potápění a windsurfing. Pokud máte rádi klidnou dovolenou, Hvar je ideální pro vás.

Jídlo je na ostrově Hvar velmi chutné. Můžete si užít místní speciality, které jsou připravovány z čerstvých surovin. Mezi nejoblíbenější místní pokrmy patří chobotnice grillovaná nebo s rýží, ryby z grilu, místní sýry, domácí chleby a olivový olej.

Hvar je také známý nočním životem. V městečku Hvar jsou různé bary a kluby, kde si můžete užít celou noc. Nezapomeňte však, že se jedná o letovisko, takže ceny mohou být vysoké a místa plná turistů.

Vzhledem k tomu, že na ostrově Hvar panuje středomořské podnebí, je ideálním cílem pro dovolenou od dubna do října. V letních měsících bývají teploty vysoké a může být příjemné pobývat u moře.

Všemi těmito výhodami se stává ostrov Hvar ideálním místem pro dovolenou. Užijte si krásnou přírodu, vynikající jídlo, noční život a klidné pláže a uvidíte, že se budete chtít vrátit zpět.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky